Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

«statul paralel» este vinovat!

Din ce am reușit să înțelegem de-a lungul timpului, minciuna și manipularea nu au culoare politică sau ideologică. Acestea reprezintă instrumente cu care clasa politică aflată la Putere în­cearcă și, de cele mai multe ori, reușește să-și as­cundă propriile neputințe. Actual, «țapul ispășitor» este «statul paralel». Social-democrații nu au in­ventat roata, căci sintagma a fost folosită și implementată cu succes peste Ocean sub denumirea «deep state». Însă autohtonii noștri aflați vremelnic la Putere desăvârșesc ceea ce americanii nici nu gândeau. În prezent, «statul paralel» este vinovat pentru tot ceea ce ni se întâmplă. Nu avem infrastructură, autostrăzi și drumuri decente? «Statul pa­ralel»... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2019, 10:05 (5341 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Cod Galben de polei în Ialomița

25 de localități sunt fără curent electric de mai bine de 12 ore

Vremea nefavorabilă creează mari probleme în județul Ialomița. 25 de localități din zona de vest a județului sunt fără curent electric în acest moment. De asemenea, toate drumurile județene au fost închise. Oficialii Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență au precizat faptul că fac eforturi pentru a remedia toate aceste situații.

Urziceniul este în beznă
Printre localitățile rămase fără curent electric se numără și municipiul Urziceni. Potrivit oficialilor Comandamentului Județean pentru Situații de Urgență, din cauza poleiului au fost avariate mai multe linii de înaltă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2019, 14:26 (9584 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mamă pentru 8 copii

Mamă pentru 8 copii

Tanța Paraschiv s-a angajat asistent maternal în 2005. În anul acela, soțul ei a murit... A rămas singură, cu trei copii, unul pe drum și doi în plasament. Acum numărul copiilor a ajuns la opt: «Toți sunt copiii mei. Și vor rămâne ai mei până când nu voi mai fi!».

Opt vieți într-una singură «La 7 luni după ce am luat băieții acasă, soțul meu a făcut infarct și am rămas singură. Atunci aveam trei și al patrulea pe drum... S-a născut pe 29 noiembrie! Când am venit acasă de la spital, m-am gândit că ar trebui să îi duc înapoi. Cum era să cresc eu, o femeie singură, șase copii?! Dar când... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2019, 11:10 (7245 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Localități fără curent și drumuri blocate din cauza poleiului

Ialomița: Localități fără curent și drumuri blocate din cauza poleiului

UPDATE S-a redeschis circulația pe DN2C

Vremea nefavorabilă a făcut ravagii în județul Ialomița. Astfel, vineri, 25 ianuarie 2019, orele 10,00, în Ialomița 5 localități nu au curent electric și mai multe drumuri sunt închise din cauza poleiului. Mai mult, autoritățile încearcă acum să transporte la spital o fetiță de 12 ani din satul Bordușelu, însă intervenția este îngreunată din cauza gheții care a acoperit șoseaua. Noaptea care a trecut a fost una încărcată de intervenții pentru reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.

Ialomița, blocată din cauza poleiului
Potrivit informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2019, 12:05 (14486 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Patinoarul» din Slobozia

Cod Portocaliu de polei

«Patinoarul» din Slobozia

Codul Portocaliu de polei emis pentru județul Ialomița în zilele de 24-25 ianuarie 2019 de Administrația Națională de Meteorologie a blocat Slobozia. «Freezing rain», polei, vânt, toate acestea au transformat trotuarele orașului în patinoar. Oamenii sunt furioși, chiar dacă reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia încearcă să stabilizeze situația.

Iarna nu-i ca... alegerile! Municipiul Slobozia s-a transformat peste noapte într-un imens patinoar. Oamenii, grăbiți la muncă, au dat piept cu poleiul. Toate aleile au fost acoperite de gheață. «E sticlă pe jos... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2019, 11:50 (7450 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri disciplinare grave reținute în cazul procurorului acuzat că a sancționat mai mulți polițiști

Abateri disciplinare grave reținute în cazul procurorului acuzat că a sancționat mai mulți polițiști

Inspecția Judiciară a Consi­liului Superior al Magistraturii a finalizat cercetările în cazul procurorului Mihai Laurențiu Vasilescu, din cadrul Parche­tului de pe lângă Judecătoria Slobozia, acuzat că a sancți­onat ilegal doi polițiști care l-au oprit în trafic. Reprezentanții Inspecției Judiciare au reținut 4 abateri disciplinare pe numele magistratului.

