Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

O poveste de viață cutremurătoare se scrie în satul ialomițean Luciu. Mirel, Livia și Stelică Purice, trei frați din localitate, au fost greu încercați de soartă. În 3 luni, aceștia au rămas fără ambii părinți, răpuși de cancer. Transformați în oameni mari fără voia lor, orfanii din Luciu sunt condamnați să-și ducă zilele într-o casă sărăcăcioasă, fără sprijinul nimănui. Tot ce își doresc frații Purice de la semenii lor mai înstăriți este ca cineva să-i ajute cu reparația casei în care s-au născut. De restul se vor descurca singuri, așa cum fac în fiecare zi...

Copii cu chipuri de oameni mari... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 16:55 (8206 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, «Generația 2005»

bonus: Iulian Jercan, maratonist spre fotbalul mare; Iustin Ștefan, pe urmele lui Sergio Ramos

Este o generație care crește frumos și cu pași mărunți dar siguri, se apropie de pronosticul lui Ion Ionescu, cel care vede o bună parte dintre acești copii ajungând la echipa mare a Unirii. «Grupa 2005» a obținut sâmbătă, 25 noiembrie 2017, o victorie amicală 6-2 cu Juventus București. Vlad și Munteanu au reușit câte o dublă, fiind completați de Matei și Cornățeanu. Reluăm demersul de a vi-i prezenta pe componenții acestei grupe, dorindu-le ca pe viitor să fie cât mai solicitați la schimbul de tricouri.

Iulian Jercan, maratonist spre fotbalul mare
Indiferent cât de anevoios ar... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 12:10 (5224 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

În urmă cu o săptămână, o crimă oribilă zguduia România. Astfel, vineri, 24 noiembrie 2017, un șofer a fost ucis și soția lui rănită de către două persoane pe care le-ar fi luat la ocazie în județul Călărași. După o săptămână, autorii crimei au fost prinși, fiind vorba despre doi tineri din Călărași, cu vârste de 17 și 18 ani. De reținut că bărbatul de 58 de ani a fost lovit mortal, în zona gâtului, cu un cuțit. Atacatorii i-au lovit și soția, de 55 de ani, însă femeia a supraviețuit. Potrivit polițiștilor călărășeni, unul dintre atacatori, T.C., în vârstă de 18 ani, este elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. De asemenea, cuțitele cu care cei doi au ucis ar fi fost achiziționate... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 12:05 (76593 vizualizări - 63 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Dezbaterea desfășurată la Slobozia, la care a participat și Excelența Sa Urs Herren, ambasadorul Confederației Elvețiene în România, a avut drept scop prezentarea oportunităților IMM de accesare a unor fonduri prin Programul de Finanțare Româno-Elvețian. Acest program constă în acordarea către IMM a unor linii de creditare cu dobândă redusă. Sunt finanțate astfel 8 domenii de activitate principale, printre care se numără construcțiile, agricultura, turismul sau serviciile medicale. Scopul acestui program este de a sprijini, dezvolta și a crește competitivitatea Întreprinderilor Mici și Mijlocii din România, prin crearea unor linii de creditare eficiente și care să răspundă nevoilor antreprenorilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:55 (5908 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Julia Chernova, primul transfer al iernii

Campionatul Ligii Naționale este întrerupt până  pe 10 ianuarie 2018, timp suficient pentru Gheorghe Covaciu să-și întărească echipa. Cum pe piața internă se mai găsesc greu soluții, conducerea HCM Slobozia s-a orientat spre exterior. Astfel, primul transfer al iernii vine din Slovacia, mai exact de la campioana acestei țări, Juventa Mihalovce. Rusoaica Julia Chernova, care poate acoperi la 9 metri posturile de coordonator și inter stânga, este deja la Slobozia și va participa la pregătirea de iarnă a echipei. Înaltă de 1,80 m, Chernova a mai evoluat pentru echipe ca Lada, Togliatti și Dinamo Minsk. Potrivit conducerii, Chernova va reprezenta un plus pentru cele 16 etape rămase de disputat... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:40 (4341 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

