Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11701 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Feisbuc administrativ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Pentru că nu a reușit să schimbe nimic în comuna pe care o păstorește, primarul din Buești a decis să se schimbe pe sine. Și, după cum vedeți în imaginile alăturate, a reușit...

Primarul își poate schimba părul... Dar năravul? L-am lăsat pe primarul Nicolae Mihăilă în biroul său din singura comună cu bulevard din Ialomița, admirând păunul împăiat din dotarea instituției. De-atunci, nu am mai auzit nimic despre el. Nimic notabil, firește, căci gurile rele spun multe... Uite, de exemplu, cineva ne-a relatat că domnul primar ar fi declarat public că habar nu are ce cantități de deșeuri... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 16:20 (8826 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12001 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10187 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Maestrul de TAE CHUN DO

Ialomițeni cu care ne putem mândri

Maestrul de TAE CHUN DO

Are 25 de ani și bate cuie cu capul. Este maestru în 5 stiluri de arte marțiale și «singurul om din Europa care bate cuie cu capul». Se numește Iordache Lazăr, trăiește în Fetești și, la numai 25 de ani, a inventat un stil de arte marțiale practicat deja în 10 țări ale lumii.

«Inteligența învinge forța» Acesta este motto-ul lui Lazăr Iordache. S-a ghidat după el toată viața... Nu prea multă, căci este foarte tânăr. Are doar 25 de ani. Iar la sfârșitul anului trecut a devenit preț de o ediție vedeta tabloidelor naționale pentru o performanță unică în Europa. E singurul om care s-a încumetat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2018, 11:05 (8029 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5654 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11312 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Liga Națională, CSM Slatina-HCM Slobozia 19-24 (9-11)

Victorie fără emoții

După 17 minute, Slobozia avea deja 7-4, în ciuda faptului că trupa lui Gheorghe Covaciu fusese lovită de 3 eliminări de două minute. Slatina n-a condus niciodată, s-a agățat doar 10 minute de meci, iar apoi lucrurile au devenit clare. HCM Slobozia nu a lăsat nicio șansă elevelor Victorinei Bora. Apărarea a funcționat ireproșabil, cu portarul Mădălina Ion din nou în formă. În atac, Andreea Ivan a confirmat faptul că este printre cei mai în formă interi dreapta din campionat. Originară din Slatina, Andreea Pătuleanu a arătat determinare maximă, Burlachenko incisivitate, iar Dăscălete a fost ireproșabilă la 7 metri. Mădălina Toma a marcat ultimul gol al echipei noastre, iar Slobozia s-a impus la... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 16:15 (3673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunirea lotului-luni, 15 ianuarie 2018

Enache Costea va suna peste câteva zile adunarea, în vederea pregătirii returului campionatului, Unirea sperând încă la promovarea în eșalonul secund. 15 ianuarie 2018 este data stabilită pentru reunire și tot atunci vom cunoaște probabil o parte din noutățile lotului. Deocamdată nu se știe nimic la acest capitol, existând certitudini doar în privința programului de pregătire. Conducerea clubului a parafat deja 5 partide amicale: pe 27 ianuarie 2018, cu Carmen București, pe 3 februarie 2018 cu Concordia Chiajna 2, pe 7 februarie 2018 cu Petrolul Ploiești, pe 14 februarie 2018 cu Dacia Unirea Brăila și pe 24 februarie 2018 cu Abatorul. De asemenea, echipa va pleca într-un cantonament de o săptămână... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 12:40 (4553 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Toți ochii pe Cristina Neagu

Handbal, HCM Slobozia-CSM București 19-34

Toți ochii pe Cristina Neagu

Cu peste 7 ani în urmă scriam un articol intitulat «Handbal cu ochii la stele». Era povestea meciului dintre CSM Slobozia și CSM București, jucat în liga secundă în momentul în care echipa din Capitală își lua zborul spre înalta performanță. Se întâmpla prin 2010, anul în care Cristina Neagu făcea deja furori la Oltchim și era desemnată în premieră handbalista planetei. Stelele de atunci erau Alina Dobrin și câteva colege ale sale, care făceau diferența în favoarea Bucureștiului, iar noi, cei 200 de spectatori prezenți în Sala Sporturilor, eram fericiți să le vedem la lucru și nu ne gândeam că peste ani vom aplauda la Slobozia o echipă de același nivel cu al Oltchimului de atunci. S-a întâmplat... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 11:10 (4577 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6888 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Generația TSD Ialomița

Tinerii zilelor noastre

Generația TSD Ialomița

Sunt tinere, educate și cred că pot schimba România. Au în comun experiența recentă a unui internship în Parlamentul României, reprezintă TSD Ialomița și știu că viitorul este al celor care îndrăznesc să și-l revendice. Dar, mai presus de toate, au înțeles că lumea în care trăiesc nu poate fi schimbată fără implicarea lor directă. Ioana, Cristina și Mihaela fac parte din noua generație de membri activi a TSD Ialomița.