Un scandal de amploare
În vara anului trecut, în timp ce venea de la București către Slobozia, procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a fost surprins de aparatul radar condu­când cu 90 km/h în localitate. Agenții pe care i-a sancționat... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2019, 19:05 (48773 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu se transferă la Pro România

Devenit «persona non grata» în PSD

Marian Neacșu se transferă la Pro România

Fostul președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu, refuză să părăsească scena politică. El se pregătește să renască.

«Il consigliere» pentru Ponta
Tras pe linie moartă după puciul ratat din noiembrie anul trecut, fostul președinte al PSD Ialomița își caută partid. Zvonurile din politica mare susțin că Marian Neacșu se va afișa curând în compania președintelui Victor Ponta, un alt renegat al PSD. El îl urmează pe Adrian Țuțuianu, un alt pucist eliminat din partid. Reamintim că Adrian Țuțuianu și Marian Neacșu au fost excluși în noiembrie anul trecut din PSD după ce au semnat, alături... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 19:40 (10133 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Pagube de 11,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor produse anul trecut în Ialomița

Secretarul de stat MAI, Raed Arafat, prezent la bilanțul ISU Ialomița

Pagube de 11,3 milioane de lei înregistrate în urma incendiilor produse anul trecut în Ialomița

Marți, 22 ianuarie 2019, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au prezentat bilanțul activității instituției în anul 2018. Invitatul special al evenimentului a fost Raed Arafat, secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne și șef al Departamentului pentru Situații de Urgență.

Pagube însemnate 2018 a fost un an încărcat pentru pompierii ialomițeni, aceștia desfășurând aproximativ 9000 de intervenții, atât pe linia de stingere a incendiilor, cât și pe cea de acordare a primului ajutor medical. Din punct de vedere... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 19:05 (6764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

8-1 cu Secunda Adâncata

Fotbal, Unirea Slobozia

8-1 cu Secunda Adâncata

Unirea Slobozia continuă tradiția de a-și face încălzirea la startul pregătirilor cu o echipă de Liga a IV-a. Anul acesta a fost aleasă drept adversară revelația sezonului, Secunda Adâncata, aflată la finalul turului pe locul 4, la 6 puncte de liderul Bărăganul Ciulnița. Unirea, locul 2 în Liga a III-a, și-a etalat cum era de așteptat superioritatea. Partida s-a desfă­șurat în București la Baza «Ion Țiriac». Antrenorul Enache Costea și-a permis să menajeze la această confruntare o parte dintre jucătorii de bază. Au absentat Leo Dobre, Ibrian, Topor, Toma, Adăscăliței și căpitanul Romeo Soare. Nici tânărul Rică Dragomir nu a evoluat, acuzând o accidentare. Costea a început cu patru jucători sub... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 17:35 (4851 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

Handbal, HCM Slobozia

HCF Piatra Neamț-HCM Slobozia 23-25 (11-13)

HCM Slobozia merge bine chiar dacă nu obține tot timpul victoriile categorice la care se așteaptă suporterii. Echipa lui Gheorghe Covaciu a învins din nou la Piatra Neamț pe un teren greu unde, de regulă, spectatorii pun o presiune deosebită pe adversari. Nici de data aceasta nu a fost ușor, dar handbalistele noastre au știut să gestioneze momentele mai dificile. Succesul obținut ne îndepărtează la 13 puncte de locul 3, ocupat chiar de echipa moldavă. Așadar, HCM Slobozia are asigurată calificarea în turneul semifinal, iar un succes acasă cu Neptun Constanța, în etapa viitoare, îi va securiza poziția de lider, oricât ar fi matematica de exactă și mingea de rotundă.

Filmul meciului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 16:40 (3775 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSH Art Galați-CSS Slobozia 22-28 (11-15)

Handbal, CSS Slobozia, Junioare II

CSH Art Galați-CSS Slobozia 22-28 (11-15)

Victorie pentru calificare
Junioarele 2 ale CCS Slobozia au obținut la Galați în compania celor de la CSH Art Galați o victorie foarte importantă. Elevele profesorului Marian Simion au dominat jocul de la un capăt la altul, având în anumite momente chiar 7 goluri avantaj. Un meci excelent a făcut coordonatoarea Naomi Vasile, secondată de Ana Maria Neagu, cu toate că aceasta a fost ținută om la om pe toată durata partidei. O evoluție apreciabilă a avut și extrema dreaptă Cristina Lazăr, dar și Anda Cloșcă, jucătoare cu un progres semnificativ. Portarul Patricia Drăghici și-a făcut la rându-i bine treaba între buturi. Din această săptămână... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 15:25 (4061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vestigiile administrației Stoica la Slobozia

Vestigiile administrației Stoica la Slobozia

Au trecut aproape 3 ani de când Slobozia și-a schimbat prima­rul. Însă problemele ca­uzate în acea perioadă încă se resimt... Iar din administrația Stoica, exceptând «groapa», au rămas doar 3 investiții memorabile: panoul de cățărare, statuia lui «Moș Crăciun» și cabina de alăptat și schimbat copilul. Singura care încă rezistă este cabina de alăptat care a devenit un fel de toaletă publică... închisă cu lacătul!

