Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 19:10 (19866 vizualizări - 45 comentarii)

SPORT

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-HCM Slobozia 26-23 (14-12)

Încă un joc bun, încă o înfrângere

Din cauza programului competițional încărcat pe care îl are Corona Brașov, această echipă, împreună cu HCM Slobozia au decis să facă rocada în privința locurilor de desfășurare a meciurilor. Astfel, meciul tur s-a jucat sub Tâmpa, urmând ca returul să se desfășoare al Slobozia. Jocul a avut multe fluctuații de scor, HCM Slobozia dând o replică mult peste așteptări. Din păcate, neîncununată de puncte...

Final gestionat greșit Gazdele au avut 4 goluri avantaj în starul jocului, dar echipa noastră a revenit incredibil și chiar a reușit în minutul 23 să conducă cu 12-11, prin reușita jucătoarei... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2019, 18:50 (3023 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru-omul și opera (III)

Moraru-omul și opera (III)

Săptămâna trecută anunțam că vom de­dica cea de-a treia parte a foiletonului nostru administratorului public al județului, Larisa Mihai, femeia care prin sacrificiul ei public i-a adus liniște sufletească și, implicit, sănătate trupească, președintelui Victor Moraru. Vă rugăm însă să mai aveți puțintică răbdare. Pentru că administratorul public mai poate aștepta, însă domnia sa Victor Moraru ba. Atât de nerăbdător este încât a decis ca în 7 luni să realizeze cât a promis în 3 ani... Și pentru că nu vrem să rateze vreo promisiune și să rămână, Doamne ferește!, fără următorul mandat de președinte, i le contabilizăm noi pe toate, ca să-l scăpăm de-o grijă.

O dată vede Ialomița Raportul Președintelui... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 15:20 (4966 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Până în 2022

Consiliul Județean Ialomița trebuie să modernizeze spitalul pe care îl administrează!

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia pare un demers greu de realizat. Cele 6 proiecte concepute de Consiliul Județean Ialomița se află în momentul de față într-o fază incipientă deși, potrivit propriilor declarații ale administrației județene, era necesar ca investițiile să fie deja începute, având în vedere că trebuie finalizate până cel târziu în 2022. Execuția proiectelor este foarte importantă deoarece a stat la baza acreditării unității medicale, fiind garantată atât de autoritățile județene, cât și de oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Valoarea totală a investițiilor se ridică la 160,6 milioane de lei.

Proiecte în impas... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2019, 13:20 (6934 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

În cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PNL Ialomița, deputalul PNL Gheorghe Tinel a anunțat public faptul că schimbarea din funcție a prefectului și subprefectului județului Ialomița este doar o chestiune de timp. Acesta nu a dezvăluit însă și cine îi va înlocui pe Gigi Petre și Silica Vali Tudor. «Diligențele noastre sunt făcute pentru a schimba prefectul și subprefectul!» a precizat Gheorghe Tinel.

Se schimbă garda la Prefectura Ialomița? Conferința de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel a avut ca temă rezultatele primului tur al Alegerilor Prezidențiale... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 19:45 (11916 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Decizie a Ministerului Educației

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Încep schimbările în instituțiile publice din județul Ialomița. Luni, 11 noiembrie 2019, la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost numit un nou inspector ge­neral. Este vorba despre Luminița Barcari, susținută de PNL Ialomița pentru a ocupa această funcție. Numirea Luminiței Barcari s-a făcut prin Ordin semnat de actualul mi­nistru al Educației, Monica Anisie, pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbări în fruntea IȘJ Ialomița
Noul ministru al Educației, Monica Anisie, a decis să facă schimbări în ceea ce privește conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Astfel,... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 15:40 (14385 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

Scrimă

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

La finele săptămânii precedente, la Istanbul, s-a desfășurat o etapă din Circuitul European de sabie cadeți. Printre remarcații acestei competiții s-a numărat și sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, care a fost finalistul competiției, cucerind medalia de argint. «Eduard confirmă prin acest rezultat atât va­loarea sa, cât și faptul că rezultatele obținute în ultima perioadă nu sunt o întâmplare!» ne-a declarat antrenorul lui Eduard, Marin Cruțu. De remarcat că Eduard este fratele mai mic al lui George Dragomir, sportiv care s-a re­marcat în ultimii ani prin prestațiile excelente, reușite pe plan european și mondial, în turneele cadeților și junio­rilor. Turneul de la Istanbul... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 14:10 (2785 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

