Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Oameni uitați de Dumnezeu pe Pământ

Oameni uitați de Dumnezeu pe Pământ

În Ialomița, căminele de bătrâni pot fi numărate pe degete. Unul dintre ele este cel de la Țăndărei, pe strada din fața Gării, ascuns în capătul ei. Este finanțat de autoritățile locale și asigură servicii de specialitate pentru 35 de rezidenți. Sunt oameni care așteaptă să «plece», suspendați între două lumi, uitați de Dumnezeu pe Pământ. Suntem noi, cei care le vom lua locul peste 20, 30 sau 40 de ani...

Fața Gării, la capăt de linie
Ca să ajungi la Centrul Social din Țăndărei este o adevărată aventură. Strada a intrat recent în reparații capitale, iar lucrările se anunță de... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2020, 12:50 (6170 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Autoritățile se pregătesc de ce e mai rău. Și speră la ce e mai bine!

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Plenul Consiliul Județean Ialomița s-a întâlnit sămbătă, 14 martie 2020, orele 10,00, in cadrul unei ședințe convocate «de îndată». Cei 23 de consilieri prezenți au aprobat alocări bugetare de 1,7 milioane de lei pentru activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și achiziționarea unei izolete care să poată fi folosită în cazul apariției unor cazuri de infecții cu COVID-19.

Ialomița se pregătește pentru COVID-19
Sâmbătă, 14 martie 2020, consilierii județeni s-au reunit în cadrul unei ședinte «de îndată» pentru a decide alocarea unor fonduri bugetare în cazul apariției... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 19:10 (5625 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Într-o clădire veche de peste un secol, aflată în vechiul Centru Civic al Feteștiului, există de 8 ani singurul muzeu din oraș. Este vorba despre Muzeul Municipal, care adăpostește o fărâmă din istoria Feteștiului. Expuse în 4 încăperi, stau fragmente de vase preistorice, monede medievale, dar și piese din zilele noastre, donate de locuitorii care și-au golit maga­ziile de acareturi.

Muzeul din muzeu Clădirea în care funcționează în prezent Muzeul Municipal din Fetești este la rândul ei un muzeu. Are peste un secol, iar aici a funcționat ani buni Primăria Fetești... Situația s-a schimbat... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 12:10 (4513 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Lăsat fără funcție

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Valeriu Roșca, șeful demis al Direcției de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia, dorește să-și recapete locul de muncă. Acesta a dechis un proces la Tribunalul Ialomița, soli­citând anularea deciziei prin care a fost lăsat fără funcție, considerând-o abuzivă. Vizat de acuzații este primarul orașului, Adrian Mocioniu. Valeriu Roșca a obținut funcția de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public, susținut de edilul Adrian Mocioniu, în toamna anului 2017. Numirea s-a făcut în baza unui Proiect de Ma­nagement, despre care s-a vehiculat în spațiul public faptul că ar fi fost copiat din alte 4 proiecte similare...

Demisie cu cântec... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2020, 16:15 (10747 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița a deschis oficial primul Centru de carantină din județ, acolo unde vor rămâne sub supraveghere medicală, pentru 14 zile, persoanele venite din zonele cel mai grav afectate de infecția cu noul Coronavirus. În momentul de față, în respectivul spațiu se află 17 ialomițeni. Punerea în funcțiune a Centrului a iscat însă discuții aprinse între reprezentanții Primăriei Slobozia și cei ai Comitetului Județean pentru Situații de Urgență cu privire la protecția asigurată personalului medical care trebuie să-i supravegheze pe ialomițenii plasați în carantină.

Carantina care a aprins spiritele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 20:10 (5968 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

Acțiune de mare amploare a autorităților judiciare din Spania și Portugalia, cu sprijinul celor din România, pentru destructurarea unei rețele infracționale specializată în furturi de obiecte de lux. Membrii grupării, 42 la număr, erau originari din Țăndărei, județul Ialomița. Potrivit informațiilor oferite publicității de Eurojust, într-un an și jumătate, aceștia au reușit să obțină din vânzarea bunurilor furate peste 1 milion de euro. În urma perchezițiilor desfășurate, în Spania, Portugalia, dar și la Țăndărei, au fost ridicate peste 355 de mașini de lux și puse sechestre pe 10 vile.