Unde nu-i cap, vai de contribuabili

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

bonus: Centrul de Afaceri «Hamilton» vrea să obțină statut de Parc Industrial

Marți, 28 noiembrie 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. În cadrul acesteia, au fost dezbătute peste 20 de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică locală. Lipsa spațiului tipografic ne obligă să selectăm drastic mediatizarea proiectelor supuse dezbaterii în plen. Indiferent de proiecte însă, modul de abordare al deciziei rămâne același...
Corijenți la contabilitate După primele 10 luni ale anului, potrivit informațiilor furnizate de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, bugetul Sloboziei înregistra un deficit de 8,28 milioane... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 15:05 (6448 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a sărbătorit Ziua Națională a României în Piața Unirii

Aproximativ 1000 de oameni au participat la evenimentele organizate la Slobozia în Piața Unirii din oraș. Cetățenii au venit de la primele ore ale dimineții pentru a asista la manifestări. Ceremonialul s-a încheiat cu un spectacol susținut de artista de muzică populară Elena Merișoreanu.

Copiii, încântați de parada militară
Evenimentele dedicate Zilei Naționale a României au debutat la Slobozia la orele 11,00, când Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a salutat Garda de Onoare. A urmat apoi desfășurarea unui ceremonial religios, oficiat de Preasfințitul Vincențiu, episcopul... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 14:05 (8696 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Cristian Lungu a câștigat Cupa României

Lupte libere

Cristian Lungu a câștigat Cupa României

Pe 24 și 25 noiembrie 2017, la Târgu Mureș, s-a desfășurat Cupa României la lupte, categoria cadeți. Cristian Lungu și-a demonstrat din nou potențialul și a dominat din nou competiția la categoria 63 kilograme. Cel mai dificil test a fost în Semifinale, când, în lupta cu un sportiv puternic din Sfântu Gheorghe, Cristi a reușit să întoarcă meciul în favoarea lui în ultimele 7 secunde. Finala a fost câștigată fără mari bătăi de cap și, astfel, luptătorul CS Amara a adăugat Cupa României 2017 în bogata vitrină cu trofee. Un rezultat foarte bun a obținut și Marian Stanciu, care a terminat pe a treia treaptă a podiumului la 58 de kilograme. «A fost o competiție dificilă și tocmai de aceea sportivii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 09:55 (4211 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

Cristi Stan a fost condamnat din nou

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

bonus: Morgana ialomițeană a fondurilor europene

Scandal fără precedent în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean de joi, 23 noiembrie 2017. În cadrul întâlnirii, consilierii Opoziției au lansat acuzații publice la adresa conducerii instituției și a directorului Drumuri și Poduri SA Ialomița, Cristi Stan. În replică, președintele Victor Moraru a declarat: «Ceea ce faceți e total greșit! Noi suntem aici pentru a respecta prevederile legii... Votăm în orb pentru că asta e legea. Iar cine ne duce în eroare, trebuie să răspundă!». Conflictul adâncește disputele politice din acest for legislativ, pozițiile consilierilor județeni devenind ireconciliabile.

Scandal fără precedent... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2017, 15:25 (9099 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat, obținute în mod fraudulos de elevii care au susținut examenul în vara anului 2012. Ancheta coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție a scos la iveală faptul că 17 profesori ialomițeni au primit bani de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul la diferite materii. Magistrații au dispus, de asemenea, anularea lucrărilor și a rezultatelor pentru care elevii și-au șpăguit profesorii, obligându-i pe aceștia să mai susțină încă o dată examenul de maturitate pentru respectivele discipline. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă.

