Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Tarif unitar în toată aria de operare

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA Slobozia a aprobat miercuri, 19 iunie a.c., majorarea prețului și tarifelor de furnizare a apei. Majorarea de preț va intra în vigoare începând cu 1 iulie 2019, după aprobarea  în cadrul Asociației de Dezvoltare Periurbană Slobozia. Aceste prețuri și tarife vor fi aplicate tuturor localităților care beneficiază de serviciile asigurare de SC URBAN SA Slobozia.

Crește prețul la apă
Miercuri, 19 iunie a.c., în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban SA Slobozia, au fost aprobate noile prețuri și tarife pentru apa furnizată în... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 17:50 (10593 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Marian Neacșu slăbește PSD Ialomița din interior

Pro România vrea mai mult

Marian Neacșu slăbește PSD Ialomița din interior

bonus: Nimeni nu-l vrea pe Pericli

Cocoțat pe un nesperat scor electoral de 8,94% la Alegerile Europarlamentare din Ialomița, Marian Neacșu vrea mai mult. El profită de «suficiența» lide­rilor Marian Pavel și Ștefan Mușoiu, și continuă campania de racolare a primarilor PSD. Și nu numai!

«Jeana nu e moartă/Jeana se transformă!»
Campania personală de re­crutare a ex-președintelui PSD Ialomița, Marian Neacșu, continuă. În timp ce PSD Ialomița își linge rănile și ascunde sub preș eșecul Alegerilor Europar­lamentare, noul profet al Pro România continuă campania de convertire a foștilor subalterni. Pe lista sa figurează... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 15:15 (6533 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița sunt nevoiți să reducă mai bine de jumătate din locurile disponibile în cadrul Centrului de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia. Decizia a fost adoptată în baza unor modificări le­gislative care prevăd ca astfel de centre să aibă disponibile doar 50 de locuri. Cei care au inițiat actul normativ au avut în vedere eficientizarea acordării serviciilor sociale pentru persoanele în vârstă. Azilul din Slobozia are 136 de locuri și funcționează în prezent la capacitate maximă.

Se caută soluții Centrul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 11:05 (6542 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Eu vreau să merg la școală!»

Tichete sociale pentru prevenirea abandonului școlar

«Eu vreau să merg la școală!»

Proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» este implementat pentru al șaselea an consecutiv. Acordarea tichetelor urmărește di­minuarea abandonului școlar pentru copiii înscriși în ciclul primar și gimnazial în unitățile școlare din Slobozia. În anul școlar 2018-2019, dintre cei 100 de beneficiari înscriși inițial, au rămas 72...

Abandonul școlar poate fi evitat cu 105 mii lei
Pentru al șaselea an, proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» a fost benefic pentru un număr de 100 persoane. Acordarea acestor tichete urmărește diminuarea... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 17:20 (4647 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vești bune bune de la deputatul Mușoiu!

Vești bune bune de la deputatul Mușoiu!

Deputatul PSD de Ialomița, Ștefan Mușoiu, a observat pe 11 iunie anul curent o scădere a ponderii datoriei «guvernamentale» în PIB de la 35% la 34,9%. El a împărtășit această veste conce­tățenilor săi pe Facebook, după cum puteți vedea în captura de imagine pe care am realizat-o pentru dumneavoastră. Evident, informația este doar una din cele câteva sute de «știri bune» cu care deputatul ialomițean se autogratulează pe rețelele de socializare. Înainte de a comenta acest obicei, vom preciza că, potrivit BNR, «datoria pu­blică a României a crescut cu 29 miliarde de lei în 2018, an în care a ajuns la un maxim istoric de 164 mi­liarde de lei». Sigur, această informație nu infirmă adevărul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 13:50 (4076 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Municipiul Slobozia a pierdut șansa de a oferi cetățenilor transport public ecologic. Alături de alte 4 orașe din țară, reședința județului Ialomița a fost inclusă într-un proiect inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice privind utilizarea autobuzelor electrice în transportul public. Oficialii MDRAP au decis însă să abandoneze inițiativa, după ce au descalificat singura firmă care s-a prezentat la licitația publică organizată. Slobozia ar fi trebuit să beneficieze de 7 autobuze electrice.

