Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

În urmă cu o săptămână, în Cartierul Strachina din Țăndărei, doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost agresați  în timpul serviciului. Deși oficial în spațiul public s-a vehiculat că în vizorul anchetatorilor se află patru suspecți, noi informații arată că faptele de ultraj asupra polițiștilor au fost comise de șapte persoane. Doi dintre aceștia se sustrag cercetărilor și sunt căutați de autoritățile judiciare în Anglia, alți trei sunt încă neidentificați, iar pe numele ultimilor doi au fost emise măsuri preventive. Unul este cercetat în stare de libertate sub control judiciar, iar un altul a fost reținut pentru 30 de zile...

Focuri de armă în mahalaua Strachina... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2018, 17:25 (6860 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Abandon administrativ la Slobozia

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Statuile din Piața Revoluției reprezintă un nou motiv de scandal între Primăria Slobozia și Ministerul Culturii. Potrivit proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului, în fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» ar fi trebuit amplasate șase busturi întruchipând personalități marcante ale istoriei și culturii României, însă demersul s-a lovit de refuzul Ministerului Culturii de a aviza expunerea publică a operelor. Lucrările au fost comandate de ACM 4 București, firma care reabilitează Piața Revoluției din Slobozia, și executate de sculptorul Gabriel Manole. Deși realizate integral, în așteptarea avizelor de la Cultură, statuile stau abandonate în curtea artistului de 2 ani...
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 19:10 (5418 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

Toată presa s-a grăbit să vă spună «cine», «unde», «când», «cum» și «de ce» cu marele miting PSD... E deja neinteresant! Așa că noi ne-am gândit, plecând de la aceste fotografii postate pe Facebook, să vă explicăm care sunt abuzurile la care au fost supuși «abuzații de serviciu» al PSD Ialomița. Primul din stânga, Ștefan Mușoiu, se consideră abuzat pentru că a făcut anticameră la sediul PD pe vremurile când îl controla «statul paralel». Pe al doilea, primarul Adrian Mocioniu, l-au abuzat, în ordine aleatorie, Cristina, Valentina, Andra, Floricica, Gina, Maria, Ana, Ioana... Și șirul ar putea continua dacă nu l-ar abuza până la deshidratare Luminița. De la capătului tunelului. Al treilea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 16:20 (12357 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

În ultimii 6 ani, Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru studii de fezabilitate aferente unor investiții care nu s-au realizat niciodată sau au șanse minime să fie realizate. Potrivit datelor oficiale, 11 din cele 15 studii au fost comandate de către administrația Moraru...

Discurs prezidențial Președintele Moraru susține în toate discursurile sale publice că investițiile inițiate de către administrația județeană au nevoie de minimum 3 ani pentru a deveni funcționale. «Investițiile finalizate de noi vor fi finalizate în anul 2021!» a declarat el la ultima conferință... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 19:25 (9901 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Feisbuc administrativ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, a făcut publică pe pagina sa de Facebook o «propunere grafică privind indicatoarele de intrare în județul Ialomița». Trecem cu vederea peste faptul că această propunere nu este prezentată, cum ar fi firesc, pe site-ul instituției. Nu face obiectul articolului de față. Ceea ce ne-a atras însă atenția este postarea lui Ilie Comănița, care susține emfatic următoarele: «Cam sărăcuț! Semnalul de intrare într-un județ trebuie să fie reprezentativ pentru un teritoriu! Ce reprezintă indicatorul prezentat? Sărăcia unui județ?». Veți exclama, poate: ei și?! încă un frustrat care își dă cu părerea despre administrație... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:50 (5589 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Curtea de Apel București

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița încep să piardă în instanță puținele dosare prin care au încercat să înlăture mica corupție la nivelul județului. Recent, Curtea de Apel București a pus în libertate o parte dintre agenții Postului de Poliție Bordușani, anchetați și arestați preventiv în iarna anului 2016, sub acuzația de «luare de mită» sau «abuz în serviciu». Decizia judecătorilor din București este definitivă!