100 de diplome de Bac au fost anulate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 17:35 (14885 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Politehnica Iași 0-2

Părăsesc «Cupa» cu fruntea sus

Final frumos de toamnă pentru Slobozia fotbalistică, în ciuda faptului că ploaia a vitregit spectacolul sportiv. Unirea a părăsit Cupa României în faza Optimilor, dar a făcut-o în mod onorabil. Băieții lui Enache Costea au luptat aproape tot meciul de la egal la egal cu ocupanta locului 8 din Liga I, doar ceva naivități făcând ca Poli Iași să câștige cu 2-0.

Neglijența care a făcut diferența
Terenul de joc mustind de apă a fost rapid mărunțit metru cu metru de crampoanele fotbaliștilor. 10 minute a durat tatonarea și timpul ar mai fi curs în acest mod dacă nu apăreau neglijențe... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 10:20 (4265 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Cine ridică sabia...

Ocaua lui Ionașcu Vodă, «senatorul lui Dumnezeu»

Un Raport al Curții de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul Gabi Ionașcu se face vinovat de plata ilegală a unei facturi de 37500 de lei. Pentru recuperarea sumei, municipalitatea slobozeană l-a acționat în judecată pe Gabi Ionașcu, devenit între timp senator... Litigiul se află pe rolul Curții de Apel București, în stadiul de recurs. Termenul scadent stabilit de municipalitatea slobozeană pentru recuperarea acestui prejudiciu este 15 decembrie 2017.

O poveste veche de 9 ani
Prin anul 2008, pe vremea când nu nici nu visa că va fi trădat și va trăda propriul partid,... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 16:35 (7240 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

Activitatea administrativă din cadrul a 16 primării din Ialomița este dată peste cap din cauza lipsei secretarilor. Responsabilitatea pentru această situație cade în sarcina Agenției Naționale a Funcționarilor Publici, care solicită celor care doresc să ocupe funcțiile vacante să aibă absolvite cursuri postuniversitare de masterat în domeniul Administrației Publice.

O funcție importantă Activitatea administrativă din cadrul oricărei primării este susținută prin serviciile secretarului instituției. Orice persoană angajată în această poziție are drept responsabilitate redactarea, păstrarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 13:05 (6673 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă 200 de lei pentru că «a tăiat neautorizat o tufă de liliac»

De-ale Poliției Locale Slobozia

Amendă 200 de lei pentru că «a tăiat neautorizat o tufă de liliac»

bonus: Laurențiu Abaza ne-a «tualetat» un drept la replică

Un slobozean a fost amendat de către Poliția Locală pentru că a toaletat o tufă de liliac din fața blocului în care locuiește. Amenda a fost aplicată ferm de către agentul Andrei Radu, la 24 de ore de la comiterea faptei!

Mulți, dar ai lui Abaza Pe data de 16 noiembrie 2017, Anton Buzea din Slobozia, pensionar ajuns la vârsta de 67 de ani, a fost amendat pentru vina de a-și fi toaletat tufa de liliac din fața blocului în care locuiește de 30 de ani. Agentul Andrei Radu a constatat fapta la 24 de ore de la comiterea ei, i-a bătut la ușă și a aplicat o amendă de 200 de lei! Conform procesului... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 09:55 (16447 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Reportaj la Aeroportul Președintelui

Reportaj la Aeroportul Președintelui

Pe 14 noiembrie 2017, în plină zi, Președintele Moraru a anunțat public că a mai făcut un pas pe drumul lung al reabilitării Aeroportului de la Alexeni: «Dragi prieteni, în urmă cu câteva luni vă anunțam despre vizita primită la consiliul județean, din partea reprezentanților unei companii din Statele Unite ale Americii, care se arătau interesați de a găsi potențiali parteneri pentru obiectivul de investiții Aeroportul Alexeni». Anunțul ni s-a părut o oportunitate pentru a descoperi ce a mai rămas din Aeroportul de la Alexeni după 13 ani de la evacuarea lui. Ce a găsit Președintele acolo? De ce a insistat atât să treacă administrarea Aeroportului în sarcina Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 18:05 (5889 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Țintă, trezorierul noii generații de politicieni