Un proiect ratat Conform informațiilor apărute în presa centrală,... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 10:50 (7204 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

sclavii orgoliilor

Nimeni nu e scutit de orgolii. Avem orgoliul cunoașterii, orgo­liul poziției sociale, orgoliul de a nu ne recu­noaște greșelile. În cazul politicienilor de pro­vincie însă, orgoliul este perdant. El este, alături de ignoranță, ceea ce a ajuns să definească imaginea publică a celui care conduce. Și, cu cât e mai mare, cu atât politicianul crede că este mai mare. Așa a ajuns, de exemplu, primarul Adrian Mocioniu să creadă că va obține un nou mandat pe listele Pro România. Așa a ajuns președintele Moraru să-și închipuie că este semizeu. Așa a devenit deputatul Pop sus­ținătorul scenariilor «deep state» și «sistemul mafiot mizerabil»... Așa a ajuns deputatul Gheorghe Tinel să predice... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 16:55 (3686 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Proiectul de extindere a rețelei de gaz în orașul Țăndărei continuă. Până la toamnă, susțin autoritățile locale, alte 8 străzi din oraș vor beneficia de posibi­litatea racordării la rețeaua de gaz a loca­lității. «Este foarte important ca membrii comu­nității noastre să aibă aces la utilitățile publice!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Beneficii pentru cetățeni
Racordarea la gaze a orașului Țăndărei este un proiect multianual, demarat în urmă cu aproximativ 10 ani. Datele autorităților locale arată că, în momentul de față, rețeaua de gaze naturale este extinsă... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 14:05 (5664 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Programele «Rabla» și «Rabla Plus» nu prezintă foarte mult interes pentru ialomițeni. O statistică oficială a Administrației Fondului pentru Mediu arată că, în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ au beneficiat de vou­chere pentru a-și achiziționa o mașină nouă. În aceeași perioadă de timp, numărul mașinilor second-hand achiziționate a fost de 10 ori mai mare, spun cifrele Direcției Regim Permise și Înmatriculări Vehicule.

Ialomițenii preferă mașinile vechi
Programele «Rabla» și «Rabla Plus» au fost create cu scopul de reînnoi parcul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 11:05 (4506 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soldații americani au ajuns în centrul Sloboziei

Soldații americani găzduiți de Batalionul 113 Artilerie «Bărăganu» din Slobozia au prezentat marți, 18 iunie 2019, o parte din tehnica militară pe care o au în dotare. Militarii au ajuns la Slobozia pentru a participa la Exercițiul Militar Multinațional «Saber Guardian 2019». Cei mai încântați de echipamentele soldaților au fost copiii.

În misiune la Slobozia
Evenimentul s-a desfășurat în Piața Unirii din Slobozia. Însoțiți de părinți, zeci de copii au venit să vadă tehnica militară pe care o folosesc soldații americani în misiunile la care participă sub stindardul NATO. Printre... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 00:05 (6429 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Anul școlar 2018-2019 s-a terminat. Încă un an cu note, proiecte, teme și simulări pentru elevii ialomițeni. Exa­menele Naționale sunt în plin proces de desfășurare. Astfel, peste 3500 de elevi ialomițeni sunt înscriși la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Pregătiri pe ultima sută de metri Elevii ialomițeni de clasa a VIII-a și a XII-a se pregătesc pentru două dintre cele mai importante examene din viață. Astfel, 1838 elevi de gimnaziu vor susține în această săptămână examenele la Evaluarea Națio­nală. Limba și Literatura Română și Matematică sunt cele două discipline la care elevii... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 18:20 (2816 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cabinet europarlamentar la Slobozia

Cabinet europarlamentar la Slobozia

Săptămâna trecută, europarlamentarul Cristian Bușoi a revenit la Slobozia pentru a mulțumi colegilor și electoratului pentru susținerea de care s-a bucurat. El a promis că va deschide un cabinet europarlamentar la Slobozia pentru a sprijini activ ialomițenii în Parlamentul European.

Promisiuni post-electorale
Joi, 13 iunie 2019, europarlamentarul PNL Cristian Bușoi a revenit la Slobozia pentru a mulțumi colegilor și electoratului pentru susținerea de care s-a bucurat. În cadrul unei conferințe de presă susținută alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel, acesta a promis că va... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 17:25 (4096 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Marea surpriză de la Gheorghe Doja

7  ani au trecut de la ultima promovare în Liga a III-a a unei echipe ialomițene. Scepticismul s-a păstrat și în acest an, mai cu seamă că reprezentanta Ialomiței la baraj dă din nou piept cu campioana Ilfovului. ACSO Pantelimon a trecut drept favorită a barajului atât declarativ, cât și prin ce a scris presa sportivă. Recolta Gheorghe Doja a crezut în șansa ei și, astfel, jumătate din misiune a fost îndeplinită în meciul de sâmbătă, 15 iunie a.c., de pe terenul propriu, în turul barajului. Recolta a învins și a surprins multă lume. Promovarea nu a fost încă rea­lizată, dar sunt 2 goluri avans și șanse mari ca după meciul retur, dopurile sticlelor de șampanie să bubuie la Gheorghe Doja..... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:55 (6282 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Handbal, HCM Slobozia