Turiștii bogați, ținte pentru hoți... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 13:40 (9083 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Noi măsuri împotriva COVID-19

Autoritățile și instituțiile publice din Ialomița au adoptat noi măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Cele mai importante dintre acestea vizează limitarea accesului cetățenilor în spațiile închise. La Slobozia, de exemplu, participarea la activități culturale sau religioase, organizate în interior, este restricționată. Mai mult, cele două muzee din oraș sunt închise până pe data de 31 martie 2020. Tot până la această dată, o parte din instanțele din Ialomița suspendă desfășurarea ședințelor de judecată care nu au caracter urgent.

Restricții impuse de Primăria Slobozia
Comitetul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 12:45 (3693 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

În Ialomița

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

Sănătate fără cusur în Ialomița. Este concluzia la care a ajuns Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița după ce a analizat o serie de chestionare pri­vind gradul de satisfacție al pacienților tratați în 2019, la cele 4 spitale din județ. Oficialii au dat asigurări că răspunsurile celor 800 de persoane intervievate au fost sincere. Dincolo de cifre, realitatea din spitalele ialomițene este cu totul alta, iar pacienții au fost nevoiți să se arate satisfăcuți pe hârtie, cel mai probabil, trăind cu teama că le-ar putea fi refuzate consultațiile.

Chestionare pentru pacienți Chestionarele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 10:10 (7626 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Imediat după închiderea unităților de învățământ din Ialomița, autoritățile locale și județene au adoptat primele măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Măsurile au fost adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Slobozia.

Autoritățile reacționează
Conform comunicatului remis publicității, autoritățile au adoptat un set de măsuri drastice. Precizăm care sunt cele mai importante dintre acestea:
-se interzice desfășurarea oricărei manifestări care presupune participarea unui număr mai mare de 1000 de persoane
-pentru manifestările cu un număr cuprins între 200-1000 de persoane, cu minim 48 h înainte, se va solicita și obține avizul prealabil al DSP Ialomița
-se instituie obligația ca toate direcțiile, serviciile și operatorii economici să asigure la toalete materiale destinate igienei personale
-persoanele aflate în autoizolare pot fi ajutate în aprovizionarea cu apă și alimente de către aparținători și/sau prieteni
-persoanele fizice și operatorii economici au obligația de a respecta și de a pune în aplicare măsurile dispuse de către autoritățile în domeniul sănătății publice, pentru prevenirea și limitarea infecțiilor cu Coronavirusul COVID-19
... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2020, 17:10 (5869 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații la Primăria Sloboziei din ultimii 12 ani

2012-2016-2020

Candidații la Primăria Sloboziei din ultimii 12 ani

Alegerile Locale pentru Primăria Slobozia din vara anului 2020 se anunță incendiare. Aparent, scena politică e po­pulată de figuri politice noi, de partide tinere, dornice să se afirme, de candidați cu «atitudine»...În realitate, slobozenii au tot mai puține alternative! Iar pentru a legitima această afirmație vom face o trecere în revistă a candidaților care le-au cerut slobozenilor votul în ultimii 12 ani. Vă asigurăm că este o lectură instructivă chiar și pentru noi, cei care am redactat acest articol.

Cei mai frumoși ani În urmă cu 8 ani, Slobozia încă mai spera la un reviriment... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2020, 12:20 (10920 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Urziceni crede că virusul COVID-19 se transmite on-line

Primăria Urziceni crede că virusul COVID-19 se transmite on-line

Un candidat din Urziceni a deter­minat administrația locală să avertizeze populația că riscă să se contamineze on-line cu virusul COVID-19. Canidatul a propus pe pagina sa de Facebook organizarea unor cursuri on-line pentru elevii care susțin anul acesta Evaluarea Națională...

