Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Activitatea Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia este afectată de epidemia provocată de noul Coronavirus. Numărul donatorilor scade de la o zi la alta... Reprezentanții instituției fac apel la populație să vină să doneze sânge, respectând măsurile de protecție impuse de autorități.

Este nevoie de donatori! Potrivit estimărilor, în martie 2019, media zilnică a donatorilor care treceau pragul Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia era de 30-35 de persoane. În prezent, din cauza epidemiei provocată de noul Coronavirus, numărul celor care vin să doneze sânge a scăzut dramatic... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 12:10 (5015 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Drumul de la Luceafăr la Lucifer

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Alegerile Locale din Ialomița bat la ușă și cu și fără COVID-19. Iar supravie­țuirea politică e mai importantă decât o biată pandemie. Așa că în culisele filialelor locale ale partidelor se poartă, de la începutul anului încoace, o luptă pe viață și pe moarte. Iar cel care domină scena politicii la acest moment e Marian Neacșu, președintele filialei ialomițene a PRO România.

Unde ești tu, Țepeș, Doamne?! Rămas cel mai competitiv produs de export al mahalalei politice locale, Marian Neacșu s-a întors acasă călare pe calul troian al PRO România. A făcut ochii roată, a înțeles dintr-o... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 10:10 (7213 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat publicității o situație cu privire la modul în care se desfășoară cursurile on-line la nivelul județului nostru. Statistica arată faptul că 80% dintre elevi au resursele tehnologice necesare pentru a participa la cursurile susținute de profesori pe internet.

Lecțiile s-au mutat pe calculator Din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus (SARS-Cov-2), autoritățile centrale au luat decizia de a suspenda activitatea în toate unitățile de învățământ din țară. Având în vedere această situație, profesorii au mutat activitatea din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 11:15 (5158 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

HCM Slobozia suspendă plata contractelor

Handbal, Liga Națională, Consecințe ale Stării de Urgență

HCM Slobozia suspendă plata contractelor

Pandemia de Coronavirus lovește puternic fenomenul sportiv. Conducerea HCM Slobozia a hotărât ca în această perioadă să suspende contractele tuturor angajaților și colaboratorilor, incluzându-se astfel jucătoarele și antrenorii. Aceeași decizie a luat-o și SCM Craiova, urmând ca și alte cluburi să recurgă la măsuri similare. Suspendarea contractelor a intrat în vigoare miercuri, 18 martie a.c., și va fi valabilă pe întreaga perioadă în care este în vigoare Starea de Urgență. «Am decis să suspendăm toate contractele de activitate sportivă, de muncă sau prestări servicii. La acest moment, activitatea sportivă (jocuri, pregătire și, mai ales, antrenamente) este suspendată, nemaiexistând, practic... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 11:05 (3653 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

România a înregistrat al 12-lea deces provocat de epidemia COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 74 de ani din județul Ialomița, care a murit la Spitalul Comănești, din județul Bacău. Informația a fost făcută publică pe site-ul de informare al Grupului de Comunicare Strategică, din cadrul Ministerului Afacerilor Interne.

Pacientul avea și alte probleme medicale Din informarea transmisă de Grupul de Comunicare Strategică al MAI, ialomițeanul în vârstă de 74 de ani a manifestat simptome specifice... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 01:40 (5312 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stare de urgență la Spitalul Slobozia: Medici și asistente, izolați la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu COVID-19

Stare de urgență la Spitalul Slobozia: Medici și asistente, izolați la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu COVID-19

Reprezentanții Spitalului Județean de  Urgență Slobozia au dispus în dimineața zilei de marți, 24 martie 2020, ca 15 medici și asistente din cadrul unității medicale să fie izolați la domiciliu, după ce aceștia au luat contact cu o pacientă depistată pozitiv la testul COVID-19. Informația a fost confirmată de surse medicale din cadrul instituției.

