Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

În urmă cu o săptămână, în Cartierul Strachina din Țăndărei, doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost agresați  în timpul serviciului. Deși oficial în spațiul public s-a vehiculat că în vizorul anchetatorilor se află patru suspecți, noi informații arată că faptele de ultraj asupra polițiștilor au fost comise de șapte persoane. Doi dintre aceștia se sustrag cercetărilor și sunt căutați de autoritățile judiciare în Anglia, alți trei sunt încă neidentificați, iar pe numele ultimilor doi au fost emise măsuri preventive. Unul este cercetat în stare de libertate sub control judiciar, iar un altul a fost reținut pentru 30 de zile...

Focuri de armă în mahalaua Strachina... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2018, 17:25 (6860 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Abandon administrativ la Slobozia

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Statuile din Piața Revoluției reprezintă un nou motiv de scandal între Primăria Slobozia și Ministerul Culturii. Potrivit proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului, în fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» ar fi trebuit amplasate șase busturi întruchipând personalități marcante ale istoriei și culturii României, însă demersul s-a lovit de refuzul Ministerului Culturii de a aviza expunerea publică a operelor. Lucrările au fost comandate de ACM 4 București, firma care reabilitează Piața Revoluției din Slobozia, și executate de sculptorul Gabriel Manole. Deși realizate integral, în așteptarea avizelor de la Cultură, statuile stau abandonate în curtea artistului de 2 ani...
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 19:10 (5418 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

«Abuzații de serviciu» ai PSD Ialomița

Toată presa s-a grăbit să vă spună «cine», «unde», «când», «cum» și «de ce» cu marele miting PSD... E deja neinteresant! Așa că noi ne-am gândit, plecând de la aceste fotografii postate pe Facebook, să vă explicăm care sunt abuzurile la care au fost supuși «abuzații de serviciu» al PSD Ialomița. Primul din stânga, Ștefan Mușoiu, se consideră abuzat pentru că a făcut anticameră la sediul PD pe vremurile când îl controla «statul paralel». Pe al doilea, primarul Adrian Mocioniu, l-au abuzat, în ordine aleatorie, Cristina, Valentina, Andra, Floricica, Gina, Maria, Ana, Ioana... Și șirul ar putea continua dacă nu l-ar abuza până la deshidratare Luminița. De la capătului tunelului. Al treilea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 16:20 (12356 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

În ultimii 6 ani, Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru studii de fezabilitate aferente unor investiții care nu s-au realizat niciodată sau au șanse minime să fie realizate. Potrivit datelor oficiale, 11 din cele 15 studii au fost comandate de către administrația Moraru...

Discurs prezidențial Președintele Moraru susține în toate discursurile sale publice că investițiile inițiate de către administrația județeană au nevoie de minimum 3 ani pentru a deveni funcționale. «Investițiile finalizate de noi vor fi finalizate în anul 2021!» a declarat el la ultima conferință... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 19:25 (9901 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Feisbuc administrativ

Ilie Comănița atacă necruțător inițiativele Consiliului Județean

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, a făcut publică pe pagina sa de Facebook o «propunere grafică privind indicatoarele de intrare în județul Ialomița». Trecem cu vederea peste faptul că această propunere nu este prezentată, cum ar fi firesc, pe site-ul instituției. Nu face obiectul articolului de față. Ceea ce ne-a atras însă atenția este postarea lui Ilie Comănița, care susține emfatic următoarele: «Cam sărăcuț! Semnalul de intrare într-un județ trebuie să fie reprezentativ pentru un teritoriu! Ce reprezintă indicatorul prezentat? Sărăcia unui județ?». Veți exclama, poate: ei și?! încă un frustrat care își dă cu părerea despre administrație... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:50 (5589 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Curtea de Apel București

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița încep să piardă în instanță puținele dosare prin care au încercat să înlăture mica corupție la nivelul județului. Recent, Curtea de Apel București a pus în libertate o parte dintre agenții Postului de Poliție Bordușani, anchetați și arestați preventiv în iarna anului 2016, sub acuzația de «luare de mită» sau «abuz în serviciu». Decizia judecătorilor din București este definitivă!

Filmul unei anchete În februarie 2016, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița informa opinia publică, printr-un comunicat de presă, arestarea preventivă... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:15 (5344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005» a jucat finala zonală

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005» a jucat finala zonală

În perioada 7-10 iunie 2018, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a găzduit meciurile din cadrul turneului zonal al campionatului juniorilor D, copii născuți în 2005-2006. Au fost 4 zile de mare spectacol făcut de fotbaliștii mici, dar talentați. Chiar dacă s-a jucat în sistem 8+1, iar terenul a fost la dimensiuni reduse, spectatorii prezenți au avut ce vedea. S-a jucat fotbal, ce-i drept cu erorile inerente vârstei, dar cu dorința de victorie din primul până în ultimul minut. Au ieșit goluri și chiar ratări frumoase, răsturnări spectaculoase de scor garnisite cu aplauze și izbucniri nervoase în tribună sau pe bancă. Un eveniment în premieră pe care ni l-am dori repetat cât mai des. Iar aspectul cel... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 17:25 (3142 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va încheia pe 11 iunie 2018 procedura de atribuire a proiectului privind asfaltarea străzilor orașului. Potrivit datelor oficiale vor fi asfaltate integral 5 artere de circulație și se vor executa lucrări de reabilitare pe Șoseaua Brăilei. «Procedurile ulterioare acestei prime etape durează între 30 și 90 de zile. Facem eforturi pentru ca această perioadă să fie cât mai scurtă!» a declarat Valeriu Roșca, șeful Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia.