O familie cu 3 copii din satul Ivănești al comunei Ciulnița este amenințată de oficialii Primăriei cu evacuarea. Familia trăiește într-o casă în satul Ivănești, ocupată cu permisiunea autorităților locale în urmă cu 6 ani... Vice­primarul comunei, Ionuț Belu, susține că Vasilică Buturugă, tatăl celor 3 copii, nu se integrează în comunitate...

Povestea lui Vasilică
În data de 17 octombrie 2019, Vasilică Buturugă din satul Ivănești al comunei Ciulnița a fost înștiințat de către autori­tățile locale ca «în termen de 30 de zile de la primirea prezentei să evacuați clădirea în care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:50 (6729 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 0-1

3 puncte muncite

Suprafața sintetică pe care Metalul Buzău își desfășoară meciurile de pe teren propriu este una dintre cele mai antipatice din țară. Multe echipe s-au plâns de uzura acesteia, care nu permite jucătorilor o construcție elaborată, deraind în multe situații traiectoria normală a mingiei. Așa s-a întâmplat și în me­ciul pe care buzoienii l-au avut cu Unirea Slobozia, partidă în mare parte plictisitoare pentru cei prezenți în tribună. Singurul aspect pozitiv în urma celor 90 de minute este faptul că ialomițenii și-au atins sco­pul. S-au întors de la Buzău cu toate cele 3 puncte, dar au muncit mult pentru aceasta. În minutul 2 a venit una dintre puținele ocazii ale jocului, o centrare în careu la care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:10 (2614 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

«Disonanța cognitivă» reprezintă o stare de tensiune care apare ori de câte ori o persoană are în același timp două opinii care nu numai că nu se susțin una pe alta, dar se și exclud. În cazul deputa­tului Mușoiu, această afecțiune pe care a remarcat-o Daniela Gheorghiu îl afectează încă de la instalarea în funcție. Dovezile sunt nenumărate, căci deputatul Ștefan Mușoiu a avut grijă să le înșire harnic pe pagina sa de Facebook de fiecare dată când PSD i-a cerut-o. Pentru că doamna Gheorghiu a fost mai mult decât explicită, orice comentariu este de prisos. Iar domnul Mușoiu mai are un an la dispoziție să se trateze pe banii noștri. Că tare ne e teamă că mandatul viitor va îngroșa rezerva... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 12:25 (4966 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Curajoase, dar din nou învinse

Handbal, Liga Națională, Minaur Baia Mare-HCM Slobozia 28-25 (16-15)

Curajoase, dar din nou învinse

HCM Slobozia a jucat la Baia Mare împotriva uneia dintre echipele în formă ale campionatului. Minaur are jucătoare de talie internațională, un public avid de handbal și obiectiv clar calificarea în Cupele Europene. Motive suficiente pentru handbalistele noastre să meargă acolo precum mieii la tăiere. Pe teren lucrurile nu au stat deloc așa. HCM Slobozia a luptat cot la cot cu adversarul timp de 45 de minute, irosind multe șanse de a egala. Finalul ne-a amintit, din păcate, de meciurile cu Rapid și Bistrița. Punctăm din nou doar la impresie artistică, iar aceasta nu ține de foame în clasament...

În coasta adversarului... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:55 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

Lupte libere

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

În perioada 8-9 noiembrie 2019, Echipa Națională de Cadeți a României a participat la Turneul Internațional pe echipe «Russenski Legendi», desfășurat în orașul bulgar Ruse. Selecționata țării noastre a avut în componență și trei luptători de la CS Amara: Răzvan Jeaca și Constantin Morar, la 60 kg, și Marian Subțirică, la 65 kg. În finalul competiției, România s-a clasat pe locul II, aspect care ne bucură cu atât mai mult cu cât selecționerul echipei noastre a fost Marian Moraru, coordonator al Secției Lupte de la CS Amara. «Ca antrenor și selecționer mulțumesc tuturor antrenorilor care au trimis sportivii la acest turneu internațional. Felicit toți sportivii care au pus umărul la acest rezultat... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:20 (2465 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Curtea de Apel a decis

