Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

În Ialomița se reabilitează de 10 ani

Investițiile abandonate ale Ministerului Educației

O grădiniță cu program prelungit din Fetești și o sală de sport amplasată în curtea Școlii Gimnaziale din Sudiți sunt ultimele investiții pe care Ministerul Educației trebuie să le finalizeze în județul Ialomița. Construcția obiectivelor a început cu 10 ani în urmă și nici până în prezent nu sunt gata. Când vor putea fi utilizate nici măcar oficialii Ministerului Educației nu știu, însă aceștia dau asigurări că «vom analiza situația corespunzător...».

Realitatea din Ialomița
Între 2007 și 2008, Ministerul Educației, prin Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, a dat startul unor... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 15:20 (4774 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare sociale de 40 milioane de lei pentru săracii din Ialomița

Asistența socială rămâne unul dintre cele mai bine finanțate sectoare. Datele care Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a plătit, la nivelul anului 2017, ajutoare sociale în valoare de 40 milioane de lei. De acești bani au beneficiat 90 mii de persoane, din întreg județul.

Abonați la ajutoarele sociale
Sistemul de ajutoare sociale a beneficiat mereu de cea mai mare atenție din partea Statului. Raportat la nivelul județului Ialomița, prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, anul acesta s-au plătit beneficii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 12:55 (5859 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

Campus școlar din Slobozia, transformat în locuințe de serviciu

De anul viitor, Slobozia va avea un bloc nou de locuințe de serviciu. Administrația locală vrea să transforme campusul școlar abandonat din spatele Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» în locuințe pentru medici sau profesori navetiști care predau în Slobozia. Municipalitatea a preluat în administrare ruina cu două etaje în timpul mandatului primarului Alexandru Stoica și a făcut eforturi pentru a realiza obiectivul cu bani europeni. Proiectul a eșuat însă din cauza faptului că firma care trebuia să construiască respectivul campus și-a declarat insolvența câteva luni mai târziu.

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2017, 10:10 (7074 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Politicianul la nevoie se cunoaște

PSD Ialomița a împrumutat bani de la viitorii parlamentari

Deputații Mihăiță Găină și Ștefan Mușoiu, precum și senatorul Marian Pavel, au împrumutat PSD Ialomița cu sume cuprinse între 30 și 60 mii de lei. Surse din cadrul Organizației susțin că și deputatul Andrei Pop ar fi cotizat, pardon, ar fi dat cu împrumut bani la PSD Ialomița, dar nu a știut că aceștia trebuie evidențiați în declarația de avere...

Parlamentarii și daravelele lor
Săracă precum membrii săi, Organizația PSD Ialomița a fost obligată să se împrumute de la viitorii parlamentari pentru a face față cheltuielilor electorale din anul 2016. Dovada acestei sărăcii extreme... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 17:20 (10071 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nick Touring, pericol public

Opinii cu buletin

Nick Touring, pericol public

Călătorii slobozeni care au neșansa să circule cu autobuzele Nick Touring din Slobozia beneficiază de condiții improprii de transport. Această stare de fapt este reclamată public de ani buni, însă autoritățile locale le ignoră! Acum, pentru a genera o reacție din partea administrației locale, un slobozean a ales să-și asume punctul de vedere cu buletinul. Salutăm această inițiativă și îl susținem public în demersul său.

Între clocitoare și congelator În vara anului trecut, reporterii ziarului nostru au călătorit alături slobozenii care beneficiază de serviciile firmei de transport public... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 14:05 (11059 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate piratează piața deșeurilor menajere din Ialomița

Vivani Salubritate se află din nou în atenția opiniei publice. Un răspuns al Ministerului Dezvoltării Regionale, la o interpelare publică a senatorului PMP Gabi Ionașcu, confirmă faptul că depozitul zonal de deșeuri al Vivani Salubritate funcționează ilegal! Datele au caracter oficial și au fost furnizate de către Autoritatea Națională pentru Reglementarea Serviciilor Comunitare. Potrivit acestora, «Vivani Salubritate nu deține licență de funcționare eliberată de ANRSC».

Politică de monopol
Vivani Salubritate controlează piața deșeurilor menajere din Ialomița de aproape 10 ani... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2017, 10:10 (9926 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

Sărbători mai bune pentru familia Cloșcă din satul Luciu

În pragul Sărbătorilor de Iarnă, o familie greu încercată de soartă din satul Luciu are nevoie de sprijinul semenilor. Bolnavi și neputincioși, oamenii așteaptă alinarea din partea oricui se oferă să facă o faptă bună. Nevoile sunt multe, greutățile la fel, însă cea mai mare bucurie a casei este Georgiana, o fetiță de numai un an... Prea mică să înțeleagă durerea oamenilor mari din jurul său, copila visează cu ochii deschiși la Moș Crăciun și cadouri...

