Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Servicii Publice SRL a sistat procesele împotriva comercianților din Bazar

Decizie fără precedent la Slobozia

Servicii Publice SRL a sistat procesele împotriva comercianților din Bazar

În urmă cu o săptămână, miercuri, 18 aprilie 2018, Adunarea Generală a Acționarilor din cadrul Servicii Publice SRL a decis sistarea proceselor împotriva comercianților din Bazarul Municipal. Decizia a fost adoptată după ce firma, aflată în subordinea Primăriei Slobozia, a pierdut în instanță o serie de 10 procese intentate pentru recuperarea unor debite istorice. La ședință a fost prezent și primarul Adrian Mocioniu. «Am informat consilierii prezenți cu privire la situația existentă și i-am rugat să ia în calcul o nouă strategie. Nu mai puteam continua în acest fel!» a declarat primarul municipiului reședință de județ.

De-a alba-neagra cu Mocioniu... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2018, 16:20 (5382 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Salarii de lux pentru «oamenii de carton» ai președintelui Victor Moraru

Directorii instituțiilor aflate în subordinea sau administrarea Consiliului Județean Ialomița se numără printre categoriile de bugetari cu salarii de invidiat. O serie de documente făcute publice de administrația județeană evidențiază faptul că, de la caz la caz, veniturile șefilor numiți în fruntea acestor instituții publice au fost mărite și de 5 ori în ultimul an! Cel mai elocvent exemplu este cazul Marianei Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia care a obținut șefia celui mai mare spital din Ialomița în baza unui proiect de management plagiat. Acesteia i-a fost mărit salariul de 5 ori în 12 luni! De asemenea, Larisa Mihai, administratorul public al Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2018, 10:50 (14920 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea lui Pârvu

Conflict deschis la Perieți

Legea lui Pârvu

Nicolae Pârvu, șeful PNL Perieți, este reclamat de către primarul Adrian Merlea (ALDE) că a închis un drum comunal. Drumul este blocat de mai mulți ani și nu poate fi pietruit. În replică, Nicolae Pârvu îi amintește primarului Adrian Merlea că «l-a sprijinit să ocupe funcția»...

Conflict deschis pentru strada Livezi
Autoritățile locale din Perieți încearcă de mai multe luni să deblocheze strada Livezi din satul Misleanu. Potrivit declarațiilor primarului Adrian Merlea, strada a fost blocată abuziv, de mai mulți ani, de către șeful PNL Perieți, Nicolae Pârvu. «A blocat strada cu... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2018, 18:35 (5798 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

proiecte mărețe

De fiecare dată când aleșii noștri visează, suntem cuprinși de teamă. Căci, de regulă, imaginația lor abundă în aberații, care mai de care mai fantasmagorice. Vă amintiți când, pe la începutul anilor 2000, Ialomița urma să se pricopsească realizându-se cel mai mare centru pentru reproducerea sturionilor în zona Vlădeni-Giurgeni? Era ceva fabulos, cu investiții de cel puțin 50 milioane de euro... Apoi, tot în aceeași zonă, urma să se construiască cel mai mare parc fotovoltaic/eolian din Sud-Estul Europei. O investiție de cel puțin 50 milioane de euro... Aplicat, la nivelul Sloboziei aleșii au visat apă din puțuri forate. Cel puțin 30 milioane de euro! De această dată, au realizat investiția. Cu... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2018, 11:05 (4764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tinerii (nu) vor să muncească

Tinerii (nu) vor să muncească

Potrivit Eurostat (Oficiul de Statistică al UE), 200 mii de tineri, cu vârste între 16 și 24 de ani din România, nici nu muncesc, nici nu studiază. Datele sunt din 2016, iar între timp situația pare să se fi acutizat. La Bursa Locurilor de Muncă din Slobozia, organizată vineri, 20 aprilie 2018, nu a existat, practic, niciun aplicant. Am încercat să ținem locul unui astfel de tânăr, dorind să înțelegem, concret, cum se prezintă oferta firmelor participante la acest eveniment...

Un nou succes de... public Evenimentul a debutat la orele 8,30, dar ușa Centrului Cultural «Ionel Perlea»,... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2018, 18:05 (5950 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manuela Zainea s-a întors la șefia Învățământului ialomițean

Manuela Zainea s-a întors la șefia Învățământului ialomițean

Începând de vineri, 27 aprilie 2018, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are o altă conducere. În fruntea instituției a fost numită din nou Manuela Zainea, printr-un ordin semnat de actualul ministru al Educației, Valentin Popa.