Oportunitățile care schimbă viața Ioana Iovănescu împlinește 20 de ani luna viitoare. Este studentă la o facultate de Administrație Publică și unul dintre mulții vicepreședinți... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 15:20 (11853 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9550 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14459 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12683 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9959 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, Cupa României

HCM Slobozia-CSM București, la reluarea sezonului

Iubitorii handbalului din Slobozia au ocazia să se bucure din nou de sportul lor preferat. Vineri, 5 ianuarie 2018, cu începere de la orele 17,30, în cadrul Optimilor Cupei României, HCM Slobozia primește în Sala «Andreea Nica» vizita echipei care domină autoritar handbalul feminin românesc al ultimilor 4 ani, CSM București. Spectatorii slobozeni vor avea astfel ocazia să vadă la lucru două proaspete campioane mondiale, franțuzoaicele Niombla și Aiglon, dar și pe cea mai bună handbalistă a lumii, Cristina Neagu. În pauza competițională, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaciu au susținut 8 meciuri amicale, soldate cu 4 victorii și 4 înfrângeri. Printre altele, ele s-au clasat pe locul 2 la... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 09:45 (6658 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Arestat după ce a băgat un om în spital

Un bărbat în vîrstă de 39 de ani, din județul Brașov, a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și încarcerat în arestul Inspectoratului, după ce duminică, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 10:21
(20826 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți sau suspecți, arestați și identificați de polițiști

Doi tineri, în vîrstă de 29, respectiv 20 de ani, din comuna ialomițeană Ciochina, reținuți duminică, 21 martie a.c., pentru săvîrșirea unei infracțiuni de furt, au fost arestați preventiv pentru 29 de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 09:32
(15283 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 02:30
(17693 vizualizări - 0 comentarii)


Accident UPDATE: 6 răniți și doi morți

În ceea ce privește accidentul petrecut marți seara, 23 martie a.c., în jurul orelor 19.00, numărul răniților este de șase persoane, alte două persoane fiind decedate. În groaznicul accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 22:59
(19752 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 18:02
(15498 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație a pompierilor la Urziceni

Aplicație a pompierilor la Urziceni

Marți, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sediul Romgaz Mediași-sucursala Ploiești-Formația Urziceni pompierii din localitate au desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren avînd ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 17:17
(30581 vizualizări - 0 comentarii)


Senatul a aprobat ca TVA să fie plătită în 30 de zile de la încasarea facturii

Senatul a aprobat un proiect legislativ de modificare a Codului Fiscal, care prevede ca TVA să se plătească în maximum 30 de zile de la data încasării facturii, în acest moment plata TVA făcîndu-se la momentul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 13:06
(20120 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea Debarasare» continuă

«Datorită numărului tot mai mic de Deșeuri din Echipamente Electrice și Electronice colectate în cadrul campaniilor lunare „Marea Debarasare“, Ministrul Mediului și Padurilor, Laszla Borbely, a propus modificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 10:21
(18571 vizualizări - 0 comentarii)


O autoutilitară a ars în întregime

O autoutilitară a ars în întregime în noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 23.00, pe DN21, pe raza comunei Scînteia, sat Iazu. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit produs la ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(20206 vizualizări - 0 comentarii)


Flăcări la Roșiori

În noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 22.30, în localitatea Roșiori a izbucnit un incendiu. Proprietarul unei case a legat un burlan de evacuare a fumului din tablă de o grindă ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(22183 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Minuta de Sănătate a fost actualizată!

