Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11701 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Feisbuc administrativ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Pentru că nu a reușit să schimbe nimic în comuna pe care o păstorește, primarul din Buești a decis să se schimbe pe sine. Și, după cum vedeți în imaginile alăturate, a reușit...

Primarul își poate schimba părul... Dar năravul? L-am lăsat pe primarul Nicolae Mihăilă în biroul său din singura comună cu bulevard din Ialomița, admirând păunul împăiat din dotarea instituției. De-atunci, nu am mai auzit nimic despre el. Nimic notabil, firește, căci gurile rele spun multe... Uite, de exemplu, cineva ne-a relatat că domnul primar ar fi declarat public că habar nu are ce cantități de deșeuri... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 16:20 (8826 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12001 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Maestrul de TAE CHUN DO

Ialomițeni cu care ne putem mândri

Maestrul de TAE CHUN DO

Are 25 de ani și bate cuie cu capul. Este maestru în 5 stiluri de arte marțiale și «singurul om din Europa care bate cuie cu capul». Se numește Iordache Lazăr, trăiește în Fetești și, la numai 25 de ani, a inventat un stil de arte marțiale practicat deja în 10 țări ale lumii.

«Inteligența învinge forța» Acesta este motto-ul lui Lazăr Iordache. S-a ghidat după el toată viața... Nu prea multă, căci este foarte tânăr. Are doar 25 de ani. Iar la sfârșitul anului trecut a devenit preț de o ediție vedeta tabloidelor naționale pentru o performanță unică în Europa. E singurul om care s-a încumetat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2018, 11:05 (8029 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5654 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11312 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Liga Națională, CSM Slatina-HCM Slobozia 19-24 (9-11)

Victorie fără emoții

După 17 minute, Slobozia avea deja 7-4, în ciuda faptului că trupa lui Gheorghe Covaciu fusese lovită de 3 eliminări de două minute. Slatina n-a condus niciodată, s-a agățat doar 10 minute de meci, iar apoi lucrurile au devenit clare. HCM Slobozia nu a lăsat nicio șansă elevelor Victorinei Bora. Apărarea a funcționat ireproșabil, cu portarul Mădălina Ion din nou în formă. În atac, Andreea Ivan a confirmat faptul că este printre cei mai în formă interi dreapta din campionat. Originară din Slatina, Andreea Pătuleanu a arătat determinare maximă, Burlachenko incisivitate, iar Dăscălete a fost ireproșabilă la 7 metri. Mădălina Toma a marcat ultimul gol al echipei noastre, iar Slobozia s-a impus la... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 16:15 (3673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Enache Costea va suna peste câteva zile adunarea, în vederea pregătirii returului campionatului, Unirea sperând încă la promovarea în eșalonul secund. 15 ianuarie 2018 este data stabilită pentru reunire și tot atunci vom cunoaște probabil o parte din noutățile lotului. Deocamdată nu se știe nimic la acest capitol, existând certitudini doar în privința programului de pregătire. Conducerea clubului a parafat deja 5 partide amicale: pe 27 ianuarie 2018, cu Carmen București, pe 3 februarie 2018 cu Concordia Chiajna 2, pe 7 februarie 2018 cu Petrolul Ploiești, pe 14 februarie 2018 cu Dacia Unirea Brăila și pe 24 februarie 2018 cu Abatorul. De asemenea, echipa va pleca într-un cantonament de o săptămână... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 12:40 (4553 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Toți ochii pe Cristina Neagu

Handbal, HCM Slobozia-CSM București 19-34

Toți ochii pe Cristina Neagu

Cu peste 7 ani în urmă scriam un articol intitulat «Handbal cu ochii la stele». Era povestea meciului dintre CSM Slobozia și CSM București, jucat în liga secundă în momentul în care echipa din Capitală își lua zborul spre înalta performanță. Se întâmpla prin 2010, anul în care Cristina Neagu făcea deja furori la Oltchim și era desemnată în premieră handbalista planetei. Stelele de atunci erau Alina Dobrin și câteva colege ale sale, care făceau diferența în favoarea Bucureștiului, iar noi, cei 200 de spectatori prezenți în Sala Sporturilor, eram fericiți să le vedem la lucru și nu ne gândeam că peste ani vom aplauda la Slobozia o echipă de același nivel cu al Oltchimului de atunci. S-a întâmplat... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 11:10 (4577 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6888 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Generația TSD Ialomița

Tinerii zilelor noastre

Generația TSD Ialomița

Sunt tinere, educate și cred că pot schimba România. Au în comun experiența recentă a unui internship în Parlamentul României, reprezintă TSD Ialomița și știu că viitorul este al celor care îndrăznesc să și-l revendice. Dar, mai presus de toate, au înțeles că lumea în care trăiesc nu poate fi schimbată fără implicarea lor directă. Ioana, Cristina și Mihaela fac parte din noua generație de membri activi a TSD Ialomița.

Oportunitățile care schimbă viața Ioana Iovănescu împlinește 20 de ani luna viitoare. Este studentă la o facultate de Administrație Publică și unul dintre mulții vicepreședinți... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 15:20 (11853 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9550 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14459 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12683 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9959 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6658 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Se oprește apa în comuna Moldoveni!

