Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11702 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Feisbuc administrativ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Pentru că nu a reușit să schimbe nimic în comuna pe care o păstorește, primarul din Buești a decis să se schimbe pe sine. Și, după cum vedeți în imaginile alăturate, a reușit...

Primarul își poate schimba părul... Dar năravul? L-am lăsat pe primarul Nicolae Mihăilă în biroul său din singura comună cu bulevard din Ialomița, admirând păunul împăiat din dotarea instituției. De-atunci, nu am mai auzit nimic despre el. Nimic notabil, firește, căci gurile rele spun multe... Uite, de exemplu, cineva ne-a relatat că domnul primar ar fi declarat public că habar nu are ce cantități de deșeuri... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 16:20 (8827 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12001 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Maestrul de TAE CHUN DO

Ialomițeni cu care ne putem mândri

Maestrul de TAE CHUN DO

Are 25 de ani și bate cuie cu capul. Este maestru în 5 stiluri de arte marțiale și «singurul om din Europa care bate cuie cu capul». Se numește Iordache Lazăr, trăiește în Fetești și, la numai 25 de ani, a inventat un stil de arte marțiale practicat deja în 10 țări ale lumii.

«Inteligența învinge forța» Acesta este motto-ul lui Lazăr Iordache. S-a ghidat după el toată viața... Nu prea multă, căci este foarte tânăr. Are doar 25 de ani. Iar la sfârșitul anului trecut a devenit preț de o ediție vedeta tabloidelor naționale pentru o performanță unică în Europa. E singurul om care s-a încumetat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2018, 11:05 (8029 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5654 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11313 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Liga Națională, CSM Slatina-HCM Slobozia 19-24 (9-11)

Victorie fără emoții

După 17 minute, Slobozia avea deja 7-4, în ciuda faptului că trupa lui Gheorghe Covaciu fusese lovită de 3 eliminări de două minute. Slatina n-a condus niciodată, s-a agățat doar 10 minute de meci, iar apoi lucrurile au devenit clare. HCM Slobozia nu a lăsat nicio șansă elevelor Victorinei Bora. Apărarea a funcționat ireproșabil, cu portarul Mădălina Ion din nou în formă. În atac, Andreea Ivan a confirmat faptul că este printre cei mai în formă interi dreapta din campionat. Originară din Slatina, Andreea Pătuleanu a arătat determinare maximă, Burlachenko incisivitate, iar Dăscălete a fost ireproșabilă la 7 metri. Mădălina Toma a marcat ultimul gol al echipei noastre, iar Slobozia s-a impus la... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 16:15 (3673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Enache Costea va suna peste câteva zile adunarea, în vederea pregătirii returului campionatului, Unirea sperând încă la promovarea în eșalonul secund. 15 ianuarie 2018 este data stabilită pentru reunire și tot atunci vom cunoaște probabil o parte din noutățile lotului. Deocamdată nu se știe nimic la acest capitol, existând certitudini doar în privința programului de pregătire. Conducerea clubului a parafat deja 5 partide amicale: pe 27 ianuarie 2018, cu Carmen București, pe 3 februarie 2018 cu Concordia Chiajna 2, pe 7 februarie 2018 cu Petrolul Ploiești, pe 14 februarie 2018 cu Dacia Unirea Brăila și pe 24 februarie 2018 cu Abatorul. De asemenea, echipa va pleca într-un cantonament de o săptămână... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 12:40 (4553 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Toți ochii pe Cristina Neagu

Handbal, HCM Slobozia-CSM București 19-34

Toți ochii pe Cristina Neagu

Cu peste 7 ani în urmă scriam un articol intitulat «Handbal cu ochii la stele». Era povestea meciului dintre CSM Slobozia și CSM București, jucat în liga secundă în momentul în care echipa din Capitală își lua zborul spre înalta performanță. Se întâmpla prin 2010, anul în care Cristina Neagu făcea deja furori la Oltchim și era desemnată în premieră handbalista planetei. Stelele de atunci erau Alina Dobrin și câteva colege ale sale, care făceau diferența în favoarea Bucureștiului, iar noi, cei 200 de spectatori prezenți în Sala Sporturilor, eram fericiți să le vedem la lucru și nu ne gândeam că peste ani vom aplauda la Slobozia o echipă de același nivel cu al Oltchimului de atunci. S-a întâmplat... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 11:10 (4577 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6889 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Generația TSD Ialomița

