Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Autoritățile din Mărculești îngroapă rețeaua de canalizare

Investiție reluată după 9 ani

Autoritățile din Mărculești îngroapă rețeaua de canalizare

În urmă cu 9 ani, investiția în rețeaua de apă și canalizare a comunei Mărculești era estimată la 1,5 milioane de lei. Acum, la 9 ani distanță, valoa­rea estimată a acestei investiții depășește 3 milioane de lei! Locuitorii comunei sunt nemulțumiți de modul în care sunt executate lucrările. Primarul Romeo-Sorin Ciriblan susține că situația este sub control, însă firma care execută lucrarea a intrat deja în insolvență...

10 ani de așteptare În anul 2009, la Mărculești, administrația locală de la acea vreme (PD-L) iniția în baza unei finanțări guvernamentale, derulate prin intermediul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2018, 13:40 (4277 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comisie de analiză pentru recuperarea prejudiciului din afacerea «Green Harvest»

Președintele Victor Moraru a dat startul vânătorii de vrăjitoare

Comisie de analiză pentru recuperarea prejudiciului din afacerea «Green Harvest»

Președintele Victor Moraru a decis printr-o dispoziție internă înființarea unei comisii de analiză pentru recuperarea prejudiciului rezultat din afacerea «Green Harvest». Anterior, președintele a solicitat sprijinul consilierilor județeni pentru adoptarea unei decizii oficiale în acest sens. Surse administrative susțin că dispoziția președintelui Consiliului Județean va afecta funcționari publici aflați în acest moment în subordinea sa. Valoarea prejudiciului a fost estimată de către Curtea de Conturi Ialomița în baza unor calcule «discutabile»...

«Fiat justiția...» ca să piară Ciupercă!... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2018, 09:55 (6545 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria cheltuie 250 mii de lei anual pentru promovarea turismului local

Centrul Național de Informare și Promovare Turistică Slobozia, inutil

Primăria cheltuie 250 mii de lei anual pentru promovarea turismului local

Centrul Național de Infor­mare și Promovare Turistică din Slobozia a fost construit și dat în folosință în urmă cu 4 ani. Finanțată de Uniunea Europeană și inaugurată în august 2015, construcția a costat 600 mii de lei. Pe hârtie, cei 5 angajați «informează» aproximativ 6000 de turiști într-un an... Costurile pentru susținerea acestei activități se ridică la peste 250 mii de lei pe an! Slobozenii sunt de părere că acest Centru este inutil...

44 de lei pe cap de turist informat
Angajații Centrului Național de Informare și Promovare Turistică Slobozia costă admi­nistrația locală... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2018, 14:15 (7861 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești a început demolarea construcțiilor ilegale

La Fetești a început demolarea construcțiilor ilegale

Primăria din Fetești a dat startul unei ample campanii de demolare a construcțiilor care ocupă abuziv domeniul public. Zeci de astfel de imobile au fost dărâmate de angajații instituției într-o singură zi. Admi­nistrația locală explică faptul că de­mersurile în acest sens vor continua.

Buldozerele în acțiune
Răspândite în jurul blocurilor, zeci de imobile pentru care nu există auto­rizații sufocă orașul Fetești. Aceste construcții improvizate sunt folosite ca locuri pentru depozitare. În ele, cei care le-au ridicat înghesuie de la lemne de foc și până la conserve de legume ori... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2018, 10:05 (7935 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața imobiliarelor din Slobozia, neschimbată de ani

Apartamente și chirii la prețuri prohibitive

Piața imobiliarelor din Slobozia, neschimbată de ani

Prețurile practicate pe piața imobiliară din Ialomița sunt neschim­­bate de ani buni.Valoarea unei camere de apartament în Slobozia costă între 10 și 12 mii de euro, iar timpul mediu de vânzare al unui apartament este de aproximativ 10 săptămâni. Firmele imobiliare sunt, practic, inexistente, iar cea mai bună modalitate de a vinde un imobil este «din gură-n gură». Și Facebook-ul reprezintă în zilele noastre o cale eficientă de a vinde sau închiria repede...

