Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Salt perfect la lupte pe plajă

Lupte, CS Amara

Salt perfect la lupte pe plajă

O dată cu sezonul estival, au pornit la drum și competițiile de lupte pe plajă, disciplina sportivă tot mai mediatizată în țara noastră. Astfel, la finele săptămânii precedente, în stațiunea constănțeană Venus, s-a desfășurat memorialul «Ioan Dima», eveniment ce a adunat la start 160 de sportivi. CS Amara a participat la concurs cu 5 luptători, toți reușind în final clasări pe podium. Oana Dumitru a ocupat prima poziție la categoria 26 de kg, aceeași performanță reușind-o Alexandru Minea, la 27 kg și Constantin Morar, la categoria 49 kilograme. Georgian Teodorescu s-a clasat pe locul III la 27 kg, o performanță similară reușind Cristian Toader, la 49 kg. După această recoltă de medalii, antrenorul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 14:05 (3229 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

Și fără ștrand, și cu banii luați!

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

La 8 ani de la concesionarea lui către firma Inter Group SRL, Ștrandul Municipal Slobozia se întoarce la Primăria Slobozia. Miercuri, 30 mai 2018, Consiliul Local Slobozia a decis rezilierea contractului de concesiune încheiat în anul 2007 din cauza «nerespectării obligațiilor contractuale». Paradoxal, pentru a prelua locația, Primăria Slobozia urmează să plătească contravaloarea investițiilor realizate în cadrul Ștrandului de către firma Inter Group SRL în decursul acestor ani. Valoarea investițiilor a fost stabilită la 367913 de lei, sumă deja compensată parțial...

Avem din nou Ștrand Municipal... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 13:45 (4743 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Procese pe bandă rulantă înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori din întreg județul au deschis acțiuni în instanță și cer ca modul de calcul al veniturilor lor să se realizeze corespunzător cu anul în curs. Primele acțiuni s-au realizat deja, urmând ca restul să fie înregistrate până la finele acestei luni.

Acțiuni în instanță ale profesorilor Dacă angajații din Sănătate au ales să-și arate nemulțumirea față de diminuarea sporurilor salariale protestând în fața spitalelor în care lucrează, profesorii din Ialomița au decis să apeleze la instanța de judecată... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 18:10 (6580 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7882 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3668 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Elicopterul lui Fiodor

Elicopterul lui Fiodor

Slobozia n-a mai văzut dezinsecție aeriană de vreo 10 ani. Cine apropie pensia, își amintește ploaia aia măruntă și rea la gust în care se scăldau copiii pe maidane. De-atunci încoace, slobozenii s-au obișnuit cu țânțarii. Cu țânțarii și tulumbele de fum... Anul ăsta însă, noul director al DADP a cumpărat 500 de litri de Aqua K-Othrine de la Bayer. Tehnologie de ultimă oră «extrem de prietenoasă cu mediul»... Iar în locul avioanelor, a folosit un elicopter vechi de 43 de ani!

La elicoper, birjar! La elicopter!
Elicopterul e alimentat pe maidanul ăla din stânga Parcului Industrial... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2018, 11:20 (8052 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Doliu la PMP Ialomița

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

PMP Ialomița a organizat o conferință de presă în care a anunțat că nimeni nu e dispus să părăsească  «bărcuța de hârtie» a filialei pentru alte corăbioare politice. Cel mai vocal dintre membri a fost senatorul Gabi Ionașcu, declarat recent om politic «centrist». El susține că a fost curtat de către PSD, dar că e «prea bătrân ca să se murdărească cu așa ceva...».

Nicu Pericli a ratat ultima șansă...
...de a scăpa de senatorul Gabi Ionașcu. În cadrul unei conferințe de presă la care au participat pe post de martori vreo 12 membri, acesta a declarat răspicat că nu este dispus... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2018, 12:10 (6614 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2018, 12:15 (32072 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2018, 11:10 (9676 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Scandalul penal în care a fost implicat l-a determinat pe Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni, să-și dea demisia din funcțiile publice pe care le deținea în cadrul administrației locale. De asemenea, el a renunțat și la calitatea sa de președinte al organizației PSD Urziceni.

