Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Început de bun augur

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Poseidon Limanu 3-0

Început de bun augur

Unirea Slobozia a debutat foarte bine în returul sezonului, având un adversar destul de incomod. Până la golul de 2-0, Poseidon Limanu a dat o replică bună. Enache Costea a avut în garnitura de start 4 jucători noi și a surprins puțin în alcătui­rea echipei: Gurău-Dumbră­veanu, Lazăr, Dinu, Stoia­no­vici-Ibrian, Milotin-Răduca, Mihalache, Toma-Muscă. Meciul a început bine cu Răduca ratând o ocazie mare, în minutul 6. Alexandru Muscă a trecut și el în două rânduri pe lângă deschiderea scorului. A reușit-o Ibrian în minutul 20, când a reluat cu capul din 6 metri centrarea din lovitură liberă furnizată de Toma. Presiunea Unirii continuă, dar în minutul 30 oaspeții au ocazia egalării, însă șutul este... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 15:40 (3837 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Apogeul neputinței

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Rapid București 16-18 (8-10)

Apogeul neputinței

HCM Slobozia a pierdut și cu Rapid, iar aceasta nu a fost neapărat conse­cința schimbărilor pe care antre­noarea Carmen Amariei le-a făcut la echipa feroviară. Pur și simplu handbalistele lui Gheorghe Covaciu și-au arătat limitele. Au luptat din răspu­teri, au ajuns în poziții favorabile de a înscrie, dar au finalizat lamentabil. Învălmășeală în poziționale, lipsă de inspirație pe contraatac, ingrediente care n-au cum să te ducă spre victorie... Iar rezultatul final e cu atât mai dureros cu cât nici Rapidul nu a rupt gura târgului.

Ineficiență record Semnele rele în meciul jucat sâmbătă... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 14:20 (4008 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

S-au încurcat fruntașele

Etapa a 17-a a Ligii a IV-a ialomițene s-a lăsat cu rezultate neașteptate. În consecință, clasamentul la vârf s-a strâns din nou, Înfrățirea Jilavele fiind marea câștigătoare a etapei. Marea surpriză a furnizat-o liderul Victoria Țăndărei, învinsă extrem de categoric la Slobozia de Abatorul, scor 7-2. Bărăganul Ciulnița nu a reușit să profite întru­totul de eșecul Țăndăreiului, întorcându-se cu doar un punct de la mai modesta Recolta Gheorghe Lazăr. Înfrățirea Jilavele a învins fără probleme la Orezu și s-a apropiat la 2 puncte de Țăndărei și Ciulnița. CS Amara a pierdut la limită meciul de la Fetești și a ratat șansa de a se apropia de lider. De salutat victoria din retur a celor de la Munteni... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 13:25 (3842 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Daria Tudor, semifinalistă la Dijon

Tenis de câmp

Daria Tudor, semifinalistă la Dijon

Tenisul juvenil din Slobozia nu mai are rezultatele din urmă cu câțiva ani, dar mai reușește din când în când să scoată capul în lume. Legitimată la Tenis Con Slobozia, Daria Tudor este o sportivă ambițioasă, care a strâns ceva rezultate notabile. Ultima ispravă a făcut-o la Dijon, în Franța, unde a participat la turneul U16 «Le Petit Dux». În proba de dublu a competiției, Daria a făcut echipă cu franțuzoaica Thomias Nehanda, alături de care a ajuns până în semifinale. Acolo s-au oprit, fiind învinse de un dublu din Rusia, cu 6-4, 4-6, 5-10 în maxi tie break. Daria Tudor este pregătită în această perioadă de o echipă tehnică din care face parte și tânărul antrenor Radu Sebastian Popa... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 12:10 (5102 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Promisiuni de 10 milioane de euro

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Luni, 2 martie 2020, la Ciulnița, a avut loc o dezbaterea publică organizată de Agenția pentru Protecția Mediului la cererea Clean Tech. Întâlnirea a reprezentat o procedură obligatorie anterioară obținerii Autorizației de Mediu pentru extinderea capacității de producție a acestei fabrici de făinuri proteice. Conform decla­rațiilor reprezentanților firmei, investiția se ridică la peste 10 milioane de euro, iar impactul asupra comunității «urmează să fie minim». Expozeurile oficiale au fost neconvingătoare, puținii cetățeni prezenți declarându-se sceptici cu privire la măsurile promise pentru «respectarea normelor de mediu»...

