Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul liberal Gheorghe Tinel crede în șansa PNL Ialomița la viitoarele alegeri

PNL, pe primul loc într-un sondaj IMAS!

Deputatul liberal Gheorghe Tinel crede în șansa PNL Ialomița la viitoarele alegeri

Un sondaj de opinie realizat recent de către  IMAS arată o scădere a partidelor coaliției de guvernare PSD-ALDE și o creștere a formațiunilor din Opoziție. Conform acestor date, PNL se află pe primul loc în opțiunile de vot ale românilor, cu un procent de 29,2%, cu două procente mai mult decât cercetarea sociologică din decembrie 2017. În schimb, principalul partid de guvernământ, PSD, a scăzut în opțiunile de vot, având 28,4% (față de 32,4%, cât avea acum jumătate de an). Pe locul al treilea în sondajul IMAS a urcat USR, cu 11,3% (o creștere de aproape 3 procente în 6 luni). Al doilea partid de la guvernare, ALDE, a pierdut 2 procente în jumătate de an, fiind cotat cu 8,6% din intențiile... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2018, 13:10 (6488 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Rodel Aron, candidat la șefia AJF Ialomița

Fotbal

Rodel Aron, candidat la șefia AJF Ialomița

Pe 18 august 2018 se vor desfășura alegeri în cadrul Asociației Județene de Fotbal Ialomița, în prim plan fiind funcția de președinte al acestei instituții. Primul care și-a anunțat candidatura pentru cel mai râvnit fotoliu de la Casa Fotbalului a fost Mihai Basarab, actualul șef al AJF care are deja în spate 3 mandate. În urmă cu câteva zile, și-a depus candidatura și actualul șef al Comisiei de Disciplină, fostul arbitru Rodel Aron. Acesta a transmis și un mesaj pe o rețea de socializare, către iubitorii fotbalului ialomițean, cu sau fără drept de vot. Spicuim din această postare: «Am decis să-mi urmez visul, acela de a mă face util fotbalului ialomițean și în mod deosebit jucătorilor care speră în ceva mai bun pentru viitorul lor. Așadar am hotărât ca anul acesta să candidez pentru ocuparea funcției de președinte al Asociației Județene de Fotbal Ialomița. Haideți să ne oferim, atât mie cât și vouă, șansa de a face din fotbalul ialomițean o forță greu de doborât la nivel național și cine știe... chiar european!»... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2018, 12:20 (7187 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Daria Tudor a câștigat Cupa «OCH Samtronic»

Tenis de câmp

Daria Tudor a câștigat Cupa «OCH Samtronic»

În perioada 14-16 iulie 2018, la Constanța, s-a desfășurat Cupa «OCH Samtronic», turneu de tenis de câmp adresat copiilor și juniorilor. La categoria 14 ani feminin, victoria finală i-a revenit Dariei Tudor, jucătoare din Slobozia legitimată la TenisCon. Aceasta a trecut în primul meci de Eleni Lenu, cu 6-4, 7-5. În a doua partidă, jucătoarea Sloboziei a învins-o pe Andreea Moise. A fost un meci cu multe răsturnări de situație, Daria impunându-se în două seturi, scor 7-6, 7-6. În finală, ialomițeanca a trecut de constănțeanca Alexandra Covaci, cu 6-4, 6-2. Așadar, se poate spune că Daria Tudor a triumfat în acest turneu de categoria 1, jucând tot mai bine de la meci la meci. Antrenată de Ionel... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2018, 11:10 (8703 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ode prezidențiale în comunicatele oficiale ale Consiliului Județean

Silnicii lingvistice și dezinformare crasă

Ode prezidențiale în comunicatele oficiale ale Consiliului Județean

Ilie Cioacă, consilierul personal al președintelui Victor Moraru, confundă comunicatele de presă cu odele prezidențiale. El a transformat aceste mijloace de informare a publicului în poeme în proză dedicate Președintelui Moraru.

Puteți mai mult, domnule Cioacă!
Săptămâna trecută atrăgeam panicați atenția asupra deserviciilor evidente pe care le produc comunicatele de presă semnate de Ilie Cioacă în numele Consiliului Județean Ialomița. Imun, acesta revine cu o nouă producție, săpată în lemnul aceluiași limbaj care l-a consacrat. Deși e aproape imposibil de urmărit, riscăm și vă... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 17:55 (7132 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 31% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Procent de promovare scăzut la Titularizare

Doar 31% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Marți, 17 iulie 2018, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Titularizare 2018. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut anul acesta a fost mai mic decât cel de anul trecut.

Note mici la Titularizare
Statisticile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, la nivelul județului, 160 de candidați dintre cei admiși să susțină proba scrisă la Titularizare au fost prezenți în sălile de examen. Dintre aceștia, doar 51 au reușit să obțină note peste 7 și să fie considerați «reușiți». Cei mai mulți... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 16:47 (14984 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

bonus: drept la replică

Scandal la Poșta din Căzănești. O femeie nevăzătoare din localitate reclamă că una dintre angajatele Oficiului Poștal i-ar fi luat o parte din banii din pensie și cei pentru facturile la utilități. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița se arată sceptici cu privire la aceste acuzații și explică faptul că vor desfășura o anchetă internă pentru a descoperi dacă faptele sesizate sunt sau nu adevărate.