Schimbul de mâine

Țintă, trezorierul noii generații de politicieni

În urmă cu câteva zile, la congresul TSD, sala a găzduit 3000 de tineri. Credem sau nu, vrem sau nu vrem să acceptăm, aceștia reprezintă «schimbul de mâine» al Partidului Social Democrat. Buni sau răi, ei vor candida pentru demnități publice, vor conduce și vor decide în numele electoratului. Ialomița e reprezentată la vârf în această organizație de Ștefan Țintă, președintele filialei locale a TSD. El face parte acum dintr-un triumvirat format împreună cu președintele Gabriel Petrea și secretarul general Adrian Marius Rândunică. O carte de vizită suficientă pentru a ne atrage atenția.

Primele declarații... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 15:55 (8183 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Patru cerșetori datorează Primăriei Căzănești peste 300 mii de lei

Patru cerșetori datorează Primăriei Căzănești peste 300 mii de lei

Patru bărbați din Căzănești, fiu, tată și verișori, trebuie să achite bugetului local amenzi de peste 300 mii de lei! Aceștia au fost sancționați de polițiști după ce au fost identificați solicitând mai multor șoferi sume de bani pentru parcarea mașinilor în fața unor instituții din București sau vânzând ilegal nămol pe plajele din Constanța, pe timp de vară.

Sunt cei mai mari datornici!
Autoritățile locale din Căzănești explică faptul că situația celor patru cetățeni, între care există legături de rudenie, este fără scăpare. Chiar dacă aceștia nu locuiesc la momentul de față... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 12:45 (8635 vizualizări - 10 comentarii)

ANCHETĂ

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

Investițiile Consiliului Județean Ialomița

«Demolarea» podului de la Dridu a costat 2,5 milioane de lei

De 4 ani, Consiliul Județean Ialomița încearcă să reabiliteze podul peste râul Prahova, din zona localității Dridu. Demersurile au eșuat, în final obiectivul fiind complet distrus! Pentru «demolarea» podului, care deservea peste 10 mii de oameni din zona de Vest a Ialomiței, administrația  județeană a cheltuit 2,5 milioane de lei. Din septembrie 2017, Consiliul Județean Ialomița a început noi demersuri în privința finalizării investiției. De această dată, lucrările costă mai mult, iar termenul de execuție s-a prelungit.  Concret, de la 2,7 milioane de lei, cât și-a asumat să plătească în 2015 pentru construcția podului de la Dridu, Consiliul Județean Ialomița va cheltui acum 8 milioane... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 09:45 (11245 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

Adrian Mocioniu a dat sfoară-n țară

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

De vreo două săptămâni încoace, pe platoul Piața Revoluției din Slobozia se muncește. Fără specialiști, fără cască de protecție, fără spor... Dar se lucrează! Iar noi am aflat de ce și vă spunem și dumneavoastră!

Așa ceva nu există! De o vreme încoace, în Piața Revoluției se lucrează. Firmele de amenajări exterioare întind rulouri de gazon, excavatoristul se plimbă de dimineață până seara pe Matei Basarab ca să consume motorina, alergat de polițiștii comunitari care încearcă să-l amendeze pentru că umple de noroi strada, muncitori îmbrăcați în haine de stradă cară roabe cu nisip, maiștrii... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 16:25 (8143 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Pe lângă lege

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Controalele Prefecturii Ialomița cu privire la legalitatea documentelor emise de autoritățile publice locale din județ scot în evidență o serie de nereguli cu privire la modul în care acestea au fost întocmite. De exemplu, la Primăria Țăndărei acordarea ajutoarelor de încălzire a locuințelor s-a făcut, potrivit reprezentanților Guvernului în teritoriu, în baza unor dispoziții ale primarului Nicoleta Toma care au fost fundamentate pe o serie de legi abrogate de câțiva ani. De asemenea, tot Primăria Țăndărei a încercat să adopte o «taxă discriminatorie» pentru întreținerea cimitirelor din oraș.

Dezastru administrativ la primărie... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 10:20 (4881 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2186 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2622 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4567 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...