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost obligați să probeze încă o dată faptele de corupție ale agenților Poliției Autostrăzi-Fetești, cercetați penal în cursul anului 2018. Decizia aparține Curții de Apel București și a fost fondată pe un amănunt controversat. Judecătorii din Capitală au explicat faptul că anchetatorii nu au identificat toate persoanele de la care polițiștii au luat mită, iar din această cauză probatoriul anexat dosarului este insuficient. Specialiștii în drept explică faptul că argumentul invocat de magistrații bucureșteni este o excepție fără temei în doctrina Dreptului Penal românesc...

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 10:10 (6779 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

Evoluția numelor copiilor rromi din Ialomița

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

În ultimii ani, o dată cu migrația în statele europene, moda numelor adoptate de conaționalii noștri s-a mo­dificat. Dacă în anii 2000 nume precum Termopan și Armand erau în trend, acum acestea au fost înlocuite cu nu­mele celor mai cunoscuți maneliști și numele capitalelor prin care rromii ialomițeni tranzitează. Evoluția acestora de-a lungul anilor ar putea fi cap­tivantă, dacă nu ar fi atât de ridicolă.

Istoria lui «Armand» În urmă cu 15 ani, nume precum Armand, Bruzli, Eduardo ori Pamela erau des auzite pe străzile localităților unde familiile de rromi din Ialomița trăiau aș­teptând... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 16:35 (3097 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

În 2018

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

Deși beneficiază de sume considerabile pentru a-și desfășura activitatea, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are restanțe în ceea ce privește calitatea serviciilor medicale. Un document oficial demonstrează faptul că în cazul multor pacienți diagnosticele sunt inexacte sau eronat stabilite. În 2018, pentru 30% dintre bolnavii care au trecut pragul unității medicale se constată o neconcordanță între diagnosticul pe care l-au primit la internare și cel trecut în fișele de externare. Deși i-a fost solicitat un punct de vedere oficial în legătură cu acest aspect, Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, a refuzat să ofere detalii, declarând că: «nu am timp să stau de vorbă!»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 13:25 (23888 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

8,6 milioane de lei, cheltuite degeaba

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

Un proiect european în valoare de 8,6 milioane de lei, implementat în Ialomița cu scopul de a reduce abandonul școlar, nu are rezultatele așteptate. Beneficiarul este Inspectoratul Școlar Județean, ale cărui statistici demonstrează faptul că stoparea acestui fenomen pare imposibilă. Într-un raport oficial al instituției, denumit «Starea Învățământului ialomițean», în ultimii 3 ani școlari numărul elevilor cu risc de abandon s-a menținut la aceleași valori ridicate.

Statistici îngrijorătoare În urmă cu 6 ani, Institutul Național de Statistică și UNICEF România atrăgeau atenția cu privire... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 09:50 (3884 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte de peste 40 mii de euro

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte de peste 40 mii de euro

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale de a im­plementa două proiecte menite să contribuie la siguranța cetățe­nilor: sistem vi­deo de supra­ve­ghere și iluminat public, pro­iecte în valoare de peste 40 mii de euro.

50 camere video la Sărățeni Eugen Tocileanu, primarul co­munei Sărățeni, urmează să implementeze un nou proiect. Acesta dorește să instaleze în întreaga co­mună 50 camere video de supra­ve­ghere. «Acum lucrăm la un proiect pe GAL, respectiv montarea ca­me­relor de supraveghere video... Ca­merele vor fi amplasate în toată lo­calitatea, în special în centrul... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 12:40 (5044 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

În Ialomița

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

Un control efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița în cadrul pri­mă­riilor din județ scoate în evidență dezinteresul autorităților locale față de modul în care se acordă servicii sociale beneficiarilor. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială rămâne unul dintre domeniile care se bucură de cea mai mare finanțare, bene­ficind de fonduri anuale care depășesc 150 milioane de lei.