Xenofobie cu portaltoi
Gabriel Cateliu (n.red.: cu accent pe a doua silabă, nu cu «ț», domnule primar!) conduce în Urziceni o afacere de 5 mi­lioane de euro, respectiv o fa­brică de prelucrare a laptelui. Și anul acesta s-a hotărât să candi­deze la funcția de primar al orașului... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 20:10 (8581 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Început de bun augur

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Poseidon Limanu 3-0

Început de bun augur

Unirea Slobozia a debutat foarte bine în returul sezonului, având un adversar destul de incomod. Până la golul de 2-0, Poseidon Limanu a dat o replică bună. Enache Costea a avut în garnitura de start 4 jucători noi și a surprins puțin în alcătui­rea echipei: Gurău-Dumbră­veanu, Lazăr, Dinu, Stoia­no­vici-Ibrian, Milotin-Răduca, Mihalache, Toma-Muscă. Meciul a început bine cu Răduca ratând o ocazie mare, în minutul 6. Alexandru Muscă a trecut și el în două rânduri pe lângă deschiderea scorului. A reușit-o Ibrian în minutul 20, când a reluat cu capul din 6 metri centrarea din lovitură liberă furnizată de Toma. Presiunea Unirii continuă, dar în minutul 30 oaspeții au ocazia egalării, însă șutul este... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 15:40 (3840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Apogeul neputinței

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Rapid București 16-18 (8-10)

Apogeul neputinței

HCM Slobozia a pierdut și cu Rapid, iar aceasta nu a fost neapărat conse­cința schimbărilor pe care antre­noarea Carmen Amariei le-a făcut la echipa feroviară. Pur și simplu handbalistele lui Gheorghe Covaciu și-au arătat limitele. Au luptat din răspu­teri, au ajuns în poziții favorabile de a înscrie, dar au finalizat lamentabil. Învălmășeală în poziționale, lipsă de inspirație pe contraatac, ingrediente care n-au cum să te ducă spre victorie... Iar rezultatul final e cu atât mai dureros cu cât nici Rapidul nu a rupt gura târgului.

Ineficiență record Semnele rele în meciul jucat sâmbătă... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 14:20 (4011 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-au încurcat fruntașele

Etapa a 17-a a Ligii a IV-a ialomițene s-a lăsat cu rezultate neașteptate. În consecință, clasamentul la vârf s-a strâns din nou, Înfrățirea Jilavele fiind marea câștigătoare a etapei. Marea surpriză a furnizat-o liderul Victoria Țăndărei, învinsă extrem de categoric la Slobozia de Abatorul, scor 7-2. Bărăganul Ciulnița nu a reușit să profite întru­totul de eșecul Țăndăreiului, întorcându-se cu doar un punct de la mai modesta Recolta Gheorghe Lazăr. Înfrățirea Jilavele a învins fără probleme la Orezu și s-a apropiat la 2 puncte de Țăndărei și Ciulnița. CS Amara a pierdut la limită meciul de la Fetești și a ratat șansa de a se apropia de lider. De salutat victoria din retur a celor de la Munteni... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 13:25 (3845 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Daria Tudor, semifinalistă la Dijon

Tenis de câmp

Daria Tudor, semifinalistă la Dijon

Tenisul juvenil din Slobozia nu mai are rezultatele din urmă cu câțiva ani, dar mai reușește din când în când să scoată capul în lume. Legitimată la Tenis Con Slobozia, Daria Tudor este o sportivă ambițioasă, care a strâns ceva rezultate notabile. Ultima ispravă a făcut-o la Dijon, în Franța, unde a participat la turneul U16 «Le Petit Dux». În proba de dublu a competiției, Daria a făcut echipă cu franțuzoaica Thomias Nehanda, alături de care a ajuns până în semifinale. Acolo s-au oprit, fiind învinse de un dublu din Rusia, cu 6-4, 4-6, 5-10 în maxi tie break. Daria Tudor este pregătită în această perioadă de o echipă tehnică din care face parte și tânărul antrenor Radu Sebastian Popa... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 12:10 (5103 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Promisiuni de 10 milioane de euro

