Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Managerul Mariana Iancu blochează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Managerul Mariana Iancu blochează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

bonus: Cadrele medicale execută silit Spitalul Slobozia

La o săptămână de la încheierea controlului efectuat de Sorina Pintea, ministrul Sănătății, în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia izbucnește un nou scandal public. Două secții, respectiv Neonatologia și Pediatria, sunt pe cale să-și suspende activitatea din cauza unui document intern semnat de Mariana Iancu, managerul instituției. Prin acel act, aceasta obligă toți medicii care fac gărzi la Pediatrie să asigure li­niile de gardă și pentru Neonatologie. În momentul de față, în cadrul acestei secții își desfășoară activitatea un singur medic, după ce medicul pensionar Gheorghe Hoinaru a anunțat că-și încheie activitatea din cauza proble­melor de sănătate. Decizia adoptată de Mariana... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2019, 10:50 (13922 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

statul patridioților

Inspirați de exemplul lui Liviu Dragnea, zeci de mii de patrioți de ocazie s-au trezit din amorțire. Sunt pretutindeni, ca ciupercile. Și toți agită biciul patriotismului pe spinarea noastră, a celorlalți, ca să ne băgăm mințile în cap și să uităm de cetățenia europeană. Apriori, toți suntem vinovați că ne vindem țara pentru că vedem minciuna și prostia, pentru că nu ne întoarcem acasă din Europa, pentru că nu ne lăsăm furați sau pentru că nu mai vrem să votăm corupții PSD. Sau ai PNL. Sau pe Iohannis. Isterică și vindicativă, clasa politică propagă în numele unui naționalism bolnav ura și violența în întreg spațiul public. «Noi suntem patrioții. Cine nu e cu noi, e vânzător de țară!». Iar mesajul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2019, 15:10 (3494 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

#șieusuntPLUS

#șieusuntPLUS

Octavian Săvoiu este unul dintre membrii PLUS Ialomița. Și primul care apare, oficial, în spațiul public local. Are 40 de ani și conduce o firmă cu 15 angajați. Este căsătorit și nu a făcut niciodată politică. Până acum...
-Ce e politica? Ce e politicianul?
-Ce este politica?! Ei, bine, în acest moment este o unealtă prin care se obțin putere, influență, averi... Dar mai important mi se pare răspunsul la întrebarea: ce ar trebui să fie? Ar trebui să fie modalitatea prin care societatea își gestionează resursele și își clădește viitorul ajutată de profesioniștii care o reprezintă. La fel se întâmplă și cu politicianul. Este, probabil,   unul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2019, 11:10 (7891 vizualizări - 16 comentarii)

REPORTAJ

Abecedarul de 8 litere

Abecedarul de 8 litere

În urmă cu 10 ani, copiii cu cerințe educative speciale din Ialomița l-au pierdut pe profesorul Ion Teodorescu. Le-a rămas însă Abecedarul de 8 litere, prima lucrare scrisă exclusiv pentru copiii cărora le-a dedicat viața lui de profesor. Și amintirile celor care îi duc mai departe numele și munca... Mădălina Neagu este fiica lui și unul dintre puținii profesori din sistem care își amintește cum s-a născut abecedarul care le permite elevilor Liceului «Ion Teodorescu» din Slobozia să învețe să scrie și să citească.

Un profesor cât o lume
Profesorul Ion Teodorescu a venit la Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2019, 13:20 (6644 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei investește în Educație

Primăria Țăndărei investește în Educație

Administrația locală din Țăndărei este beneficiara unui proiect de dezvoltare a infrastructurii educaționale a insti­tuțiilor de învățământ din localitate. Astfel, cele 3 unități școli din oraș vor beneficia de 1,6 milioane de lei pentru dotarea cu materiale didactice a laboratoarelor și moder­nizarea terenurilor de sport. «Ne bucurăm de faptul că putem susține activitatea școlilor din orașul nostru!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Sprijin pentru dezvoltarea școlilor Proiectul administrației locale din Țăndărei se demarează prin Programul Național de Dezvoltare... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2019, 19:15 (5346 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani solicită aviz pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

Dezbatere publică la Slobozia

Vivani solicită aviz pentru extinderea gropii de deșeuri periculoase

În urmă cu un an, administrația slobozeană se opunea public solicitării Vivani Salubritate de a extinde «groapa de deșeuri periculoase» din incinta depozitului zonal din imediata vecinătate a orașului. La un an distanță, reprezentanții firmei anunță organizarea unei dezbateri publice «privind impactul asupra mediului». Întâlnirea este preconizată luni, 6 mai 2019, de la orele 17,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea».

