Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este cel mai mare angajator din Ialomița

bonus: Medic concediat pe nedrept

Criticat de nenumărate ori din cauza serviciilor medicale care lasă de dorit, Spitalul Județean de Urgență Slobozia excelează la un singur capitol. Acela al numărului de angajați. Statisticile oficiale arată că unitatea medicală este cel mai mare angajator din Ialomița, depășind atât firmele private, cât și celelalte instituții publice din județ. Datele arată că structura de personal a spitalului cuprinde 1012 posturi. Fără să mai surprindă pe nimeni, mai bine de jumătate dintre acestea sunt destinate altor catego­rii de angajați decât medicii specialiști. Surse din cadrul unității medicale au precizat faptul mulți dintre angajații Spitalului Slobozia au obținut locu­rile de muncă pe criterii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2020, 12:20 (24926 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

Luminița Barcari, nominalizată pentru o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației

UPDATE Școlile și grădinițele din Axintele și Sălcioara, vizitate de ministrul Educației

Luminița Barcari se pregătește să părăsească Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după ce a fost nominalizată pentru a ocupa o funcție de secretar de stat în Ministerul Educației. În cazul în care premierul Ludovic Orban va decide în favoarea Luminiței Barcari, aceasta va supraveghea activitatea din sectorul învățământului preuniversitar.

Nominalizare făcută de PNL Ialomița Cel care a nominalizat-o pe Luminița Barcari pentru funcția de secretar de stat în Ministerul Educației a fost Tinel Gheorghe, președintele PNL Ialomița. În cadrul unei conferințe de presă organizată cu puțin... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:55 (23096 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Primăria Slobozia a început distribuirea pachetelor pentru persoanele defavorizate

Sute de pachete în care există produse pentru igienă așteaptă să fie ridicate din depozitul Cantinei Sociale a Primăriei Slobozia de către persoanele defavorizate din oraș. Respectivele pachete reprezintă ajutorul acordat de Guverul României prin Programul Operațional de Ajutorare a Persoanelor Defavo­rizate (POAD) acestei categorii de persoane. Angajații admi­nistrației locale susțin faptul că săpunul, pasta de dinți sau detergentul oferite gratuit de Guvern nu sunt la mare căutare în rândul beneficiarilor de ajutoare sociale din oraș.

Pachetele își așteaptă beneficiarii Pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 19:20 (8563 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Mai rău ca-n amicale

Handbal, Liga Națională, HC Dunărea Brăila-HCM Slobozia 31-18 (15-11)

Mai rău ca-n amicale

«Dunărea Brăila este o echipă masivă cu jucătoare puternice, în fața căreia sper să etalăm un joc la fel de bun precum cel cu Vâlcea...» declara Gheorghe Covaciu la finalul confruntării cu echipa campioană a Româ­niei. Antrenorul Sloboziei își dorea să evite astfel un eșec usturător așa cum se întâmplase în amicalul din pauza competițională, când Brăila învinsese cu 30-19. Speranțe deșarte, deoarece a ieșit chiar mai rău. Se pare că, o dată cu trecerea timpului, HCM Slobozia a dezvoltat un complex față de Dunărea, contrazis doar de meciul din Cupa României, din sezonul trecut. În jocul de duminică, 12 ianuarie 2020, gazdele au dat un adevărat recital. Echipa noastră nu a mai dat frisoane publicului... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 16:15 (3573 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au stabilit amicalele iernii

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

S-au stabilit amicalele iernii

Miercuri, 15 ianuarie 2020, fotbaliștii Unirii Slobozia revin la pregătire. Pe elevii lui Enache Costea îi așteaptă un retur dificil, mai ales că vor reveni în competiție din postura de lideri ai clasamentului. Obiectivul echipei rămâne promovarea în Liga a II-a, iar pentru aceasta evoluția din retur este obligatoriu să o depășească pe cea din tur. Pentru a gestiona cât mai bine situația, Enache Costea va primi întăriri în toate compartimentele, mai puțin în centrul defensivei, acolo unde galben-albaștrii sunt suficient de bine acoperiți. Vor exista, firește, și plecări, dar despre mișcările de trupe vom vorbi în câteva zile. Deocamdată, vă prezentăm programul de pregătire al ialomițenilor. Echipa... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2020, 12:10 (2753 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Percheziții ale polițiștilor din Constanța la Făcăeni și Bordușani

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Un bărbat de 36 de ani din comuna Bordușani a fost reținut pentru 24 de ore, fiind surprins în flagrant în timp ce vindea ilegal icre negre. Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii au organizat și 5 descinderi în comunele Făcăeni și Bordușani.

