Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM București-HCM Slobozia 35-13

Înfrângere normală, prestație dezolantă

«Senzația mea a fost că jucătoarele adverse au renunțat prea repede la luptă!» a declarat extrema dreaptă Aneta Udriștioiu la finalul întâlnirii de duminică dintre CSM București și HCM Slobozia. Jucătoarea campioanei a avut perfectă dreptate. Într-un meci în care nu se punea problema rezultatului, misiunea Sloboziei era să termine cu fruntea sus. Meciul a arătat însă o echipă gazdă exuberantă, contra uneia cu capul plecat. Din această combinație a ieșit scorul campionatului.

Doar 6 minute se suspans Fără Burlachenko, menajată, Gheorghe Covaciu a trimis-o în rol de pivot pe Irina Marchidanu... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 17:05 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

Prima veste bună a anului

Parcul Industrial IMM Slobozia este ocupat în proporție de 37%

După ce a fost susținut artificial vreme de 4 ani, Parcul Industrial IMM Slobozia ar putea deveni profitabil. Administrația locală susține că l-a ocupat în proporție de o treime și că există premise pentru îndeplinirea indicatorilor de performanță impuși de finanțarea din fonduri europene a acestei investiții. În cazul în care previziunile administrative se vor concretiza, riscul rambursării investiției de aproape 18 milioane de lei se diminuează...

Povești optimiste Parcul Industrial IMM a fost inaugurat în anul 2014. De-atunci, o singură firmă a profitat de facilitățile fiscale oferite... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 16:45 (9425 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Proiecte de 10 milioane de euro, în pericol din cauza indiferenței beneficiarilor

Comunele Traian și Valea Ciorii sunt la un pas să piardă cele 10 milioane de euro, bani acordați de Uniunea Europeană pentru implementarea a două proiecte destinate reintegrării sociale a localnicilor din comunitățile sărace. Motivul îl reprezintă dezinteresul beneficiarilor de a participa la activitățile care se desfășoară în cadrul proiectelor, precum frecventarea cursurilor de calificare sau la orele de consiliere profesională. Reprezentanții firmelor care au ajutat la implementarea proiectelor recunosc problema, dar speră că beneficiarii vor înțelege în cele din urma utilitatea proiectelor care îi vizează.

Proiecte europene pentru o viață mai bună... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 13:05 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Și la Slobozia

Transferul cazurilor medicale este blocat de un Ordin al Ministerului Sănătății

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia trag un semnal de alarmă în privința modului în care sunt transferați către spitalele din București pacienții care au nevoie de consult medical de specialitate. În medie, aprobarea unui transfer durează până la 3 ore, însă au fost și cazuri când s-au așteptat mai bine de 24 de ore. Cea mai recentă situație de acest gen s-a petrecut în urmă cu o săptămână când, pentru transferul unei tinere din Amara care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, s-a așteptat 12 ore pentru aprobarea transferului către Spitalul «Bagdasar Arseni» din București...

Ordinul care încurcă transferurile... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2018, 10:35 (5929 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reclama e sufletul comerțului electoral

Mocioniu agață internetul

Reclama e sufletul comerțului electoral

Senzațional! Primarul Mocioniu a susținut primele audiențe on-line «fără programare și fără listă de așteptare, pentru toți locuitorii orașului care nu au timp să ajungă la primărie!». Acesta a vorbit singur, timp de două ore, în fața ecranului laptopului din dotare. Să mai spună cineva că nu muncește...

Mocioniule, fă-te că lucrezi! On-line! Premieră fără precedent în administrația slobozeană. Sătul de sărmanii care vin să-i ceară lemne de foc, locuri de veci și locuințe sociale, acesta a decis să împingă administrația la un nou nivel. Joi, 11 ianuarie 2018, el a intrat în analele... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 17:55 (5439 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Nu aduce anul ce aduce Președintele

Moraru și-a concediat doi consilieri personali

Doi dintre cei patru consilieri personali ai Președintelui Victor Moraru au fost concediați. Surse din cadrul administrației județene confirmă faptul că aceștia «nu mai răspund exigențelor administrative impuse de către domnul Președinte». Contactați, cei doi, Edy Plăiașu și Alin Potinche au ales să tacă...