Ne-a trecut glonțul pe la ureche Intenția Vivani Salubritate de a construi o nouă celulă de de­pozitare a deșeurilor periculoase datează din luna mai a anului 2018. La... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2019, 19:10 (8691 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu a retras atribuțiile viceprimarilor

Conflict deschis în Primăria Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu a retras atribuțiile viceprimarilor

Ruptura politică dintre primarul Sloboziei și PSD Ialomița schimbă politica administrativă a municipalității. La începutul săptă­mânii precedente, Adrian Mocioniu a preluat atri­buțiile delegate la începutul mandatului viceprimarilor Rudolf Gradea și Gabriel Mușat. «Aceste atribuții au fost delegate consilierilor mei personali... Aceștia nu au drept de semnătură, dar sunt obligați să îmi pre­zinte săptămânal rapoarte informale!» a declarat Adrian Mocioniu. Anterior, vice­primarul Rudolf Gradea avea atribuții directe privind coordo­narea DADP, iar viceprimarul Gabriel Mușat coordona activitatea Serviciului Urbanism.

Administrație în vreme de război... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2019, 19:25 (13498 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița are o nouă conducere

Direcția de Sănătate Publică Ialomița are o nouă conducere

bonus: Dr Olimpia Popescu a revenit în fruntea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Schimbări la vârful Direcției de Sănătate Publică Ialomița. De o săptă­mână, instituția este condusă de Cristina Iorga, funcționar care coordona activitatea Compartimentului Inspecție Sanitară. Ea l-a înlocuit pe Gabriel Modrea, acesta fiind demis prin ordin al mi­nistrului Sănătății. Surse din cadrul DSP susțin însă că numirea Cristinei Iorga este o soluție de compromis, o altă angajată, care se bucură de sprijinul PSD Ialomița, urmând să-i ia locul în cel mai scurt timp.

Epoca «Modrea» a apus Cel mai contestat director al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Gabriel Modrea, a preluat... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 19:40 (13801 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii cu reprezentantele Brăilei

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Victorii cu reprezentantele Brăilei

S-a scurs încă o săptămână fastă pentru Unirea Slobozia, perioadă în care elevii lui Enache Costea au bifat alte două victorii, ajungând astfel la 5 succese consecutive. Ambele victorii au fost obținute împotriva reprezentantelor județului Brăila, foarte important fiind faptul că apărarea nu a dat niciun semn de slăbiciune. La Chiscani, Unirea a învins pe Sportul din localitate la limită, 1-0, în ciuda faptului că galben-albaștrii au ratat cât pentru 3 meciuri. Unicul gol al meciului a fost reușit de mijlocașul Mihai Adăscăliței, jucător aflat într-o vizibilă creștere de formă. După acest succes, slobozenii s-au întors acasă, așteptând vizita celor de la CS Făurei, echipă reinventată de Bănel... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 18:10 (4280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ca-n vacanță

Handbal, HCM Slobozia-Știința Bacău 33-26 (16-15)

Ca-n vacanță

După victoria entuziasmantă de la Constanța, HCM Slobozia și-a permis să ia un pic piciorul de pe accelerație. Disputat la o oră inedită, meciul cu Știința Bacău n-a reușit să adune multă lume în Sala «Andreea Nica». Oaspeții au venit la Slobozia într-o formulă extrem de restrânsă, antrenorul Ion Arsene având pe foaia de joc doar 9 handbaliste. Cu toate acestea, modul relaxat în care echipa noastră a abordat jocul a dus la o primă repriză echilibrată. Elevele lui Gheorghe Covaciu au intrat la vestiare având avantaj de un singur gol, dar lucrurile au revenit la normal în repriza secundă. După ce în prima parte cele mai eficiente jucătoare au fost extremele Mădălina Toma și Cătălina Sava, în partea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 17:20 (4182 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicoleta Băjan, locul 1 în Antalya