Verificările sunt în curs
Acțiunea polițiștilor din Constanța s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 12 ianuarie 2020. Potrivit informațiilor, oamenii legii au descoperit două persoane în timp ce cumpărau, de pe raza comunei Bordușani... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2020, 15:25 (7026 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Poluare accidentală la Slobozia

Întrerupere voluntară a activității la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 8 ianuarie a.c., la orele 13,30, fostul Combinat Chimic Slobozia și-a întrerupt activitatea pentru 5 zile. Decizia este rezultatul indirect al unei poluări accidentale înregistrate oficial pe 16 decembrie 2019. La momentul respectiv, oficialii instituției nu au putut justifica faptul că au poluat intenționat atmosfera...

«Coada de vulpe» are o explicație
La data de 16 decembrie 2019, slobozenii au sesizat apariția deasupra Combinatului Chimic a celebrei «cozi de vulpe». Aceasta a determinat intervenția Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, care s-a deplasat la... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 16:05 (8240 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Conu’ Alecu a plecat în Raiul Ziariștilor

Ziaristul Ion Alecu, unul dintre ultimii mohicani ai presei ialomițene dinainte de Revoluție, s-a stins din viață. Ion Alecu rămâne un reper în presa ialomițeană, scriitura sa fiind una echilibrată, responsabilă și dedicată slujirii interesului public. Rămas bun, maestre! Care/va/să/zică, ai făcut-o și pe-asta...

Care/va/să/zică
Ziaristul și scriitorul Ion Alecu s-a stins din viață vineri, 10 ianuarie 2019, la vârsta de 75 de ani, după o lungă suferință acută provocată de un cancer galopant. S-a născut la 23 mai 1944, în comuna Ograda, județul Ialomița. A fost absolvent... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2020, 13:20 (7750 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Primul proiect al primarului Sloboziei: Stație de tratare a apei funcțională la 1 martie 2020!

Administrația din Slobozia promite finalizarea investiției pentru stația de tratare a apei la 1 martie 2020. «Sunt optimist că acest obiectiv va fi finalizat în următoarele două luni...» a declarat primarul Adrian Mocioniu. Valoarea investiției pentru noua stație de tratare din Slobozia este de 7,84 milioane de lei.

Optimism administrativ În decursul anului 2019, primarul Adrian Mocioniu a anunțat că administrația locală urmărește realizarea unor investiții de anvergură la Slobozia cu termen scadent în anul 2020. Prima dintre ele, potrivit ultimelor sale declarații, va fi stația... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 17:55 (19701 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Legăturile primăriilor din Ialomița cu rețeaua infracțională destructurată de polițiștii din Giurgiu

Polițiștii giurgiuveni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 8 ianuarie 2020, peste 100 de percheziții domiciliare la nivel național. Descinderile au vizat și județul Ialomița. Procurorii și polițiștii au ridicat documente din incinta a 4 primării ialomițene, dar și de la o școală. Prejudiciul total al cauzei se ridică la peste 2 milioane de euro. Contactați telefonic, edilii ialomițeni vizați de acuzațiile polițiștilor din Giurgiu au refuzat să ofere declarații.

«Dacă vreți amănunte, uitați-vă la televizor!»
... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 16:05 (15417 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-SCM Râmnicu Vâlcea 24-29 (15-16)

Prestație curajoasă în fața liderului

În pofida faptului că spectatorii se așteptau la o confruntare disproporționată, HCM Slobozia a dus o luptă aprigă în confruntarea cu liderul SCM Râmnicu Vâlcea. Și, în final, a pierdut frumos... Au fost momente în care echipa lui Gheorghe Covaciu a preluat conducerea pe tabelă, făcându-ne să visăm la un succes.