Primăria își caută alt viceprimar Reprezentanții administrației locale din Urziceni au confirmat faptul că Liviu Cazan a demisionat din  funcția de viceprimar și cea de consilier local al municipiului. Ca urmare a acestui fapt, edilul Constantin Sava a declarat: «Nu comentez situația domnului ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 23:20 (10842 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005», locul II la Galați

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», locul II la Galați

La finele săptămânii precedente, la Galați, s-a desfășurat un interesant turneu de juniori, organizat de ACS Sporting, din localitate. Unirea Slobozia a participat la categoria 2005 cu două echipe. Unirea A a reușit 3 victorii și un egal, care au propulsat-o în finala competiției: 4-2 cu Pro Sport Focșani, 13-0 cu juniorul Galați, 0-0 cu Suporter Oțelul, iar în semifinală a trecut cu 4-0 de campioana județului Galați, Șoimii Dunăreni. În finală, echipa pregătită de Ion Ionescu a pierdut cu 1-3 în fața celor de la Sporting Onești. Unirea Slobozia a dat golgheterul competiției, Cătălin Munteanu marcând 14 goluri. A doua echipă, formată cu precădere din jucători născuți în 2006, s-a clasat pe locul... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 21:50 (4420 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Pepiniera lui Alex Ivan

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Pepiniera lui Alex Ivan

Sunt încă mici, abia dacă au împlinit 10-11 ani, dar hotărâte deja să ia în stăpânire suprafața dintre semicercuri și să încânte publicul cu reușitele lor. Sunt campioanele județului la categoria lor de vârstă, iar de curând au bifat cea mai înaltă treaptă a podiumului, la turneele organizate la Topoloveni și, săptămâna trecută, chiar în Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Pași mici, dar siguri, dirijați de un tânăr antrenor, care caută să le dea încredere  și care, în 16 luni, a creat la CSM Unirea Slobozia o frumoasă trupă care a pornit de la joaca de-a handbalul și este gata să ia în serios jocul cu mingea mică. Alexandru Ivan vorbește cu entuziasm despre rezervele însemnate de esențe tari... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 20:20 (7722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, campioană

Cu două etape înainte de finalul sezonului, lucrurile au devenit clare în privința titlului de campioană a fotbalului ialomițean. Prin golurile reușite de Șocălnea și Vizuroiu, în meciul cu Ion Roată, Abatorul Slobozia a rămas la 7 puncte de Recolta Gheorghe Doja și, practic, a obținut biletul pentru promovare în Liga a III-a. După aproape un deceniu în care titlul a aparținut altor echipe (4 dintre acestea nu mai există!), băieții lui Nicu Bunea reușesc să se impună. Interesant este că lotul Abatorului a fost alcătuit exclusiv din fotbaliști formați în județul nostru.

6 ani de secetă... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 19:05 (19580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Postul de pivot, acoperit

Handbal, HCM Slobozia

Postul de pivot, acoperit

HCM Slobozia continuă să-și contureze lotul în vederea revenirii imediate în Liga Națională. Săptămâna trecută, o altă jucătoare care a evoluat și în sezonul trecut la echipa noastră, și-a prelungit contractul pentru încă un sezon. Este vorba despre pivotul tunisian Mouna Jlezi. Acest post va fi dublat din toamnă de tânăra Andriyana Naumenko, în vârstă de 19 ani. Născută în Ucraina, Andriyana Naumenko a venit în România încă din perioada gimnaziului. A început handbalul la Baia Mare, sub îndrumarea antrenoarei Ioana Marta. În ultimii 2 ani, a evoluat pentru Minaur Baia Mare alături de care, în această primăvară, a reușit promovarea în Liga Națională, obiectiv pe care și-l propune și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 18:25 (4760 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

O serie de date statistice oferite de Institutul Național de Statistică arată că numărul elevilor înscriși la școală în județul Ialomița a scăzut semnificativ în ultimii 17 ani. Astfel, dacă în 2000 la nivelul județului se aflau în evidențele școlilor peste 50 mii de elevi, anul trecut numărul elevilor s-a redus la 39 de mii! Factorii care determină această scădere îngrijorătoare sunt diverși, însă soluții pentru remedierea situației sunt greu de găsit.

Statistici îngrijorătoare Măcinată de lupte interne și de politici educaționale ineficiente, școala ialomițeană nu poate face față... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 17:25 (8436 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Plaja Zorilor (UGSR), cea mai frecventată plajă din stațiunea Amara, își întâmpină turiștii în condiții deplorabile. Nisipul a dispărut, serviciile de alimentație publică sunt minimale, iar administrația declară că «anul acesta vor fi executate doar lucrări de întreținere, fără alte investiții majore...».