Lungește-ne, Doamne, boala! Ieșită din iarnă cu străzile ciur, Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 17:10 (5652 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Se întâmplă în Ialomița

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Un fermier din Ialomița este suspectat că a primit pe nedrept subvențiile agricole aferente anului trecut, cu sprijinul tacit al funcționarilor Oficiului Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale Ialomița. În momentul de față a fost pus în mișcare un adevărat mecanism pentru a se vedea dacă respectivul agricultor trebuie să returneze sau nu cei 800 mii de lei pe care i-a primit. Situația ar fi putut fi evitată dacă funcționarii OJFIR ar fi tratat controlul efectuat cu mai multă seriozitate.

Opinii distincte În urmă cu câteva luni, societatea agricolă administrată de fermierul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 16:15 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Baraj privit cu optimism

Fotbal, Liga a IV-a

Baraj privit cu optimism

Punct final în campionatul Ligii a 4-a ialomițene cu Abatorul, deja campioană, făcând scorul campionatului în fața Olimpiei Rădulești. După un sezon cu puține sincope, echipa lui Ion Ionescu va da piept cu CSO Bragadiru, campioana județului Ilfov. Diriguitorii Abatorului pariau încă din iarnă pe acest adversar, afirmând că șansele de promovare sunt egale. Meciul tur se va juca sâmbătă, 16 iunie a.c., orele 18,00, pe terenul Abatorului, iar returul, o săptămână mai târziu.

Incertitudini la retrogradare Spicul Colelia nu s-a prezentat la meciul cu Amara și a pierdut cu 3-0. Dacă nu se... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:35 (3410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

Stațiunea Amara a găzduit la finalul săptămânii trecute ediția cu numărul 7 a conferinței de medicină «Zile Medicale Ialomițene», organizată de Colegiul Medicilor Ialomița. Cei mai importanți medici specialiști din județul Ialomița au participat la dezbaterile organizate în cadrul acestui eveniment științific, creat cu rolul de a spori calitatea actului medical oferit pacienților pe care aceștia îl tratează. În funcție de specializare, s-au prezentat studii clinice, dar și aspecte legate de modul în care putem ține bolile la distanță.

Dezbateri pe teme medicale, la Amara
Tot mai... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:05 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salt perfect la lupte pe plajă

Lupte, CS Amara

Salt perfect la lupte pe plajă

O dată cu sezonul estival, au pornit la drum și competițiile de lupte pe plajă, disciplina sportivă tot mai mediatizată în țara noastră. Astfel, la finele săptămânii precedente, în stațiunea constănțeană Venus, s-a desfășurat memorialul «Ioan Dima», eveniment ce a adunat la start 160 de sportivi. CS Amara a participat la concurs cu 5 luptători, toți reușind în final clasări pe podium. Oana Dumitru a ocupat prima poziție la categoria 26 de kg, aceeași performanță reușind-o Alexandru Minea, la 27 kg și Constantin Morar, la categoria 49 kilograme. Georgian Teodorescu s-a clasat pe locul III la 27 kg, o performanță similară reușind Cristian Toader, la 49 kg. După această recoltă de medalii, antrenorul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 14:05 (3227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

Și fără ștrand, și cu banii luați!

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

La 8 ani de la concesionarea lui către firma Inter Group SRL, Ștrandul Municipal Slobozia se întoarce la Primăria Slobozia. Miercuri, 30 mai 2018, Consiliul Local Slobozia a decis rezilierea contractului de concesiune încheiat în anul 2007 din cauza «nerespectării obligațiilor contractuale». Paradoxal, pentru a prelua locația, Primăria Slobozia urmează să plătească contravaloarea investițiilor realizate în cadrul Ștrandului de către firma Inter Group SRL în decursul acestor ani. Valoarea investițiilor a fost stabilită la 367913 de lei, sumă deja compensată parțial...

Avem din nou Ștrand Municipal... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 13:45 (4742 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Procese pe bandă rulantă înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori din întreg județul au deschis acțiuni în instanță și cer ca modul de calcul al veniturilor lor să se realizeze corespunzător cu anul în curs. Primele acțiuni s-au realizat deja, urmând ca restul să fie înregistrate până la finele acestei luni.

