Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4147 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7104 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Viața la bloc

Viața la bloc

Într-un oraș cu peste 300 de blocuri precum Slobozia, întreținerea lor n-ar trebui să reprezinte o pro­blemă. Cu toate acestea, multe dintre imobile au ajuns în pragul dezastrului din cauza locatarilor care le tratează cu indiferență. Scările murdare, subsolurile pline de mizerie sau acoperișurile prin care plouă alcătuiesc peisajul sumbru al blocurilor din oraș...

Dezastrul ecologic de la T4
Blocul T4 este situat în imediata apropiere a Cartierului «500» din Slobozia și are două scări, fiecare cu probleme la subsol. Locatarii au și uitat de când trăiesc cu țevile sparte, însă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 13:10 (5635 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6635 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Pilot de curse la 14 ani

Campionatul Național de Autoslalom la Slobozia

Pilot de curse la 14 ani

Motoare turate, adrena­lină, stegulețe fluturând și mașini care mai de care mai tunate. Pentru prima dată, Cam­pionatul Național de Autoslalom s-a desfășurat la Slobozia. 17 concurenți de la cele mai mari cluburi din țară și-au prezentat îndemânarea pe pista amenajată în Parcul Industrial din Slobozia.

Pe locuri, fiți gata... START!
Premieră absolută la Slobozia. Etapa a doua a Campionatului Național de Autoslalom, în organizarea Federației Române de Automobilism Sportiv, s-a desfășurat sâmbătă, 25 mai 2019, în Parcul Industrial. O pistă special amenajată și 17 concurenți de la... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 12:05 (5159 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7122 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7720 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

advertorial

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

Compania Clean Tech Internațional a elaborat un plan de investiții și modernizări ce se va defășura în trei etape consecutive, pe parcursul următorilor ani. Acest plan de investiții vine ca urmare a faptului că, începând cu luna decembrie a anului 2018, compania are o nouă echipă de management și a devenit parte dintr-un grup internațional cu o experiență vastă și cu o înaltă expertiză tehnică în fabrici similare din Uniunea Europeană.
„Compania Clean Tech Internațional face toate eforturile necesare din punct de vedere uman, financiar și tehnologic pentru a fi un bun vecin al comunităților în care își desfășoară activitatea și un contribuitor activ la dezvoltarea producției de carne de pasăre în judetul Ialomița, dar și la nivel național. Suntem singura companie capabilă să ecologizeze și proceseze subprodusele de origine animală de categoria a III-a din sud estul României, cu multe milioane de euro plătite anual către abatoare, fiind în acest fel o unitate de interes local și național. Țelul nostru final este de a construi o infrastructură sustenabilă în interiorul fabricii, de a controla în primul rând emisiile dezagreabile, de a deține un înalt control al mijloacelor de transport și al apelor reziduale și pluviale“... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 16:40 (6132 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Orașul Țăndărei este beneficiarul unui proiect de 70 mii de euro, demarat prin intermediul Grupului de Acțiune Locală cu care se află în parteneriat, banii urmând a fi folosiți pentru reabilitarea parcului din oraș. «Este un obiectiv de care cetățenii au nevoie pentru a se relaxa și a-și petrece timpul liber...» ne-a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Parc reabilitat cu bani europeni
Parcul «Ialomița» are o suprafață de peste 3 hectare și reprezintă cea mai mare suprafață de spațiu verde din orașul Țăndărei. Autoritățile locale au avut în plan de mai mult timp... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 15:05 (7512 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întâmplă în Ialomița

Firmele dispar treptat, dar sigur

Ultimul raport al Oficiului Național al Registrului Comer­țului denotă lipsa unor măsuri eficiente pentru a fi atrași investitori ialomițeni. Astfel, la nivelul județului, doar 123 de firme au fost înmatriculate luna precedentă. Cu toate acestea, la capitolul radieri și dizolvări, procentul firmelor depășește 68%, procent raportat la numărul firmelor înmatriculate. Doar în luna aprilie...

Statistici îngrijorătoare La capitolul dezvoltare economică, în județul Ialomița sunt active 4271 firme, cu peste 4642 membri asociați. Dintre acestea, doar în anul 2019 au fost înmatriculate 556 firme... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 13:50 (4636 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Un control de audit efectuat de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Fierbinți Târg evidențiază încă o dată dezastrul financiar pe care l-a lăsat în urmă fostul edil, Iusein Iuksel. Printr-o proastă gestionare a fondurilor pe care le-a primit în urma unui împrumut, acesta a adus un prejudiciu de 1,4 milioane de lei bugetului local. Acum actuala administrație este bună de plată.