Tinerii zilelor noastre

Generația TSD Ialomița

Sunt tinere, educate și cred că pot schimba România. Au în comun experiența recentă a unui internship în Parlamentul României, reprezintă TSD Ialomița și știu că viitorul este al celor care îndrăznesc să și-l revendice. Dar, mai presus de toate, au înțeles că lumea în care trăiesc nu poate fi schimbată fără implicarea lor directă. Ioana, Cristina și Mihaela fac parte din noua generație de membri activi a TSD Ialomița.

Oportunitățile care schimbă viața Ioana Iovănescu împlinește 20 de ani luna viitoare. Este studentă la o facultate de Administrație Publică și unul dintre mulții vicepreședinți... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 15:20 (11853 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9550 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14459 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12690 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9960 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6658 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Program de furnizare a apei în localitatea Moldoveni

Din cauza fenomenului de secetă accentuată și a temperaturilor extreme, s-a înregistrat o creștere semnificativă a consumului de apă în localitatea Moldoveni. Din acest motiv, pe timpul nopții ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2024, 09:15
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ion Ghica, Horia și Movilița

Incendii la Ion Ghica, Horia și Movilița

Duminică, 14 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință în satul Ion Ghica. Au ars locuința, un adăpost de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 13:15
(3376 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Gârbovi, Urziceni, Fetești și Slobozia Nouă

Accidente la Gârbovi, Urziceni, Fetești și Slobozia Nouă

Două echipaje de pompieri din Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gârbovi, în care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 13:10
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Agent de poliție, prins în flagrant în timp ce primea șpagă pentru a introduce în Arest diverse bunuri!

Duminică, 14 iulie 2024, ofițerii de Poliție Judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la delegarea și sub coordonarea procurorului specializat din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 12:10
(7982 vizualizări - 4 comentarii)


RAJA Constanța: Program de furnizare a apei în Fierbinți-Târg, Dridu și Cornești!

România se află sub cel mai extins Cod Roșu emis vreodată de Agenția Națională de Metereologie. Fenomenele vizate sunt caniculă, disconfort termic deosebit de accentuat și implicit secetă. Toate ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 11:55
(8468 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul USR Radu Miruță: «România cumpără energie scumpă pentru că PSD și PNL nu sunt în stare să ia deciziile corecte!»

Vineri, la orele 12,00, România importa aproape 900 MWh ca să-și acopere necesarul, producția fiind sub consum. Sâmbătă, la orele 11,00, într-o zi de weekend, importul depășea cu aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 10:40
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri pentru subvenția la motorină în trimestrul II 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii că, până la data de 31 iulie 2024 inclusiv, primește Cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2024, 14:40
(18809 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 80,864 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 03-10.07.2024, a efectuat plăți în suma totală de peste 80,864 milioane de lei (16,302 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2024, 10:40
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Țăndărei

Miercuri, 10 iulie 2024, polițiștii din Țăndărei au organizat o acțiune de amploare pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 15:30
(2035 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări aduse Sistemului «Ro e-Transport»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați că s-au adus modificări Ordonanței de urgență nr. 41/2022, pentru instituirea Sistemului național ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 13:40
(2659 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Bilanțul activităților desfășurate de jandarmi în primul semestru din 2024

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în semestrul I a.c., 3354 misiuni de ordine publică, dintre care 158 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 12:20
(7927 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni-Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni-Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Miercuri, 10 iulie 2023, pompierii din Slobozia au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu, produs la o locuință în localitatea Munteni-Buzău. Au ars două camere și acoperișul locuinței ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 12:00
(7495 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii au acționat pentru localizarea și stingerea a 6 incendii înregistrate la nivel județean. Din totalul celor 6 incendii care au avut loc în perioada menționată ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 11:40
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții digitale