Piață scumpă, oameni săraci
În lipsa unor investiții susținute, piața imobiliară din Slobozia se dezvoltă încet și puțin... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2018, 17:15 (8793 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Gogoșarii de la capătul lumii

Gogoșarii de la capătul lumii

La jumătatea lui noiembrie 2018, câmpurile dintre Gura Ialomiței și Luciu sunt pline de gogoșari, ardei kapia și vinete. Proprietarii au renunțat să mai culeagă și se pregătesc de un nou ciclu agricol. «Am băgat discul că trebuie să o luăm de la capăt...» spune senin Laurențiu Cioceanu. Cine a apucat să culeagă o parte din recoltă, așteaptă clienții la porți. Cine nu s-a îndurat «să bage discul», trage nădejde că vremea se va îmbuna și-l va lăsa să mai salveze o parte din recolte.

Câmpuri de gogoșari
Satul Luciu aparține comunei Gura Ialomiței și este ultimul din județ înspre... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2018, 11:20 (10989 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Silvică Ialomița vinde lemn de foc la 180 de lei/mc

Campanie de informare

Direcția Silvică Ialomița vinde lemn de foc la 180 de lei/mc

Regia Națională a Pădurilor-Romsilva a vândut în primele 10 luni ale anului, direct populației, un volum de 1,3 milioane metri cubi de lemn pentru foc. Această sumă reprezintă cu 30% mai mult față de suma totală alocată pe parcursul anului precedent. Lemnul este rezultat în principal din lucrări de îngrijire și de igienizare a pădurilor. Prețul mediu de vânzare pleacă de la 170 lei pe metru cub, fără taxa pe valoare adăugată.

Mai mult lemn pentru foc Romsilva a reușit creșterea volumului de lemn pentru foc livrat direct populației. Lemnul este re­zultatul lucrărilor de îngrijire și... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2018, 16:40 (7520 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fetești: Veterana de-o vârstă cu Marea Unire...

Fetești: Veterana de-o vârstă cu Marea Unire...

O  poveste emoțio­nantă se scrie la Fetești, cu ocazia Centenarului Marii Uniri. Născută în același an în care s-a petrecut cel mai im­por­tant eveniment din istoria României, o bătrână din oraș a fost aniversată recent de familie și autorită­țile locale. Filofteia Dumitrescu este cel mai vârstnic locuitor al municipiului și i-a pri­mit pe toți în casa sa cu brațele deschise.

S-a născut în 1918 Pe 1 decembrie 1918 avea loc Marea Unire de la Alba Iulia, unul dintre cele mai importante evenimente din istoria modernă a României. În același an, dar ceva mai devreme, pe 20 octombrie... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2018, 12:10 (5938 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pistă pentru biciclete de 5 milioane de lei la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Pistă pentru biciclete de 5 milioane de lei la Slobozia

Pista de biciclete a Sloboziei este cu un pas mai aproape de realitate. Potrivit informațiilor oficiale, implementarea pro­iectului se află în faza «contractării studiului de fezabilitate». Valoarea totală a acestei investiții se ridică la peste 1 milion de euro. «Vom avea o arhitectură cu totul nouă a celor două bulevarde. Ce înseamnă asta? Bandă de­dicată pentru transportul în comun, pistă pentru biciclete și refacerea infrastructurii de drum...» declară public primarul Adrian Mocioniu.

Obsesia orașului european
Construirea unei piste de biciclete la Slobozia face parte din... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2018, 12:10 (8938 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bălțile de pescuit din Ialomița sunt revendicate în instanță

Bălțile de pescuit din Ialomița sunt revendicate în instanță

Război în instanță pentru mai multe lacuri din Ialomița. Admi­nistrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița a dat în judecată 6 administrații locale din județ pentru a obține dreptul de proprietate asupra bălților pe care localitățile le administrează. Edilii comunelor reclamate în instanță se apără și susțin că au primit drept de posesie asupra respectivelor lacuri cu mai bine de 20 de ani în urmă, prin Hotărâre de Guvern.

Val de procese în instanță
Acțiunile pe care Admi­nistrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița le-a inițiat au fost înregistrate pe rolul Înaltei Curți de Casație și... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2018, 18:05 (8648 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

Din cauza lipsei de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

O  analiză statistică a Casei Județene de Asigurări de Sănătate arată că, lunar, Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde aproximativ 300 mii de lei pentru că nu poate efectua serviciile medicale. Situația este generată de lipsa specialiștilor cu care unitatea se confruntă de ani buni. Mai grav este faptul că exodul medicilor continuă.