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Luni, 2 martie 2020, la Ciulnița, a avut loc o dezbaterea publică organizată de Agenția pentru Protecția Mediului la cererea Clean Tech. Întâlnirea a reprezentat o procedură obligatorie anterioară obținerii Autorizației de Mediu pentru extinderea capacității de producție a acestei fabrici de făinuri proteice. Conform decla­rațiilor reprezentanților firmei, investiția se ridică la peste 10 milioane de euro, iar impactul asupra comunității «urmează să fie minim». Expozeurile oficiale au fost neconvingătoare, puținii cetățeni prezenți declarându-se sceptici cu privire la măsurile promise pentru «respectarea normelor de mediu»...

SARIA cu promisiunile, Dumnezeu cu mila!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 10:10 (9991 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița este singurul județ din țară care a accesat cei mai puțini bani europeni! O arată o statistică oficială a Minis­terului Fondurilor Europene. În ciclul financiar 2014-2020, județul nostru a reușit să obțină doar 342 milioane de lei, sume care se regăsesc în cele 50 de contracte de finanțare încheiate în această perioadă de timp. Din numărul total de proiecte finanțate de Uniunea Europeană în Ialomița, finalizate sunt doar 8. Este vorba doar despre inițiative private și nu publice. Din 2016 și până în prezent, Consiliul Județean Ialomița a promovat intens proiectele europene pentru care a semnat contracte de finanțare. Inițiativele administrației județene se află și în prezent la stadiul... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 14:20 (4389 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Independent a avut dreptate

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Partidul Ialomițenilor și-a asumat oficial candidatura lui Alexandru Stoica pentru Primăria Sloboziei. El ar fi fost desemnat în urma unui sondaj de opinie. Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate...

E oficial Un comunicat de presă remis publicității luni, 9 martie 2020, confirmă oficial înscrierea ex-primarului Alexandru Stoica în cursa pentru Primăria Slobozia. Comunicatul este semnat de președintele Partidului Ialomițenilor, Ion Drăgușin și susține că nominalizarea a fost făcută «în urma unui sondaj de opinie realizat în luna februarie 2020». Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate. «Nu știu nimic... Prima dată am auzit de la dumneavoastră din ziar!» declara Ion Drăgușin la începutul lunii februarie. De aceeași manieră îl seconda în declarații și Alexandru Stoica. «Nu știu nimic... Nu am stabilit nimic concret! Dar în politică nu poți să iei niciodată decizii definitive...» declara Stoica.... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 11:15 (8432 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme în ceea ce privește apărarea împotriva incendiilor. Recent, unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei ca urmare a unui control efectuat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Deși oficialii instituției au refuzat categoric să explice deficiențele constatate, invocând o serie de acte normative care îi împiedică să le comunice, cele mai multe pro­bleme depistate au vizat instalațiile electrice învechite pe care spitalul le are și care ar putea reprezenta o sursă de incendiu. De 7 ani, angajații ISU Ialomița efectuază anual controale similare la Spitalul Slobozia dar, cu toate acestea, problemele... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 10:05 (6755 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

La solicitarea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, administrațiile locale au făcut un necesar al microbuzelor școlare. Oficial, pentru transportul copiilor din mediul rural către școlile în care aceștia învață mai este nevoie de 39 de autovehicule. Vestea proastă este că, potrivit unei note informative a Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, la momentul de față nu există fonduri pentru achiziția unor noi microbuze. O analiză financiară arată faptul că, în primul semestru al anului școlar în curs, la nivelul județului Ialomița au fost decontate sume pentru transportul elevilor navetiști în valoare de 538 mii de lei.

Microbuze noi pentru școli... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2020, 12:05 (4943 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2141 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5313 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3550 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1880 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4653 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(2005 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...