Sfânta judecată prezidențială La Consiliul Județean Ialomița, anul începe prost pentru Președinte. Acesta a fost obligat să-și concedieze doi dintre consilieri... Astfel, Edy Plăiașu, primit moștenire de la ex-președintele Ciupercă, se află în preaviz și urmează să părăsească biroul... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 13:20 (8423 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță agresată în fața școlii de un bărbat cu probleme psihice

S-a întâmplat la Amara

Fetiță agresată în fața școlii de un bărbat cu probleme psihice

Caz șocant în orașul Amara, petrecut în urmă cu o săptămână. O fetiță de 10 ani a fost agresată pe stradă, în timp ce se întorcea de la școală, de un bărbat cunoscut cu probleme psihice în vârstă de 52 de ani, din localitate. Agresorul se află acum internat în Spitalul de Psihiatrie «Săpunari» din Călărași.

Poliția face verificări
Din primele informații se pare că fetița își încheiase programul la școală și se îndrepta către casă. La câțiva  metri de poarta unității de învățământ, bărbatul de 52 de ani s-a apropiat de ea, a strâns-o în brațe, a mângâiat-o pe față și ar fi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 12:08 (8509 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

S-a așternut praful pe dosarele controversate înregistrate pe rolul Parchetelor din Ialomița. Anchete precum cea a angajărilor ilegale efectuate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, abuzurile și falsurile comise de Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei sau scandalosul caz al femeilor din Valea Măcrișului, care au declarat în fals că sunt bătute de soți pentru o subvenție de 6000 de lei, zac «uitate» de mai bine de 3 ani în sertarele procurorilor. Întrebați fiind despre aceste dosare, anchetatorii au declarat la unison: «când vom avea noutăți vi le vom comunica printr-un comunicat de presă!».

Liniște de mormânt la Parchetul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 09:55 (8982 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Gardienii istoriei ialomițene

Gardienii istoriei ialomițene

Arhivele județului Ialomița sunt depozitate pe strada Alexandru Odobescu, la nr. 4, din 1977. Și tot de-atunci, generații și generații de arhiviști luptă pentru conservarea și salvarea celor 7 kilometri de istorie locală depozitată aici. Arhivistul Daniela Safciu este doar unul dintre aceștia. Iar povestea ei o dovadă vie că atâta timp cât există oameni dăruiți acestei meserii, datele istorice depozitate în arhivele locale sunt în siguranță.

O decizie pentru o viață La numai 25 de ani, Daniela Safciu știe că viața ei este legată indisolubil de arhivele istorice. Ne mărturisește că a... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2018, 10:20 (5921 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

Oficial, Ialomița a finalizat procesul inventarierii terenurilor în vederea retrocedării de 3 ani. Dar pentru că demersul s-a realizat nesatisfăcător, mulți dintre oamenii care ar fi trebuit să primească respectivele suprafețe așteaptă și acum să intre în posesia lor. De la caz la caz, ceea ce împiedică punerile în posesie sunt situațiile generate de terenurile suprapuse. Reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița susțin că «au fost unele probleme la momentul inventarierii, dar că situația nu este atât de gravă...».

O mare de legi, aceeași problemă... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2018, 12:20 (4785 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

Ofensivă electorală pe bani publici

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

În urmă cu 3 luni, președintele Victor Moraru a comandat un oficios administrativ în 8 pagini, pe hârtie albă, al cărei scop declarat era «mediatizarea activității administrației județene». Publicația este tipărită în 20000 de exemplare, iar costurile de tipărire nu au fost făcute publice oficial până la acest moment. Ziarul nostru a aflat însă cât costă distribuția acestui vehicul politic și cum este el împărțit electoratului din Ialomița.