14 zile de izolare Din informațiile obținute, se pare că pacienta, o femeie în vârstă de 70 de ani, s-a prezentat duminică, 22 martie a.c., la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, iar apoi a fost transferată la Spitalul Județean de ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 18:20 (28713 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița și-a uitat istoria

Ialomița și-a uitat istoria

Cu fiecare an care trece, monumentele istorice din Ialomița se degradează din ce în ce mai mult. Din cele 227 de monumente pe care județul le are, conform listei Institutului Național al Patrimoniului, mai bine de jumătate se află într-un stadiu avansat de degradare, fără a exista șanse ca acestea să fie reabilitate pentru a fi puse în valoare. Reabilitarea monumentelor istorice implică o cheltuială imensă pe care nicio autoritate nu și-o asumă. Anul trecut, Consiliul Județean Ialomița a semnat un contract în valoare de 21 milioane de lei pentru reabilitarea Conacului Bolomey, din Cosâmbești, monument istoric trecut de experții Institutului Național al Patrimoniului pe lista obiectivelor aflate... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 15:25 (3918 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Candidații orașelor județului Ialomița din ultimii 8 ani

Candidații orașelor județului Ialomița din ultimii 8 ani

Săptămâna trecută am prezentat candidații aliniați la startul campaniilor electorale pentru Primăria Slobozia, în perioada 2012-2020. Articolul a fost extrem de apreciat de către cititori, motiv pentru care am decis extinderea acestui demers la nivelul orașelor și municipiilor din Ialomița. Prin urmare, vom încerca să prezentăm astăzi candidații celorlalte 5 orașe pe care le are Ialomița: Urziceni, Fetești, Țăndărei, Căzănești și Fierbinți. Vom lăsa pentru o altă ocazie orașul-stațiune Amara, din motive pe care de-abia așteptăm să vi le explicăm. Însă pentru toate cele 7 orașe ale Ialomiței, ca de altfel pentru întreg județul, concluzia rămâne una singură și înspăimântă: la ultimele 3 runde de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 11:10 (6675 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Un bărbat de 57 de ani din localitatea Iazu a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile, pentru «tentativă de omor». Acesta și-a lovit fiul în cap cu toporul, supărat fiind că nu a vrut să-i toarne băutură în pahar. Tânărul se află acum internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Salvat de o vecină Surse judiciare au precizat faptul că tatăl care și-a agresat fiul cu toporul era mare amator de alcool. În urmă cu o săptămână, revenit de la câmp, acesta l-a rugat să-i toarne într-un pahar țuică. Tânărul a refuzat categoric, iar între el și tatăl său a izbucnit un scandal. Enervat... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2020, 15:20 (6276 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu amână inaugurarea stației de tratare

COVID-19 blochează investițiile locale

Administrația Mocioniu amână inaugurarea stației de tratare

În august 2019, primarul Adrian Mocioniu semna cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL din Craiova un contract de 7,84 mili­oane de lei pentru modernizarea stației de tratare a apei din Slobozia. În decembrie 2019, primarul Adrian Mocioniu se filma demonstrativ în fața sediului GEL, consorțiu specializat în «potabilizarea apei». În ianuarie 2020, primarul Sloboziei declara optimist că stația de tratare va fi funcțională la 1 martie 2020. Am trecut de jumătatea lunii martie 2020, iar modernizarea stației de tratare a apei se face la ralanti...

Tehnologie chinezească blocată în vamă... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2020, 10:05 (4248 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Casa «Venus» e funcțională

O rază de speranță pentru victimele violenței domestice

Casa «Venus» e funcțională

În urmă cu două săptă­mâni, Andreea M. s-a mutat în Casa «Venus». Așteaptă de 9 ani această zi... Între timp, a fost bătută siste­matic de soț, a dezvoltat o de­presie pe care o tratează acum cu medicamente și... a crescut doi copii! Casa «Venus» din Ialomița poate adăposti 6 victime ale violenței în familie. Nu e mare lucru, dar e prima rază de speranță pe care o oferă sistemul după 30 de ani de așteptare.