Primă repriză, de pus în ramă
HCM Slobozia a fost echipa care a dat startul în sarabanda golurilor și apoi s-a ținut nesperat de aproape de echipa adversă. Florentin Pera, antrenorul oltencelor, a aruncat în luptă garnitura grea, cu trei vicecampioane mondiale din Naționala... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2020, 14:20 (4103 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2020, 11:05 (16782 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Alertă: Suspiciune de gripă în Ialomița!

Testele preliminarii au confirmat prezența virusurilor gripale în cazul a doi bărbați, unul domiciliat în comuna Perieți, iar celălalt în orașul Căzănești. Autoritățile sanitare așteaptă acum confirmarea din partea specialiștilor Institutului Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. În ultima săptămână, potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, la nivelul județului au fost semnalate peste 200 de cazuri de infecții acute ale căilor respiratorii.

34 mii de doze de vaccin în Ialomița
Cei doi bărbați s-au adresat medicilor având simptome specifice gripei. Testele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 18:20 (3574 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

Handbal, Liga Națională

HCM Slobozia înfruntă campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea

După mai bine de o lună de pauză generată de participarea modestă a Echipei Naționale la Campionatul Mondial, Liga Florilor își reia cursul firesc. Etapa a XII-a programează jocul dintre HCM Slobozia și campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea. Partida se va juca miercuri, 8 ianuarie 2020, de la orele 17,30, în Sala «Andreea Nica».

11 «internaționale» în lotul Vâlcei Cu toate că a făcut doar un meci egal în etapa precedentă la Buzău, Râmnicu Vâlcea se bazează pe un lot extrem de valoros. Antrenorul Florentin Pera are la dispoziție nu mai puțin de 11 jucătoare care au evoluat la Campionatul... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 17:50 (4833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2020, 14:05 (16623 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Gheorghe Babagianu, scos de la naftalină

Prefectura Ialomița are un nou șef de cabinet

Prefectura Ialomița are, începând cu sfârșitul anului 2019, un nou șef de cabinet. Este vorba despre Georghe Babagianu, fost subprefect al județului în anul 2009. Surse din cadrul instituției confirmă faptul că angajarea acestuia s-a făcut la insistențele deputatului PNL Gheorghe Tinel. «Colaborarea cu domnul Babagianu a început în luna decembrie a anului trecut...» a declarat laconic prefectul Tonița Manea.

Și PNL are dinozauri
Unul dintre cei mai controversați oameni politici din Ialomița, Gheorghe Babagianu, a reintrat în circuitul administrativ. El ocupă, începând... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 18:05 (17315 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Val de pacienți la Spitalul Municipal Urziceni

Val de pacienți la Spitalul Municipal Urziceni

Sărbătorile de Iarnă au adus prezentări record la Spitalul Municipal Urziceni. Reprezentanții unității medicale au precizat faptul că au acordat îngrijiri unui număr de peste 900 de pacienți. Urgențele au reprezentat un sfert dintre cazurile pe care medicii Spitalului Urziceni le-au tratat.

Mâncarea le-a creat probleme de sănătate Oficialii Spitalului Municipal Urziceni au prezentat o situație statistică a cazurilor pe care le-au investigat în perioada Sărbătorilor de Iarnă. Astfel, între Crăciun și până în ziua de  Bobotează, medicii Spitalului Urziceni au acordat îngrijiri medicale... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 15:20 (3478 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Semne bune anul are

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Primăria Amara refuză să încaseze impozitele cetățenilor. Potrivit unei sesizări făcută pe adresa redacției, luni, 6 ianuarie 2020, funcționarii din cadrul Primăriei Amara au refuzat să asigure serviciile pentru cetățenii care s-au prezentat la ghișee.