Mofturi prezidențiale pe bani publici Bolnav de «cultul personalității», Președintele Victor Moraru cheltuie de peste 16 ani fonduri publice... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 17:45 (6207 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Anul 2018 vine cu schimbări în privința cotizației de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România (OAMGMAMR). Astfel, potrivit unor modificări intrate în vigoare printr-o hotărâre adoptată de forul superior de la București al OAMGMAMR, în decembrie 2017, indiferent de timpul petrecut la lucru, orice asistent trebuie să achite o cotizație a cărei valoare este de 1% din cuantumul salariul mediu brut, nu din cel al salariului obținut, așa cum era până ca modificarea să intre în vigoare. Cei mai afectați de această prevedere sunt asistenții medicali care lucrează cu jumătate de normă.

Cresc dările pentru asistenți... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 15:10 (7125 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Feisbuc bisericesc

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Cu o regretabilă întârziere vă notificăm cu privire la apariția în spațiul public a fotografiei alăturate. Ea a fost realizată pe 7 ianuarie 2018, când Preasfințitul Vincențiu a săvârșit Sfânta Liturghie la Biserica cu hramul «Sfântul Ioan Botezătorul» din Slobozia. Și vă jurăm că n-am fi fluierat lângă biserică dacă n-am fi remarcat cu îngrijorare atâta aglomerare de farisei pe centimetru pătrat de colivă arhierească.

Doamne, ai milă de păcătoșii tăi Primul care ne-a sărit în ochi este Dumitru Pop, patronul Orion, fără de care nu se face și nu se desface nicio slujbă din Ialomița și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 18:05 (11030 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS, obligați să închirieze propria sală de ședințe

Aproximativ 100 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia au organizat un protest spontan pe holurile unității sanitare. Membri ai Sindicatului SANITAS-filiala Ialomița, aceștia și-au manifestat nemulțumirea față de interdicția impusă de Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, de a-și desfășura o ședință de lucru în sala de ședință a unității medicale.

Au câștigat drepturile în instanță 
Potrivit lui Valentin Spătărelu, președintele SANITAS-filiala Ialomița, conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a precizat că reprezentanților sindicatului pe... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 17:14 (17303 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

Cadou de sfârșit de an

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

La sfârșitul anului precedent, consilierii locali slobozeni au aprobat noile tarife ale Servicii Publice Slobozia SRL, societate care se ocupă și de administrarea cimitirului uman. Printre cele aproape 100 de taxe percepute de societate se numără și «taxa de identificare a locului de veci»... Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL susține că această taxă nu este nouă, ea fiind moștenită. «Este normal să percepem o astfel de taxă, în condițiile în care unele locuri de veci sunt greu de identificat!» declară ea.

Sarabanda majorărilor de taxe În luna noiembrie a anului... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 17:40 (12892 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

Când parlamentarii se iau în serios

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

De mai bine de un an, de când ne-au promis luna de pe cer dacă-i trimitem în Parlament, deputații și senatorii ialomițeni nu deranjează pe nimeni. Mușoiu e în concediu permanent, Găină e invizibil, Pavel împarte praful de pe tobe, Ionașcu strânge bani albi pentru zile negre, iar Tinel visează la viață politică veșnică. Singurul care s-a luat în serios este deputatul Andrei Pop, care la 25 de ani încearcă să demonstreze electoratului că politica se poate face și altfel. Părerea noastră e că mai bine făcea ca ceilalți...

Țara lui Andrei. Deputatul Andrei!
Andrei Pop a finalizat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 16:15 (11059 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Săptămână dulce amară

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Universitatea Cluj 24-27 (17-17)

Săptămână dulce amară

La mijlocul săptămânii trecute a fost deplasarea de la Slatina, una de a cărei importanță jucătoarele de la HCM Slobozia au fost conștiente. Drept urmare, totul a mers perfect, au învins cu 24-19 și au obținut 3 puncte mari. Din păcate, finalul săptămânii n-a mai fost pe placul lui Gheorghe Covaciu și al suporterilor Sloboziei. Duelul de acasă cu Universitatea Cluj, contracandidată la locul 10, care asigură salvarea absolută de la retrogradare, a fost unul la fel de important. Cele 3 puncte din acest joc ar fi dus Slobozia pe locul 10. Meciul a început promițător, dar finalul n-a fost ceea ce ne doream...

