Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Luni, 18 septembrie 2017, s-au încheiat înscrierile pentru concursul organizat de Consiliul Județean Ialomița cu privire la ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, doi candidați și-au depus dosarele pentru a susține testarea. Este vorba despre Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, și Vasile Zamfir, juristul Spitalului Slobozia. Aceștia vor susține un plan de management în fața unei comisii, urmând apoi ca cel mai bun proiect să fie declarat câștigător. Rezultatele se vor face publice după data de 25 septembrie 2017.

Iancu versus Zamfir... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:55 (10597 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Dumitru Muși a plecat de la HCM Slobozia. Gheorghe Covaciu, noul antrenor!

Înfrângerea rușinoasă din meciul cu Brăila, cumulată cu alte motive, l-au determinat pe profesorul Dumitru Muși să părăsească banca tehnică a HCM Slobozia. Domnia sa a ezitat să ne explice motivele plecării. În schimb, președintele Nicolae Goidea ne-a declarat: «Domnul profesor Dumitru Muși ne-a comunicat de dimineață decizia dumnealui de a încheia colaborarea cu HCM Slobozia. Această hotărâre a fost luată din motive personale, dar sigur că au contat într-o oarecare măsură rezultatul și, mai ales, evoluția echipei din meciul cu Brăila. Ne-am despărțit amiabil și îi mulțumim domnului Muși pentru tot ce a făcut la echipa noastră. Și a făcut multe lucruri excepționale!». Dumitru Muși va rămâne în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:05 (6176 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru revine la... barbă

Senzațional!

Președintele Moraru revine la... barbă

Președintele de pretutindeni al ialomițenilor a fost văzut la deschiderea noului an școlar de la Liceul Pedagogic din Slobozia cu un nou «look». După cum puteți vedea în imaginea alăturată el are o ditamai barba de 3/4 zile, semn clar al intenției sale de a se alinia la ultimele tendințe ale modei. Precizăm, pentru conformitate, că fotografia a fost preluată de pe pagina sa de Facebook fiindcă administrația județeană a secretizat locația până în ultima clipă și, spre rușinea noastră, nu am putut-o identifica pentru a realiza un set complet de fotografii, față și profil. Pe de altă parte, e de notorietate faptul că domnului Președinte nu-i place să fie fotografiat de reporteri, el angajând... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 10:40 (5496 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Bani europeni la Traian și Valea Ciorii

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Comunele Traian și Valea Ciorii din județul Ialomița au obținut finanțare pentru două proiecte care împreună însumează aproximativ 10 milioane de euro. Potrivit declarațiilor purtătorului de cuvânt al proiectelor, Iolanda Chioaru, acestea sunt «cele mai complexe proiecte finanțate în România din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. Complexitatea proiectelor rezidă din caracterul lor integrat, ele acționând asupra familiilor aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate». Riscul major al acestor proiecte îl reprezintă însă ratarea indicilor de performanță stabiliți prin cererea de finanțare. În acest caz, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 18:40 (8020 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Eșec usturător

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 18-26 (8-13)

Eșec usturător

Ținând cont de startul slab de campionat al Brăilei și de problemele care afectează numeric și valoric lotul acesteia, spectatorii slobozeni se așteptau la o victorie a favoritelor. Din păcate, resursele handbalistice ale Sloboziei sunt la fel de limitate ca ale Brăilei pe timp de criză, cu deficit de pregătire fizică și tactică pe talerul echipei noastre, aspect care a generat sâmbătă, 16 septembrie 2017, o catastrofă de rezultat.

Slobozia, învinsă de slobozence 12 minute a durat echilibrul în partida dintre HCM Slobozia și Dunărea Brăila. Coordonatorul Diana Axinte a dat startul desprinderii... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 17:20 (4290 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Reprezentanții Colegiului Medicilor Ialomița se întrunesc zilele acestea pentru alegerea noilor membri ai Comisiei de Disciplină din cadrul instituției. Organizarea respectivelor alegeri a fost impusă de faptul că foștii membri ai Comisiei și-au dus la final cei 6 ani de mandat.

Un organism important
Potrivit actelor normative prin care Colegiul Medicilor Ialomița își desfășoară activitatea, rolul Comisiei de Disciplină este unul destul de important. Membrii acestei Comisii dispun cu privire la toate dosarele care vizează reclamațiile aduse medicilor din Ialomița cu privire la... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 16:35 (3759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 4-0

Succes pentru moral

Unirea Slobozia și-a reîncărcat bateriile în duelul Cupă-Campionat cu Delta Tulcea. După ce la mijlocul săptămânii au învins la Tulcea cu 4-1 prin dubla lui Bucă și prin golurile din penalty marcate de Răduca și Toma, sâmbătă, 16 septembrie 2017, galben-albaștrii i-au bătut și în campionat pe dobrogeni. Enache Costea continuă să promoveze puștii din lot. În Cupă l-a titularizat pe Lemnaru, în vreme ce în Campionat a debutat Ionuț Ene, acesta descurcându-se destul de bine.