2020 a început cu stângul... la Amara
Un cetățean din orașul Amara reclamă faptul că funcționarii Primăriei au refuzat să-i elibereze un certificat fiscal. Sesizarea a fost trimisă pe adresa redacției de către Sandu Petre. Acesta susține că funcționarul de la ghișeu nu a fost capabil să onoreze nicio solicitare: «În momentul în care am ajuns la Direcția Impozite și Taxe am fost surprins sa aflu că din mai multe motive nu pot efectua nicio operațiune. După mai multe insistențe s-a dus la șefa lui care a dat un răspuns ferm: „Urmează sa facem verificări și de aceea nu se emite niciun document“. Lângă mine mai erau câteva persoane care doreau sa achite impozitele dar nici acestea nu au fost servite. (...) Aceasta este administrația „performantă“ de la Amara. Își bat joc de cetățeni și de contribuabili cum doresc fără sa dea socoteală nimănui!».... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 14:05 (6747 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mai puține accidente rutiere între Sinești și Movilița

«Șoseaua morții», drum mai sigur

Mai puține accidente rutiere între Sinești și Movilița

Reprezentanții Asociației Pro Infrastructură susțin faptul că Drumul Național 2, unul dintre cele mai periculoase din județul Ialomița, a devenit mai sigur. Toate acestea datorită reamenajării porțiunii de drum cuprinsă între Sinești și Movilița prin marcaje de tipul «2+1 alternativ». Inițial, șoseaua avea câte o bandă pe sens, iar din această cauză riscul producerii accidentelor rutiere era crescut. Șoferii nu s-au arătat însă încântați de această măsură...

A scăzut numărul accidentelor Porțiunea Drumului Național 2 care unește localitățile ialomițene Sinești și Movilița a reprezentat... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2020, 12:10 (3860 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

De-ale Inspectoratului Școlar Ialomița

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Ministerul Educației a pierdut procesul pe care Steluța Mitrea, inspectorul școlar adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, l-a deschis împotriva instituției. Cauza supusă judecății a vizat anularea fișei și raportului de evaluare a activității Steluței Mitrea în cadrul Inspectoratului, în perioada septembrie 2016-august 2017. În baza respectivelor documente, reprezentanții Ministerului Educației, condus la vremea respectivă de ministrul Valentin Popa, au solicitat demisia din funcție a Steluței Mitrea. Dosarul s-a judecat la Curtea de Apel București, instanță care a decis anularea documentelor, dar și obligarea Ministerului Educației la plata unor despăgubiri morale în valoare de... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2020, 11:25 (15180 vizualizări - 23 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Evaluarea Națională, în siguranță

Pentru desfășurarea în condiții de liniște și siguranță a examenelor de Evaluare Națională 2017, la nivelul județului Ialomița, polițiști de Ordine Publică, de la Rutieră și alte structuri, vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2017, 18:40
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o  viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Luni, 19 iunie 2017, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzie Ialomița continuă Campania «Donează sânge! Salvează o viață!». Campania are ca scop salvarea de vieți prin donarea ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 19:40
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, 16-18 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 18:35
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Franța, prins în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Franța. Schimbul de date și ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 18:05
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 16 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 17:55
(4842 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Conlucrare între biserică și școală la Urziceni

Conlucrare între biserică și școală la Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni desfășoară un amplu program în vederea formării și dezvoltării intelectuale, morale și spirituale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 15:55
(5781 vizualizări - 0 comentarii)


2232 de elevi din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Luni, 19 iunie 2017, elevii susțin prima probă a Evaluării Naționale, la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că la acest examen s-au înscris 2232 de elevi de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2017, 12:25
(4079 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: A descoperit o bombă în curte

Un cetățean din comuna Albești a descoperit în propria gospodărie un element de muniție neexplodat. Omul a găsit bomba în timp ce săpa o groapă în curte. Speriat, a sunat la 112, iar la fața locului s-au ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 22:05
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconaj piscicol

Doi bărbați, de 37 și 64 de ani, din comuna Bordușani, au intrat în vizorul polițiștilor fiind identificați pescuind ilegal în apele lacului Bentu Mare. Asupra acestora au fost descoperite mai multe unelte ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 21:35
(5210 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri infractori, trimiși la închisoare

Polițiștii ialomițeni au reușit identificare a doi tineri, de 18 și 19 ani, domiciliați în Fetești, care se sustrăgeau executării pedepselor de 3 ani și 4 luni închisoare. Sentințele au fost emise de Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 21:10
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Se redeschide «Clubul de vacanță»

Reprezentanții Protopopiatului Urziceni organizează și în această vară «Clubul de vacanță». Este vorba despre o serie de întâlniri cu scop educativ, de tipul «școală de vară», organizate în cadrul instituției ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:55
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 31 mii de lei pentru «munca la negru»