Ruinele viitorului Anul 2015 a fost anul în care administrația locală a pus accent pe proiecte de viitor. Prin concursul «Slobozia Viitorului»... În anul respectiv, locul I... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 14:05 (7138 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul are de recuperat 2,4 milioane de lei de la samsarii de mașini din Ialomița

Statul are de recuperat 2,4 milioane de lei de la samsarii de mașini din Ialomița

Începută cu aproape 2 ani în urmă, acțiunea de verificare a persoanelor care vând mașini se­cond-hand aduse din import și care nu au plătit niciun fel de taxe la stat pentru aceste tranzacții încă nu s-a finalizat. Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița duce un adevărat război în instanță cu cei care datorează bani la buget. Toți samsarii de mașini verificați de Fiscul ialomițean au contestat Rapoartele de control. Suma pe care aceștia o datorează ar fi de 2,4 milioane de lei. Mai mult, în această speță au fost sesizate și organele de urmărire penală.

Prinși pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2019, 10:10 (10818 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sub umbrela larg deschisă a Consiliului Județean Ialomița

Ziarul Patriotul «vămuiește» bugetele administrațiilor locale

Ziarul Patriotul SRL editează o pu­blicație-fantomă, dezvoltată și de Victor Moraru pe vremea când era doar un biet primar de cătun-sta­țiune. În timp, publicația a evoluat, tran­sformându-se într-un furnizor de produse de papetărie și... «dulciuri» pentru administrațiile locale din județ! Princi­pa­lul client rămâne însă instituția condusă acum de președintele Victor Moraru. La sfârșitul anului 2018, Consiliul Județean a achi­ziționat de la Ziarul Patriotul SRL «dulciuri de Crăciun» în valoare de fix 12965 de lei...

O relație istorică Inițial, Ziarul Patriotul SRL a patronat doar o... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 15:05 (5304 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în cazul femeii omorâte de gripă

Anchetă internă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în cazul femeii omorâte de gripă

UPDATE În cauză s-a deschis o anchetă penală

Conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a declanșat luni, 21 ianuarie 2019, o anchetă internă în cadrul unității medicale. Verificările au legătură cu cazul femeii de 45 de ani din Slobozia care a murit din cauza unei infecții cu virusul gripal AH1N1. Pacienta s-a prezentat de două ori la Unitatea de Primiri Urgențe, însă nu a fost internată deși se simțea rău. Femeia suferea de mai multe afecțiuni cardiace și nu era vaccinată antigripal.

Verificări amănunțite
Prin ancheta pe care o desfășoară, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia încearcă să descopere... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 12:35 (73865 vizualizări - 55 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Primăria Slobozia majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Slobozia se pregătește să majoreze tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Decizia se impune ca urmare a majo­rării tarifelor de depozitare în cadrul depozi­tului de deșeuri deținut de către Vivani Salubritate. Proiectul de hotărâre va fi supus aprobării plenului în cadrul ședinței Consi­liului Local Slobozia de la sfârșitul lunii ianuarie 2019. Pentru populație, majorarea va fi de 0,30 lei de persoană lunar.

Un an mai scump pentru slobozeni Vivani Salubritate a anunțat majorarea tarifelor de depozitare a deșeurilor menajere în 2019. Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2019, 10:05 (9715 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Doi ialomițeni au fost omorâți de virusul gripal AH1N1

Doi ialomițeni au fost omorâți de virusul gripal AH1N1

Gripa din acest sezon rece a făcut două victime în județul Ialomița. Este vorba despre o femeie de 45 de ani din Slobozia și un bărbat de 40 de ani, din zona municipiului Urziceni. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au explicat faptul că ambii pacienți sufereau și de alte afecțiuni medicale, starea lor agravându-se din cauza bolilor asociate. Testele de laborator au confirmat faptul că cei doi ialomițeni omorâți de gripă au fost infectați cu virusul AH1N1.