Plaja autorităților, plaja nimănui Oficial, Plaja Zorilor (UGSR) este pregătită pentru sezonul estival. Conform declarațiilor autorităților, la sfârșitul săptămânii precedente «au fost executate o serie întreagă de lucrări care au ca scop desfășurarea în bune condiții a activităților... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 14:05 (6533 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd sume importante din bugetul acordat Sănătății din cauza lipsei de personal specializat și a aparaturii. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate fac publică această situație folosind ca exemplu medicina de laborator. Dacă centrele private din județ reușesc să încaseze aproape spre maxim sumele acordate pentru decontarea analizelor medicale, în ceea ce privește spitalele, situația este complet opusă. Fără specialiști sau echipamente acreditate, unitățile medicale își reduc la jumătate decontările pentru investigațiile medicale pe care le realizează.

La stat, calitatea lasă de dorit... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 10:55 (5596 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

În 2017

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a prezentat o situație a celor mai mari subvenții pe care fermierii din județ le-au primit anul trecut. Estimativ, valoarea ajutoarelor financiare se ridică la 73,4 milioane de lei. Pe lista beneficiarilor de subvenții record apar însă și nume controversate, precum cele ale latifundiarilor Ștefan Poienaru sau Viorel Nica, acuzați în repetate rânduri de practici ilegale în accesarea acestor subvenții.

Sume record pentru fermieri
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița au realizat un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 16:10 (11046 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

Examenele naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureatul, încep în aproximativ două săptămâni, iar centrele de examen din județ nu sunt pregătite corespunzător pentru desfășurarea testărilor. Mai bine de jumătate dintre școlile unde elevii de clasa a VIII-a și cei de a XII-a vor susține probele scrise ale acestor examene au probleme de logistică. Concret, nu dispun de suficiente sisteme video de supraveghere, calculatoare, imprimante sau conexiuni la internet. Mai mult, acolo unde există toate aceste componente tehnice trebuie înlocuite pentru că s-au învechit. Pe de altă parte, profesorii refuză să intre în săli la supraveghere sau să corecteze lucrările. În ciuda acestor deficiențe, oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 13:35 (4687 vizualizări - 9 comentarii)

28 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movila: Nebun prins la furat într-o locuință!

Luni, 2 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Movila s-a prezentat un bărbat de 62 ani, din comună, care le-a relatat polițiștilor că soția sa a surprins în locuință un bărbat care încerca să sustragă ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt nebun


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

3 Iulie 2012, 19:37


Țăndărei: Copii prinși la furat

În cursul zilei de sîmbătă, 30 iunie a.c., Poliția a fost sesizată de o femeie de 32 ani, din orașul Țăndărei, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din boxa de la parterul imobilului unde ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:15
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A accidentat mortal un biciclist și a părăsit locul accidentului

Sîmbătă, 30 iunie a.c., în jurul orei 5,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un bărbat de 34 ani, din Fetești, despre faptul că pe strada Călărași din localitate se află o bicicletă avariată ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:12
(12869 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tînăr reținut de polițiști după ce a condus băut, fără permis și a produs un accident

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 iunie a.c., în jurul orei 4,45, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului Slobozia se deplasează un autoturism care a avariat un vehicul parcat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:47
(11768 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 60000 lei

În perioada 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:46
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 50 de jandarmi vor supraveghea Bacalaureatul 2012

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 2-6. iulie 2012, cu ocazia sesiunii de Bacalaureat, paza a șapte centre de evaluare și a două centre de corectare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 15:43
(7617 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Concurs de «Street Dance»

Vineri, 29 iunie 2012, la Sala de Sport a Grupului Școlar de Industrie Alimentară Fetești s-a desfășurat concursul județean de dans «Street Dance», cuprins în Calendarul Județean al Activităților Extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 15:11
(10060 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Incendiu de la un scurtcircuit

Un incendiu a fost înregistrat la Sărățeni, în urma unui scurtcircuit electric la locuința unui cetățean din localitate. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la locul evenimentului, incendiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:54
(10375 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Descîntate» de farmece și lăsate fără bijuterii!

