Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3568 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6266 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5752 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12045 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

bonus: Internet Wi-Fi pentru 10 mii lei/an

Imaginea unei Slobozii europene pare să devină realitate. În cel mai scurt timp, administrația locală a orașului va monta în două dintre cele mai mari parcuri ale urbei toalete ca în Occident. Acestea sunt aduse de la Galați și costă 9000 euro/bucată!

Slobozia rămâne fără WC-uri ecologice
Problema toaletelor publice din Slobozia este la fel de veche precum cea a apei potabile, a câinilor fără stăpâni care își fac veacul pe străzi sau a parcării subterane din Centru. Cei mai mulți cetățeni din oraș, dar și cei care-l tranzitează, reclamă faptul că Slobozia are puține toalete publice... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 10:50 (6348 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

«Groapa lui Soica» a devenit parcare subterană. Nu e funcțională, că nu are nici măcar intrare! Dar, în sfârșit, are o formă... Gura lumii spune că în parcare e apa de un stat de om. De la ploi. Autoritățile au vrut să ne demonstreze contrariul. Și au reușit! În «groapa lui Stoica» nu plouă peste tot. Doar unde vor fi amplasate găurile de ventilație. «Când va fi gata, n-o să mai plouă!» ne spune Marian Dinu, șeful de șantier. Parcarea subterană va fi gata anul viitor. Asta în varianta cea mai optimistă...

La taclale, în drum spre parcare Vineri, 20 iulie 2018, când am fost invitați... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2018, 13:15 (8969 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

În ultima vreme, tot mai mulți dintre clienții Kaufland Slobozia se plâng de atitudinea angajaților și calitatea serviciilor oferite. De-a lungul ultimului an au fost, pe rând, tratați drept hoți, înșelați la cântar sau au plătit produse expirate. De această dată, după cum ne-a sesizat un client al supermarketului, angajații însărcinați cu paza bagajelor l-au lăsat fără cumpărăturile achiziționate anterior. Iată un fragment din sesizarea adresată ziarului, în data de 19 iulie 2018: «Astăzi, am fost la Kaufland-ul de la gară. Înainte am cumpărat de la Deichmann o pereche de adidași stil ghete, fiicei mele. Când am intrat în Kaufland mi-am lăsat bagajele într-o cușetă. Am terminat cumpărăturile și m-am dus să îmi iau bagajele din cușetă. Am constatat că în cușeta respectivă nu erau bagajele mele. Am văzut în cușeta alăturată o pungă de la Deichmann. Am crezut că e a mea. Am încercat să deschid și nu a mers. Când am chemat paza să deschidă, au deschis apoi au plecat și nici măcar nu au întrebat ceva. Când am verificat sacoșa, erau alți pantofi. (...)»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 17:20 (24773 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

confuzie social-democrată

De la nivel central către nivel local s-a propagat o undă de confuzie social-democrată. Ei, social-democrații, își manifestă superior uimirea și chiar nu înțeleg de ce totuși românii nu împărtășesc fericirea partidelor aflate la guvernare. Cum, când toate din Programul de Guvernare propovăduit de Dragnea&Vâlcov se îndeplinesc pe bandă rulantă, când cresc salariile și pensiile, când economia duduie de zor, de ce românii nu sunt recunoscători? Confuzia social-democrată atinge apogeul în momentul în care, spre exemplu, încerci să explici că, de fapt, țara nu se îndreaptă în direcția bună și, mai mult, pare că ne îndepărtăm de valorile europene. Ei, social-democrații, par dintr-odată contrariați... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 12:35 (5620 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Pesta Porcină Africană a indus panică în rândurile populației din zona de Est a județului Ialomița. Tot mai mulți oameni au început să-și sacrifice porcii, considerându-i sănătoși, cu scopul de a consuma ulterior. Autoritățile județene confirmă situația și fac apel la cetățeni să respecte măsurile impuse, chiar dacă acestea vizează sacrificarea controlată a porcilor.

Resturi animale, răspândite câmp Atât pe raza localităților unde au fost confirmate focarele de Pestă Porcină Africană, cât și în satele limitrofe acestora, oamenii au început să sacrifice porcii în propriile gospodării... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 18:05 (13192 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De luna viitoare

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De la 1 august 2018, linia de gardă pentru UPU Stomatologie care funcționa în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi desființată. Conducerea unității medicale susține că decizia a fost luată din cauza costurilor prea mari pe care le impunea menținerea acestei linii de gardă, prin comparație cu adresabilitatea scăzută a pacienților.

Costuri reduse la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, linia de gardă pentru UPU Stomatologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost înființată cu aproximativ 10 ani în urmă, când instituția era condusă de stomatologul Andrei... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 14:55 (16872 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

În mai puțin de 3 săptămâni va debuta cea de a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2018. La acest moment, nu sunt cunoscute numele artiștilor care vor concerta în cadrul recitalurilor de seară. Durata Festivalului a fost redusă la jumătate, iar cheltuielile sunt de două ori mai mici decât anul trecut...