Reclamații dure Valentina Moise are aproape 60 de ani și este nevăzătoare. Femeia locuiește împreună cu mama sa, iar pensia de boală pe care o primește este singura lor sursă... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 14:05 (10314 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Se întâmplă la Slobozia

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Sancționat pentru fărădelegile pe care le-a făcut în timpul vieții, un bărbat din Slobozia are probleme chiar și după moarte. Pe numele său a fost deschis un proces la Judecătoria Slobozia, instanța urmând să-l oblige la zile de muncă în folosul comunității. Solicitarea a fost făcută de Primăria Slobozia, instituție căreia contravenientul decedat trebuie să-i plătească amenzi în valoare de 4000 de lei. Administrația locală susține însă că a luat act de moartea bărbatului și nu-și explică de ce judecătorii au continuat acțiunea, stabilind chiar și un termen pentru acest proces...

Un viciu de procedură... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 10:50 (14024 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Groapa din groapă

Groapa din groapă

De vreo săptămână încoace, câțiva salahori sapă de zor un șanț lângă una dintre fântânile arteziene de pe esplanada Centrului Cutural «Ionel Perlea». Dacă îi întrebi, nu știu de ce sapă. Și nici nu se omoară cu munca, fiindcă pământul e tare ca piatra. Iar zilele astea, când a fost prea cald, când a plouat, nici nu-ți vine să mai pui mâna pe cazma. La prima vedere, acolo ar fi trebuit să fie un racord de apă, că fântânile astea ar trebui și ele alimentate cumva. Dar de știut nu știe nimeni, că autoritățile au alte griji decât să explice. Și-apoi, la ce bun atâtea explicații? Slobozenii să-și vadă de ale lor și, cum au răbdat 4 ani, să mai rabde unul-doi până la alegeri! Nu-i așa, domnule Mocioniu... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 18:10 (4506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Implicat într-un imens scandal public și cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății, Gabriel Modrea rămâne la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a semnat Ordinul prin care i se prelungește acestuia delegarea pe funcția de director executiv al DSP Ialomița. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, directorul Modrea a refuzat să facă declarații publice. La fel de evazivi în răspunsuri s-au arătat și oficialii Ministerului Sănătății.

Haos la DSP Ialomița De mai bine de două luni, Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 14:35 (5866 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

După «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica»

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie 2018, studiul de fezabilitate pentru «Sala de Sport Polivalentă a municipiului Slobozia». Valoarea acestei investiții, derulată prin Compania Națională de Investiții, se ridică la 66,5 milioane de lei. Primarul Adrian Mocioniu susține că sala este absolut necesară pentru oraș. «Nu vorbim doar de competiții sportive. Sala poate fi folosită pentru evenimente de mare anvergură, spectacole școlare, pentru concerte...» a declarat el.

Bani pentru «sala lui Mocioniu»
Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie a.c., un studiu... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 10:50 (7618 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

Acuzații publice

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

În urmă cu 3 săptămâni, Consiliul Local M. Kogălniceanu a blocat un proiect de hotărâre în care fermierul local Marian Cioară cerea modificarea Planului Urbanistic Zonal. Fermierul reclamă «abuzuri» din partea primarului în funcție, Alexandru Dinu. «Vreau să fac o investiție de 100 mii de euro... Vor fi locuri de muncă pentru oameni! Nu e normal să fiu tratat așa...». În replică la acuzațiile care i se aduc, primarul Alexandru Dinu ne-a declarat: «Decizia aparține Consiliului Local. Dar legea trebuie respectată. Există soluții, dar omul ăsta refuză să le ia în considerare!».

Fermă agricolă de 100 mii de euro... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 18:40 (7122 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Există viață după cancer

Există viață după cancer

Cancerul este o boală cumplită care nu iartă, mai ales într-un sistem medical depășit precum cel din România. Și totuși, chiar și atunci când sunt tratați cu indiferență de medici, asistente sau respinși de cei din jur, unii pacienți reușesc să învingă boala și să meargă mai departe. La Slobozia, ajutate de un psiholog, câteva foste paciente au reușit să înființeze un grup-suport, pentru a veni în sprijinul femeilor bolnave de cancer. Se întâlnesc o dată la două săptămâni și învață împreună cum să lupte împotriva acestei maladii pentru care nu există leac...

«Restart la viață...» De... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 11:05 (10667 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia condamnată

Edilul-catastrofă Alexandru Stoica mai vrea o tură la Primăria Slobozia. Autorul celebrei butade «La Slobozia, PSD câștigă și dacă pune un balot de paie candidat!» cunoaște adevărul din spatele acestei ziceri. Căci, într-adevăr, la Slobozia PSD va câștiga fiecare rundă de alegeri, locale sau parlamentare. În condițiile în care cel mai mare angajator din Ialomița și, implicit din Slobozia, este Spitalul Județean de Urgență, cu peste 1000 de salariați (din care cel puțin jumătate dintre ei sunt slobozeni!), în condițiile în care Primăria Slobozia are 700 de angajați (cu tot cu direcțiile și serviciile din subordine!), la acestea adăugăm și alte direcții deconcentrate cu un minim de 100... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2018, 11:35 (5759 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoltă internă la DSP Ialomița

Modrea & Co taie salariile angajaților

Revoltă internă la DSP Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcție, directorul Direcției de Sănătate Publică, Gabriel Modrea, se confruntă cu o nouă revoltă a angajaților. În cursul dimineții de vineri, 13 iulie 2018, aceștia au luat cu asalt biroul directorului, solicitând explicații pentru diminuarea arbitrară a salariilor.