Acțiuni în instanță ale profesorilor Dacă angajații din Sănătate au ales să-și arate nemulțumirea față de diminuarea sporurilor salariale protestând în fața spitalelor în care lucrează, profesorii din Ialomița au decis să apeleze la instanța de judecată... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 18:10 (6577 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7879 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3666 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Elicopterul lui Fiodor

Elicopterul lui Fiodor

Slobozia n-a mai văzut dezinsecție aeriană de vreo 10 ani. Cine apropie pensia, își amintește ploaia aia măruntă și rea la gust în care se scăldau copiii pe maidane. De-atunci încoace, slobozenii s-au obișnuit cu țânțarii. Cu țânțarii și tulumbele de fum... Anul ăsta însă, noul director al DADP a cumpărat 500 de litri de Aqua K-Othrine de la Bayer. Tehnologie de ultimă oră «extrem de prietenoasă cu mediul»... Iar în locul avioanelor, a folosit un elicopter vechi de 43 de ani!

La elicoper, birjar! La elicopter!
Elicopterul e alimentat pe maidanul ăla din stânga Parcului Industrial... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2018, 11:20 (8051 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Doliu la PMP Ialomița

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

PMP Ialomița a organizat o conferință de presă în care a anunțat că nimeni nu e dispus să părăsească  «bărcuța de hârtie» a filialei pentru alte corăbioare politice. Cel mai vocal dintre membri a fost senatorul Gabi Ionașcu, declarat recent om politic «centrist». El susține că a fost curtat de către PSD, dar că e «prea bătrân ca să se murdărească cu așa ceva...».

Nicu Pericli a ratat ultima șansă...
...de a scăpa de senatorul Gabi Ionașcu. În cadrul unei conferințe de presă la care au participat pe post de martori vreo 12 membri, acesta a declarat răspicat că nu este dispus... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2018, 12:10 (6614 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2018, 12:15 (31973 vizualizări - 75 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Zilele Porților Deschise» la Biroul Teritorial Slobozia al Avocatului Poporului

În perioada 10-14 octombrie 2022, în intervalul orar 10,00-14,00, la sediul Biroului Teritorial Slobozia al instituției Avocatul Poporului se organizează «Zilele Porților Deschise». Evenimentul este dedicat ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 12:45
(9842 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție emis pe numele unui slobozean care și-ar fi bătut soția

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 37 de ani. Astfel, marți, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:15
(11545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan deși aveau dreptul de a conduce suspendat

Polițiștii rutieri au depistat în trafic doi bărbați, de 44 și 66 de ani, care circulau pe drumurile publice deși aveau dreptul de a conduce suspendat. Au fost întocmite dosare penale și se efectuează cercetări ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:05
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 5 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29647 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de marți, 4 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 16:20
(1630 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în comuna Maia

Accident rutier în comuna Maia

Luni, 3 octombrie a.c., trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Maia, în care a fost implicat un autoturism și un ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 18:05
(9742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Marți, 4 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29642 , fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de luni, 3 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 16:15
(2295 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înrolarea în PatrimVen a devenit obligatorie începând cu 01 martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește autorităților publice, instituțiilor publice sau de interes public că, începând cu data de 1 martie 2022, a devenit obligatorie înrolarea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 15:00
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Mașină implicată într-un accident, victimă rămasă încarcerată

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit luni, 3 octombrie a.c., în cazul unui accident rutier produs pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme, în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:40
(3880 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


AJOFM Ialomița: S-a modificat calculul indemnizației de șomaj

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița precizează faptul că au fost aduse modificări importante asupra calculului indemnizației de șomaj, majorându-se baza de calcul a indemnizației ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:10
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

Pentru conectarea la sistemul centralizat a noilor conducte de alimentare cu apă din orașul Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei potabile de marți, 4 octombrie 2022, orele 23,00, până miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 21:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Descoperire deosebită a arheologilor Muzeului Județean Ialomița pe șantierul arheologic Piscul Crăsani, aflat pe arealul comunei Balaciu. În cadrul campaniei de cercetare arheologică sistematică din această ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:50
(5959 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Logan în flăcări

Slobozia: Logan în flăcări

În municipiul Slobozia, în dimineața zilei de sâmbătă, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism. Cauza probabilă de producere ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:10
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Luni, 3 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29623, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de duminică, 2 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 16:50
(1791 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Vineri, 30 septembrie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs în satul Luciu. În sprijin a acționat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 14:25
(9071 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publicde Ialomița informează contribuabilii că începând de luni, 3 octombrie 2022, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 13:55
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 2 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29616, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 1 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2022, 16:35
(1849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 1 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29613, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de vineri, 30 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2022, 16:40
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 30 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29605, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de joi, 29 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 16:15
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 29 septembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 15:30
(5694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


AJFP Ialomița: Comunicarea actelor administrative emise în formă electronică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că au fost modificate prevederile art. 47, alin. (15) din Codul de Procedură Fiscală cu privire la comunicarea actelor administrative ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:45
(6892 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Atenție la dioxidul de carbon!

Este culesul viilor, atenție la dioxidul de carbon acumulat în beciurile sau spațiile închise unde mustul este pus la fermentat! În fața butoaielor pline cu must pe cale să se transforme în vin, oamenii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:30
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 129,16 milioane de lei pentru sectoarele suin și avicol

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli, crescători ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 18:30
(10266 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(10654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(6788 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10125 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2849 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...