O pălărie mai mare decât administrația locală
Vrem, nu vrem, Festivalul Amara e un brand local. Cu 50 de ediții la activ, Festivalul «Trofeul Tinereții» a devenit cel mai longeviv festival din țară și atrage, în sfârșit, atenția presei. Din păcate, decimată de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 12:15 (8307 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Dezastrul din Cartierul Cărămidari

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Ploaia torențială de la începutul acestei luni a afectat grav 6 case din Cartierul Cărămidari din Slobozia. Una dintre străzi s-a surpat, iar rețeaua de canalizare este grav afectată. De două săptămâni, echipele Urban SA nu reușesc să consolideze terenul. «Este o lucrare complexă. Nu ne putem asuma responsabilitatea reparației...» declară Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia.

Străzile care se surpă La începutul lunii iulie 2018, străzile Sloboziei au fost inundate de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, cantitatea de apă căzută în aproximativ 30 de minute a depășit... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2018, 12:10 (8345 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Fotbal, Unirea Slobozia

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Unirea Slobozia continuă să-și întărească lotul pentru sezonul următor, iar zilele trecute l-a înregimentat pe mijlocașul central Alexandru Chebac, dorit de mai multă vreme de conducerea echipei noastre. Chebac a fost în lotul galben-albastru și în urmă cu 3 ani și jumătate, dar la acel moment echipa s-a retras din campionatul Ligii a II-a, iar jucătorul a fost nevoit să-și caute altă destinație. Fotbalistul de 26 de ani este originar din Galați, iar în carieră a mai îmbrăcat tricourile Deltei Tulcea, Dunării Călărași și pe cel al Oțelului. El a fost prezent în garnitura Unirii la meciul amical disputat sâmbătă la Afumați și pierdut cu 0-2 în fața echipei din localitate.

Semnează și Călinoiu... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 23:40 (8318 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Fotbal, alegeri la AJF Ialomița, Vasile Bratu

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Lupta pentru președinția AJF Ialomița se anunță tot mai încinsă. Așa cum preconizam, fostul arbitru de Liga I Vasile Bratu se va înscrie în cursa pentru care până acum și-au rezervat locuri Mihai Basarab și Rodel Aron. Aflat la Cheile Grădiștei la o instruire a observatorilor federali, Vasile Bratu ne-a declarat fără echivoc: «Da, voi candida! După ce mă voi întoarce acasă, îmi voi depune candidatura... Vreau să-mi pun în sprijinul fotbalului ialomițean experiența managerială și economică pe care o am. Vreau să aduc proiecte de actualitate. Ca arbitru și observator am pornit de la cel mai de jos nivel și în ambele situații am ajuns la Liga I... Sunt de 8 ani președintele Comisiei de Arbitri și... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 22:05 (6710 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Antrenamente la foc continuu

Handbal, HCM Slobozia

Antrenamente la foc continuu

De o săptămână, vacanța divizionarei secunde HCM Slobozia a luat sfârșit. Antrenorul Gheorghe Covaciu a dat startul pregătirilor, având la dispoziție 16 handbaliste: portarii Bianca Aron și Cristina Oancea, extremele Alina Dragu, Raluca Nicolae, Mădălina Toma și Cătălina Sava, pivoții Andryana Naumenko și Mouna Jlezi, precum și jucătoarele de 9 metri, Irina Marchidanu, Alexandra Georgescu, Loredana Vartic și Mariana Filip. Lor li se adaugă junioarele sosite de la CSS Slobozia, Naomi Vasile, Cristina Irimescu și Ana Maria Neagu, care se antrenează cot la cot cu celelalte jucătoare. De luni a revenit în lot și Andreea Ivan, care a participat cu echipa României la jocurile universitare de la Coimbra... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 21:20 (6823 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Daria Tudor, locul II la Craiova

Tenis de câmp

Daria Tudor, locul II la Craiova

Săptămâna trecută, la Craiova s-a desfășurat Cupa «Decathlon», turneu de categorie A, adresat copiilor cu vârsta sub 14 ani. Daria Tudor de la TenisCon a fost singura reprezentantă a Sloboziei la această competiție. Startul a fost foarte bun pentru jucătoarea din județul Ialomița, aceasta obținând o victorie în 2 seturi, scor 6-2, 6-3, în fața Alexandrei Neacșu de la Tenis Club Râmnicu Vâlcea. A urmat un meci mult mai echilibrat, contra Mariei Wessi Aldea, de la CSS 6 București. Daria s-a impus în 3 seturi, scor 7-5, 5-7, 6-2. Din păcate, în finală, a pierdut în fața revelației turneului, Eva Maria Ionescu, jucătoare legitimată la un club din Curtea de Argeș. Deși s-a prezentat la turneul din... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 20:45 (9286 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8889 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5255 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6249 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12110 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6080 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2400 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10804 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4526 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3258 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2217 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9824 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8511 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3439 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4576 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29149 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7509 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...