Deficitul de atenție însoțit de tulburare hiperkinetică-ADHD. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 20:37
(21102 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ion Ghica

Incendiu la Ion Ghica

O anexă gospodărească și depozitul de furaje ale unui cetățean din localitatea Ion Ghica au fost distruse de flăcări. În urma unui apel pe 112 luni, 22 martie, pompierii militari slobozeni s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:52
(20078 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii avertizează

«Una dintre cauzele de incendiu cel mai des întîlnită în perioada de primăvară este folosirea focului deschis pentru igienizare, prin arderea deșeurilor și resturilor vegetale adunate peste iarnă în gospodării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:49
(20126 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu lopeți și bîte între două grupări de la Bora

Duminică, 21 martie, în jurul orelor 20,40, un agent de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere și control al traficului rutier pe Strada General Magheru din cartierul Bora a sesizat și solicitat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(25209 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Sîmbătă, 20 martie, în intervalul orar 22,00-04,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul Poliției Comunitare au desfășurat o acțiune intercomunală ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(18821 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 21 spre 22 martie, polițiștii slobozeni au surprins un tînăr, de 19 ani, din municipiul Slobozia și un bărbat, de 32 de ani, din județul Teleorman, avînd asupra ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:46
(31976 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 20 martie, agenții Postului de Poliție Ciochina au fost sesizați de un bucureștean despre faptul că, în perioada ianuarie-martie, persoane necunoscute i-au sustras din garajul aflat în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:45
(21970 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii recrutează elevi

Jandarmeria Română scoate la concurs, pentru sesiunea de admitere 2010, 405 de locuri pentru bărbați și femei. «La Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza“ București sînt libere 100 de locuri la zi, specializarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:27
(18579 vizualizări - 0 comentarii)


PSD a câștigat la Traian

PSD a cîștigat la Traian

Duminică, 21 martie a.c., în comuna Traian, cetățenii și-au votat componența Consiliului Local. Asta întrucît vechiul legislativ local a fost dizolvat urmare a unei hotărîri judecătorești. Alegerile parțiale ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 12:02
(19401 vizualizări - 0 comentarii)


La Munteni Buzău: Elev de 14 ani, bătut de profesor

În seara zilei de vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 20.30, la Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus cu Ambulanța un minor în vîrstă de 14 ani, din comuna Munteni Buzău. Copilului i s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:53
(29164 vizualizări - 0 comentarii)


Cilindrul compactor s-a răsturnat peste șoferul băut

Prin 112, Poliția a fost sesizată despre un accident de muncă produs pe strada Nordului, din Slobozia. Incidentul s-a petrecut vineri, la orele prînzului, pe marginea drumului răsturnîndu-se un cilindru ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:51
(15427 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat o persoană cu un pistol cu gaze

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 16.00, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că un bărbat din comuna Albești a folosit un pistol cu gaze in incinta unei societăți comerciale din comuna Andrășești ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:50
(25374 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la scurt timp după ce au furat motorină

O echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni a oprit pe strada Regiei, din localitate, o căruță în care se aflau doi tineri, în vîrstă de 17, respectiv 21 de ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:49
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 6 tone de deșeuri feroase, confiscate

În cursul zilei de vineri, 19 martie, o echipă a Poliției Municipiului Fetești a oprit în trafic un autotractor înmatriculat în județul Constanța, ce tracta o semiremorcă încărcată cu fier vechi. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:48
(28899 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt, identificați

Polițiștii din Bărcănești au fost sesizați de o femeie din localitate, despre faptul că în noaptea de 17/18 martie a.c., din curtea locuinței i s-au sustras mai multe bunuri. Bătrîna a declarat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:47
(14915 vizualizări - 0 comentarii)


Securitatea băncilor, în atenția polițiștilor

Vineri, 19 martie 2010, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o conferință de presă, intenția organizatorilor fiind aceea de a aduce la cunoștința publicului larg ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:21
(17274 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism suspect, indisponibilizat de polițiști

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, în timp ce conducea un autoturism de proveniență ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:00
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal, confiscată

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, din orașul Amara, care deținea fără drept o armă neletală din categoria celor supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:56
(13164 vizualizări - 0 comentarii)


Soț și soție șantajau o tînără cu publicarea unor poze compromițătoare

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza municipiului Medgidia, ocazie cu care au identificat și prins în flagrant două persoane, soț și soție, în vîrstă de 30, respectiv 24 de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:53
(24326 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

În baza Planului de acțiune SIGURANȚA, polițiștii ialomițeni au desfășurat în ultimele 24 de ore 8 acțiuni, în cinci zone, acțiuni la care au participat 45 de polițiști, 9 jandarmi și 8 alte forțe. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:49
(28300 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...