Lupte libere

Nicoleta Băjan, locul 1 în Antalya

În perioada 11-14 aprilie 2019, în orașul turc Antalya s-a desfășurat turneul interna­țional de lupte «Victory Cup», competiție adresată cadeților. A fost un eveniment la care au participat sportivi din 13 țări europene și asiatice, printre care se numără Ungaria, Georgia, Iran, Estonia sau Azerbaidjan. Din delegația României antrenată de Cristian Crăciun și Rareș Chintoan a făcut parte și luptătoarea CS Amara, Nicoleta Băjan. Aceasta a concurat la categoria 40 kg și, după o serie de mai multe victorii, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului. Nicoleta s-a numărat printre cei 3 luptători români care au obținut locul 1 la «Victory Cup», iar în urma contabilizării tu­turor rezultatelor,... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 16:50 (3457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

O etapă cuminte

După etapa a XXII-a, disputată sâmbătă, 13 aprilie a.c., podiumul a rămas intact. Liderul la zi al Ligii a IV-a ialomițene, Recolta Gheorghe Doja s-a impus la omonima din Gheorghe Lazăr și, cu cele 55 de puncte acumulate, rămâne în fruntea clasamentului. Ține în continuare aproape Bărăganul Ciulnița, care a avut o misiune ușoară în fața Recoltei Bărcănești și a adunat, după 22 etape, 53 de puncte. Scorul etapei a fost realizat de Victoria Munteni Buzău, care a surclasat-o pe Voința Maia și, cu 50 de puncte, rămâne pe locul 3. Așadar, niciun fel de mișcări de lupte la vârful clasamentului. Schimbări au apărut la coada ierarhiei, unde Unirea Ion Roată a obținut o nouă victorie, a patra din acest... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 16:05 (4291 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Farmaciile ialomițene primesc mai multe fonduri

Farmaciile ialomițene primesc mai multe fonduri

Deși banii pentru funcționarea farmaciilor ajung până la data de 30 iunie 2019, valoarea fondurilor disponibile s-a majorat cu aproximativ 1,2 milioane de lei față de anul trecut. O arată o situație statistică comparativă a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Valoarea fondurilor pentru medicamente a crescut
Cu o finanțare care le permite să funcționeze până la sfârșitul lunii iunie 2019, farmaciile din Ialomița au un buget mai mare decât anul trecut. 14 milioane de lei este suma pe care o oferă Casa Județeană de Asigurări de Sănătate furnizorilor de servicii medicale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 14:55 (4424 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, cadastrarea gratuită bate pasul pe loc

În Ialomița, cadastrarea gratuită bate pasul pe loc

Județul Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește efectuarea lucrărilor cadastrale în baza Programului Național de Cadastru și Carte Funciară (PNCCF). În cei 4 ani de la debutul acestui Program, au fost eliberate puțin peste 8000 de cărți funciare. Reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița susțin că lucrările sunt în grafic, însă cifrele scot în evidență faptul că, în toată această perioadă de timp, au fost înregistrate în evidențe imobilele aferente unui număr mic de localități.

Ritm de lucru încetinit
... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2019, 11:10 (4912 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Urmașii lui Mao Zedong

Urmașii lui Mao Zedong

Săptămâna trecută, cutiile poștale ale ­slo­­bozenilor au fost violate de o fițuică imundă comandată de Organizația Municipală PSD Slobozia. Spunem imundă nu pentru că e plină ochi de erori de exprimare și fracturi logice, ci pentru că prin ea groparul Stoica, cu voia membrilor PSD președinte al Organizației și cu voia noastră, a tuturor, primar al Sloboziei în pe­rioada 2012-2016, manipulează ordinar electoratul. Iată un exemplu din multele: «Domnul Adrian Mocioniu (...) a adus grave prejudicii de imagine PSD afirmând că Primăria este plină de incompetenți lăsați de administrațiile anterioare». Nu-l plângem pe primar, că doar știm toți că cine se-aseamănă, se-adună... Dar ni se pare... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2019, 15:20 (7270 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri cu iz penal reclamate la Inspectoratul Școlar Județean

Abateri cu iz penal reclamate la Inspectoratul Școlar Județean

Reprezentanții Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ -filiala Ialomița avertizează că un nou scandal cu iz penal este pe cale să izbucnească la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. Sindicaliștii pun totul pe seama controlului politic exercitat în școli de Manuela Zainea, numită în funcția de inspector școlar gene­ral cu sprijinul PSD. Conform unor sesizări ce ar fi fost înaintate organelor judiciare, ar fi vorba despre faptul că mai mulți dascăli, membri sau simpatizanți PSD, ar fi fost avantajați în timpul procesului de distribuire a catedrelor, la comanda fostei șefe a Învățământului ialomițean.