Pierderi semnificative de fonduri În urmă cu o săptămână, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au organizat o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o pre­zentare detaliată a bugetului acordat Sănătății ialomițene și... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2018, 13:15 (7355 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cei trei candidați rămași pentru viitorul PSD Ialomița

Cei trei candidați rămași pentru viitorul PSD Ialomița

Din popor se spune că atunci când ești prost de mic, la ma­turitate totul devine o joacă de copii. Revenind la social-demo­crația ialomițeană, căreia îi vom consacra rândurile următoare cu toată seriozitatea care ne caracterizează, este deosebit de relevant în context să analizăm ceea ce se întâmplă prin prisma celor care, firesc, se luptă pentru Putere în cadrul Organi­zației PSD Ialomița. Au fost mai mulți dar, într-un final, au rămas doar trei: Mihăiță Găină, Victor Moraru și Marian Pavel. Cu mențiunea că nu neapărat aceasta este ordinea de «recu­noaștere» a meritelor la nivel central, să purcedem la a descrie dedesubturi.

Despre Găină invizibilul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2018, 10:25 (11892 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Un meci cât un întreg sezon

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Rapid București 0-1

Un meci cât un întreg sezon

Partida cu Rapidul a început încă de la mijlocul săptămânii trecute. Daniel Pancu, antre­norul giuleștenilor, amenința în vestiarul echipei sale că «o să-i batem pe ăia!», zgâriindu-i retina la tot ce mișca în galben-albastru. La porțile Stadionului «1 Mai», tot microbistul care un an întreg nu a avut treabă cu echipa s-a trezit dintr-o dată unirist din tată-n fiu și a solicitat invitație la tribuna oficială. În preziua meciului, primarul Adrian Mocioniu anunța în presă sprijin financiar sporit pentru echipă în cazul unui rezultat pozitiv cu Rapidul. Între timp, apele au înghețat. Firește, nu din pricina celor declarate de primar... Ci din cauza vremii reci care a luat în stăpânire țara. În fine... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2018, 10:05 (5968 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa dezechilibrelor

În liga a IV-a ialomițeană, se conturează deja doi poli de putere, acest aspect fiind extrem de vizibil în etapa de sâmbată, 17 noiembrie 2018. Parcă a le face în ciudă celor care au ales drumul Sloboziei pentru a vedea Rapidul sau pentru a le mulțumi celor rămași să le susțină, forțele diviziei județene s-au întrecut în a marca goluri. Primul care ne sare în ochi este prăpădul de la Amara, unde campioana din urmă cu 2 ani a fost zdrobită cu 10-0 de Victoria Munteni Buzău. Fabulos scor de maidan, ați putea spune, dar echipa din Munteni Buzău, cu toate că a realizat scorul etapei, nu este singura care a marcat 10 goluri. Au imitat-o Bărăganul Ciulnița și, firește, forța ofensivă a campionatului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 20:15 (4077 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Scrimă

Bronz la Istanbul pentru sabrerii Sloboziei

Săptămâna trecută, orașul Istanbul a găzduit un pu­ternic turneu contând pentru Circuitul European de Sabie Cadeți. În proba pe echipe, România a fost reprezentată de dinamoviștii Andrei Pădure și Tudor Cociș, precum și de sabrerii CSS Slobozia, Daniel Lepădătescu și Eduard Dragomir. După o serie de confruntări, românii s-au clasat în final pe locul 3. Astfel, chiar dacă sabia lui Ștefan cel Mare a rămas la turci, ei s-au întors acasă cu medalia de bronz... Iată că, după argintul obținut de Dragomir la juniori, a venit rândul cadeților să se remarce într-o competiție internațio­nală. «Ca întotdeauna, suntem mândri de voi!» a fost mesajul transmis celor doi sportivi și antrenorului Marin Cruțu... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 18:35 (3824 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Al V-lea succes stagional pentru Junioarele 3

La finele săptămânii precedente, s-a desfășurat a X-a etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare 3, faza zonală. CSS Slobozia s-a deplasat la Galați pentru confruntarea cu CSM din localitate. A fost un meci în care echipa antrenată de profesorul Alexandru Ciobanu și-a impus jocul de la un capăt la altul. Semne clare că echipa Sloboziei se va impune au apărut încă de la pauză, când echipa noastră avea un avantaj de 2 goluri (11-9). În a doua repriză, ialomițencele s-au des­prins clar, învin­gând în final cu 26-19. A fost a V-a victorie stagională pentru CSS Slobozia, al cărei bilanț mai cuprinde un egal și 3 înfrângeri. Toate acestea fac ca Slobozia să fie înaintea ultimei runde a turului... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 17:20 (4002 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

De la începutul anului și până în prezent, instanțele au obligat la muncă în folosul comunității 159 de cetățeni ai orașului. Statistica Primăriei Slobozia arată că doar șase dintre ei efectuează această activitate. Restul sunt greu de tras la răspundere pentru că noile modificări legislative au transformat munca în folosul comunității într-o simplă formalitate.