SARIA cu promisiunile, Dumnezeu cu mila!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 10:10 (9976 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița este singurul județ din țară care a accesat cei mai puțini bani europeni! O arată o statistică oficială a Minis­terului Fondurilor Europene. În ciclul financiar 2014-2020, județul nostru a reușit să obțină doar 342 milioane de lei, sume care se regăsesc în cele 50 de contracte de finanțare încheiate în această perioadă de timp. Din numărul total de proiecte finanțate de Uniunea Europeană în Ialomița, finalizate sunt doar 8. Este vorba doar despre inițiative private și nu publice. Din 2016 și până în prezent, Consiliul Județean Ialomița a promovat intens proiectele europene pentru care a semnat contracte de finanțare. Inițiativele administrației județene se află și în prezent la stadiul... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 14:20 (4384 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Independent a avut dreptate

Alexandru Stoica, candidat oficial PI la Primăria Slobozia

Partidul Ialomițenilor și-a asumat oficial candidatura lui Alexandru Stoica pentru Primăria Sloboziei. El ar fi fost desemnat în urma unui sondaj de opinie. Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate...

E oficial Un comunicat de presă remis publicității luni, 9 martie 2020, confirmă oficial înscrierea ex-primarului Alexandru Stoica în cursa pentru Primăria Slobozia. Comunicatul este semnat de președintele Partidului Ialomițenilor, Ion Drăgușin și susține că nominalizarea a fost făcută «în urma unui sondaj de opinie realizat în luna februarie 2020». Anterior, atât Alexandru Stoica cât și conducerea PI au negat această posibilitate. «Nu știu nimic... Prima dată am auzit de la dumneavoastră din ziar!» declara Ion Drăgușin la începutul lunii februarie. De aceeași manieră îl seconda în declarații și Alexandru Stoica. «Nu știu nimic... Nu am stabilit nimic concret! Dar în politică nu poți să iei niciodată decizii definitive...» declara Stoica.... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 11:15 (8425 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme în ceea ce privește apărarea împotriva incendiilor. Recent, unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei ca urmare a unui control efectuat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Deși oficialii instituției au refuzat categoric să explice deficiențele constatate, invocând o serie de acte normative care îi împiedică să le comunice, cele mai multe pro­bleme depistate au vizat instalațiile electrice învechite pe care spitalul le are și care ar putea reprezenta o sursă de incendiu. De 7 ani, angajații ISU Ialomița efectuază anual controale similare la Spitalul Slobozia dar, cu toate acestea, problemele... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 10:05 (6750 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

La solicitarea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, administrațiile locale au făcut un necesar al microbuzelor școlare. Oficial, pentru transportul copiilor din mediul rural către școlile în care aceștia învață mai este nevoie de 39 de autovehicule. Vestea proastă este că, potrivit unei note informative a Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, la momentul de față nu există fonduri pentru achiziția unor noi microbuze. O analiză financiară arată faptul că, în primul semestru al anului școlar în curs, la nivelul județului Ialomița au fost decontate sume pentru transportul elevilor navetiști în valoare de 538 mii de lei.

Microbuze noi pentru școli... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2020, 12:05 (4939 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a decontat 2,4 milioane de lei pentru ialomițenii care au nevoie de dializă

În primele două luni ale anului 2020

CJAS Ialomița a decontat 2,4 milioane de lei pentru ialomițenii care au nevoie de dializă

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor decontate pentru procedurile de dializă, efectuate în primele două luni ale anului în curs. În lipsa unui Contract Cadru, finanțarea s-a realizat în baza unor acte adiționale și s-a ridicat la va­loarea de 2,4 mi­lioane de lei. În Ialomița există 156 de persoane care supraviețuiesc datorită acestei proceduri medicale.