Au murit sub ochii medicilor
În cazul femeii de 45 de ani din Slobozia, rapoartele specialiștilor arată... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2019, 12:48 (8602 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

oamenii partidului

Indiferent de partidul ce a câștigat alegerile, oamenii acestuia au fost recompensați cu funcții. Indiferent dacă aveau sau nu habar de instituțiile unde au fost proțăpiți, oamenii partidului au fost instalați și re­munerați potrivit funcțiilor ocupate. Cutuma nu a fost inventată cum s-ar crede de social-democrați, reminescențele acesteia fiind înrădăcinate în urmă cu zeci de ani, când Partidul Comunist își instala propagandiștii în funcții după competențe știute doar la nivel de Comitet Central. Social-democrații au desăvârșit metoda, țărăniștii au preluat-o, în timp ce liberalii sau democrat-liberalii au perfec­ționat-o. Cutuma instalării oamenilor de partid în posturi funcționează și în prezent... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2019, 11:05 (5737 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Mama Gica muncește de 78 de ani

Mama Gica muncește de 78 de ani

«Când o să mor, vreau să mă ia Dumnezeu din picioare. Nu vreau să zac și să supăr copiii. Asta e ultima mea dorință pe lumea asta!»

Avea 7 ani când a croșetat prima pereche de ciorapi «pentru bărbații din război...». De atunci au trecut 78 de ani! Și mama Gica de la Albești nu s-a oprit niciodată din treabă. Așa s-a învățat și altceva nu știe: «Nu pentru mine, maică, mie nu-mi mai trebuie... Pentru nepoți!»

Mama Gica și viața ei
O cheamă Moise Georgeta și vara vinde flori Sloboziei. Dar acum e iarnă și frigul îi degeră mâinile. Dar ea nu vrea să simtă că vine tocmai de la Albești... Are în coșniță douăsprezece ouă, trei perechi de ciorapi croșetați, de lâna co­lorată, și două veste pentru bărbați. Dar clientul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2019, 12:25 (7746 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ferma de aplaudaci

Vocile Ialomiței

Ferma de aplaudaci

Aplaudacul, sau după denumirea latinească gelatinus amorphus, este un nevertebrat crescut, dresat, hrănit și needucat în fermele politice. El este apreciat pentru capacitatea lui de a face zgomot. Astfel, când aude glasul fermierului, adică al stăpânului politic, aplaudacus amorphus se ridică pe membrele din spate și cu cele din față începe să le izbească una de alta, exprimându-și frenetic entuziasmul când își aude stăpânul regurgitând vreun discurs. Datorită fle­xibilității lui, gelatinus amorphus poate fi introdus într-o eprubetă, într-un ibric, într-o caserolă, într-o halbă de bere sau într-o oală de noapte, unde nevertebra­tul se acomodează rapid, atingând instantaneu... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2019, 18:25 (7493 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Țăndărei. Femeie acroșată de un autoturism!

Poliția a fost sesizată vineri, 24 noiembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce o tânără, de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2017, 11:55
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor

Vineri, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2017, 10:50
(3076 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii»

Ziua de 25 noiembrie reprezintă, la nivel internațional, «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii». Cu această ocazie, polițiștii ialomițeni vor desfășura activități ce au ca scop conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 18:20
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 18:10
(4287 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor la Fetești

Joi, 23 noiembrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 17:55
(3974 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»

În perioada 13-23 noiembrie 2017, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități a fost de a sensibiliza elevii și cadrele didactice ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2017, 15:45
(5890 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Miloșești. «Șoferul» fără permis și beat la volan, a intrat cu mașina în pom!

Miercuri, 22 noiembrie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Miloșești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 18:15
(5143 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Arestată pentru «trafic de minori» și «pornografie infantilă»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 17:10
(5981 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Distrigaz Sud Rețele ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 16:35
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Urziceni și Bărbulești

Razie de amploare la Urziceni și Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au organizat miercuri, 22 noiembrie a.c., acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică pe raza municipiului Urziceni și a localității Bărbulești, fiind angrenați aproape ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 16:25
(5215 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii au fost alături de copii și adolescenți, pentru a le transmite sfaturi și recomandări utile pentru prevenirea evenimentelor neplăcute. Astfel, polițiștii Compartimentului ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 15:30
(4424 vizualizări - 0 comentarii)


Prevederi noi în condițiile de admitere și recrutare în cadrul structurilor Inspectoratului General pentru Situații de Urgență

Miercuri, 22 noiembrie a.c., au fost publicate în Monitorul Oficial normele cu privire la introducerea traseului aplicativ pentru proba de verificare a aptitudinilor fizice la concursurile de admitere în ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 15:20
(8576 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cooperare la Fabrica de Ulei din Slobozia