Luminița Barcari, demisă pentru a doua oară După ce a câștigat procesul împotriva Ministerului Educației și a fost repusă în funcție în baza unei sentințe judecătorești, Luminița Barcari a fost demisă din nou de la șefia Învățământului ialomițean. Decizia survine calificativului slab pe care l-a primit în urma unui control privind activitatea din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2018, 12:20 (17632 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Mitingul lui Dragnea are nevoie de 10 mii de voluntari

Ordin de zi pe unitate pentru PSD Ialomița

Mitingul lui Dragnea are nevoie de 10 mii de voluntari

În urmă cu fix o săptămână, în cadrul unei ședințe de partid, Marian Neacșu a anunțat conducerea  PSD Ialomița că are nevoie de 10 mii de voluntari pentru mitingul lui Dragnea. Liderii au oftat și au promis că se vor face luntre și punte. Dar nici dacă se fac pod suspendat, Ialomița nu poate produce atâția oameni pentru protestul PSD din 19 mai de la București...

Ordinele nu se discută cu voce tare
Miercuri, 18 aprilie 2018, președintele Marian Neacșu a convocat staff-ul PSD Ialomița pentru a anunța că țara și familia tradițională a lui Dragnea, formată din una bucată lider... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2018, 19:05 (7221 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Marc Khalil, golgheter slobozean în curtea Astrei

Fotbal

Marc Khalil, golgheter slobozean în curtea Astrei

Să fie fotbalist a fost marele vis al copilăriei lui. Și-a etalat simțul golului la mai toate competițiile la care a participat alături de prichindeii de vârsta lui. A urcat apoi la juniori și a fost golgheterul indiscutabil al republicanilor Unirii. «Un băiat ambițios, un fotbalist disciplinat, care se pregătește ireproșabil și își pune tot talentul în sprijinul echipei!» îl caracteriza antrenorul Ion Ionescu, cel care l-a îndrumat de la gazonul sintetic până la iarba de Liga a III-a de pe «1 Mai». Pentru că în 2015, când Unirea Slobozia a pornit din nou la drum, Marc Khalil a fost unul dintre pilonii tineri pe care s-a construit noua echipă. Prietenia s-a extins și în jocurile seniorilor. Era... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2018, 14:40 (5365 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Kaufland FURĂ «greșind» etichetele

În atenția ialomițenilor

Kaufland FURĂ «greșind» etichetele

Kaufland Slobozia testează de ceva timp vigilența clienților ialomițeni și nu numai. Astfel, în magazinele Kaufland găsiți, cu siguranță, aceleași produse cu 3 (trei) prețuri diferite! Adică, spre exemplu, un preț de raft normal pentru un produs, un preț de raft redus pentru același produs și, surpriză!, alt preț pentru același produs pe bonul fiscal cînd plătiți. Drept urmare, dacă sunteți mai puțin atenți, Kaufland vă buzunărește fără să clipească. Dacă din greșeală sesizați eroarea de mai sus, Biroul de Informații acceptă prompt o rambursare a sumelor, semn că problema este cunoscută și se încearcă rezolvarea acesteia pe cale amiabilă. Dacă totuși insistați să reclamați ceea ce ați constatat... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2018, 22:05 (14028 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu majorează tariful pentru deșeurile menajere

Decizie dictată de Vivani

Administrația Mocioniu majorează tariful pentru deșeurile menajere

Marți, 24 aprilie 2018, primarul Sloboziei a organizat o întâlnire informală la care au participat consilierii locali ai municipiului Slobozia. În cadrul întâlnirii, Adrian Mocioniu a prezentat solicitarea Polaris M Holding SRL Constanța de majorare a tarifului pentru deșeurile menajere cu 36%. Întâlnirea nu a fost publică, dar surse administrative susțin că primarul ar fi declarat că «majorarea tarifului va fi supusă votului în plen până când va fi aprobată».

