Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a anunțat oficial recepționarea de aparatură medicală în valoare de 5,4 milioane de lei. Achizițiile au fost derulate cu sprijinul autorităților locale și al Ministerului Sănătății. Prețurile de achiziție au valori exorbitante, iar pentru multe dintre echipamente nu există medici.

Bani cu nemiluita Zestrea de aparatură medicală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a îmbogățit începând cu săptămâna trecută. Printre echipamentele achiziționate se numără un mamograf digital de ultimă generație, un aparat mobil care realizează radiografii la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 10:10 (6160 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reporterul Mocioniu ne dă cu GEL

Reporterul Mocioniu ne dă cu GEL

Evrika! După 3 ani de administrație la ralanti, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu a descoperit soluția minune de potabilizat apa. La sfârșitul săptă­mânii precedente, alături de o delegație muni­cipală, el a vizitat la Milano sediul GEL, o firmă care vinde tehnologii de ultimă oră pentru potabilizat «apa lui Ionașcu». Acolo, un inginer italian l-a asigurat pe domnul primar că va câștiga detașat ale­gerile din 2020 dacă achiziționează de la GEL «stația care controlează orice para­metru». Poate vă întrebați de unde știm toate astea. Ei, bine, imediat după vizita la GEL, pe tăpșanul din fața firmei, primarul Mocioniu s-a metamorfozat în reporterul Mocioniu și, filmat de televiziunea locală, a explicat... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2019, 16:40 (5638 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Familia Palantin, din nou în atenția opiniei publice

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Perchezițiile desfășurate de DIICOT-Structura Centrală în dimineața zilei miercuri, 18 decembrie 2019, la sediul Universității Spiru Haret au ajuns și la Slobozia. Anchetatorii au descins la locuința Ginei Palantin, șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia. Oficialii DIICOT au confirmat informația, explicând faptul că în prezent aceasta este audiată la București, având calitatea de suspect în această anchetă.

Verificările sunt în curs Procurorii DIICOT-Structura Centrală au implicat Universitatea Spiru Haret într-un nou scandal privind modul fraudulos în care profesorii... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 17:05 (19744 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

În cadrul unei ședințe, reprezentanții Guvernului României au decis schimbarea din funcția de subprefect al județului Ialomița a Silicăi Vali Tudor. Aceasta a fost înlocuită cu Emilian Barbu, șeful Serviciului Juridic al Primăriei Slobozia. În trecut, acesta a deținut o funcție publică de director în cadrul Prefecturii Ialomița.

Județul Ialomița are un nou subprefect
Guverul Orban a adus noi schimbări în structura de conducere a Prefecturii Ialomița. În cadrul unei ședințe organizată miercuri, 18 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au numit un nou subprefect în județul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 16:50 (7208 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 11:10 (10316 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Reabilitare cu pro­bleme de legalitate la Grădinița cu Program Normal din localitatea Ciochina. Un control al Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița a scos la iveală faptul că lucrările de reparații începute de autoritățile locale nu aveau autorizație de construire. Reprezentanții administrației locale susțin că nu au știut faptul că au nevoie de un astfel de document pentru a deschide res­pectivul șantier. «Nu știam că ne trebuie autorizația de construire...» a precizat Nicoleta Fotache, viceprimarul comunei Ciochina.

Amenzi pe bandă rulantă Controlul oficialilor Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 10:05 (4778 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

OMG!

OMG!

bonus: Neacșu joacă la două capete

O, ce veste minunată! Înainte Crăciun toți expirații politicii locale, toți reșapații, toți dinozaurii politici, toți pigmeii politici, ipochimeni care nu-și mai găsesc locul nici pe Dreapta nici pe Stânga... În sfârșit, toți cei rămași pe dinafara politicii de mahala a Ialomiței s-au reunit la un soi de Adunare Generală a PRO România, fili­ala Ialomița. În fruntea tuturor, după cum puteți vedea și în fotografia alăturată, mesianic, a strălucit Luceafărul politicii ialomițene, singurul produs de export al județului, nimeni altul decât Marian Neacșu. Nu consemnăm ce a spus, că hârtia are și ea limitele ei. Dar îi oferim gratuit primarului Adrian Mocioniu, prezent și el în sală, o idee salvatoare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 18:50 (6768 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

«Faceți o cerere scrisă!»