Casa cu povești de viață Familia Cloșcă trăiește simplu și modest, într-o casă sărăcăcioasă de la marginea satului Luciu. Acoperișul... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2017, 10:40 (8749 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

3000 de cărți, donate Bibliotecii Comunale din Sudiți

Peste 3000 de cărți aparținând profesorului universitar doctor Ileana P. Hogea au fost donate Bibliotecii Comunale din Sudiți. Născută la Sudiți, Ileana P. Hogea este primul și cel mai mare sinolog din România. În semn de respect față de gestul său, autoritățile locale din comună au decis ca biblioteca să poarte numele savantei Ileana P. Hogea. «Gestul doamnei profesor este o binecuvântare pentru comunitatea noastră!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

O viață dedicată culturii chineze Născută în  urmă cu 82 de ani la Sudiți, în județul Ialomița, Ileana P. Hogea și... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2017, 12:55 (8075 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Slobozia: Sărbători de Iarnă cu brazi din import

Primii brazi de Crăciun au ajuns în Piața Agroalimentară din Slobozia. Pomii de iarnă sunt importați din țări precum Germania, Olanda sau Norvegia și au prețuri care țin cumpărătorii la distanță... Cel mai ieftin brad costă 70 de lei, iar cel mai scump sare de 300 de lei. Tocmai de aceea oamenii spun că și anul acesta vor împodobi brazi artificiali. Mai mult, Primăria Slobozia a organizat anul acesta primul «Târg de Crăciun» din ultimii 5 ani. Astfel, în Piața Revoluției din oraș a fost instalat un brad de 13 metri înălțime și montate căsuțe de lemn unde se vând produse artizanale românești.

Brazi de import, la prețuri piperate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 15:40 (5339 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Florile Dalbe...

Florile Dalbe...

Și anul acesta, Biserica «Sfântul Mucenic Gheorghe» și-a chemat enoriașii să participe la un concert de Crăciun. Copiii grădinițelor și elevii școlilor din parohie, împreună cu vocile de aur ale Coralei Episcopiei Sloboziei și Călărașilor «Sfântul Mina» au adus magia Sărbătorilor de Iarnă în sufletele tuturor celor prezenți. Iar colindele interpretate la chitară de Maria Cârstoiu, o fată de 12 ani din Onești, au făcut ca lăcașul de cult să răsune de ropote de aplauze...

Sărbători de Iarnă alături de enoriași
Îmbrăcați în straie populare, un grup de copii așteaptă cuminți, cu spatele... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2017, 12:05 (5675 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Consiliul Local Slobozia refuză modernizarea Bazarului Municipal

Oficial, administrația Mocioniu susține transformarea europeană a orașului Slobozia. În fapt, edilii locali sunt incapabili să asigure cadrul legal pentru modernizarea obiectivelor existente. Un exemplu în acest sens îl reprezintă Bazarul Municipal. Proiectul de modernizare a zonei, demarat în urmă cu mai bine de 5 ani este blocat până la expirarea tuturor contractelor de concesiune existente. Între timp, garajele au fost transformate în depozite, buticuri sau sedii de firme, încălcându-se astfel prevederile contractuale.

Jumătatea de măsură a lui Stoica
La preluarea mandatului... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 17:40 (6231 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

«Senatorul lui Dumnezeu» calcă pe cărări bătătorite

Gabi Ionașcu vrea comună la Căzănești

În pauzele dintre două declarații politice în Parlamentul României, senatorul Gabi Ionașcu își face timp și pentru problemele alegătorilor din județul pe care îl reprezintă. Luni, 11 decembrie 2017, el a declarat în cadrul unei conferințe de presă că a declanșat lupta pentru «adevărata suveranitate a votului». Concret, el dorește să susțină cauza pierdută a Referendumului de la Căzănești prin care locuitorii au decis revenirea orașului la statutul de comună.

Ce n-a putut Pocora, promite Ionașcu Sătul să citească după dictare comunicatele de presă naționale ale PMP, senatorul Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2017, 14:10 (7030 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

O victorie administrativă de 25 milioane de euro

Luni, 11 decembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pentru a aproba Acordul de parteneriat cu Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură. Semnarea Acordului este necesară pentru a permite administrației județene accesarea celor 25 milioane de euro necesari reabilitării drumurilor județene DJ101, DJ302 și DJ402. «Este vorba despre cel mai important proiect de investiții în infrastructura rutieră realizat în ultimii 25 de ani în Ialomița!» a declarat, în cadrul ședinței, președintele Victor Moraru.