O majorare «obligatorie»
Joi, 26 aprilie 2018, administrația Mocioniu va cere consilierilor locali să aprobe un proiect... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 18:42 (7796 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR Călători încearcă, fără succes, să închirieze linia Slobozia Veche-Țăndărei

De 5 ani

CFR Călători încearcă, fără succes, să închirieze linia Slobozia Veche-Țăndărei

O problemă veche de 5 ani, dar rămasă nerezolvată, revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre reintroducerea trenurilor de călători pe ruta Slobozia Veche-Țăndărei. Mai mulți ialomițeni din localitățile în gările cărora acest tren oprea au semnat o petiție on-line, prin care solicită redeschiderea circulației feroviare. Garniturile au fost trase pe dreapta  printr-o decizie din 2013 a CFR Călători, ruta fiind considerată ineficientă din punct de vedere economic de către specialiștii companiei.

Trenurile, înapoi pe șine! În anul 2013, Compania Națională de Căi Ferate ... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 16:40 (5159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A început bătălia pentru Slobozia

Mica «țiganiadă» din PSD

A început bătălia pentru Slobozia

Mocioniu vrea un nou mandat. Stoica vrea un nou mandat. Ionașcu, pe turnantă, vrea și el un mandat. Sunt motive suficiente pentru a declanșa o nouă luptă politică pentru controlul PSD Slobozia. Faceți pariurile, că mai sunt și alții. Cu cât mai mulți, cu atât mai bine pentru PSD, că doar n-or să lase ei măcelăria numită Slobozia pe mâinile șacalilor din Opoziție.

Mocioniu vrea un nou mandat Faptul că Adrian Mocioniu vrea un nou mandat nu mai reprezintă o surpriză pentru nimeni. A spus-o clar și răspicat prin ședințele de partid, a repetat-o public... Dar când tătucul Neacșu a fost obligat... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2018, 10:55 (20789 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Țăndărei (II)

Scandal public la Primăria Țăndărei (II)

Instituția Prefectului Ialomița a tranșat litigiul politico-administrativ de la Țăndărei. Consiliul Local este obligat să reia votul pentru aprobarea bugetului orașului în anul 2018. Decizia a fost luată ca urmare a unei sesizări făcute de către consilierul PNL Traian Mitrea. Acesta a reclamat faptul că edilul local a făcut «erori de procedură grave» care invalidează aprobarea bugetului orașului.

Prefectul Gigi Petre dixit În urmă cu o lună, consilierul PNL din Țăndărei, Traian Mitrea, a reclamat printr-un memoriu adresat prefectului Gigi Petre faptul că bugetul orașului Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 18:55 (5881 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încă o victorie. Apărarea rezistă!

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Unirea Slobozia 0-2

Încă o victorie. Apărarea rezistă!

O dată ce au scăpat de grijile luptei la promovare, jucătorii Unirii Slobozia bifează victorie după victorie. Eficiența este cuvântul de ordine în atac, dar mai ales în apărare. Meciul de la Oltenița, jucat sâmbătă, 21 aprilie a.c., nu a fost deloc ușor, mai cu seamă că ialomițenii au avut probleme serioase de efectiv. Veteranii Soare și Toma au fost suspendați, iar Adăscăliței și Ene accidentați. În aceste condiții, antrenorul Enache Costea i-a trimis în teren pe: Negrușa-Gherasim, Ibrian, Ghinea, Drăguț-Năstase, Lemnaru, Teodorescu, Răduca-Bucă, Stănescu. Așadar, cuplu inedit în apărare, format din Ibrian și Ghinea, iar în atac, pentru prima dată de la startul returului, tandemul Bucă-Stănescu... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 18:15 (3676 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Munteni Buzău relansează campionatul

În 1989 erau în Liga a III-a, Divizia C de atunci, care număra 12 serii, a câte 18 echipe. De atunci au trecut aproape 3 decenii, dar Victoria Munteni Buzău a rămas una dintre echipele de tradiție ale fotbalului ialomițean. Și nu doar atât. Victoria este unul dintre adversarii incomozi, o echipă care a încheiat ultimii ani în plutonul de fruntași și s-a dovedit capabilă de mari surprize. Așa a fost și în etapa de sâmbătă, când la Munteni Buzău a venit Abatorul Slobozia, liderul campionatului. Gazdele au învins la limită și au învolburat din nou apele într-un campionat care părea terminat. Ocupanta locului secund, Recolta Gheorghe Doja, a profitat din plin de eșecul Abatorului, a spulberat Adâncata... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 17:40 (3898 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are un șef provizoriu

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are un șef provizoriu

bonus: Dascăl condamnat penal, recompensat cu gradație de merit

Situație incertă în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. La momentul de față, instituția este condusă de Gabriela Borodea, șeful Casei Corpului Didactic Ialomița, în timp ce, pentru a nu fi decapitate de reprezentanții Ministerului Educației, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, șefele Învățământului ialomițean, au intrat în concediu medical. Între timp, acestea au deschis o nouă acțiune în instanță împotriva Ministerului de Resort.