A semnat și Gabriela Moldoveanu

Neptun Constanța i-a dat de furcă Sloboziei atât în Campionat, cât și în Cupa României. Jucătoarea care a ieșit în evidență în aceste meciuri prin pres­tațiile foarte bune a fost Gabriela Moldoveanu. Ex­trema dreaptă a Constanței a impresionat prin angajamentul demonstrat în ambele faze, dar mai ales prin golurile marcate din unghiuri aproape imposibile. Din această săptămână, Gabriela Moldoveanu este jucătoarea HCM Slobozia. În ciuda faptului că vorbim de o debutantă în Liga Națională, suntem convinși că handbalista de 24 de ani, originară din Brăila, va fi un real câștig pentru echipa noastră. În zilele următoare, echipa HCM Slobozia va finaliza alte câteva transferuri. Așadar, până acum, noutățile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 16:10 (4445 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Rareș Negoiță, Campion Național al copiilor sub 9 ani

Scrimă

Rareș Negoiță, Campion Național al copiilor sub 9 ani

În aceste zile, Federația Română de Scrimă organizează la Sala «Floreasca» din București, Campio­natul Național adresat copiilor. Com­petiția este structurată pe 3 categorii de vârste: 9, 11 și 13 ani. La cea mai fragedă categorie, 9 ani, copiii CSM Unirea Slobozia au demonstrat că sunt pregătiți pentru o carieră frumoasă, așa cum ne-au obișnuit sabrerii noștri în ultimul deceniu. Daniel Nădrag a creat o echipă care și-a însușit rapid primele taine ale sabiei, iar acest aspect s-a văzut în competiția despre care vorbim. Au fost 26 de competitori, iar după o serie de 9 meciuri, trofeul Campionului Național a fost ridicat de slobozeanul Rareș Negoiță. Un start care ar trebui să îl motiveze pe Rareș... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 15:20 (3165 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

Potrivit datelor statistice oferite de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, numărul asistaților social din județ a scăzut. Comparativ cu anul trecut, dintre cei 3493 de asistați social înscriși pe listele AJPIS Ialomița, doar 3082 au rămas în anul 2019. Doar două localități din județ figurează pe listă cu câte un beneficiar.

Săracul bogat În județul Ialomița, în ceea ce privește Legea 416/2001, privind venitul minim garantat, numărul beneficiarilor s-a diminuat considerabil. Dacă în anul 2018 erau înregistrate 3493 de persoane înscrise, anul acesta doar 308... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 14:35 (4165 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

Judecătoria Slobozia a decis

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

După 2 ani de procese, Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent în cazul medicului stomatolog Mirel Diaconu, acuzat că a organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Acesta a fost condamnat la 3 ani și 3 luni de închisoare cu execu­tare. De asemenea, Sorin Alexe, cel care l-a ajutat pe dentist să pună la cale atacurile mafiote, a fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu execu­tare. Sentința dată în cazul celor doi nu este însă definitivă. Mai mult, aceștia trebuie să plătească despăgubiri părților vătămate în valoare de peste 30 mii de lei. Cazul este o premieră pentru justiția ialomițeană, faptele inculpa­ților fiind dove­dite cu ajutorul unui banal bon fiscal.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 10:55 (10972 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are circuite turistice

28 milioane de lei pentru himere administrative

Ialomița nu are circuite turistice

Administrația Moraru a decis să acceseze peste 28 mili­oane de lei din fonduri europene pentru dezvoltarea turismului în Ialomița. Banii sunt utilizați pentru refacerea unor clădiri de patrimoniu, precum și pentru punerea în valoare a sitului arheologic de la Târgul de Floci de la Giurgeni. Din păcate, aceste investiții nu sunt dublate de niciun program turistic viabil, care să introducă județul Ialomița în circuitele turistice naționale. «Consiliul Județean Ialomița nu s-a ocupat de realizarea unor circuite turistice» este răspunsul sec al oficialilor administrației județene.