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

Administrația Mocioniu refuză de 3 ani să ofere ajutorul cerut de locatarii unui bloc din Slobozia pentru construirea unei rampe de acces destinate persoanelor cu handicap. Cazul nu este singular. În urmă cu un an, Eolina Pantazi, unul dintre eroii reportajelor ziarului nostru, diagnosticată cu tetrapareză spastică, a solicitat zadarnic construirea din fonduri proprii a unei rampe similare. Sunt doar două cazuri din zecile existente la nivelul orașului. Pentru fiecare dintre acești oameni, administrația Mocioniu are un singur răspuns: «Faceți o cerere scrisă!».

Golgota administrației locale... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 11:05 (7546 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Viitorul începe azi

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Nu cer nimănui nimic. Și nu condamnă jungla socială în care trăiesc și pe care se pre­gătesc să o înfrunte. Ovidiu e fotbalist. Bianca va fi ospătar. Florin este deja bucătar. Și toți sunt motivați și încrezători în viitorul lor. Sunt câțiva dintre elevii Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Iar în clase, alături de ei sunt sute de voci, sute de destine pentru care viitorul a început demult.

Șase personalități, o generație
Ne privesc bănuitori și vag interesați. Suntem doar încă o obligație școlară. Dar îi scăpăm de o oră de curs, așa că acceptă să vorbească... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 14:10 (7680 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Scandalul supermarketului amplasat fără acordul locata­rilor la parterul unui bloc, aflat în zona Stadionului «1 Mai» din Slobozia revine în actualitate. Reprezentanții Asociației de Pro­pri­etari 31/U, entitate care administrează imobilul, susțin faptul că oficialii ad­ministrației locale au trimis către in­stanța de judecată documente inexacte cu scopul de a acoperi ilegalitatea pe care au comis-o. Asociația de Proprietari 31/U a inițiat o acțiune în instanță prin care solicită anularea auto­rizației de construire emisă de Primăria Slobozia. De asemenea, administrația locală a fost amendată cu 25 mii de lei de Inspectoratul de Stat în Construcții pentru încălcări ale Legii privind calitatea... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 09:55 (11838 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

bullying-ul instituțional

Săptămâna trecută, o adolescentă de 15 ani din Fetești s-a spânzurat. Relatările celor din jur acre­ditează ideea că a făcut-o din cauza colegilor de clasă care au râs de ea pentru că nu are «haine de firmă». În urmă cu 3 săptămâni, un elev de la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni s-a aruncat de la etaj. Motivul, neconfirmat, e drept, e că niște colegi de clasă și-au bătut joc de el făcându-i avansuri pe un cont de Instagram, ascunși sub poza unei tinere. Și exemplele pot continua la nesfârșit, la Școala «Sfântul Andrei», la Liceul de Arte și oriunde există o școală... E adevărat, însă? E vina acestor copii, ale căror probleme psihice le ascundem sub eticheta bullying-ului? E vina colegilor... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2019, 12:10 (4135 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul Orban a decis

Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, numele noului prefect al județului Ialomița. Este vorba despre Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În 2016, aceasta a fost numită, tot prin Hotărâre a Guvernului, în funcția de subprefect al județului.

Tonița Manea revine în cadrul Prefecturii Ialomița
În ședința desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au schimbat din funcții prefecții și subprefecții din 11 județe. Pentru Ialomița a fost nominalizată în funcția de prefect Tonița... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 15:39 (9099 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Atelierele lui Moș Crăciun»

«Atelierele lui Moș Crăciun»

Sunt 150 de spiriduși de toate vârstele. Cei mai mici au 4-5 ani... Cei mai mari sunt deja meșteri pricepuți. Și toți muncesc din greu zilele astea pentru a-l ajuta pe Moș Crăciun. Noi i-am descoperit într-o după-amiază obișnuită de lucru, la Palatul Copiilor din Slobozia... Dar, cu siguranță, nu este singurul atelier de profil din Ialomița!

Un atelier cât un ibric Atelierul e ascuns sub scară, iar părinții nu au voie aici. Intră numai spiridușii, grăbiți și puși pe fapte mari. Înăuntru e cald și bine, cum se cuvine să fie într-un atelier al Moșului. Nu­mă­răm vreo 10, schimbul de după... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 11:15 (4577 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Intervenție în forță a pompierilor și medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în dimineața zilei de sâmbătă, 14 decembrie 2019, în comuna Armășești. Zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce s-au intoxicat cu fum în propria locuință. Opt dintre victime au ajuns la Spitalul Municipal Urziceni.