Filmul unei anchete În februarie 2016, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița informa opinia publică, printr-un comunicat de presă, arestarea preventivă... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:15 (5344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005» a jucat finala zonală

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005» a jucat finala zonală

În perioada 7-10 iunie 2018, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a găzduit meciurile din cadrul turneului zonal al campionatului juniorilor D, copii născuți în 2005-2006. Au fost 4 zile de mare spectacol făcut de fotbaliștii mici, dar talentați. Chiar dacă s-a jucat în sistem 8+1, iar terenul a fost la dimensiuni reduse, spectatorii prezenți au avut ce vedea. S-a jucat fotbal, ce-i drept cu erorile inerente vârstei, dar cu dorința de victorie din primul până în ultimul minut. Au ieșit goluri și chiar ratări frumoase, răsturnări spectaculoase de scor garnisite cu aplauze și izbucniri nervoase în tribună sau pe bancă. Un eveniment în premieră pe care ni l-am dori repetat cât mai des. Iar aspectul cel... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 17:25 (3142 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va încheia pe 11 iunie 2018 procedura de atribuire a proiectului privind asfaltarea străzilor orașului. Potrivit datelor oficiale vor fi asfaltate integral 5 artere de circulație și se vor executa lucrări de reabilitare pe Șoseaua Brăilei. «Procedurile ulterioare acestei prime etape durează între 30 și 90 de zile. Facem eforturi pentru ca această perioadă să fie cât mai scurtă!» a declarat Valeriu Roșca, șeful Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia.

Lungește-ne, Doamne, boala! Ieșită din iarnă cu străzile ciur, Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 17:10 (5652 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Se întâmplă în Ialomița

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Un fermier din Ialomița este suspectat că a primit pe nedrept subvențiile agricole aferente anului trecut, cu sprijinul tacit al funcționarilor Oficiului Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale Ialomița. În momentul de față a fost pus în mișcare un adevărat mecanism pentru a se vedea dacă respectivul agricultor trebuie să returneze sau nu cei 800 mii de lei pe care i-a primit. Situația ar fi putut fi evitată dacă funcționarii OJFIR ar fi tratat controlul efectuat cu mai multă seriozitate.

Opinii distincte În urmă cu câteva luni, societatea agricolă administrată de fermierul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 16:15 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Baraj privit cu optimism

Fotbal, Liga a IV-a

Baraj privit cu optimism

Punct final în campionatul Ligii a 4-a ialomițene cu Abatorul, deja campioană, făcând scorul campionatului în fața Olimpiei Rădulești. După un sezon cu puține sincope, echipa lui Ion Ionescu va da piept cu CSO Bragadiru, campioana județului Ilfov. Diriguitorii Abatorului pariau încă din iarnă pe acest adversar, afirmând că șansele de promovare sunt egale. Meciul tur se va juca sâmbătă, 16 iunie a.c., orele 18,00, pe terenul Abatorului, iar returul, o săptămână mai târziu.

Incertitudini la retrogradare Spicul Colelia nu s-a prezentat la meciul cu Amara și a pierdut cu 3-0. Dacă nu se... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:35 (3410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

Stațiunea Amara a găzduit la finalul săptămânii trecute ediția cu numărul 7 a conferinței de medicină «Zile Medicale Ialomițene», organizată de Colegiul Medicilor Ialomița. Cei mai importanți medici specialiști din județul Ialomița au participat la dezbaterile organizate în cadrul acestui eveniment științific, creat cu rolul de a spori calitatea actului medical oferit pacienților pe care aceștia îl tratează. În funcție de specializare, s-au prezentat studii clinice, dar și aspecte legate de modul în care putem ține bolile la distanță.