Adăpost instituționalizat pentru un an
În urmă cu două săptămâni, pe 4 martie 2020, proiectul «Venus» a devenit funcțional și în Ialomița. Proiectul constă în crearea și dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2020, 11:55 (5010 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coronavirus de Amara: Măștile lui Văluță

Văluță a postat anunțul pe Facebook pe 18 martie a.c., când OMS nu dăduse încă anunțul despre standardul măștilor împotriva COVID-19. Întâi am spus să închidem ochii, că poate-o fi ereditar să speculezi nenorocirile care se abat asupra oamenilor ca să-ți faci campanie. Dar de miercuri până sâmbătă, Văluță nu a retras anunțul. Ba mai mult, l-au lăudat pentru inițiativă 185 de  urmăritori. Așa că am decis să echilibrăm balanța și să fim martori la minunea împărțirii măștilor.

La Biserică, pe trecerea de pietoni Anunțul a fost făcut pentru locuitorii din Amara, că acolo are Văluță... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2020, 15:05 (9197 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara Coronavirus

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Căzănești gestionează cu dificultate problema romilor întorși acasă

Conflict interetnic

Autoritățile din Căzănești gestionează cu dificultate problema romilor întorși acasă

Autoritățile din Căzănești se confruntă cu un potențial conflict interetnic în ultima săptămână, din cauza romilor întorși acasă din Europa. În acest moment, 79 de persoane sunt izolate la domiciliu. Romii întorși acasă refuză însă să respecte măsurile de siguranță impuse de autorități. Conform estimărilor oficiale, în perioada următoare numărul celor întorși acasă va crește la 200.

Incident aplanat cu greutate La începutul acestei săptămâni, romii reveniți în țară din Franța au încălcat măsurile  de siguranță impuse de autorități. Ei și-au părăsit locuințele, au amenințat vânzătoarea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2020, 13:20 (21079 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovarea turistică a județului Ialomița a costat 322 mii de lei

În ultimii 3 ani

Promovarea turistică a județului Ialomița a costat 322 mii de lei

În ultimii 3 ani, Consiliul Județean Ialomița a cheltuit, oficial, 322 mii de lei din bugetul instituției pentru participarea la Târgul de Turism, organizat la Romexpo. Scopul evenimentului îl reprezintă promovarea zonelor cu potențial turistic din întreaga țară. Efortul financiar al administrației județene pare inutil în condițiile în care Ialomița nu deține obiective turistice importante, iar numărul turiștilor este mereu același. Tot în ultimii 3 ani, anual, Ialomița a fost vizitată de aproximativ 40 mii de persoane. Cel puțin așa spun cifrele Direcției Județene de Statistică Ialomița. Statistica oficială s-a realizat însă în baza datelor colectate de la unitățile de cazare din județ.
... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2020, 12:10 (4308 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Al treilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Al treilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița informează că joi, 19 martie 2020, la nivelul județului a fost înregistrat al treilea caz de infecție COVID-19. Este vorba despre o tânără de 18 ani din județul Călărași, dar care locuia împreună cu prietenul său în satul ialomițean Rași. Tânăra a fost transportată la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

8 contacți, sub supraveghere medicală
Din primele informații, se pare că tânăra s-a întors în România, din Anglia, pe 15 martie 2020 și nu s-a autoizolat la domiciliu. La momentul sosirii în țară, ea... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 19:35 (5042 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuvânt pastoral la vreme de grea încercare

PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor

Cuvânt pastoral la vreme de grea încercare

către slujitorii Sfintelor Altare și dreptmărturisitorii creștini din Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Preacucernici și Preacuvioși Părinți,
Frați împreună slujitori și iubiți credincioși,

„Creștinii nu se deosebesc de ceilalți oameni nici prin pământul pe care trăiesc, nici prin limbă, nici prin îmbrăcăminte. [...] Locuiesc în țările în care s-au născut, dar ca străinii; iau parte la toate ca cetățeni, dar pe toate le rabdă ca străini; orice țară străină le este patrie, și orice patrie le e țară străină. [...] Locuiesc pe pământ, dar sunt cetățeni ai cerului. Se supun legilor rânduite de stat, dar, prin felul lor de viață biruiesc legile. Iubesc pe toți, dar sunt prigoniți. [...] Sunt ocărâți, dar binecuvintează, sunt insultați,... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 17:30 (5190 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Pe rolul instanțelor din Ialomița s-au înregistrat 29000 de dosare

În 2019

Pe rolul instanțelor din Ialomița s-au înregistrat 29000 de dosare

Deși actuala legislație încearcă să degreveze instanțele, realitatea este cu totul alta. Conform rapoartelor oficiale, cele 4 instanțe din Ialomița au avut de soluționat, în 2019, peste 29000 de dosare, 80% dintre acestea în materia Dreptului Civil. Recordul în privința dosarelor înre­gistrate pentru a fi soluționate i-a aparținut Judecă­toriei Slobozia, instanță care a avut în stoc peste 10000 de dosare.