Transportați de urgență la spital
Cele zece persoane, printre care se numără și copii, locuiesc împreună sub același acoperiș, pe o stradă din comuna Armășești. Se pare că fumul a fost provocat de un generator de curent, folosit pentru iluminatul locuinței.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 10:32 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor. Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (II)

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, Tănase Mihalcea a cheltuit în timpul mandatului trecut fondurile instituției în scopuri personale. Mai exact, acesta a produs o pagubă de peste 21 mii de lei, după ce a folosit mașinile OCPI Ialomița în deplasări care nu aveau legătură cu serviciul. Totul a ieșit la iveală în urma unei verificări interne care a vizat modul în care a fost consumat combustibilul automobilelor din incinta parcului auto al OCPI Ialomița, în perioada 2013-2016. Potrivit unor documente oficiale, reprezentanții instituției au decis întrunirea unei Comisii speciale care să facă respectivele verificări, în baza unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2019, 11:10 (6014 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Bullying-ul face victime în școlile din Ialomița

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Fetești: Elevă de 15 ani, spânzurată în magazie

Un tânăr de 18 ani, elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni, se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență «Floreasca», după ce s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuiește împreună cu părinții. Deși tot mai multe indicii arată faptul că tânărul ar fi fost victimă a «fenomenului Bullying», reprezentanții unității de învățământ refuză să ia în calcul această ipoteză. De asemenea, procurorii și polițiștii care anchetează cazul încă mai caută probe pentru a stabili ce anume l-a determinat pe tânăr să se arunce în gol... Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor demara la rândul lor o anchetă în acest caz. Îngrijorător este faptul că la... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2019, 12:05 (20570 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

În contextul eventual al încercării de demitere

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

Printr-un comunicat de presă, UPU-SMURD Ialomița, prin medicul șef Anca Telehuz, se alătură celorlalte entități de profil care susțin activitatea doctorului Raed Arafat, coordonator al Departamentului pentru Situații de Urgență în cadrul Ministerului Afacerilor Interne. «În calitate de profesioniști, care reprezintă principalele servicii medicale de urgență din România (Unități pentru Primirea Urgențelor, SMURD și Servicii Publice de Ambulanță), în contextul situației create de afirmațiile referitoare la posibila demitere a domnului dr Raed Arafat și riscurile care pot deriva de aici, tragem un semnal de alarmă» se arată în deschiderea comunicatului de presă. De asemenea, același comunicat... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 16:35 (5481 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a stabilit numele noului șef al Biroului Teritorial al DIICOT din Slobozia. Este vorba despre procurorul Mihaela Burcea, cea care în trecut a condus biroul similar al DIICOT din județul Călărași. Activitatea acesteia în cadrul DIICOT Călărași s-a axat pe linia combaterii traficului de droguri.

Un nou șef la DIICOT Slobozia Funcția de procuror șef al Biroului Teritorial DIICOT din Slobozia a rămas vacantă după ce fostul șef al instituției, procurorul Dan Alexandru Popa, a fost desemnat de Ministerul Justiției să ocupe funcția... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 13:10 (7949 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Da, candidez!»

Slobozia are primul candidat oficial în cursa pentru Alegerile Locale din 2020

«Da, candidez!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al municipiului Slobozia pentru mandatul 2020-2024, și-a anunțat oficial candidatura. «Da, candidez!» a declarat acesta. Este prima declarație publică a lui Dragoș Soare de la momentul nominalizării sale pentru această poziție, în vara acestui an. Reamintim că Dragoș Soare este consilier județean PNL de două mandate, perioadă în care a identificat și a propus soluții constructive de gestionare a fondurilor publice.

Primul dintre candidați Dragoș Soare și-a anunțat public decizia de a candida pentru funcția de primar la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 18:20 (13094 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Cu dosarul de pensionare pe masă

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Prefectul Gigi Petre și-a depus marți, 10 decembrie 2019, dosarul de pensionare. Decizia survine ca urmare a încetării raporturilor de muncă cu instituția pe care a condus-o. Domnia sa a declarat că intenționează să candideze ca independent la Alegerile Locale din 2020: «Voi candida peste tot unde legea îmi permite! Cel puțin așa gândesc acum!».