Dezbateri pe teme medicale, la Amara
Tot mai... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:05 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salt perfect la lupte pe plajă

Lupte, CS Amara

Salt perfect la lupte pe plajă

O dată cu sezonul estival, au pornit la drum și competițiile de lupte pe plajă, disciplina sportivă tot mai mediatizată în țara noastră. Astfel, la finele săptămânii precedente, în stațiunea constănțeană Venus, s-a desfășurat memorialul «Ioan Dima», eveniment ce a adunat la start 160 de sportivi. CS Amara a participat la concurs cu 5 luptători, toți reușind în final clasări pe podium. Oana Dumitru a ocupat prima poziție la categoria 26 de kg, aceeași performanță reușind-o Alexandru Minea, la 27 kg și Constantin Morar, la categoria 49 kilograme. Georgian Teodorescu s-a clasat pe locul III la 27 kg, o performanță similară reușind Cristian Toader, la 49 kg. După această recoltă de medalii, antrenorul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 14:05 (3227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

Și fără ștrand, și cu banii luați!

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

La 8 ani de la concesionarea lui către firma Inter Group SRL, Ștrandul Municipal Slobozia se întoarce la Primăria Slobozia. Miercuri, 30 mai 2018, Consiliul Local Slobozia a decis rezilierea contractului de concesiune încheiat în anul 2007 din cauza «nerespectării obligațiilor contractuale». Paradoxal, pentru a prelua locația, Primăria Slobozia urmează să plătească contravaloarea investițiilor realizate în cadrul Ștrandului de către firma Inter Group SRL în decursul acestor ani. Valoarea investițiilor a fost stabilită la 367913 de lei, sumă deja compensată parțial...

Avem din nou Ștrand Municipal... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 13:45 (4742 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Procese pe bandă rulantă înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori din întreg județul au deschis acțiuni în instanță și cer ca modul de calcul al veniturilor lor să se realizeze corespunzător cu anul în curs. Primele acțiuni s-au realizat deja, urmând ca restul să fie înregistrate până la finele acestei luni.

Acțiuni în instanță ale profesorilor Dacă angajații din Sănătate au ales să-și arate nemulțumirea față de diminuarea sporurilor salariale protestând în fața spitalelor în care lucrează, profesorii din Ialomița au decis să apeleze la instanța de judecată... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 18:10 (6577 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Elicopterul lui Fiodor

Elicopterul lui Fiodor

Slobozia n-a mai văzut dezinsecție aeriană de vreo 10 ani. Cine apropie pensia, își amintește ploaia aia măruntă și rea la gust în care se scăldau copiii pe maidane. De-atunci încoace, slobozenii s-au obișnuit cu țânțarii. Cu țânțarii și tulumbele de fum... Anul ăsta însă, noul director al DADP a cumpărat 500 de litri de Aqua K-Othrine de la Bayer. Tehnologie de ultimă oră «extrem de prietenoasă cu mediul»... Iar în locul avioanelor, a folosit un elicopter vechi de 43 de ani!

La elicoper, birjar! La elicopter!
Elicopterul e alimentat pe maidanul ăla din stânga Parcului Industrial... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2018, 11:20 (8051 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Doliu la PMP Ialomița

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

PMP Ialomița a organizat o conferință de presă în care a anunțat că nimeni nu e dispus să părăsească  «bărcuța de hârtie» a filialei pentru alte corăbioare politice. Cel mai vocal dintre membri a fost senatorul Gabi Ionașcu, declarat recent om politic «centrist». El susține că a fost curtat de către PSD, dar că e «prea bătrân ca să se murdărească cu așa ceva...».

Nicu Pericli a ratat ultima șansă...
...de a scăpa de senatorul Gabi Ionașcu. În cadrul unei conferințe de presă la care au participat pe post de martori vreo 12 membri, acesta a declarat răspicat că nu este dispus... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2018, 12:10 (6614 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2018, 12:15 (31975 vizualizări - 75 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8324 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6512 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6030 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9602 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Escroci prinși în timp real

Agenții Postului de Poliție Ciulnița au fost sesizați că administratorul unei societăți comerciale din localitate, o femeie, ar fi fost abordată de o persoană suspectă, aceasta oferindu-i spre vînzare trei ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:16
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...