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții digitale

O preocupare constantă a societății RAJA Constanța a fost și menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții săi, pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea, în timp s-au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 16:10
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri de ordine publică la Urziceni

Marți, 9 iulie 2024, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 15:50
(2101 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Reținuți pentru «tulburarea liniștii publice»

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au reținut marți, 9 iulie 2024, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 19 și 33 de ani, din comuna Manasia, bănuiți de săvârșirea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 15:45
(3745 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Ordin de protecție încălcat de către un bărbat în vârstă de 38 de ani

Polițiștii din Platonești au fost sesizați marți, 9 iulie 2024, de către o femeie în vârstă de 30 de ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că soțul său de 38 de ani ar fi încălcat ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:25
(6431 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer prins în trafic cu permisul «reținut»

Marți, 9 iulie 2024, în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:20
(4815 vizualizări - 0 comentarii)


Senatorul USR Silvia Dinică: «Pilele plasate de PSD și PNL în sinecuri bănoase costă România miliarde de euro!»

Guvernul PSD-PNL nu reușește nici după 2 ani să îndeplinească unele jaloane simple în ceea ce privește guvernanța corporativă prevăzută în PNRR. Fie că vorbim de secretizarea activității ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:15
(8429 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 iulie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:10
(5141 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând luni, 8 iulie 2024, și până vineri, 9 august 2024, românii pot investi ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 14:50
(2438 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Activitate susținută în cadrul Comisiei de Fond Funciar

Instituția Prefectului Ialomița: Activitate susținută în cadrul Comisiei de Fond Funciar

Marți, 9 iulie 2024, prefectul Județului Ialomița, Constantin Marin a prezidat ședința Comisiei Județene de Fond Funciar, în cadrul căreia au fost dezbătute propunerile a 12 Comisii Locale de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 10:30
(4516 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 10 incendii de vegetație în 24 de ore!

ISU Ialomița: 10 incendii de vegetație în 24 de ore!

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 10 incendii de vegetația uscată, miriște de grâu și orz, fiind afectate aproximativ 65 hectare de teren. Cauzele ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 10:00
(2551 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și posibil drogați, la volan

Vineri, 5 iulie a.c., în jurul orelor 16,30, polițiștii din Coșereni au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 28 de ani, din Borănești. În ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 15:55
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite la Urziceni și în comunele arondate

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii au organizat în Urziceni și în comunele arondate o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 15:50
(1768 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția acestora vine ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 12:25
(3014 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Stupina și un autoturism, în flăcări

Andrășești: Stupina și un autoturism, în flăcări

Duminică, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, trei echipaje operative de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o stupină tip ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 10:45
(4172 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Accident la Slobozia

Sâmbătă, 6 iulie a.c., în jurul orelor 10,30, dispeceratul Inspectoratului pentru situații de urgență a fost anunțat de producerea unui accident rutier în Slobozia, în eveniment ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 10:40
(3187 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vedete locale pe «Young Stage» la Festivalul «FreeLand» Slobozia

Vedete locale pe «Young Stage» la Festivalul «FreeLand» Slobozia

Festivalul «FreeLand» Slobozia a intrat în linie dreaptă. La o săptămână până la debutul celor trei zile de spectacole, organizatorii susțin că totul este pregătit pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2024, 10:50
(5294 vizualizări - 0 comentarii)


240 de voluntari la Festivalul «FreeLand» Slobozia

240 de voluntari la Festivalul «FreeLand» Slobozia

Organizatorii Festivalului «FreeLand» Slobozia au anunțat că cele trei seri de evenimente din perioada 12-14 iulie 2024 vor fi animate de prezența a 240 de voluntari. Selectați dintre tinerii ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2024, 19:05
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...