Se așteaptă decizia instanței De aproximativ o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița este condus provizoriu de Gabriela Borodea... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 16:20 (11829 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Groapa de gunoi din «zona umedă Draga»

Administrație criminală la Urziceni

Groapa de gunoi din «zona umedă Draga»

Balta Draga este un areal acvi-faunistic situat la marginea orașului Urziceni, pe teritoriul administrativ al comunei Manasia. Zona a fost transformată în ultimul an într-o groapă de deșeuri de către angajații firmei ROSAL, cu acordul tacit al autorităților din Urziceni. Situația riscă să devină explozivă în condițiile în care intervenția Gărzii de Mediu Ialomița nu a limpezit «apele»...

Dezastru ecologic în formă continuată În iarna anului trecut, în mediul on-line, au apărut primele semnale privind deversări necontrolate de gunoi menajer în balta Draga. Conform martorilor oculari... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 14:05 (5044 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru plătește 107 mii de lei pentru cursuri «în slujba cetățeanului» la Viena

La Bran-Moeciu, birjar! Via Europa!

Președintele Moraru plătește 107 mii de lei pentru cursuri «în slujba cetățeanului» la Viena

Consiliul Județean Ialomița va oferi angajaților cursuri de perfecționare nou-nouțe. Cursurile vizează 50 de angajați din cadrul instituției și se vor derula în cursul acestui an și la începutul anului viitor. Noutatea absolută o reprezintă faptul că o parte dintre aceste cursuri se vor desfășura în străinătate, la Viena. Pentru cei care vor urma cursurile în țară, președintele a decis că zona Bran-Moeciu reprezintă cea mai bună locație.

Perfecționare administrativă marca Moraru
Adeptul principiului «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin», președintele Moraru a decis că angajații... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2018, 10:50 (3778 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Trotuarul «subteran» de la Slobozia

Trotuarul «subteran» de la Slobozia

Capitala județului Ialomița, Slobozia are toate șansele să intre în CRA (Cartea Recordurilor Administrative). După ce a construit prima parcare subterană din lume fără intrare, se pregătește să dea în folosință și primul trotuar «subteran». După cum puteți vedea în imaginea de mai sus, trotuarul de deasupra «gropii lui Stoica» este sub nivelul bulevardului Matei Basarab. Unul dintre șefii de echipă care ne-a monitorizat în timp ce făceam fotografia ne-a explicat că oricum nu contează că «e departe de drum...». Și, neavând studii de specialitate în domeniu, mai că i-am da dreptate!... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2018, 20:50 (6460 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Controale anunțate în spitalele din Ialomița

Controale anunțate în spitalele din Ialomița

Recent, cele 4 spitale din Ialomița au fost verificate amănunțit de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică a județului Teleorman. Chiar dacă nu au descoperit nereguli, problema controlului efectuat constă în faptul că a fost anunțat înainte cu o lună de a începe printr-un fax remis unităților spitalicești de către reprezentanții Ministerul Sănătății.

Spitale fără probleme În Ialomița funcționează 4 spitale. Este vorba despre Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Spitalele Municipale din Fetești și Urziceni și Spitalul Orășenesc din Țăndărei. Toate aceste unități medicale au fost... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2018, 18:40 (4905 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: 26 de permise reținute, amenzi de peste 85500 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:15
(8187 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atestarea persoanelor ca agent de securitate

Cererea prin care se solicită atestarea persoanelor ca agent de securitate se depune la unitatea de poliție unde solicitantul are domiciliul sau reședința. Poliția Română eliberează atestate pentru încadrarea ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 19:10
(6262 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu motorină și țigări. Mandate de arestare pentru 30 de zile!