Deflagrații, incendii și victime surprinse de suflul exploziilor. Acestea au fost scenariile care au fost puse în practică în cadrul unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, pe amplasamentul ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 13:40
(9186 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


ITM Ialomița: Negocierea contractului colectiv de muncă

În data de 16 noiembrie 2017 a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 902, Ordonanța de Urgență nr. 82, din 8 noiembrie 2017, pentru modificarea și completarea unor acte normative. Având în vedere că legislația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 12:20
(5060 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 11:35
(9502 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora arestare


AJFP Ialomița: Termen scadent la impozitul pentru închirierea camerelor în scop turistic

Luni, 27 noiembrie 2017, proprietarii care închiriază camere în locuințe proprietate personală, cu o capacitate de cazare în scop turistic cuprinsă între 1 și 5 camere, trebuie să plătească cea de-a doua ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2017, 11:05
(5725 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Subscrisa
ASOCIAȚIA HANDBAL CLUB
MUNICIPAL SLOBOZIA
,
cu sediul social în loc. Slobozia,
str. Aleea Stadionului , nr. 1 ,
jud. Ialomița, CIF 37555418,
prin prezenta își manifestă disponibilitatea
de a colabora cu voluntari,
în temeiul Legii nr. 78/2014

23 Noiembrie 2017, 10:20


IPJ Ialomița: Polițiștii au acționat «în cascadă» pe DN21

5  permise de conducere au fost reținute și 33 de sancțiuni au fost aplicate în urma unei acțiuni naționale de 3 zile desfășurate pentru creșterea siguranței rutiere. Astfel, în perioada 17-19 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 18:25
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În conformitate cu prevederile Programului acțiunilor de supraveghere, prevenire și control, în perioada 02.10-17.11. 2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 79 controale în unități ce desfășoară ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 16:20
(5279 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținut pentru «contrabandă cu țigări»

IPJ Ialomița: Reținut pentru «contrabandă cu țigări»

Un bărbat de 42 de ani din Constanța a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Fetești, după ce asupra lui s-au găsit 13500 de pachete cu țigări contrafăcute. Pachetele nu erau timbrate și imitau ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 16:05
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă sezonieră în agricultură-Portugalia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 330 locuri de muncă vacante în Portugalia pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea zmeurei ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 13:55
(7950 vizualizări - 0 comentarii)


Misiune și filantropie în prag de iarnă la Urziceni

În urma colaborării dintre Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu» din Urziceni s-a născut un nou proiect în toamna acestui an. La inițiativa doamnei ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2017, 10:05
(4194 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bonă cu dosar penal

O tânără de 30 de ani din localitatea Săveni, care avea în grijă 3 bebeluși ai unor familii de romi din Țăndărei, s-a ales cu dosar penal pentru «rele tratamente aplicate minorilor». Potrivit anchetei, ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2017, 11:35
(4971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei

Sâmbătă, 18 noiembrie 2017, în cadrul activităților desfășurate, polițiștii au aplicat peste 100 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 35000 de lei. Astfel, au fost verificate 18 localuri publice ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2017, 15:05
(3878 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru combaterea evaziunii fiscale

Polițiștii ialomițeni au aplicat 22 de amenzi a căror valoare a depășit suma de 15000 de lei, în urma unei acțiuni derulată de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Astfel, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 20:10
(3767 vizualizări - 0 comentarii)


«Înșelăciune» în plină stradă, la Ion Roată

Un bătrân din Ion Roată a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care a spus că a fost trimis de fiul său pentru a-i împrumuta o sumă ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 19:35
(4542 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale IPJ Ialomița au fost angrenați vineri, 17 noiembrie a.c., în executarea unei serii de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2017, 13:50
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în furnizarea energiei electrice

Enel Dobrogea continuă lucrările de modernizare și reabilitare a rețelelor de distribuție a energiei electrice desfășurate pe raza județului Ialomița. Din această cauză, în perioada 20-24 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 20:05
(4066 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, amenzi pentru șoferii indisciplinați

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au aplicat, în doar 3 ore, 11 sancțiuni contravenționale, în  cuantum de 3000 de lei. Demersul s-a desfășurat în cadrul unei acțiuni ce a vizat tragerea ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:50
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 45 de ani, din București, care se sustrăgea executării unei pedepse cu închisoarea ca urmare a unei condamnări de 3 ani și 10 luni, emisă pe numele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2017, 19:40
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...