Prima dublă pentru Năstase Dumitrescu-Ene, Apostol (Teodorescu ’75), Soare (Topor ’60), Drăguț (Gherasim ’66)-Năstase... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 15:10 (3409 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Aplicarea Legii 153/2017, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, a fost înțeleasă eronat de mulți aleși locali din Ialomița. Controlul de legalitate al Prefecturii Ialomița a scos la iveală faptul că administrația locală din Amara a interpretat greșit articolele cuprinse în acest act normativ. Așa se face că salarizarea unitară s-a transformat într-o adevărată harababură pe care edilii nu știu cum să o rezolve. Contactat pentru un punct de vedere oficial, primarul Ion Măiță nu a răspuns la telefon până la închiderea ediției.

Unde-i lege, nu-i tocmeală!
Legea... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 12:35 (8778 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Cele 4 internate școlare care funcționează în cadrul liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a-i atrage pe elevi. Reprezentanții unităților de învățământ susțin faptul că oferă condiții decente și sigure, chiar dacă mulți părinți preferă să-și lase copiii în grija persoanelor care închiriază camere în incinta apartamentelor sau garsoniere. De cele mai multe ori însă prețul perceput de privați este mai mare decât cel impus de școli.

Viața la internat
La Slobozia dețin internate Liceul Tehnologic «Al. Ioan Cuza», Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», Liceul Pedagogic «Matei Basarab... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 18:35 (9254 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Restaurantul Oskar usucă rufe pe aleile pietonale

La Slobozia este posibil

Restaurantul Oskar usucă rufe pe aleile pietonale

În urmă cu 3 luni reluam in extenso o investigație jurnalistică realizată în anul 2014. Potrivit informațiilor oficiale, la acel moment Restaurantul Oskar din Slobozia funcționa ilegal și ocupa abuziv 3 alei pietonale cu o lățime de 6 metri! De la apariția articolului au trecut alte 3 luni, iar pe una dintre aleile ocupate abuziv, proprietarul Restaurantului a ajuns să usuce... rufe!

O ilegalitate flagrantă Ridicată în anul 2009, clădirea care adăpostește Restaurantul Oskar are un regim de înălțime superior celui stabilit în PUZ, respectiv P+2 în loc de P+1. De asemenea, Restaurantul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 14:25 (6463 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

La solicitarea ziarului nostru, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut o prezentare detaliată a calității apei care curge la robinetele gospodăriilor din întreg județul Ialomița. Datele prezentate de inspectorii DSP vizează perioada ianuarie-august 2017 și scot în evidență faptul că, în cele mai multe cazuri, lichidul vital este impropriu consumului. Dincolo de acest aspect, informațiile date publicității evidențiază și lipsa de interes a reprezentanților autorităților locale în privința distribuirii în rețelele de aducțiune a apei un produs finit de calitate. Toate acestea în condițiile în care multe dintre localitățile unde apa are probleme au investit sume enorme pentru realizarea de... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 11:05 (8989 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Fabrica de goji» a familiei Began

«Fabrica de goji» a familiei Began

Lucreția Began are o tarabă în piață. O are de 25 de ani și vinde, ca toată lumea, roșii, și ardei, și vinete... Trandafiri în sezon, pătrunjel tot anul, frunză de țelină acum toamna, când e sezonul murăturilor... De câțiva ani însă, oamenii o caută pentru altceva. Căci Lucreția e singurul producător de goji din Piața Agroalimentară a Sloboziei. Deși scump, goji produs de Lucreția Began împreună cu soțul ei, Constantin, se vinde ca pâinea caldă. Iar dacă vrei, trebuie să ai rezervare sau să îl cultivi tu însuți. Noi am ales a doua cale și am bătut la poarta familiei Began de la Munteni Buzău...

Trufandale de la Lucreția... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2017, 13:20 (6662 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Programul de voluntariat inițiat de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență funcționează și în Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, în cadrul instituției își desfășoară activitatea cinci voluntari. Aceștia participă la misiunile de acordare a primului ajutor alături de paramedicii Serviciului Medical de Urgență Reanimare și Descarcerare (SMURD) din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia.

Un Ordin pentru voluntari Deși reglementată prin lege, activitatea de voluntariat nu... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2017, 12:45 (5277 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Așa cum era de așteptat, elevii din Ialomița încep din nou școala fără corn și fără lapte, alimentele distribuite în școli prin tradiționalul Program «Cornul și Laptele». Dacă până acum responsabilitatea cădea pe umerii Consiliului Județean Ialomița, de data aceasta neplăcuta situație este generată direct de Guvernul României. Cu câteva săptămâni înainte de debutul noului an școlar, oficialii Guvernului au decis să schimbe Normele de Aplicare a Programului, astfel că autoritățile locale au fost nevoite să reia toate procedurile. Cel mai probabil, elevii din județ vor primi alimentele aproape de sfârșitul primului semestru al anului în curs.