Un drum fără țință... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 17:10 (4482 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Fundata lui Nicu Păvăloaie

Viața politică la țară

Fundata lui Nicu Păvăloaie

bonus: Mare e grădina PSD

Nicu Păvăloaie este consi­lier local PSD la Perieți. Joi, 6 iunie 2019, a fost exclus din filiala PSD Fundata de către Marian Gheorghe Mustățea, viceprimarul comunei, din cauza rezultatelor slabe la alegerile europarlamentare la... Fundata! Nicu Păvăloaie susține că viceprimarul îi face astfel loc următorului pe listă, Mircea Răducanu, pentru cei 500 de lei cât reprezintă plata indemnizației lunare de ședință: «Sunt „fomiști“ care așteaptă banii ăia ca pe altceva... Mie nu-mi trebuie, nu i-am dus niciodată acasă! Am făcut cu ei ce a fost nevoie prin sat, că de-aia ne-au votat oamenii, să lăsăm ceva în urma noastră...».

Omul sfințește locul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 14:15 (5377 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Statistică îngrijorătoare

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Sărăcia ține copiii din Ialomița departe de Educație. La Țăndărei, de exemplu, peste 300 de copii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani nu au fost niciodată la școală. Cei mai mulți dintre ei locuiesc în Cartierul Strachina din oraș, zona cu cel mai ridicat nivel de sărăcie. Autoritățile locale au în plan școlarizarea acestora prin transformarea unei foste școli într-un Centru Educațional.

Cartierul în care copiii nu merg la școală
Strachina se deșiră încă de la intrarea în orașul Țăndărei, dinspre Slobozia. Construite în stil «american», casele controversate ale romilor din Cartier... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 10:55 (3106 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărcănești: Tînăr preluat de elicopterul SMURD în urma unui accident

Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 13.10, în urma unui accident rutier produs pe raza localității Bărcănești, G. Valentin, în vîrstă de 17 ani, a fost rănit grav, fiind solicitată intervenția echipajelor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:16
(9850 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, în atenția polițiștilor

În week-end-ul trecut, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră, dar și pentru descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane. Rezultatele acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:10
(7239 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Tu faci Legea de nota 10», dezbatere educativă în organizarea Inspectoratului Școlar

La începutul lunii februarie 2011, Legea Educației Naționale a intrat în vigoare. În acest sens, Ministerul Educației desfășoară prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean campanii de informare. ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:58
(14608 vizualizări - 9 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Numărul șomerilor ialomițeni este în scădere. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Astfel, la sfîrșitul lunii martie 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:50
(10730 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Intervenții SMURD

Urziceni: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD din Urziceni a fost solicitat să intervină, miercuri, 6 aprilie, pentru salvarea unui bărbat căzut pe o stradă din localitate. La sosirea paramedicilor, cetățeanul în vîrstă de 59 ani era ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:49
(8993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


LAPAR susține cultivarea plantelor modificate genetic

Printr-un comunicat de presă, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România își manifestă susținerea pentru decizia ministrului Agriculturii, Valeriu Tabără în ceea ce privește cultivarea plantelor ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:43
(8282 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biblioteca Județeană, la Liceul Pedagogic

În cadrul programului «Biblioteca vine la tine», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a organizat la sala de festivități a Liceului Pedagogic o prezentare, clasică și multimedia, a autorilor Eugen Jebeleanu ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:35
(8982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 suspecți de comiterea mai multor furturi din locuințe, identificați de polițiști

Șase persoane cu vîrste cuprinse între 14 și 37 de ani, cercetate pentru furt calificat, sînt suspectate că ar fi săvîrșit, în perioada decembrie 2010-martie 2011, opt furturi din locuințe situate în comuna ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:24
(11719 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița: Grup de lucru mixt pentru romi

Joi, 7 aprilie a.c., la sala de ședințe a Prefecturii Ialomița, se vor desfășura lucrările Grupului de lucru mixt pentru romi. Ordinea de zi a reuniunii va cuprinde discuții privind situația și oportunitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:46
(11454 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Depunerea situațiilor financiare anuale, la termen

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii că societățile comerciale vor depune situațiile financiare anuale și documentele anexate acestora pentru exercițiul financiar 2 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:31
(11445 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mișcarea porcilor vii, în atenția medicilor veterinari

Potrivit unui Ordin al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, privind mișcarea porcilor vii pe teritoriul României, trebuie avute în vedere o serie de condiții pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:27
(11370 vizualizări - 8 comentarii)


APIA: Modificări legislative la declararea suprafețelor pentru 2011

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează fermierii că a fost emis Ordinul MADR privind stabilirea modului de implementare, a condițiilor specifice și a criteriilor de eligibilitate ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:12
(10170 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Marți, 5 aprilie, pe bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din cauza neatenției, un șofer a ieșit cu mașina de pe strada Ardealului neacordînd prioritate. Autoturismul a lovit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 13:24
(67918 vizualizări - 62 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 18:56
(10973 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cal căzut într-o groapă, scos de pompieri