Săracii, tratați cu indiferență Controlul efectuat de reprezentanții Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița s-a realizat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 10:20 (3937 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Ultimele zvâcniri ale administrației Moraru

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Miercuri, 30 octombrie 2019, consilierii județeni s-au reunit în ca­drul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a întâlnirii au fi­gurat 24 de proiecte de hotărâri, unele de interes major pentru cetățenii județului Ialomița. Printre acestea se numără și proiecte care vizează investiții edi­litare la nivelul județului Ialomița. Acestea vor fi finalizate, în cel mai fericit caz, la sfârșitul următorului mandat legislativ, respectiv în anii 2023-2024. Ședința a fost marcată de scandalul public declanșat între consilierul județean PNL Dragoș Soare și directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu...

Administrația Moraru moare, dar nu se predă... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2019, 12:10 (8751 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Bătut de un polițist într-o benzinărie

La Slobozia

Bătut de un polițist într-o benzinărie

Acuzații grave aduse unui polițist din Slobozia. Angajat în cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ia­lomița, agentul a fost reclamat de un tânăr cu privire la faptul că l-ar fi agresat într-o benzi­nărie. Acesta spune că ar fi încercat să-l salute pe polițist, moment în care omul legii și-ar fi ieșit din fire și i-ar fi aplicat o corecție. Șefii polițistului sunt însă de altă părere. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița susțin faptul că agentul a fost cel care ar fi fost agresat de tânărul care l-a reclamat... În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Scandal la benzinărie... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 17:15 (9538 vizualizări - 16 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
335 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 53000 lei, 14 șoferi au rămas fără permise

Peste 260 de amenzi au fost împărțite șoferilor de către polițiștii rutieri în perioada 13-15 ianuarie a.c. Pe lîngă amenzile primite, 4 șoferi au rămas fără certificatele de înmatriculare, iar alți 14 ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 14:38
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: A lovit mașina din fața sa

Un tînăr de 26 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a fost implicată într-un accident de circulație. Incidentul s-a produs vineri, 13 ianuarie, cînd tînărul conducea o mașină în afara localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:46
(14254 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Malu: Trei tineri, prinși în flagrant în timp ce furau motorină din rezervorul unui TIR

Polițiștii au surprins în flagrant vineri, 13 ianuarie a.c., în jurul orei 4.00, în parcarea Malu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 24 și 32 ani, toți din Urziceni, în timp ce încercau să sustragă motorină ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:45
(14108 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal

În urma unei sesizări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, Poliția Fetești îl cercetează pe administratorul unei societăți comerciale din localitate pentru săvîrșirea infracțiunii de reținere ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:44
(13534 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A derapat, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un vehicul de pe contrasens

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 13 ianuarie, un tînăr de 29 ani, din Giurgiu, a provocat un accident de circulație în apropiere de Urziceni. Pe scurt, în timp ce conducea o autoutilitară pe ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2012, 10:42
(17092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Taximetriștii, la control

Slobozia: Taximetriștii, la control

Joi, 12 ianuarie 2012, polițiștii Serviciului Rutier au organizat și desfășurat o acțiune ce a vizat verificarea legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi și disciplinizarea traficului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:59
(16569 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu TIR-ul pe cîmp

Vineri, 13 ianuarie a.c., un cetățean bulgar de 37 ani, șofer al unui TIR a produs un accident de circulație în apropierea Combinatului Chimic. De fapt, șoferul, ce conducea din direcția Drajna către Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:51
(11948 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Poliția Locală, în alertă din cauza furturilor de capace ale canalizărilor

Deoarece în ultima perioadă s-au semnalat mai multe situații de sustragere de capace de canalizare și de grătare metalice de la gurile de scurgere a apelor pluviale, Poliția Locală a adoptat o serie de ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:48
(12224 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Verificări privind subvențiile la firmele grupului InterAgro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că în urma știrilor de presă apărute, privind posibile nereguli în acordarea subvențiilor către firmele din cadrul grupului InterAgro, în baza ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:42
(15419 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Mașină fără drept de circulație în România depistată în trafic, «șofer» fără permis la volan

Un tînăr de 24 ani, din Movilița, a fost prins conducînd un autoturism deși mașina nu avea drept de circulație în România. Pentru aceasta, mașinii i-au fost luate plăcuțele de înmatriculare, iar șoferului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:41
(14025 vizualizări - 0 comentarii)


Guvernul României: 3750 milioane de lei pentru subvenția pe suprafață

Guvernul a decis, printr-o Hotărîre, alocarea temporară, sub formă de împrumut, de la Trezorerie, a sumei de 3750 milioane de lei Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Fondurile se alocă pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 16:40
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătit trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează plătitorii de impozit pe profit că vor putea declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, pentru trimestrele unu-trei, iar definitivarea impozitului ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 10:01
(10656 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un tînăr a reclamat dispariția din mașină a unei mari sume de bani. Polițiștii au descoperit că el o furase!