Un meci care trebuia câștigat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 14:40 (5618 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Reunire cu două noutăți, dar fără Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunire cu două noutăți, dar fără Toma

Unirea Slobozia a luat startul în returul actualei stagiuni. Optimismul continuă să fie parte dominantă a vestiarului, cu toate că lotul slobozean a pierdut în pauza de iarnă un om foarte important. Unul dintre oamenii de bază din istoria recentă a clubului, mijlocașul Constantin Toma, a ales să lase fotbalul pentru un loc de muncă mai sigur și, cu certitudine, mai bine plătit în Germania. Cel alintat sub pseudonimul «Țâcă» va împlini în martie 31 de ani, iar cariera sa se leagă încă din perioada junioratului de Unirea Slobozia. Purtătorul tricoului cu numărul 10 și, fără discuții, unul dintre idolii tribunei, Toma a făcut un tur de campionat excelent, fiind cel mai bun pasator și al doilea în... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 12:55 (6747 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amicale tari pentru Abatorul

Liderul Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia, a perfectat deja o serie de amicale pe care le va disputa în perioada de pregătire a returului. Echipa antrenată de Ion Ionescu va susține jocuri de pregătire cu echipele de Liga a III-a Înainte Modelu, Farul Constanța și Unirea Slobozia, dar și cu echipa din Ciocănești, angrenată în campionatul Ligii a IV-a Călărași. În perioada 9-15 februarie 2018, Abatorul va urca la Bușteni pentru o săptămână de pregătire centralizată unde, pe lângă pregătirea fizică, va susține și două partide amicale, adversarii nefiind încă necunoscuți. La echipa slobozeană s-au perfectat și patru transferuri. Este vorba despre fundașii Marian Bucurică și Paul Sava, mijlocașul Eduard... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 11:20 (4529 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

A născut acasă un copil prematur!

După ce a fugit din Spitalul Slobozia

A născut acasă un copil prematur!

Caz șocant la Slobozia. O tânără de 29 de ani a născut, prematur, o fetiță de 1700 de grame, după ce a fugit din Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, mama a fost transferată la Spitalul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, fiind diagnosticată cu rujeolă.

Copila se află sub supraveghere medicală
Tânăra de 29 de ani, gravidă în luna a 8-a, s-a internat la sfârșitul săptămânii precedente la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, însă după câteva ore a fugit din salonul Secției Obstetrică-Ginecologie. În noaptea de luni spre marți, 15/16 ianuarie 2018... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:53 (8699 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14663 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18328 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14155 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13332 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8462 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15630 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(11999 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12562 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14177 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15342 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15515 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13408 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18641 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe timp de noapte

Sîmbătă, 9 octombrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a faptelor antisociale în 33 de comune. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 7 infracțiuni pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:16
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Viitura toxică de pe Dunăre nu a ajuns în Ialomița

Inspectorii sanitar-veterinari ai DSV Ialomița au monitorizat traseul fluviului Dunărea și brațul Borcea la nivelul județului Ialomița ca urmare a viiturii cu substanțe toxice provenit din Ungaria. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:14
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte»: Mircea Cărtărescu, la Slobozia

«Salonul Anual de Carte»: Mircea Cărtărescu, la Slobozia

În cadrul «Salonului Anual de Carte», eveniment organizat de Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», va fi prezent și scriitorul Mircea Cărtărescu. Evenimentul se va produce marți, 12 octombrie 2010, începînd ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2010, 16:03
(14783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10,2%, rata șomajului în septembrie 2010

La sfîrșitul lunii septembrie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrate 10732 persoane, din care 4614 șomeri indemnizați, respectiv 6118 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2010, 12:31
(8624 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Slobozia

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru depistarea în trafic a mașinilor ce figurează urmărite internațional. Acțiunea a fost cu ghinion pentru un slobozean de 43 ani ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2010, 18:45
(16417 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț după gratii

Polițiștii slobozeni au reușit capturarea unui infractor, autor a cinci furturi comise la Slobozia. Băcăuanul de 43 ani se află, în prezent, după gratii. Prima faptă a fost sesizată polițiștilor în luna ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2010, 18:44
(19462 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...