O pedeapsă avantajoasă
Persoanele amendate, dar care nu dispun de fonduri pentru a achita contravențiile și nu pot fi executate silit, sunt obligate de judecători să efectueze ore de muncă în folosul comunității în schimbul... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 14:10 (5517 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

Un nou Eldorado administrativ

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

O nouă Morgana administrativă inflamează imaginația edililor locali. Potrivit acesteia, Guvernul României vrea să lanseze PNDL 3. În cadrul noului Program, ar urma să fie finanțate conductele de transport de gaze naturale pentru comunitățile locale. Ialomița așteaptă acest tip de investiții de peste 30 de ani. Ultimele localități care au beneficiat de investiții în rețele de gaze naturale au fost Gârbovi, Grindu și Amara. În Amara, la 15 ani de la primele investiții, oamenii așteapă cu banii plătiți în avans gazele promise de către autorități.

Morgana gazelor naturale Nici n-au demarat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 10:05 (6497 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Primăria Slobozia plătește 150 mii de lei pentru ornamentele de Crăciun

Nici n-a bătut ceasul 1 Decembrie și Primăria Slobozia a și comandat ornamentele de Crăciun. Potrivit informațiilor oficiale, anul acesta cheltuielile vor fi modeste, dat fiind faptul că anul trecut administrația locală a cheltuit 300 mii de lei pentru «achiziționarea de instalații noi și repararea celor vechi». Plus bradul ală de 13 metri sub care a făcut selfie tot orașul... Așa că anul acesta, aloca­rea bugetară va fi de numai 150 mii de lei, bani cu care va fi achiziționată o instalație tip «Moș Crăciun». Instalația va fi amplasată pe esplanada din fața Consiliului Județean Ialomița, lângă suporturile pentru catarge, în speranța că slobo­zenii vor uita că se află pe acoperișul unei parcări... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 17:10 (8001 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița de hârtie

Delirul administrativ atinge paroxismul. Președintele susține că a semnat contracte de 60 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere. În 2021! Primarul Sloboziei anunță public că «Groapa lui Stoica» va avea intrare. În 2020! Primarii PSD apar pe internet promițând gaze, apă curentă, sisteme de canalizare, colectarea selectivă a deșeurilor... Nimeni nu știe când! Oficialii descentralizatelor promit și ei. Fonduri europene, locuri de muncă, transparență instituțională... Inspectoratul Școlar promite grupuri sanitare, săli de clasă salubre, un ghiozdan mai ușor! Pe hârtie totul e posibil, hârtia suportă orice. La fel și internetul. Vorbesc îndelung, apăsat, bâlbâit, agramat... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 12:40 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor și jandarmilor

Joi, 11 august a.c., polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului Slobozia. În cadrul raziei, polițiștii au acționat în filtre ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 14:30
(6534 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Raportărilor contabile, la 30 iunie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că marți, 16 august 2022 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2022. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 13:30
(14325 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Miercuri, 10 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiza și Prevenirea Criminalității au desfășurat o activitate de prevenire în domeniul traficului și consumului de substanțe interzise ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 17:00
(11691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna iulie 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 97,57 milioane de lei

În luna iulie a anului 2022 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 97,57 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:30
(19605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28669, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 10 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:15
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Sfânta Maria

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că luni, 15 august 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. În această zi ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 18:15
(22612 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 58 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28636, fiind înregistrate 58 de cazuri noi față de ziua de marți, 9 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 16:15
(7372 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arestat pentru «furt calificat»

Marți, 9 august a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Țăndărei au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 15:00
(12395 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Incendiu la groapa de gunoi

Gura Ialomiței: Incendiu la groapa de gunoi

Marți, 9 august a.c., pompierii din Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la groapa de gunoi din localitatea Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 13:40
(7634 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe raza localității Ghimpați

Accident rutier pe raza localității Ghimpați

Marți, 9 august a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 13:30
(10278 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 55 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 9 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28578, fiind înregistrate 55 de cazuri noi față de ziua de luni, 8 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