Mai multe dosare, mai puțini judecători
Cele 4 instanțe din Ialomița, Tribunalul Ialomița, Judecătoria Fetești, Judecătoria Slobozia și Judecătoria Urziceni, au dat publicității... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 12:10 (3714 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Măsuri de securitate sporite

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Potrivit unei hotărâri a Comitetului Local pentru Situații de Urgență Slobozia, accesul în parcurile orașului va fi restricționat. Autoritățile locale susțin că măsura a fost luată pentru protejarea populației împotriva răspândirii epidemiei cu noul Coronavirus.

Acces restricționat în parcuri Miercuri, 18 martie 2018, Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia a emis un nou set de măsuri care vizează reducerea riscului de contactare a COVID-19. Cea mai importantă dintre acestea vizează restricționarea accesului populației în parcurile din oraș. Conform Hotărârii, «în scopul... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 18:40 (5652 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Miercuri, 18 martie 2020, administrația din Slobozia a pus în aplicare primele măsuri de prevenire a riscului apariției COVID-19. Conform informațiilor oficiale, în zilele următoare vor fi dezinfectate toate arterele principale ale orașului.

Prevenția este cuvântul de ordine Printre măsurile de prevenție adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia se numără și dezinfecția străzilor municipiului Slobozia. Campania a fost anunțată încă de la începutul acestei săptămâni de către primarul Adrian Mocioniu. Miercuri, 18 martie a.c., în cursul dimineții, a fost dezinfectat... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:50 (4485 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Miercuri, 18 martie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat un contract de 4 milioane de lei pentru realizarea unei rețele de piste pentru biciclete în Slobozia. Acesta este al treilea contract semnat de primarul Sloboziei de la începutul anului și până în prezent pentru proiecte care vizează modernizarea orașului. Finanțarea celor 3 proiecte se va face din fonduri europene, iar orizontul de așteptare pentru finalizarea investițiilor este anul 2023.

Încă o fantezie administrativă Primarul Adrian Mocioniu a semnat miercuri, 18 martie a.c., contractul de finanțare a proiectului «Rețea integrată de piste de biciclete pentru facilitarea mobilității alternative nepoluante»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:10 (4308 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12473 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8132 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6395 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7234 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6642 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8674 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11155 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8644 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11127 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13846 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9439 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9756 vizualizări - 3 comentarii)


Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES. Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania!

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 15:36
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Producătorii de lapte crud, aliniați la cerințele UE

DSVSA Ialomița informează toți producătorii care livrează lapte crud la centrele de colectare lapte, unități de procesare autorizate/înregistrate sanitar-veterinar, precum și pe cei care vînd direct laptele ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 13:35
(7026 vizualizări - 2 comentarii)


Element de muniție, descoperit lîngă Slobozia

Duminică, 5 ianurie 2014, un proiectil exploziv de artilerie de calibru 152 mm a fost descoperit de un cetățean pe cîmp, pe raza cartierului Slobozia Nouă. Acesta este cel de-al doilea eveniment de acest ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 15:22
(10684 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe necesare acordării de credite pentru crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii plăților naționale directe complementare (PNDC) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 12:20
(8687 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Schimbări în cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are noi directori, executiv și medical. Numirile sînt temporare, pînă cînd posturile vor fi scoase la concurs... Schimbările de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 14:39
(22750 vizualizări - 19 comentarii)


Țăndărei: A distrus un taxi

Un tînăr de 21 de ani din Țăndărei s-a ales cu dosar penal în noaptea de Crăciun. După ce a uitat numărul paharelor de băutură pe care le-a dat pe gît, acesta a ieșit din localul unde se afla și a sărit ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 10:37
(8833 vizualizări - 11 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...