Catastrofă financiară Dezastrul financiar pe care Iusein Iuksel l-a creat în bugetul local al Primăriei Fierbinți Târg ajunge în atenția opiniei publice, la 3 ani de când acesta s-a retras din administrația... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 10:55 (7158 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 19:05 (5596 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

O anchetă deschisă în urma unui caz de omor petrecut în satul Broșteni scoate în evidență sincopele din cadrul siste­mului judiciar ialomițean. În timp ce polițiștii au date despre autorul faptei, procurorii care coordonează ancheta nu au luat nicio măsură preventivă asupra presupusului suspect, pentru că «situația este mai complicată decât pare», după cum susțin reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Scandal transformat în crimă
Cumplita faptă s-a produs pe raza localității Broșteni, în urmă cu aproximativ 2 săptă­mâni. Din primele informații se... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 17:25 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă

Click aici

EVENIMENT

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Război în instanță pentru locuințele de serviciu administrate de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Instituția cere judecătorilor emiterea unui ordin de evacuare pe numele a doi foști angajați, în prezent pensionari, care refuză să părăsească imobilele de care au beneficiat.

Un proces în curs Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a deschis acțiunea la Judecătoria Slobozia, în urmă cu aproximativ o săptămână. Oficialii instituției susțin faptul că doi foști angajați, un ofițer și un agent, refuză categoric să părăsească locuințele de serviciu pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 13:10 (9467 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

În urmă cu o lună de zile, Mădălin Teculescu, primarul co­munei Sfântu Gheorghe a înființat un ansamblu folcloric pentru tânăra generație a localității. Instructor este un tânăr de 22 ani, dansator cu vechime în acest domeniu. 11 copii talentați sunt dornici să cucerească festivalurile și concursu­rile cu dansurile lor populare.

Viitorii dansatori ai Ialomiței
Denisa, Rebeca, Patricia, Adam și David sunt 5 copii din comuna Sfântu Gheorghe. De o lună de zile, copiii fac parte din noul Ansamblu Folcloric înființat de primarul Mădălin Teculescu. 11 copii, elevi ai Școlii Gimnaziale... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 11:05 (3770 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Contract semnat cu ADR Sud Muntenia

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Luni, 3 iunie a.c., în prezența președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 25 milioane de lei pentru reabi­litarea Plajelor «Perla» și «Zorilor» din stațiunea Amara. Termenul de execuție al lucrărilor este de 3 ani, iar banii vor fi utilizați pentru «îmbunatățirea infrastructurii specifice activităților de agrement».

Mai e mult până departe Semnarea contractului dintre ADR Sud Muntenia și reprezentanții orașului Amara a fost prezidată de către preșe­dintele Victor Moraru, în calitate de inițiator al celor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 20:25 (7167 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Săptămână de vis pentru George Dragomir

Scrimă

Săptămână de vis pentru George Dragomir

bonus: Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Muschetarul»

La Plovdiv în Bulgaria s-a des­fășurat săptămâna trecută Cam­pionatul European de Scrimă pentru Tineret (sportivi sub 23 ani). Dele­gația României a pus mâna pe medalii încă din prima zi, printre performeri aflându-se sportivul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a avut un start lansat în competiția individuală, bifând în cele 6 meciuri din grupe victorii pe linie. Polonezul Piotr Szczepanik, românul Răzvan Ursachi și germanul Lorenz Kempf au fost următoarele victime ale lui George. Din păcate, drumul acestuia s-a oprit în Semifinale unde a fost învins de italianul Leonardo Dreossi. Astfel, sabrerul nostru și-a mai adăugat în palmares o medalie de bronz care s-a dovedit a nu fi ultima... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 18:25 (4687 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Ialomița Youth Cup», maraton al fotbalului juvenil la Slobozia

Fotbal

«Ialomița Youth Cup», maraton al fotbalului juvenil la Slobozia

Pentru 3 zile, Slobozia va fi capitala fotbalului juvenil. În perioada 7-9 iunie 2019 se va desfășura Ialomița «Youth Cup», competiție aflată la prima ediție care va strânge laolaltă sute de copii și juniori practicanți ai sportului rege. Asociația «E Pluribus Unum», AFC Unirea ’04 și MCM Video și-au dat mâna pentru organizarea acestei competiții. Turneul va fi structurat pe 4 categorii de vârstă, iar meciurile se vor disputa pe stadioanele din Slobozia, Bucu, Perieți și Amara. Îmbucurător pentru fotbalul ialomițean este că la categoriile de vârstă mai mici s-au înscris multe cluburi din județul nostru, preocuparea pentru pregătirea fotbalistică a co­piilor luând amploare și la noi.

... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:50 (5236 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Unirea 2010», semifinalistă la Galați

Fotbal

«Unirea 2010», semifinalistă la Galați

«Grupa 2010» a Unirii Slobozia, pregătită de Adrian Cristea, a participat, la Galați, la un interesant turneu adresat fotbalului juvenil. Slobozenii au obținut în grupe victorii pe linie: 5-3 cu Academia «Costel Roșu», 4-1 cu Oțelul, 8-0 cu LPS Galați și 5-0 cu Luceafărul Brăila. În Semifinale, Unirea a terminat la egalitate, 2-2, cu Stars Galați, dar a fost învinsă la loviturile de departajare și s-a clasat în final pe locul 4. Rareș Dumitru cu 9 reușite, a fost desemnat golgheterul competiției.... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:35 (3149 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12789 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10669 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12488 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16645 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15353 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14613 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12417 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12871 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16091 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14659 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17040 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12381 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11525 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14592 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12223 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15101 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16657 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12668 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12825 vizualizări - 0 comentarii)


Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11958 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12647 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15039 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12100 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12777 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...