Fonduri pentru efectuarea dializei
Dializa este o procedură medicală la care sunt supuși pacienții cu insuficiență renală. Practic, aparatele prin interme­diul căreia se realizează înlo... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2020, 11:20 (4106 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidele ialomițene și-au stabilit candidații pentru Consiliul Județean

Faceți pariurile!

Partidele ialomițene și-au stabilit candidații pentru Consiliul Județean

Menajeria politică din Ialomița se pregătește de alegeri. Deocam­dată, ies la rampă candidații la președinția Consiliului Județean. Ca de fiecare dată sunt clienți politici vechi și oportuniști noi, politicieni fără șanse și politicieni pe care nu-i mai vrea nimeni. Până când vom alege unul, să-i trecem în revistă pe cei care ni se oferă pe tavă.

«Toate-s vechi și nouă toate»
Alegerile Locale din vară obligă fili­alele locale ale partidelor să-și lanseze candidații. După nominalizările pentru Slobozia, a venit rândul candidaților pentru Consiliul Județean. La linia de start s... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2020, 10:20 (16569 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep pregătirile pentru Recensământul Agricol în Ialomița

Încep pregătirile pentru Recensământul Agricol în Ialomița

Ialomița se pregătește pentru noul Recensământ Agricol. În luna mai 2020 se va desfășura o anchetă-pilot, urmând ca de anul viitor să se desfășoare Recensământul efectiv. Peste 400 de recenzori vor fi angajați la nivelul județului nostru.

6 instituții publice implicate
Coordonatorul noului Recensământ Agricol va fi Direcția Județeană de Statistică Ialomița. Pe lângă această entitate, vor mai fi implicate în culegerea și analizarea datelor culese de recenzori din teren alte 5 instituții publice. Chiar dacă Recensământul Agricol se va desfășura în perioada februarie-aprilie 202... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2020, 14:25 (3808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Încă 580 mii de lei pentru mutarea stâlpilor de iluminat

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia se va reuni joi, 5 martie 2020, pentru a aproba o investiție de 580 mii de lei pentru «iluminat sensuri giratorii intersecții DN2A-DN21 Slobozia». Suma ridică nota de plată a investiției finale la 3,2 milioane de lei!

Crește nota de plată Inițiată în toamna anului 2019, investiția care viza construirea unui sens giratoriu la intersecția DN2A cu DN21 Slobozia se apropie de final. Valoarea lucrărilor, executate de Oyl Company Holding, a fost estimată la 2,6 milioane de lei. La această sumă se adaugă alte 580 mii de lei pentru construirea unui nou sistem de iluminat... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2020, 10:05 (9425 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

PSD pariază pe «Tata la GAL-uri»

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

După ce și-a canibalizat președintele și a fost adusă în pragul dispariției, Organizația PSD Slobozia se vede obligată să accepte un lider de mic litraj pe post de candidat la Slobozia. Oficial, decizia a fost adoptată în urma rezultatelor sondajelor comandate de către liderii județeni. În realitate, știu până și pesedeii din burta mamelor că ordinul nu se discută. Că doar așa era și pe vremea lui Ionașcu, și pe vremea lui Stoica, și așa o să fie la PSD în veci vecilor. Amin!

Democrație social-democrată La începutul acestei săptămâni, Organizația PSD Slobozia a fost convocată prin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2020, 13:20 (15492 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Oamenii de afaceri din Slobozia reclamă

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Un nou Regulament de Urbanism promovat de primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, pune în pericol siguranța a zeci de afaceri din oraș. Potrivit acestui demers administrativ, patronii spălătoriilor auto, service-urilor auto și vulcanizărilor vor fi obligați să-și relocheze investițiile în afara orașului. Situația a fost reclamată public de Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia, în cadrul unei conferințe de presă: «Este o reacție fermă, serioasă pentru a bloca un posibil abuz la care acești oameni sunt supuși!». Noul Regulament de Urbanism al Sloboziei urmează a fi propus spre aprobare în ședința ordinară Consiliului Local, desfășurată luna aceasta.