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița precizează că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații PARASCHIV ADRIAN, COMAN SORIN ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2016, 12:50
(7112 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acoperișurile unor blocuri, luate de vînt

Ca urmare a fenomenelor meteo înregistrate duminică, 13 noiembrie 2016, pompierii ialomițeni au fost solicitati să intervină, în municipiul Fetești, pentru înlăturarea efectelor generate de desprinderea ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2016, 19:20
(6132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 43 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 19:10
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrîn acroșat de o mașină

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 18:25
(5818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Locuință distrusă de flăcări la Alexeni

O sobă pe lemne defectă a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință construită din lemn, de pe raza localității Alexeni. Evenimentul a fost anunțat la 112  miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2016, 17:20
(5904 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni incendiu


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii cercetează patru persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt și furt calificat, prejudiciile create fiind recuperate în totalitate și restituite părților vătămate. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 18:15
(4594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoț


Accident la Căzănești

Marți, 8 noiembrie 2016., în localitatea Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2016, 17:15
(5914 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 33500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 18:25
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Dridu

Braconaj piscicol la Dridu

În cadrul acțiunilor de combatere a braconajului piscicol, o patrulă de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni a depistat sîmbătă 5 noiembrie a.c., în jurul orei 7,30, pe malul lacului Dridu, doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2016, 17:25
(7670 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

Doi bărbați din Slobozia, morți în accidentul de pe Autostrada Soarelui. Linii telefonice pentru identificarea supraviețuitorilor

UPDATE Reprezentanții Parchetului de pe lîngă Judecătoria Lehliu Gară au confirmat oficial faptul că două dintre cele trei persoane care au murit în ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2016, 18:10
(14196 vizualizări - 0 comentarii)


Arestări preventive în dosarul mașinilor incendiate la Slobozia

La începutul acestei săptămîni, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au făcut 8 percheziții domiciliare, în Ialomița și București, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2016, 16:50
(6262 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Cetățean algerian, depistat cu ședere ilegală

Un cetățean algerian, de 33 de ani, a fost depistat cu ședere ilegală pe raza comunei Grivița. Ulterior, acesta a fost transferat de polițiști către autoritățile italiene, în vederea internării sale într ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 19:45
(6302 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: A încercat să vîndă un smartphone contrafăcut

Jandarmii din Urziceni au depistat pe străzile municipiului un bărbat, de 33 de ani, din comuna Bărbulești, care încerca să vîndă un model de smartphone contrafăcut. Comerciantul de ocazie cerea pe respectivul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 18:20
(5573 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Un șofer de 32 de ani, domicilat în județul Călărași, a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea într-un șanț de pe marginea drumului. Accidentul s-a petrecut în zona localității ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:40
(5016 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist, lovit de o mașină

Un tînăr de 20 de ani, din Valea Ciorii, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Șoferul care a provocat accidentul rutier are 26 de ani și domiciliează în aceeași localitate cu victima. Luni ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 17:10
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au continuat activitățile preventive referitoare la siguranța traficului rutier și în aceste zile. Astfel, luni, 31 octombrie 2016, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2016, 16:15
(6472 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tînăr fără permis și beat la volan, reținut de polițiști

Un tînăr, de 20 de ani, din Fetești, a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor de conducere fără permis și conducere a unui autovehicul de către o persoană care se află sub ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 17:25
(6072 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință publică la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2016, orele 15,00, va avea loc la sediul Biroului Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița din Slobozia, Piața Revoluției, nr. 1, ședința publică în care se va proceda la completarea ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 16:20
(5263 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 de lei, 18 de permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 28-30 octombrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 15:15
(5703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Doi bărbați, de 35 și 45 de ani, din Urziceni și Gîrbovi, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 14:20
(4116 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr drogat, depistat de jandarmi

Fetești: Tînăr drogat, depistat de jandarmi

Jandarmii din cadrul patrulei de intervenție Fetești, aflați în timpul serviciului pe raza municipiului, vineri, 28 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, s-au sesizat cu privire la faptul că doi tineri se ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 13:25
(5286 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Se prelungește sesiunea de primire a proiectelor de investiții pentru procesarea produselor agricole și pomicole și pentru dezvoltarea exploatațiilor pomicole

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță prelungirea sesiunii de depunere a proiectelor de investiții pentru submăsurile (sM) 4.1a «Investiții în exploatații pomicole», 4.2 «Sprijin ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2016, 12:20
(10743 vizualizări - 0 comentarii)


SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5365 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...