Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Egalii Clinceniului

Fotbal, Unirea Slobozia

Egalii Clinceniului

În această pauză competițională, Unirea Slobozia nu se ferește de confruntările cu adversari dificili. După jocurile de început cu Dunărea Călărași și CS Afumați, echipa pregătită de Enache Costea s-a deplasat sâmbătă, 28 iulie 2018, la Clinceni, pentru duelul cu Academica din localitate. Ilfovenii alcătuiesc una dintre echipele tari ale eșalonului secund, prin urmare, testul s-a dovedit unul extrem de util.

Comșa, fundaș dreapta Costea jonglează cu formulele de joc pentru a o găsi pe cea apropiată de ideal, aspect normal pentru această perioadă. La Clinceni l-a folosit pe tânărul ... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:15 (3052 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Vestitoarele promovării

Handbal, HCM Slobozia

Vestitoarele promovării

HCM Slobozia pregătește în cele mai mici detalii sezonul care ar trebui să o readucă în Liga Națională. Lupta nu va fi ușoară, dar elevele lui Gheorghe Covaciu par a ști ce au de făcut, cuvântul de ordine în cadrul lotului fiind promovarea. Îl rostesc atât handbalistele care au decis, în ciuda retrogradării, să rămână la echipă, cât, mai ales, noile sosite. Despre acestea din urmă dorim să vă povestim, handbaliste foarte tinere, ambițioase, care în mod sigur vor avea lipici la public și capacitatea de a aduce un plus de valoare echipei.

Andriyana Naumenko, ardeleano-ucraineanca Sloboziei... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 11:05 (4551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3568 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6267 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5752 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12049 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

bonus: Internet Wi-Fi pentru 10 mii lei/an

Imaginea unei Slobozii europene pare să devină realitate. În cel mai scurt timp, administrația locală a orașului va monta în două dintre cele mai mari parcuri ale urbei toalete ca în Occident. Acestea sunt aduse de la Galați și costă 9000 euro/bucată!

Slobozia rămâne fără WC-uri ecologice
Problema toaletelor publice din Slobozia este la fel de veche precum cea a apei potabile, a câinilor fără stăpâni care își fac veacul pe străzi sau a parcării subterane din Centru. Cei mai mulți cetățeni din oraș, dar și cei care-l tranzitează, reclamă faptul că Slobozia are puține toalete publice... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 10:50 (6361 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

Vizită de plăcere la «groapa lui Stoica»

«Groapa lui Soica» a devenit parcare subterană. Nu e funcțională, că nu are nici măcar intrare! Dar, în sfârșit, are o formă... Gura lumii spune că în parcare e apa de un stat de om. De la ploi. Autoritățile au vrut să ne demonstreze contrariul. Și au reușit! În «groapa lui Stoica» nu plouă peste tot. Doar unde vor fi amplasate găurile de ventilație. «Când va fi gata, n-o să mai plouă!» ne spune Marian Dinu, șeful de șantier. Parcarea subterană va fi gata anul viitor. Asta în varianta cea mai optimistă...

La taclale, în drum spre parcare Vineri, 20 iulie 2018, când am fost invitați... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2018, 13:15 (8970 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

Kaufland Slobozia a devenit spaima clienților

În ultima vreme, tot mai mulți dintre clienții Kaufland Slobozia se plâng de atitudinea angajaților și calitatea serviciilor oferite. De-a lungul ultimului an au fost, pe rând, tratați drept hoți, înșelați la cântar sau au plătit produse expirate. De această dată, după cum ne-a sesizat un client al supermarketului, angajații însărcinați cu paza bagajelor l-au lăsat fără cumpărăturile achiziționate anterior. Iată un fragment din sesizarea adresată ziarului, în data de 19 iulie 2018: «Astăzi, am fost la Kaufland-ul de la gară. Înainte am cumpărat de la Deichmann o pereche de adidași stil ghete, fiicei mele. Când am intrat în Kaufland mi-am lăsat bagajele într-o cușetă. Am terminat cumpărăturile și m-am dus să îmi iau bagajele din cușetă. Am constatat că în cușeta respectivă nu erau bagajele mele. Am văzut în cușeta alăturată o pungă de la Deichmann. Am crezut că e a mea. Am încercat să deschid și nu a mers. Când am chemat paza să deschidă, au deschis apoi au plecat și nici măcar nu au întrebat ceva. Când am verificat sacoșa, erau alți pantofi. (...)»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 17:20 (24774 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

confuzie social-democrată

De la nivel central către nivel local s-a propagat o undă de confuzie social-democrată. Ei, social-democrații, își manifestă superior uimirea și chiar nu înțeleg de ce totuși românii nu împărtășesc fericirea partidelor aflate la guvernare. Cum, când toate din Programul de Guvernare propovăduit de Dragnea&Vâlcov se îndeplinesc pe bandă rulantă, când cresc salariile și pensiile, când economia duduie de zor, de ce românii nu sunt recunoscători? Confuzia social-democrată atinge apogeul în momentul în care, spre exemplu, încerci să explici că, de fapt, țara nu se îndreaptă în direcția bună și, mai mult, pare că ne îndepărtăm de valorile europene. Ei, social-democrații, par dintr-odată contrariați... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 12:35 (5621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Pesta Porcină Africană a indus panică în rândurile populației din zona de Est a județului Ialomița. Tot mai mulți oameni au început să-și sacrifice porcii, considerându-i sănătoși, cu scopul de a consuma ulterior. Autoritățile județene confirmă situația și fac apel la cetățeni să respecte măsurile impuse, chiar dacă acestea vizează sacrificarea controlată a porcilor.