Cel mai inteligent cedează Prefectul Gigi Petre a decis să se pensioneze. El susține că face acest lucru ca urmare a faptului că începând cu 10 decembrie 2019 «raporturile de muncă» dintre el și Ministerul Administrației și Internelor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 17:10 (8378 vizualizări - 19 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Luni, 12 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că Ștefan Marinel, de 58 de ani, din Slobozia, ar fi plecat de la domiciliu și nu a mai ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 14:10
(3678 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Aproape 80 de kilograme de pește din speciile scrumbie și cegă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de luni, 12 aprilie a.c., în localitățile Făcăeni și Bordușani. Astfel, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:55
(3029 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC ACIM SA București
angajează
Pentru lucrări în zona Slobozia-Țăndărei,
jud. Ialomița

-Automacaragiu
-Deservent utilaje (buldoexcavatorist)
-Instalatori apă-canal

Relații la telefoanele
021/25.57.456
021/25.55.978
0745/631.081

13 Aprilie 2021, 13:50


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe parcursul zilei de luni, 12 aprilie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului au ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:45
(2371 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

RWA RAIFFEISEN
AGRO ROMANIA SRL

angajează în Căzănești
-Laborant (cu sau fără experiență)
-Silozar
-Operator depozit

Oferim salariu atractiv,
asigurare medicală privată
și acess la tele-medicină
Cei interesați sunt rugați
să sune la numărul de telefon

0737/027.243

13 Aprilie 2021, 11:20


AJOFM Ialomița: 5,18%, rata șomajului în februarie 2021

La sfârșitul lunii februarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4857 de șomeri (din care 2139 femei), rata șomajului fiind de 5,18%, cu 0,6 ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:50
(1937 vizualizări - 0 comentarii)


14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus luni, 12 aprilie a.c., intrarea în carantină, pentru 14 zile, a localităților Bucu și Gheorghe Doja, din cauza incidenței crescute a cazurilor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:30
(2912 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10123, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 16:40
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Jilavele, la volan fără permis

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 10/11 aprilie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Rădulești și Dridu, în timp ce desfășurau activități de patrulare pe raza comunei Jilavele, au oprit, pentru control ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:45
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


Adolescenți de 16 ani din Bărbulești și Căzănești, surprinși la volan în trafic

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., polițiștii din Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în vârstă de 16 ani, din comuna Bărbulești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:40
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:35
(2727 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii ialomițeni

În perioada 10-11 aprilie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Făcăeni au fost desfășurate activități de verificare a operatorilor economici, pentru depistarea activităților ilegale din domeniul comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:30
(4269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Calea București din Fierbinți-Târg

Luni, 12 aprilie 2021, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Calea București din orașul Fierbinți-Târg, județul Ialomița. Pentru remedierea acesteia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:10
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se plătește subvenția la motorină aferentă trim. III și IV, anul 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștință că a început să efectueze plățile aferente ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 14:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Urziceni

La Urziceni, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orelor 13,25, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 13:45
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10082, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2021, 16:40
(2708 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10045, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2021, 16:35
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10006, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 16:20
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În cursul zilei de joi, 8 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 14:40
(2983 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Vineri, 9 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, o echipă care executa lucrări pe raza municipiului Slobozia a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 75 milimetri. Conștientizând pericolul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 13:55
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Un pacient al Spitalului Slobozia s-a aruncat în gol de la etajul 3!

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență informează că «în cursul zilei de miercuri, 8 aprilie 2021, in jurul orelor 16,45, un pacient, internat în Secția Medicină Internă, s-a aruncat ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 02:10
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05
(5400 vizualizări - 3 comentarii)


CNAIR: Încep reparațiile la podul de la Fetești, peste Brațul Borcea

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță semnarea contractului de lucrări pentru reabilitarea podului peste Brațul Borcea de la Fetești. Valoarea contractului este de 67,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:25
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită într-un accident rutier

O șoferiță de 30 de ani a fost rănită într-un accident rutier petrecut joi, 8 aprilie a.c., în apropiere de municipiul Fetești. Tânăra a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:10
(4126 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


AJFP Ialomița: S-au modificat declarațiile pentru notificarea intrării/ieșirii din sistemul TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii ineresați că au fost actualizate declarațiile 097 și 700 ca urmare a modificării plafonului pentru care se aplică sistemul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:40
(5822 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Vasile Popescu din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:25
(2067 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «5 decenii de pictură»

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția personală de pictură a artistului Virgiliu Parghel. Intitulat «5 decenii ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 17:20
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9964, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 16:40
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de marți, 6 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 17:45
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9924, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 16:25
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...