«Un pas mic pentru președinte...... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 17:50 (5756 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

«Cupa Crăciunului», la a 5-a ediție

Sâmbătă, 9 decembrie 2017, pe terenurile sintetice de la Stadionul «1 Mai» și de la Orășelul Copiilor s-a desfășurat «Cupa Crăciunului». Competiția fotbalistică adresată copiilor din diverse categorii de vârstă este deja una de tradiție, ajungând la ediția a 5-a. S-a jucat pe 4 categorii de vârstă și a ieșit un turneu animat, așa cum se întâmplă de fiecare dată când în jocul cu mingea se implică micii fotbaliști care, firește, își doresc să impresioneze.

Două victorii Unirea, una CSS La această acțiune au participat copiii de la Unirea Slobozia, CSS Slobozia, Abatorul, CS Amara, Atletic... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 15:50 (4443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Handbal, turneu de junioare II la Slobozia

Victorii clare pentru CSS Slobozia

Sâmbătă și duminică, 9/10 decembrie 2017, handbalul a fost din nou sport-rege la Slobozia. Sala «Andreea Nica» a găzduit al 2-lea turneu de sală contând pentru faza zonală a Campionatului Național de Junioare II. A fost un eveniment intens gustat de public, cu CSS Slobozia aflată, în mod firesc, în centrul atenției. Iar suporterii au fost răsplătiți de elevele lui Marian Simion prin două victorii clare, care în proporție de 90% le-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției.

Împinse spre succes de public
Sala a fost arhiplină în jocul de sâmbătă, 9 decembrie a.c.,... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 13:20 (5844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

Lupte libere

Bronz pentru CS Amara la Cupa României

La finele săptămânii precedente, la Putna, județul Suceava, s-a desfășurat Cupa României la Lupte Libere, competiție adresată juniorilor. La acest eveniment, Secția Lupte a CS Amara, coordonată de Marian Moraru, a trimis trei dintre cei mai titrați sportivi ai clubului. Dintre aceștia, Cristian Lungu și Marian Stanciu s-au remarcat prin clasări pe podium. Ei sunt la început de drum la juniori, remarcându-se până acum la categoria cadeților. De aceea rezultatele lor la această competiție trebuie analizate în lumina acestui fapt. Ambii sportivi au luptat la categoria 60 de kilograme și și-au oprit ascensiunea în faza semifinalelor. Au urmat luptele pentru medaliile de bronz, pe care ialomițenii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2017, 11:05 (3692 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

Feisbuc administrativ

Primăria Săveni face educație cu dejecții verbale marca Axinte

În cinstea lui Moș Nicolae, autoritățile din Săveni au organizat pentru copiii comunității un spectacol care l-a avut drept cap de afiș pe Axinte. Copiii au ascultat, printre altele, versurile melodiei «Foaie verde rozmarin/M-a făcut mama cretin», au repetat cu Axinte gesturile sexuale ale lui Michael Jackson și s-au bucurat de butade de mahala precum «De-oi muri să-mi porți căciula, de-oi trăi, să...-ți sparg dantura!». Garanții acestui spectacol educativ au fost primarul Mirela Drăgoi și consilierul județean Luminița Trifan.

Abuz educațional de Moș Nicolae Axinte... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 17:10 (34043 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

Un coșmar care durează de 5 ani

Sindicatul «Soia 2007» acuză conducerea Expur de «discriminare»

bonus: Drept la replică

Angajații Expur reclamă condițiile «discriminatorii» de muncă din cadrul firmei. Ion Grecu, liderul sindicatului «Soia 2007», susține că firma nu respectă «prevederile legale privind sănătatea și securitatea în muncă». Potrivit declarațiilor sale, «din 2010 și până în prezent toate solicitările legale pe care le-am formulat nu au fost respectate!». Litigiul dintre Sindicat și conducerea Expur datează de peste 5 ani, perioadă în care conducerea firmei a refuzat includerea angajaților în «condițiile speciale de muncă» prevăzute de lege...

Expur e «stat în stat» Firma Expur SA are peste... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 16:15 (6723 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Directorul DJTS Ialomița, în «medical»

Marin Cruțu refuză scaunul Sucevei

Apele sunt tulburi de circa o lună la Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița. Pe 27 octombrie 2017, directorul Marin Cruțu a primit din partea Ministerului ordin de detașare pe 6 luni, începând cu 1 noiembrie a.c., la instituția similară din Suceava, pe același post. Cruțu a refuzat această detașare invocând probleme de sănătate, iar acum se află în concediu medical și așteaptă răspunsul la refuzul său. Acesta întârzie, ba, mai mult, la ora actuală, atât DJTS Ialomița, cât și DJTS Suceava au directori interimari, care îl suplinesc pe același Marin Cruțu.