Resturi animale, răspândite câmp Atât pe raza localităților unde au fost confirmate focarele de Pestă Porcină Africană, cât și în satele limitrofe acestora, oamenii au început să sacrifice porcii în propriile gospodării... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 18:05 (13195 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De luna viitoare

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De la 1 august 2018, linia de gardă pentru UPU Stomatologie care funcționa în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi desființată. Conducerea unității medicale susține că decizia a fost luată din cauza costurilor prea mari pe care le impunea menținerea acestei linii de gardă, prin comparație cu adresabilitatea scăzută a pacienților.

Costuri reduse la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, linia de gardă pentru UPU Stomatologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost înființată cu aproximativ 10 ani în urmă, când instituția era condusă de stomatologul Andrei... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 14:55 (16874 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

În mai puțin de 3 săptămâni va debuta cea de a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2018. La acest moment, nu sunt cunoscute numele artiștilor care vor concerta în cadrul recitalurilor de seară. Durata Festivalului a fost redusă la jumătate, iar cheltuielile sunt de două ori mai mici decât anul trecut...

O pălărie mai mare decât administrația locală
Vrem, nu vrem, Festivalul Amara e un brand local. Cu 50 de ediții la activ, Festivalul «Trofeul Tinereții» a devenit cel mai longeviv festival din țară și atrage, în sfârșit, atenția presei. Din păcate, decimată de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 12:15 (8307 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Dezastrul din Cartierul Cărămidari

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Ploaia torențială de la începutul acestei luni a afectat grav 6 case din Cartierul Cărămidari din Slobozia. Una dintre străzi s-a surpat, iar rețeaua de canalizare este grav afectată. De două săptămâni, echipele Urban SA nu reușesc să consolideze terenul. «Este o lucrare complexă. Nu ne putem asuma responsabilitatea reparației...» declară Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia.

Străzile care se surpă La începutul lunii iulie 2018, străzile Sloboziei au fost inundate de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, cantitatea de apă căzută în aproximativ 30 de minute a depășit... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2018, 12:10 (8345 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Fotbal, Unirea Slobozia

Alexandru Chebac, în sfârșit la Unirea

Unirea Slobozia continuă să-și întărească lotul pentru sezonul următor, iar zilele trecute l-a înregimentat pe mijlocașul central Alexandru Chebac, dorit de mai multă vreme de conducerea echipei noastre. Chebac a fost în lotul galben-albastru și în urmă cu 3 ani și jumătate, dar la acel moment echipa s-a retras din campionatul Ligii a II-a, iar jucătorul a fost nevoit să-și caute altă destinație. Fotbalistul de 26 de ani este originar din Galați, iar în carieră a mai îmbrăcat tricourile Deltei Tulcea, Dunării Călărași și pe cel al Oțelului. El a fost prezent în garnitura Unirii la meciul amical disputat sâmbătă la Afumați și pierdut cu 0-2 în fața echipei din localitate.

Semnează și Călinoiu... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 23:40 (8318 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Fotbal, alegeri la AJF Ialomița, Vasile Bratu

«Vreau să fiu președintele AJF!»

Lupta pentru președinția AJF Ialomița se anunță tot mai încinsă. Așa cum preconizam, fostul arbitru de Liga I Vasile Bratu se va înscrie în cursa pentru care până acum și-au rezervat locuri Mihai Basarab și Rodel Aron. Aflat la Cheile Grădiștei la o instruire a observatorilor federali, Vasile Bratu ne-a declarat fără echivoc: «Da, voi candida! După ce mă voi întoarce acasă, îmi voi depune candidatura... Vreau să-mi pun în sprijinul fotbalului ialomițean experiența managerială și economică pe care o am. Vreau să aduc proiecte de actualitate. Ca arbitru și observator am pornit de la cel mai de jos nivel și în ambele situații am ajuns la Liga I... Sunt de 8 ani președintele Comisiei de Arbitri și... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 22:05 (6710 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4357 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4772 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6340 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7530 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4618 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3680 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4407 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permise suspendate

La sfârșitul săptămânii precedente, trei conducători auto, cu vârste cuprinse între 28 și 51 ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:10
(3495 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute la Gheorghe Doja

Vineri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au depistat pe raza comunei Gheorghe Doja o femeie, de 37 de ani, care încerca să comercializeze articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:05
(4135 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectile descoperite la Sudiți

Proiectile descoperite la Sudiți

Un bărbat din Sudiți a sesizat joi, 21 martie a.c., în jurul orelor 11,00, printr-un apel la 112, faptul că a descoperit 3 proiectile pe un teren agricol. Echipa pirotehnică a Inspectoratului a fost alertată ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:40
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gura Văii

Joi, 21 martie a.c., 4 tone de lucernă și 8 metri liniari din gardul unei gospodării din satul Gura Văii au fost distruse de flăcări. Cauza incendiului a fost un foc deschis, nesupravegheat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2019, 17:30
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...