Verificări în curs... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2019, 10:55 (20881 vizualizări - 90 comentarii)

EVENIMENT

«Ageismul» în Ialomița

«Ageismul» în Ialomița

Județul Ialomița se înscrie în tendința națională privind discriminarea forței de muncă pe criterii de vârstă. Autoritățile recunosc fenomenul, dar sunt incapabile să reformeze sistemul. Singura soluție rămân bursele locurilor de muncă, la care însă participă din ce în ce mai puține persoane... Silviu și Valentin sunt două victime ale sistemului. Silviu are 24 ani, iar Valentin 46...

Legea apără forța de muncă din România
În România, fenomenul «ageismului» nu este unul dezbătut în mod frecvent, chiar dacă datele statistice confirmă acest aspect. Noțiunea de «ageism»... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2019, 12:10 (3945 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Ialomița lui Dacian Cioloș

Ialomița lui Dacian Cioloș

PLUS are în Ialomița 57 de membri. Și a strâns 3000 de semnături pentru europarlamentarele din 26 mai 2019! Adică, de două ori mai multe decât visau ei... Pentru că au muncit, Cioloș și-a făcut timp să-i felicite. A venit într-o miercuri și nu se mai dădea dus. Așa de mult i-a plăcut Ialomița...

Cioloș știe să tacă
Așa cum vă spuneam, Dacian Cioloș a venit la PLUS Ialomița într-o miercuri. Miercuri, 3 aprilie 2019, ca să fim mai exacți. A venit dimineața și s-a afișat public pe la 11,00, în cadrul unei vizite de lucru la ferma lui Costandache de la Perieți. Ce a făcut la PLUS... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2019, 14:05 (9076 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

migrăm, deci existăm!

Ultimul barometru Eurostat cu privire la migrația persoanelor în cadrul Uniunii Europene indică România cu cel mai mare procent. Astfel, potrivit statisticilor, românii reprezintă cea mai numeroasă nație migrantă dintre popoarele Uniunii. Gândiți-vă însă că respectivele date sunt centralizate conform informărilor oficiale din statele membre, în sensul recenzărilor de români angajați sau mutați cu acte în regulă. Mai sunt, cu siguranță, și concetățeni de-ai noștri care nu sunt inventariați de statisticile oficiale... Revenind, în fiecare familie de români există cazuri de migrație, părinți, fii și fiice, veri sau verișoare, unchi și mătuși părăsind de-a valma România pentru a se împlini profesional... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2019, 22:10 (4691 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

SLOBOZIA ARE CEL MAI MIC BUGET DIN ULTIMII 10 ANI!

Orașul sărăciei lucii

SLOBOZIA ARE CEL MAI MIC BUGET DIN ULTIMII 10 ANI!

bonus: Salarii mai mici și concedieri la Primăria Slobozia

În anul 2019, Slobozia va avea cel mai mic buget din ultimii 10 ani. Banii sunt direcționați aproape exclusiv în cheltuielile de funcțio­nare ale administrației. Primarul Adrian Mocioniu susține că se caută surse suplimentare de finanțare. «Sperăm să mai reducem cheltuielile de funcți­onare cu 4-5 milioane de lei, pentru a susține investițiile!» a declarat Mocioniu.

Proiecția bugetară a sărăciei Proiectul de buget al municipiului Slobozia pentru anul 2019 poate fi consultat pe site-ul instituției. Surse admi­nistrative confirmă faptul că acest buget este a 4-a variantă oficială și nu... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2019, 17:40 (7003 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15444 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13659 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8704 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11635 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13309 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12234 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12861 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11820 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11647 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12234 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12078 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...