Joi, 13 iunie 2024, în intervalul orar 08,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2024, 08:40
(6431 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 26 milioane de lei pentru Campania 2023

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a efectuat marți, 11 iunie 2024, plăți pentru anul de cerere 2023 în sumă totală de 26,29 milioane de lei din Fondul European de Garantare ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2024, 15:10
(7785 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Județul Ialomița: «Ziua Eroilor»

Joi, 13 iunie 2024, Instituția Prefectului Județul Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean Ialomița, organizează o serie de evenimente legate de sărbătorirea «Zilei Eroilor». ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2024, 09:45
(3912 vizualizări - 0 comentarii)


Dosare penale pentru «violență în familie» și ordine de protecție emise, la Urziceni și Săveni

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați sâmbătă, 8 iunie a.c., cu privire la faptul că o femeie în vârstă de 47 de ani din Urziceni ar fi fost agresată fizic de cumnatul său, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 15:45
(9814 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au oprit pentru verificări un șofer ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 15:40
(1811 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2024»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia vă invită la «Expoziția ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 14:40
(11357 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Accident la Coșereni

Duminică, 9 iunie a.c., în jurul orei 9,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit la un accident rutier produs în comuna Coșereni, în care a fost implicat un autoturism. Două ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 10:15
(7488 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Săveni

Incendiu la o casă din Săveni

Vineri, 7 iunie a.c., în jurul orelor 17,00, două echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2024, 10:10
(10567 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești!

Echipele RAJA intervin duminică, 9 iunie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Turnu Severin din Cartierul Buliga/Fetești. În vederea executării ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2024, 18:30
(9886 vizualizări - 0 comentarii)


Căutată de polițiștii din Spania, arestată la Țăndărei

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat în cursul zilei de joi, 6 iunie 2024, în orașul Țăndărei, în vederea depistării unei persoane urmărite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 16:20
(10653 vizualizări - 0 comentarii)


Factură electronică de la RAJA Constanța

Factură electronică de la RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 14:05
(11185 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând de luni, 10 iunie 2024, și până vineri, 5 iulie 2024, românii pot investi ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 13:20
(1505 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 10 iunie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 10:30
(11817 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a prelungit termenul pentru depunerea Cererilor de Plată în Campania 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că termenul de depunere a Cererilor de Plată, în cadrul Campaniei 2024, a fost prelungit până la data de 12 iunie 2024 inclusiv ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2024, 10:00
(14850 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în localitățile Slobozia, Ograda și Andrășești

Miercuri, 5 iunie 2024, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive în localitățile Slobozia, Ograda și Andrășești. În acest sens, s-a acționat pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 14:00
(7182 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează proprietarii de animale de pe raza județului cu privire la importanța imunizării împotriva rabiei a carnasierelor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 10:30
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În primele 4 luni din 2024 s-a rambursat TVA de peste 27,59 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-aprilie 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2024, 08:05
(11869 vizualizări - 0 comentarii)


Grupare infracțională specializată în «furturi» din societăți comerciale, destructurată de polițiștii ialomițeni

Marți, 4 iulie 2024, polițiștii IPJ Ialomița-Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au destructurat o grupare ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2024, 15:15
(15985 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Clarificări importante cu privire la «Eco-schema PD-27»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce clarificări importante cu privire la «Eco-schema PD-27: Creșterea nivelului de bunăstare a bovinelor prin pășunat extensiv pe pajiști ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2024, 11:50
(20361 vizualizări - 0 comentarii)


Cadouri pentru copiii internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadouri pentru copiii internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Vineri, 31 mai 2024, prin implicarea Biroului de Asistență Socială al Protopopiatului Slobozia și a enoriașilor și voluntarilor Parohiei Amara II, în parteneriat cu Spitalul Județean de Urgență ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:50
(9257 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posibil drogat la volan

Luni, 3 iunie 2024, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, polițiștii au oprit, pentru verificări, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:30
(2053 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:15
(8275 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Ordin de protecție provizorie după ce un bărbat și-a amenințat tatăl

Luni, 3 iunie 2024, polițiștii au fost sesizați de un bărbat de 69 de ani, din comuna Movilița, cu privire la faptul că ar fi fost amenințat de fiul său, în vârstă de 42 de ani. În ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 14:10
(9002 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: S-a prelungit perioada de înscriere pentru posturile vacante de ofițer

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița anunță faptul că perioada de înscriere la concursul organizat pentru ocuparea a două funcții de ofițer în cadrul Serviciului Logistic-Administrare ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2024, 08:30
(11832 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A încălcat ordinul de protecție

Duminică, 2 iunie a.c., în jurul orelor 10,00, polițiștii din Fetești au fost sesizați, prin 112, de către un bărbat din Fetești, cu privire la faptul că fratele acestuia, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 16:20
(3312 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

În cursul zilei de sâmbătă, 1 iunie a.c., în jurul orelor 23,30, polițiștii din Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 16:05
(3362 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 misiuni de ordine publică ale jandarmilor ialomițeni în luna mai 2024

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii mai a.c., 627 misiuni de ordine publică, dintre care 117 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 12:15
(11403 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări la Țăndărei, incendiu la o casă din Traian

Pompierii din Țăndărei au intervenit în cursul zilei de duminică, 2 iunie a.c., în jurul orei 3,00, cu o autospecială de stingere cu apă și o ambulanță SMURD, pentru stingerea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 11:20
(11974 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia, Ion Roată și Bărbulești

Accidente la Slobozia, Ion Roată și Bărbulești

Vineri, 31 mai a.c., în jurul orelor 12,50, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița a fost sesizat cu privire la producerea unui accident rutier în municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 11:10
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 481,03 milioane de lei, încasări la Bugetul de Stat în perioada ianuarie-aprilie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-aprilie 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 481,03 milioane ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2024, 09:20
(18963 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...