«Dacă nu-mi răspund îi acționez în instanță»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2017, 13:40 (4865 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Ialomița: Copii neglijați de familie, sub monitorizarea autorităților

Apel disperat pe rețelele de socializare cu privire la soarta a opt copii din comuna Miloșești. Micuții sunt condamnați să trăiască împreună cu mama lor bolnavă psihic și tatăl care trebuie să muncească cu ziua pentru a avea grijă de familie. Sesizarea virtuală amintea despre faptul că deși cazul a fost semnalat către Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, instituția nu a făcut mare lucru. În replică la acuzațiile aduse, oficialii DGASPC susțin că familia se află sub monitorizare încă din vară, când au dispus măsura de internare într-un centru de protecție pentru unul dintre cei opt copii ai familiei...

Detalii cutremurătoare... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2017, 14:25 (7278 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 23,621 milioane de lei, valoarea ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor. Suma totală autorizată la plată este ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:30
(4140 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 22 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:00
(1649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 21 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:10
(2800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Echipa mobilă a Centrului de Vaccinare Nr. 2 din Slobozia, amenajat în incinta Centrului pentru Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg», din Slobozia, a dat startul unei campanii de vaccinare anti-COVID- ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:00
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Luni, 21 iunie a.c., în jurul orelor 12,15, pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 16:45
(2325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Codul Portocaliu de precipitații abundente a creat probleme în mai multe zone din Ialomița. În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit în următoarele situații de urgență: în municipiul Fetești ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 17:00
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în dimineața zilei de duminică, 20 iunie a.c., în jurul orei 4,00, în cazul unui accident rutier produs în zona localității Gura Ialomiței. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 11:30
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 19 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10788, cu 2 cazuri mai mult decât vineri, 18 iunie ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2021, 16:35
(2479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:35
(2645 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: După un accident, și-a făcut dreptate cu pumnii și picioarele

Un bărbat, de 45 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă» și «loviri și alte violențe». În ziua de joi, 17 iunie a.c., acesta a fost implicat într-un accident ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:25
(3061 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto-documentară la Muzeul Național al Agriculturii din România

Muzeul Național al Agriculturii din România va fi gazda unei expoziții de fotografii și documente, itinerată de Muzeul Național Cotroceni. Denumită «Regele Ferdinand I și reformele Marii Uniri. 100 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:15
(5603 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Rusalii

Luni, 21 iunie 2021, a doua zi de Rusalii, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile on-line pentru efectuarea plăților ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:05
(4341 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii din Slobozia au discutat cu 100 de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» despre răspunderea penală a minorilor și siguranța în mediul on-line. Activitățile au fost susținute de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 18:40
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 18 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 17:10
(2940 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen scadent pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 iunie 2021, este ultima zi în care se poate depune Formularul 394. Obligația depunerii acestui document ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 16:35
(1779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținuți pentru «loviri și alte violențe»

Doi bărbați, de 30 și 44 de ani, din Slobozia, au fost reținuți pentru 24 de ore, în ziua de miercuri, 16 iunie 2021. Aceștia sunt principalii suspecți ai unui dosar penal deschis de polițiști ce are ca ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mandate de executare a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

Polițiștii din Urziceni au pus în aplicare două mandate de executare a pedepselor, emise de Judecătoria Fetești, pe numele a doi bărbați din oraș. Astfel, în ziua de miercuri, 16 iunie a.c., oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:35
(3093 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: S-a urcat la volan băut și fără permis

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant, pe raza comunei Borănești, un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:25
(2914 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar pentru producătorii din sectorul viticol

Vești bune pentru producătorii din domeniul viniviticol. Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agicultură (APIA) pune în aplicare o nouă măsură pentru susținerea acestui sector. Astfel, în urma intrării ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:20
(4768 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 306 locuri de muncă. Cei interesați pot cere detalii suplimentare la sediul AJ ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:10
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bărbat din Cernavodă, cu permisul suspendat la volanul unei mașini sub sechestru

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Țăndărei au identificat pe raza orașului un bărbat, de 67 de ani, din Cernavodă, care se afla ilegal la volan. Șoferul avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:05
(4414 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

Polițiștii Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității Ialomița, împreună cu polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, precum și polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:50
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 17 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:35
(1849 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 409,06 milioane de lei, colectate la bugetul de stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în perioada ianuarie-mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 409,06 milioane lei, cu 48,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 17:05
(1624 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c,  peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:55
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 16 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:35
(2199 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie

Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:45
(2286 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:00
(1598 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale

Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:15
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...