9 August 2022, 16:55
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


Protopiatul Slobozia: Atelier de împletit metanii

Protopiatul Slobozia: Atelier de împletit metanii

Luni, 8 august 2022, Protopopiatul Slobozia împreună cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae»Bucu și în colaborare cu Parohia Bucu, prin implicarea părintelui Daniel Hertz, a organizat o nouă activitate ...[citește_toată_știrea]

9 August 2022, 16:40
(3559 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru «tentativă la furt calificat»

Sâmbătă, 6 august a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au reținut doi bărbați, de 42 și 50 de ani, din județul Ilfov, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 18:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC AGRO RAM SRL
cu sediul în comuna Bordușani/Ialomița
scoate la concurs un post de
MECANIC AUTO,
contract de muncă
pe perioadă nedeterminată,
salariu 3000 lei+sporuri de week-end,
program 8 ore/zi,
un avantaj foarte mare
în ocuparea locului de muncă
îl constituie vorbirea
limbii engleză și turcă
CONDIȚII
-vorbirea unei limbi străine
(turcă, engleză)
-spirit de echipă
-capacitate de a rezolva
eventuale probleme
Relații la telefon 0724/036.668
adresa de e-mail [email protected]

8 August 2022, 18:05


Ialomița: 39 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 8 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28523, fiind înregistrate 39 de cazuri noi față de ziua de duminică, 7 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 16:50
(2172 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița angajează ofițeri din sursă externă

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează concurs pentru ocuparea a 2 posturi de execuție vacante de ofițer, specialitatea resurse umane, respectiv tehnologia informației, cu personal recrutat ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 14:35
(11151 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Țăndărei și Manasia

Accidente la Țăndărei și Manasia

Sâmbătă, 6 august 2022, în jurul orelor 13,50, un echipaj de pompieri din Țăndărei cu o ambulanță SMURD a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2A, în orașul Țăndărei. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 14:20
(6404 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Fetești

Vineri, 5 august 2022, în jurul orei 9,30, două echipaje de pompieri din Fetești, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 14:10
(12635 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


APIA eliberează adeverințe fermierilor crescători de animale care doresc să acceseze credite bancare

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de luni, 8 august 2022, eliberează adeverințe pentru beneficiarii ajutoarelor naționale tranzitorii și/sau sprijinului cuplat ...[citește_toată_știrea]

8 August 2022, 12:20
(11757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de noi cazuri de COVID-19

Duminică, 7 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28484, fiind înregistrate 20 de cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 6 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

7 August 2022, 16:40
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 35 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28464, fiind înregistrate 35 de cazuri noi față de ziua de vineri, 5 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

6 August 2022, 16:20
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 4 august a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, combaterea ...[citește_toată_știrea]

5 August 2022, 17:05
(13267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: 40 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28429, fiind înregistrate 40 de cazuri noi față de ziua de joi, 4 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

5 August 2022, 16:30
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Cercetare post-recensământ

Conform art.29 pct. g) din O.U.G. nr. 19/2020 privind organizarea și desfășurarea Recensământului Populației și Locuințelor din România în anul 2021, cu modificările și completările ulterioare și a Programului ...[citește_toată_știrea]

5 August 2022, 13:20
(15211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 50 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28389, fiind înregistrate 50 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 3 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 August 2022, 16:55
(7073 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Facilități fiscale accesate de contribuabili în primul semestru al anului 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că la nivelul judetului, în prima jumătate a anului 2022, se aflau în derulare 282 de eșalonări la plată pentru suma totală de 22,96 milioane ...[citește_toată_știrea]

4 August 2022, 16:40
(21058 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «complicitate la furt»

În cursul zilei de marți, 2 august a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 18:15
(7614 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 86 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28339, fiind înregistrate 86 de cazuri noi față de ziua de marți, 2 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 16:25
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 16 august 2022, termen pentru depunerea situațiilor financiare semestriale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că sistemul de raportare contabilă la 30 iunie 2022 a operatorilor economici se aplică entităților cărora le sunt ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 16:10
(10430 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Muzeul Județean Ialomița: «Zâmbiți, vă rog!»

Istoria fascinantei arte a fotografiei a fost trăită de micuții înscriși în programul muzeal-educațional «Șezătoarea Copiilor», miercuri, 3 august a.c., la Muzeul Județean Ialomița, sub genericul  ...[citește_toată_știrea]

3 August 2022, 14:40
(8680 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...