O femeie din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care a spus că îi poate descînta pentru alungarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:46
(9434 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Reținuți pentru «cămătărie» și «șantaj»

Polițiștii de investigații criminale au efectuat în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Urziceni, descinderi la locuințele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 13:47
(10946 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai luat o viață. O fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat!

Vineri, 29 iunie a.c., o fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat în apele Ialomiței. Trupul neînsuflețit al copilei a fost scos la suprafață cîteva ore mai tîrziu de cîțiva localnici...
Fetița de 12 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 17:12
(10063 vizualizări - 15 comentarii)


Slobozia: Din doi pumni și-a băgat vecinul în spital

Scandal pe strada Trandafirului, în seara zilei de miercuri, 27 iunie a.c. Doi vecini au reaprins un conflict mai vechi și s-au luat la bătaie. Unul dintre ei a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 11:24
(8475 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Trupul tînărului înecat în Ialomița a fost descoperit

În după-amiaza zilei de 25 iunie, un minor de 15 ani din Căzănești, plecat la scăldat, s-a înecat. După o zi întreagă de căutări, trupul neînsuflețit al acestuia a fost descoperit abia miercuri, 27 iunie ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:52
(12064 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: A fost prins un «spărgător de case»

Un minor de 17 ani din Dridu a băgat spaima în întreaga comunitate. El a spart nu mai puțin de șase locuințe. Din fericire, ultima dată a fost prins. În fapt, tînărul a pătruns în locuința unei consătene ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:51
(8440 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți de cablu prinși de polițiști

Doi tineri, de 16 și 19 ani, sînt cercetați de polițilști după ce au furat peste 300 de metri de cablu telefonic. Aceștia se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:50
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Oamenii legii au grijă de siguranța turiștilor

Efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor acționa în perioada următoare pentru asigurarea unui climat de ordine și liniște în toată stațiunea Amara. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:49
(7208 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Iunie 2012, 20:05


Maia: Fetiță de 3 ani lăsată nesupravegheată, accidentată de o mașină

Duminică, 24 iunie a.c., în jurul orei 18,00, pe DJ101, în comuna Maia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei fetițe de 3 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:13
(8946 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Jilavele: Prins cu un curcan furat pe bicicletă

Vineri, 22 iunie a.c., în jurul orei 4,30, polițiștii au observat pe raza comunei Jilavele un bărbat care se deplasa pe bicicletă, avînd un comportament suspect. După aproximativ 30 de minute, a fost observat ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(8296 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Jilavele furt curcan


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate de către polițiștii rutieri, fiind constatate 3 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(10101 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Firmele de construcții, verificate

Campania națională privind verificarea cerințelor minime de securitate pentru utilizarea de catre lucrători a echipamentelor de muncă specifice în construcțiile de clădiri și a lucrărilor speciale de construcții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:27
(14258 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:05
(7530 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Scandalagii, reținuți pentru 24 de ore

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 28 ani, domiciliați în comunele Traian și Grivița, aceștia fiind cercetați pentru comiterea infracțiunilor de ultraj ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:32
(11512 vizualizări - 4 comentarii)


Stelnica: Percheziții domiciliare

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au efectuat, în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Fetești, descinderi la locuințele a trei tineri de 17 și 18 ani, toți din comuna Făcăeni ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:02
(11231 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în localitatea ialomițeană Balaciu, în după-amiaza zilei de 22 iunie a.c. Un băiețel de doar 10 ani s-a înecat în apele Ialomiței, chiar sub ochii mamei sale. Copilul și mama sa erau împreună la ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:48
(10810 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașinile cu gabarit de peste 7,5 tone, restricție la circulație

Codul Portocaliu închide șoselele din Ialomița pentru automobilele de mare tonaj. Circulația mașinilor al căror gabarit depășește 7,5 tone a fost întreruptă de Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:45
(9837 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: Îmbracă hainele militare!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2012 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» din localitatea ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:10
(10424 vizualizări - 0 comentarii)


Pregătiri pentru Festivalul de la Amara «Trofeul Tinereții 2012»

Autoritățile locale din Amara încep pregătirile pentru cea de-a 45- a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Primăriei Amara vor dezbate programul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:06
(10940 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Inspectorii fiscali, cu ochii pe evazioniști

În luna mai 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,776 milioane lei, din care aproape 0,594 milioane lei majorări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:03
(8663 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...