O reacție firească... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 16:35 (32500 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Să vină promovarea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Să vină promovarea

Unirea Slobozia a disputat pe deja celebrul teren de la Mihail Kogălniceanu ultimul meci amical al iernii. Adversară i-a fost a doua echipă a FCSB, colegă de serie a galben-albaștrilor. Ialomițenii s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în repriza secundă de Alexandru Muscă. Atacantul de 23 de ani, venit de la Baia Mare, pare să se fi adaptat perfect la Slobozia. El a mai rea­lizat o triplă în meciul cu CS Balotești. De altfel, toți cei aduși în această pauză competițională s-au integrat bine, tineri ca Victor Enache sau Darius Drăghici urmând a fi rodați la a doua echipă. Structura liniei ofensive a suferit cele mai multe modificări, cel puțin doi dintre cei trei atacanți veniți de curând... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 14:20 (5822 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Obligate să câștige

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Rapid București, sâmbătă, 7 martie 2020, orele 15,30

Obligate să câștige

Handbalistele de la HCM Slobozia și-au primit și salariile pe luna ianuarie, motive pentru care gândul lor ar trebui îndreptat exclusiv către performanța sportivă. Ultima perioadă nu a fost tocmai bună pentru echipa ialomițeană, dar lucrurile trebuie corijate urgent. Sâmbătă, 7 martie 2020, orele 15,30, HCM Slobozia își joacă supraviețuirea în primul eșalon și poate chiar existența echipei. Exagerăm un pic, dar suntem îndreptățiți să o facem, decizia Consiliului Local fiind de a nu mai aloca niciun ban echipei din iunie 2020. Sigur, nu-i un capăt de țară, se pot face rectificări bugetare, dar a fost de ajuns pentru a fi alimentate diverse zvonuri... Aceasta, ca și respingerea finanțării pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 13:35 (4866 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Surpriză la Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Rovine

Prima etapă a returului Ligii a IV-a a adus și prima surpriză, aceasta doar pentru faptul că locul 9 a trecut de una dintre forțele toamnei. Avântul Rovine a învins Înfrățirea Jilavele cu 3-2, într-un meci care a născut multe comentarii, arbitrii revenind asupra deciziei după ce dictaseră un pe­nalty pentru oaspeți. Echipa din Rovine și-a văzut confirmată campania de transferuri din această iarnă, unul dintre nou veniți, Ionuț Bordei, marcând toate cele 3 goluri. Liderul Victoria Țăndărei nu a avut emoții cu Recolta Gheorghe Lazăr, la baza golurilor fiind și cei doi nou veniți, Duncă și Ivan. Victorii logice și pentru Ciulnița sau Amara, astfel că lupta la vârful clasamentului va continua în ... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 12:10 (6039 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu transformă bulevardele Sloboziei în șantiere

Un proiect care paralizează orașul

Primarul Adrian Mocioniu transformă bulevardele Sloboziei în șantiere

bonus: Urban Scope SRL nu are scrupule

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Joi, 20 februarie a.c., edilul Sloboziei a organizat o conferință de presă în care a explicat rațiunile acestei investiții care va afecta întreg orașul. Pro­iectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023. Acesta se va desfășura în paralel cu cel care vizează modernizarea transportului public, în valoare de 36 milioane de lei, care urmează să fie semnat în perioada următoare.

Trei ani pentru două contracte... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 09:50 (12464 vizualizări - 27 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

AGA(pă) la Predeal cu ADI Ialomița

AGA(pă) la Predeal cu ADI Ialomița

bonus: «Mi-au cerut mai multe hârtii decât banii pe care i-au dat!»