Gestionarul unei firme de pe raza municipiului Slobozia, un tînăr localnic în vîrstă de 24 ani, a sesizat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras în ziua de 11 ianuarie a.c., din ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:49
(8830 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țevi metalice de la o fostă fabrică

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control o căruță care se deplasa pe DN2A. Astfel, în căruță au fost văzute mai multe țevi metalice. Despre acestea polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:48
(12330 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din magazine

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 22 ani, toți domiciliați pe raza municipiului Fetești sînt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții au pătruns în seara ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2012, 09:47
(11691 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accident la Iazu: 3 mașini implicate, 2 morți și 2 răniți de la un copac căzut pe carosabil!

Miercuri seara, 11 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,00, un tragic accident s-a produs la ieșirea din localitatea Iazu spre Brăila. Un autoturism, cu patru pasageri, a intrat frontal într-un copac aflat ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 22:16
(17529 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Dridu: Cinci tineri au furat peste 150 de metri de cablu telefonic și au fost reținuți de polițiști

Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 26 ani, au fost reținuți de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
În fapt ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 16:09
(15393 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri de TVA

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, au fost aduse modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:35
(21546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ziua Culturii Naționale-«Dor de Eminescu»

Luni, 16 ianuarie 2012, începînd cu orele 11,00, la Sala Studio a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va organiza acțiunea «Dor de Eminescu». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 12:13
(11925 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul minim, 700 lei pe lună

«Începînd cu 1 ianuarie 2012, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 700 lei lunar, reprezentînd 4,13 lei/oră pentru un program complet de lucru de 170 de ore în medie pe lună» informează ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:49
(15153 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat țevile din curte

Polițiștii cercetează doi bărbați, de 22 și 61 ani, din comuna Ion Roată, respectiv Manasia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în perioada octombrie 2011-ianuarie ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:37
(10750 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Cu mașina prin sat fără permis

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii au depistat un tînăr, de 30 ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, fără a poseda permis de conducere. În ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:35
(12223 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 intervenții SMURD în 24 de ore!

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore la cinci urgențe medicale.
Primul apel telefonic ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:13
(16502 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord

Un juriu independent, compus din 50 de jurnaliști de specialitate, a evaluat toate mașinile lansate în cursul anului 2011 și a votat Hyundai Elantra drept cîștigătoare. Premiul a fost anunțat în cadrul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:05
(8026 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Suprins la volan cu dreptul de a conduce suspendat

Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe raza comunei Ion Roată, un autoturism condus de un localnic, de 42 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2012, 11:03
(10834 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cei care au înregistrat un venit brut mai mare de 100000 euro, impozitați în sistem real

Potrivit unui comunicat al Finanțelor, în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea contribuabililor impuși la norma de venit (respectiv contribuabilii care obțin venituri ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 19:06
(17394 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 26 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 10 ianuarie 2012, sînt disponibile doar 26 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:55
(16241 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Taximetriștii își pot alege impozitarea

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează transportatorii independenți de persoane și de bunuri în regim de taxi că pot opta, începînd cu 2012, pentru determinarea venitului net anual ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2012, 18:50
(11462 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat penal după ce a emis o filă cec fără acoperire

Un feteștean de 33 ani este cercetat penal pe polițiști pentru săvîrșirea infracțiunilor de emitere a unui cec fără a avea disponibil suficient și cu dată falsă. Potrivit polițiștilor, în cursul lunii decembrie ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:07
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Paznicii au furat porcii

Vineri, 6 ianuarie a.c., la Urziceni, trei tineri cu vîrste cuprinse între 29 și 35 ani, toți din Manasia, au fost prinși în timp ce transportau cu o mașină patru porci, pentru care nu au putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:04
(16577 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt porc


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...