Pompierii din Urziceni au fost solicitați luni, 4 aprilie, pentru stingerea unui incendiu violent ce se aprinsese pe un teren viran din localitatea Movilița. Flăcările au mistuit 500 mp de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:40
(15757 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Au furat gardul din tablă

În prima zi a săptămînii, luni, 4 martie, polițiștii de la Movilița au fost alarmați cu privire la furtul unei părți a gardului împrejmuitor din tablă al unei societăți comerciale. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:36
(12054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: Accident la Bora

Un șofer băut a reușit luni, 4 aprilie, să pună pe jar polițiștii și medicii serviciului de Ambulanță. După ce a băut bine, slobozeanul în vîrstă de 40 ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare. Doar ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(14445 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: Fier vechi, fier vechi!

Luni, 4 aprilie, polițiștii ialomițeni au prins un tînăr de 20 ani din orașul Căzănești în timp ce cumpăra fier vechi pe raza comunei Armășești, în condiții ilegale. Tînărul a fost dus la sediul poliției ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(11129 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Cu cuțitul la discotecă

Un tînăr de 33 ani, din comuna Sinești, a fost depistat cu un cuțit asupra sa în timp ce se afla la o discotecă din Maia. Duminică, 3 aprilie a.c., lucrători din cadrul Posturilor de Poliție Maia și Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(14019 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în flagrant în timp ce furau sîrmă

Duminică, 3 aprilie, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 21 ani, din Fetești, au fost identificați de o echipă de polițiști și jandarmi în timp ce sustrăgeau sîrmă de pe un teren cultivat cu viță ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(9460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Coșereni: A furat din curte

În data de 1 aprilie 2011, Poliția Urziceni a fost sesizată de un bărbat, de 54 ani, din localitate, despre faptul că în perioada 27.03.2011-01.04.2011, persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(7695 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Copilul dispărut din Urziceni, depistat în București

Matache Leonard Gabriel, de 14 ani, din Urziceni, a fost identificat pe raza municipiului București, după două zile de la dispariție. Acesta s-a deplasat pe raza municipiului București cu trenul, fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:32
(10953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A amenințat că se aruncă pe casa scării

După ce a consumat băuturi alcoolice, un bărbat în vîrstă de 43 ani ce locuiește într-un bloc ce a aparținut fostului IAS Bărăganu a amenințat că se aruncă în gol pe casa scării. Vecinii au fost cei care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:30
(7986 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Flăcări în apropierea barajului

Aproximativ 200 ha de stuf și vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în după-amiaza zilei de sîmbătă, 02 aprilie, în apropierea barajului Dridu. Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:28
(9756 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Slobozia: Țigări de contrabandă prin curierat rapid

Polițiștii ialomițeni au prins un bărbat de 45 ani din Slobozia în timp ce ridica de la o societate cu profil curierat rapid trei colete în care se aflau 20000 de țigarete. Potrivit polițiștilor, țigările ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:54
(12073 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi moldoveni cu ședere ilegală

De asemenea, în cadrul unei acțiuni, polițiștii ialomițeni au depistat doi cetățeni moldoveni cu ședere ilegală în Slobozia. Cei doi ai fost preluați de inpectorii Oficiului Român de Imigrări Ialomița care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:53
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pistol cu bile de cauciuc, folosit fără drept de un tînăr

La sfîrșitul săptămînii precedente, în Slobozia a fost prins un tînăr de 26 ani ce purta și folosea fără drept un pistol cu bile de cauciuc. Polițiștii au întocmit pe numele bărbatului dosar penal pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:52
(9869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a Poliției Române în sudul țării

Inspectoratul General al Poliției Române a coordonat timp de două zile, respectiv 1 și 2 aprilie, o amplă acțiune desfășurată în Călărași, Dîmbovița, Giurgiu, Olt, Teleorman și Ialomița. Peste 200 de polițiști ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:51
(9478 vizualizări - 0 comentarii)


2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

Națiunile Unite au declarat în decembrie 2007 ziua de 2 aprilie drept Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, fiind sărbatorită anual la nivel mondial, cu scopul de a dinamiza și coagula eforturile ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2011, 10:49
(10096 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: autism Ialomița


Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Lucrători din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au organizat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii traficului internațional cu autovehicule furate. Astfel, au fost verificați 13 operatori ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:27
(8747 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...