Cu o regretabilă întârziere (spațiul editorial nu ne-a permis să detaliem informația!) înștiin­țăm comunitățile județului că banii din cotizațiile colectate de Asociația de Dezvoltare Inter­comunitară Ialomița au fost utilizați judicios pentru o AGA(pă) la Predeal. Conform decla­rațiilor directorului ADI Ialomița, Daniel Ganea, convocarea Adunării Generale a Acționarilor într-un hotel de 4 stele din Predeal a avut un scop dublu: «În cadrul întâlnirii a fost susținut un minicurs de management pentru invitați... De asemenea, am vrut ca primarii să înțeleagă că această AGA este a lor și că ei sunt cei care trebuie să ia deciziile pentru că fac parte din ea!». Prețul acestei deplasări s-a ridicat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2020, 14:35 (4862 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

S-au îmbătat și, chiar dacă nu aveau permise de conducere, s-au urcat la volan. Sînt faptele a trei șoferi prinși de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița pe șoselele din județ. Toți au primit dosare penale ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:44
(7438 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

29 Mai 2012, 20:16


Fetești: A furat din școală

Poliția Fetești a fost sesizată de către un bărbat, de 43 ani, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în incinta unei școli din localitate și au sustras un calculator și mai multe bunuri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 18:53
(8128 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Autorul mai multor furturi din locuințe, reținut

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Jilavele au reușit documentarea activității infracționale a unui bărbat de 41 ani, din comuna Dridu, suspect de săvîrșirea a 15 furturi comise pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 18:50
(5618 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să ia credit cu adeverințe false

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează trei persoane, cu vîrste cuprinse între 51 și 26 ani, toți domiciliați în Slobozia, care în calitate de împrumutat, respectiv coplătitori ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 18:49
(5692 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gospodării inundate în cartierul Bora și la Mărculești

În dimineața zilei de marți, 29 mai a.c., în jurul orei 6,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru evacuarea apei acumulate în apropierea unui bloc de locuit din cartierul Bora al ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 18:42
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi copii au furat un autoturism de pe stradă și au făcut accident!

Poliția Țăndărei a fost sesizată duminică, 27 mai a.c., prin 112, despre faptul că pe șoseaua București din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 06:32
(9279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Agentul Cornel Ciriblan de la Poliția Rutieră, reținut pentru luare de mită

Și polițiștii ajung la închisoare! O știe cel mai bine agentul șef din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, Cornel Ciriblan, care a fost reținut luni, 28 mai a.c., pentru 24 de ore. ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:56
(70860 vizualizări - 50 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 40 ani, din Ciochina, a fost depistat de polițiști la volanul unui autoturism în timp ce emana halenă alcoolică. A fost testat cu aparatul Drager, rezultînd valoarea de 0,43 mg/l alcool pur ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:29
(9913 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți prinși în flagrant

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 26/27 mai a.c., în jurul orei 4,00, echipa de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a depistat un bărbat de 40 ani, din localitate, care transporta din incinta ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:26
(10337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Urziceni: Accident cu doi răniți

Duminică, 27 mai a.c., în afara localității Urziceni, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din comuna Movilița, conducea un autoturism pe DN2, într-o curbă periculoasă către dreapta, pe fondul imprudenței în ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:24
(8124 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Sinești: TIR în TIR

În cursul zilei de vineri, 25 mai a.c., pe DN2, la km 30+684 m , în afara localității Sinești s-a produs un accident de circulație. Astfel, în timp ce un cetățean grec, de 50 ani, conducea un TIR din direcția ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:18
(11532 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Vlădeni: Prinși la braconat

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au depistat duminică, 27 mai a.c., în jurul orei 00,30, pe raza comuna Vlădeni, trei localnici, cu vîrste cuprinse între 53 și 56 ani, care transportau cu o căruță mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:12
(11754 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Combaterea evaziunii fiscale, în atenția polițiștilor

În perioada 25-27 mai a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 13:11
(5796 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii au confiscat tărâțe și mezeluri

Ialomița: Polițiștii au confiscat tărîțe și mezeluri

Polițiștii ialomițeni au acționat pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri, precum și pentru prevenirea și combaterea faptelor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:36
(9102 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A dispărut de câteva zile