Autoritățile județene, luate prin surprindere... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2017, 19:20 (5006 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

Se întâmplă din nou la Slobozia

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

La o lună de la majorarea salariului la 13000 lei, primarul Adrian Mocioniu beneficiază de o nouă creștere salarială. Profitând de semnarea unui proiect european care va aduce comunității 50 mii de euro, primarul Sloboziei a semnat o dispoziție prin care își majorează, lui și celor doi viceprimari, o creștere de 25% la salariul de bază. Dispoziția emisă de către edilul local așteaptă avizul de legalitate al Instituției Prefectului Ialomița și are toate șansele să fie respinsă.

Fără număr pentru Mocioniu&Comp.
Nici nu s-a uscat bine semnătura de pe primul stat de plată încasat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 19:15 (20656 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Junioarele și-au aflat adversarele

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele și-au aflat adversarele

A doua jumătate a lunii septembrie aduce startul în campionatele de handbal feminin rezervate junioarelor. CSS Slobozia participă în noul sezon competițional atât la junioare II, cât și la junioare III. Ambele echipe sunt la primul sezon al acestor categorii de vârstă. Echipa junioarelor II, pregătită de profesorul Marian Simion, este alcătuită, în marea majoritate, din jucătoare care în sezonul trecut au terminat pe locul 4 în campionatul junioarelor III. Lor li se adaugă pivotul Emanuela Nicolae și, după perioada de recuperare, Cristina Irimescu. Grupa din care fac parte mai cuprind echipele HM Buzău, Muntenia București, CSS 2 București, CSM București, Activ Plopeni. O serie destul de dificilă... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 17:25 (4360 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Bani publici cheltuiți inutil

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Primăria Amara a dat publicității sumele pe care le-a cheltuit vara trecută pentru organizarea «Festivalului de Agrement și Turism Balnear», «Festivalului Nămolului» și «Festivalului Clătitelor». Plătite exclusiv din bani publici, aceste evenimente au costat 100 mii de lei. Deși organizatorii au creat aceste manifestări cu scopul de a promova stațiunea Amara, ca și la edițiile anterioare, și la cele de anul acesta publicul nu s-a înghesuit să umple până la refuz Grădina de Vară a stațiunii balneare.

Evenimentele nimănui
Cele 3 festivaluri anonime organizate de Primăria Amara în... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 15:10 (7644 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

Miercuri, 13 septembrie 2017, printr-un Ordin al ministrului Educației, Manuela Zainea a fost numită la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a înlocuit-o pe Steluța Mitrea, cea care, înainte de debutul anului școlar, a fost numită în această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Un nou șef la IȘJ Ialomița Potrivit informațiilor, Ministerul Educației a emis un Ordin prin care a numit-o pe Manuela Zainea, profesor și consilier local PSD în Consiliul Local Slobozia, inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Simultan cu Ordinul de numire... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 19:20 (33514 vizualizări - 82 comentarii)

SPORT

Apără Mădălina!!!

Handbal, Danubius Galați-HCM Slobozia 20-21 (12-11)

Apără Mădălina!!!

HCM Slobozia a plecat la Galați cu gândul la primele 3 puncte din noul sezon, dar oarecum cu inima îndoită. Adversara Danubius a învins în prima etapă vicecampioana Dunărea Brăila și pornea cu prima șansă. Iar în minutul 14, când Mădălina Conache dădea golul de 8-4 pentru gazde, puțini slobozeni mai sperau la reabilitare. Cu toate acestea, elevele lui Dumitru Muși au revenit în joc, iar extrema Mădălina Toma a fixat scorul la pauză la 12-11 pentru Galați.

Succes pe muchie de cuțit
Aceeași jucătoare aduce în premieră Slobozia în avantaj, 15-14, în minutul 41. Mădălina Predoi asigură... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 17:45 (4054 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

La Fetești

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

După ce a anunțat public faptul că renunță la funcția de primar al municipiului Fetești, Sorin Gafițoi a revenit asupra deciziei. Astfel, la sfârșitul săptămânii precedente, acesta s-a hotărât să nu mai demisioneze. În schimbul revenirii, edilul a solicitat șefilor Organizației PSD Ialomița excluderea din Primăria Fetești a viceprimarului Silica Tudor.

Scandal politic la Fetești Ales în urma scrutinului electoral din 5 iunie 2016, Sorin Gafițoi și-a prezentat public demisia din funcția de primar al municipiului Fetești în urmă cu 2 săptămâni. Edilul și-a motivat decizia explicând faptul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 16:40 (7930 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2046 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3310 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1669 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1832 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1053 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3497 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3088 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5976 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6326 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...