29 de angajatori din Ialomița, care desfășoară activități în industria alimentară, au fost verificați în vederea identificării angajaților care lucrau «la negru», de către inspectorii Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:25
(6500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Transporturi ilegale de lemne

Un tânăr de 27 de ani, din județul Vrancea, a fost sancționat contravențional cu 3000 de lei pentru transport ilegal de material lemnos. În urma unui control al polițiștilor ialomițeni, oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 20:05
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Un șofer în vârstă de 39 de ani, din Căzănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 1,16 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 19:10
(5764 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Cadouri pentru elevii merituoși

În ultima zi a anului școlar, reprezentanții Protopopiatului Urziceni au împărțit cadouri elevilor cu rezultate bune la învățătură din cadrul Colegiului Național «Grigore Mosil» din municipiu. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2017, 18:30
(5422 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă în domeniul confecțiilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza joi, 22 iunie 2017, Bursa locurilor de muncă în domeniul confecțiilor, acțiune ce va avea loc la sediul punctului de lucru Urziceni ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 20:05
(6318 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-au confiscat 575 mc de lemne!

IPJ Ialomița: S-au confiscat 575 mc de lemne!

Marți, 13 iunie a.c., polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea activităților ilegale din silvicultură. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 19:20
(18204 vizualizări - 19 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 3 permise reținute, amenzi de peste 37000 de lei

Polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza județului acțiuni pe linie de circulație rutieră, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și îi expun pe ceilalți ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2017, 19:05
(8113 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Distrigaz Sud Rețele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 19:45
(8338 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Funcționarea grădinițelor pe perioada vacanței de vară

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, pentru a veni în sprijinul familiilor care au solicitat funcționarea grădinițelor pe perioada vacanței de vară, în perioada 19.06.2017-31.08.2017, vă informează că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 18:15
(6996 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă în turism și alimentație publică

Marți, 13 iunie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Bursa locurilor de muncă în turism și alimentație publică. La nivelul ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2017, 17:10
(7782 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți, 13 iunie-«Ziua Informării Preventive»

ISU Ialomița: Marți, 13 iunie-«Ziua Informării Preventive»

Credința populară acordă alăturării datei de 13 cu ziua de marți, o conotație nefastă, marcată de ghinion. De aceea, sub sloganul «Preveniți ghinionul», această zi este dedicată în fiecare an, la nivelul ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2017, 16:15
(5725 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite luni, 12 iunie 2017, în municipiul Fetești, la conducta cu diametrul de 250 mm de pe strada Călărași, RAJA Constanța este nevoită să întrerupă furnizarea de apă în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2017, 12:10
(8904 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău, Roșiori și Bărcănești

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 12- ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2017, 17:45
(7630 vizualizări - 0 comentarii)


Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Miercuri, 7 iunie 2017, preoții parohiilor din municipiul Slobozia, în frunte cu părintele Butu Ionuț, Protopop de Slobozia, au săvârșit Sfânta Taină a Maslului la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia, alături ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2017, 15:20
(7148 vizualizări - 0 comentarii)


DADP execută lucrări de dezinsecție la Slobozia

În perioada 12-28 iunie 2017, între orele 7,30-16,30, Primăria Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public, respectiv la parterul blocurilor, parterul blocurilor de locuit, realizându ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 20:25
(5415 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simpozion «Școala și viața»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și Casa Corpului Didactic Ialomița organizează miercuri, 14 iunie 2017, a XXXVIII-a ediție a simpozionului «Școala și viața». Evenimentul se desfășoară în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 18:25
(5894 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosare penale pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis dosare penale pe numele a patru tineri, cu vârste cuprinse între 15 și 22 de ani, sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au pătruns în sediul unei firme din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2017, 17:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examene de Bacalaureat, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 6-30 iunie 2017, ordinea și siguranța publică la mai multe ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 23:27
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza interjudețeană a concursului «Cu viața mea apăr viața»

Joi, 8 iunie 2017, începând cu orele 10,00, se va desfășura faza interjudețeană a concursului de elevi «Cu viața mea apăr viața». Echipele clasate pe primele locuri la ciclurile gimnazial și liceal ale ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2017, 21:20
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...