Grivița: A dispărut de cîteva zile

Secția Rurală Grivița a fost sesizată despre faptul că Oană Geni, de 28 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent.  În urma cercetărilor efectuate de către polițiști, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:31
(11694 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Agentul care a introdus un telefon în închisoare pentru 300 lei, trimis în judecată

Agentulșef principal Ion Iordache, alături de soția sa, Mariana Cristina Iordache, au fost trimiși în instanță de procurorii Tribunalului Ialomița pentru comiterea mai multor infracțiuni. Să vă reamintim ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:18
(11229 vizualizări - 1 comentariu)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție «Slobozia în imagini»

Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia, Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret și Muzeul Județean Ialomița au organizat expoziția de fotografie «Slobozia în imagini». ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:11
(9002 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prinși de jandarmi la furat de fier vechi

Jandarmii slobozeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că șase persoane sustrag materiale feroase din curtea fostei societăți Furfurol din Slobozia. Membrii unei patrule au procedat la interceptarea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:05
(6511 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Campania «Mita și votul ilegal înseamnă închisoare!» continuă

Structurile Ministerului Administrației și Internelor din Ialomița continuă să desfășoare activități de informare și conștientizare a cetățenilor cu privire la mesajele Campaniei «Mita și votul ilegal înseamnă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2012, 06:05
(8620 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Portocaliu în Ialomița: Ploile au adus inundații la Căzănești

Cod Portocaliu în Ialomița: Ploile au adus inundații la Căzănești

Din cauza precipitațiilor abundente, cîteva gospodării din orașul Căzănești au fost inundate,  joi, 24 mai a.c. Meteorologii nu au deloc vești bune. Începînd din seara zilei de joi și pînă vineri dimineață ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:45
(9652 vizualizări - 15 comentarii)


Ialomița: Accident la Bordușani, șoferi beți la volan și fără permise...

Conducători auto, dar și pietoni au avut parte de ghinion în ziua de luni, 21 mai 2012. Pe șoselele Ialomiței a curs cu amenzi contravenționale și dosare penale...
Primul șofer căruia i-a fost întocmit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:36
(11316 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț de fier vechi, prins de polițiști

Hoț de meserie, un tînăr de 23 ani din comuna Mihail Kogălniceanu a fost în cele din urmă prins de polițiști. El este acuzat că a furat din curtea unui gosopodar din localitate. În fapt, hoțul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:35
(8428 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Transportatorii, trași pe dreapta de polițiști

Zilele trecute, filtrele polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița au împînzit șoselele județului. Vizați au fost șoferii care transportă mărfuri. În urma acțiunilor, polițiștii au aplicat 45 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:34
(6769 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Conductele de transport a substanțelor petroliere, amenințate de hoți

Patru tineri din Fetești, cu vîrste cuprinse între 14 și 26 de ani, au fost prinși marți, 22 martie a.c., în timp ce tăiau mai multe conducte de metal, ale unei firme transportatoare de produse petroliere ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:33
(8824 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reîncep concursurile «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

Joi, 24 mai a.c., încep competițiile școlare cu caracter tehnico-aplicativ «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața», organizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:32
(7678 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine!»

Personalul din cadrul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» din Slobozia aduce cărțile mai aproape de elevi. Bibliotecarii au inițiat un program de promovare a colecțiilor pe care le dețin, în școlile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:31
(5799 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Eroilor», sărbătorită la Slobozia

În memoria eroilor neamului, care s-au jertfit pentru patrie, autoritățile locale și județene au organizat joi, 24 mai a.c., o serie de manifestări, menite să le cinstească onoarea de care au dat dovadă ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2012, 16:30
(6357 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectile neexplodate descoperite în Cartierul Bora

Un localnic din cartierul slobozean Bora a făcut marți, 22 mai a.c., o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce săpa în curte, omul a dat peste 4 proiectile de aviație neexplodate. Cele patru elemente ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2012, 18:36
(9305 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

22 Mai 2012, 19:53


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...