Salarii diminuate preferențial
Potrivit liderului sindicatului SANITAS, Valentin Spătărelu, oamenii reclamă maniera de calcul a acestora. «Există un Ordin în baza căruia salariile ar fi trebuit diminuate începând cu 1 ianuarie 2018. În martie, după negocieri, am reușit să modificăm reglementările... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 19:01 (7612 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Slobozia

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Locatarii Cartierului Transmim din Slobozia au restanțe la plata utilităților. Potrivit operatorului de apă al orașului, firma care administrează acest cartier trebuie să achite o factură veche de 8 luni, în valoare de 21 mii de lei. Reprezentanții Urban SA au declarat că au început chiar și executarea silită a societății Transmim, pentru o datorie de 15 mii de lei. Contactați telefonic, administratorii societății nu au răspuns.

Reclamații pe internet
Problemele cu plata facturilor ale locatarilor din Cartierul Tansmim din Slobozia au fost făcute publice pe rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 14:35 (9262 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Fost primar bătut în plină stradă

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Un bărbat din Mărculești a intrat în atenția polițiștilor după ce a avut o altercație cu fostul primar al localității, Gheorghe Ciriblan. Acesta i-ar fi aplicat fostului edil o corecție, iar acum este cercetat penal pentru «tentativă la omor», fiind în prezent arestat preventiv. Se pare că agresorul are serioase probleme cu legea, numele său regăsindu-se și în alte dosare penale, deschise în special pentru fapte de «furt» sau «furt calificat», aflate în diferite stadii de cercetare.

Răfuială pe ulițele din Sudiți
Intrat într-un con de umbră după ce a predat ștafeta de primar al... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 11:25 (28655 vizualizări - 78 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

După admiterea computerizată la licee, datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că au rămas neocupate peste 250 de locuri. Conform planului de școlarizare, pentru anul 2018-2019, în instituțiile de învățământ cu profil liceal din județ au fost disponibile 1848 de locuri.

S-a încheiat admiterea la licee Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în urma admiterii computerizate la liceu, în județul nostru au fost ocupate 1440 de locuri din cele 1708 disponibile. De asemenea, pentru învățământul vocațional, sistem în care se încadrează Liceul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 17:25 (6638 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mortul de la Amara este vinovat

Ca întotdeauna în România!

Mortul de la Amara este vinovat

În urmă cu câteva zile, luni, 2 iulie 2018, maseurul Stelică Nicolae, angajat al Hotelului Lebăda din Amara a murit, extenuat de muncă. La o săptămână distanță, luni, 9 iulie a.c., ancheta ITM încă nu a fost declanșată: «Așteptăm raportul medico-legal. De-abia după aceea vom declașa ancheta...» ne-a declarat nonșalant Marian Nedelcu, șeful SSM din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Condițiile abuzive de lucru în care își desfășoară activitatea maseurii din Amara sunt cunoscute de ani buni, însă niciodată nu au fost corectate... Complexul Lebăda aparține firmei Alfa Hotels SRL, care deține la acest moment alte 3 locații similare.

Un fel de necrolog... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 13:20 (9404 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Potopul de la Slobozia

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Joi, 5 iulie, la orele 11,00, Slobozia a fost paralizată de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, peste 200 de gospodării din cartierele mărginașe ale orașului au fost inundate. Cel mai afectat cartier a fost Bora, unde una dintre străzi s-a surpat. Pentru remedierea situației, Consilul Local Slobozia a aprobat «alocarea a 200 mii de lei din fondul de rezervă bugetară prevăzut în bugetul anului 2018».

84 l/mp în jumătate de oră Ploaia torențială de joia trecută a paralizat orașul Slobozia. După numai o jumătate de oră, principalele intersecții ale orașului au fost blocate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 10:55 (9974 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2018

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Victor Moraru a semnat Protocolul cadru de colaborare în vederea desfășurării Festivalului de la Amara. Evenimentul a fost mediatizat pe pagina de Facebook a președintelui și pe pagina oficială a Consiliului Județean Ialomița.

Aprobat de Președinte
Tocmai când credeam că exagerăm acuzându-l pe Ilie Cioacă, am descoperit pe pagina de Facebook a Președintelui că acesta a semnat Protocolul-cadru al Festivalului de la Amara. Care va să zică, nimic, dar nimic din ce se întâmplă la nivelul județului nu se poate face fără inițiativa, ordinul sau semnătura președintelui... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2018, 12:15 (5876 vizualizări - 9 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9731 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7511 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8088 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12301 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10167 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...