Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Eșec usturător

Handbal, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 18-26 (8-13)

Eșec usturător

Ținând cont de startul slab de campionat al Brăilei și de problemele care afectează numeric și valoric lotul acesteia, spectatorii slobozeni se așteptau la o victorie a favoritelor. Din păcate, resursele handbalistice ale Sloboziei sunt la fel de limitate ca ale Brăilei pe timp de criză, cu deficit de pregătire fizică și tactică pe talerul echipei noastre, aspect care a generat sâmbătă, 16 septembrie 2017, o catastrofă de rezultat.

Slobozia, învinsă de slobozence 12 minute a durat echilibrul în partida dintre HCM Slobozia și Dunărea Brăila. Coordonatorul Diana Axinte a dat startul desprinderii... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 17:20 (4287 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Reprezentanții Colegiului Medicilor Ialomița se întrunesc zilele acestea pentru alegerea noilor membri ai Comisiei de Disciplină din cadrul instituției. Organizarea respectivelor alegeri a fost impusă de faptul că foștii membri ai Comisiei și-au dus la final cei 6 ani de mandat.

Un organism important
Potrivit actelor normative prin care Colegiul Medicilor Ialomița își desfășoară activitatea, rolul Comisiei de Disciplină este unul destul de important. Membrii acestei Comisii dispun cu privire la toate dosarele care vizează reclamațiile aduse medicilor din Ialomița cu privire la... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 16:35 (3755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia-Delta Dobrogea Tulcea 4-0

Succes pentru moral

Unirea Slobozia și-a reîncărcat bateriile în duelul Cupă-Campionat cu Delta Tulcea. După ce la mijlocul săptămânii au învins la Tulcea cu 4-1 prin dubla lui Bucă și prin golurile din penalty marcate de Răduca și Toma, sâmbătă, 16 septembrie 2017, galben-albaștrii i-au bătut și în campionat pe dobrogeni. Enache Costea continuă să promoveze puștii din lot. În Cupă l-a titularizat pe Lemnaru, în vreme ce în Campionat a debutat Ionuț Ene, acesta descurcându-se destul de bine.

Prima dublă pentru Năstase Dumitrescu-Ene, Apostol (Teodorescu ’75), Soare (Topor ’60), Drăguț (Gherasim ’66)-Năstase... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 15:10 (3360 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Aplicarea Legii 153/2017, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, a fost înțeleasă eronat de mulți aleși locali din Ialomița. Controlul de legalitate al Prefecturii Ialomița a scos la iveală faptul că administrația locală din Amara a interpretat greșit articolele cuprinse în acest act normativ. Așa se face că salarizarea unitară s-a transformat într-o adevărată harababură pe care edilii nu știu cum să o rezolve. Contactat pentru un punct de vedere oficial, primarul Ion Măiță nu a răspuns la telefon până la închiderea ediției.

Unde-i lege, nu-i tocmeală!
Legea... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 12:35 (8778 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Cele 4 internate școlare care funcționează în cadrul liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a-i atrage pe elevi. Reprezentanții unităților de învățământ susțin faptul că oferă condiții decente și sigure, chiar dacă mulți părinți preferă să-și lase copiii în grija persoanelor care închiriază camere în incinta apartamentelor sau garsoniere. De cele mai multe ori însă prețul perceput de privați este mai mare decât cel impus de școli.

Viața la internat
La Slobozia dețin internate Liceul Tehnologic «Al. Ioan Cuza», Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», Liceul Pedagogic «Matei Basarab... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 18:35 (9251 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Restaurantul Oskar usucă rufe pe aleile pietonale

La Slobozia este posibil

Restaurantul Oskar usucă rufe pe aleile pietonale

În urmă cu 3 luni reluam in extenso o investigație jurnalistică realizată în anul 2014. Potrivit informațiilor oficiale, la acel moment Restaurantul Oskar din Slobozia funcționa ilegal și ocupa abuziv 3 alei pietonale cu o lățime de 6 metri! De la apariția articolului au trecut alte 3 luni, iar pe una dintre aleile ocupate abuziv, proprietarul Restaurantului a ajuns să usuce... rufe!

O ilegalitate flagrantă Ridicată în anul 2009, clădirea care adăpostește Restaurantul Oskar are un regim de înălțime superior celui stabilit în PUZ, respectiv P+2 în loc de P+1. De asemenea, Restaurantul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 14:25 (6462 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

La solicitarea ziarului nostru, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut o prezentare detaliată a calității apei care curge la robinetele gospodăriilor din întreg județul Ialomița. Datele prezentate de inspectorii DSP vizează perioada ianuarie-august 2017 și scot în evidență faptul că, în cele mai multe cazuri, lichidul vital este impropriu consumului. Dincolo de acest aspect, informațiile date publicității evidențiază și lipsa de interes a reprezentanților autorităților locale în privința distribuirii în rețelele de aducțiune a apei un produs finit de calitate. Toate acestea în condițiile în care multe dintre localitățile unde apa are probleme au investit sume enorme pentru realizarea de... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 11:05 (8988 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

«Fabrica de goji» a familiei Began

«Fabrica de goji» a familiei Began

Lucreția Began are o tarabă în piață. O are de 25 de ani și vinde, ca toată lumea, roșii, și ardei, și vinete... Trandafiri în sezon, pătrunjel tot anul, frunză de țelină acum toamna, când e sezonul murăturilor... De câțiva ani însă, oamenii o caută pentru altceva. Căci Lucreția e singurul producător de goji din Piața Agroalimentară a Sloboziei. Deși scump, goji produs de Lucreția Began împreună cu soțul ei, Constantin, se vinde ca pâinea caldă. Iar dacă vrei, trebuie să ai rezervare sau să îl cultivi tu însuți. Noi am ales a doua cale și am bătut la poarta familiei Began de la Munteni Buzău...

Trufandale de la Lucreția... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2017, 13:20 (6661 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Programul de voluntariat inițiat de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență funcționează și în Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, în cadrul instituției își desfășoară activitatea cinci voluntari. Aceștia participă la misiunile de acordare a primului ajutor alături de paramedicii Serviciului Medical de Urgență Reanimare și Descarcerare (SMURD) din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia.

Un Ordin pentru voluntari Deși reglementată prin lege, activitatea de voluntariat nu... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2017, 12:45 (5277 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Așa cum era de așteptat, elevii din Ialomița încep din nou școala fără corn și fără lapte, alimentele distribuite în școli prin tradiționalul Program «Cornul și Laptele». Dacă până acum responsabilitatea cădea pe umerii Consiliului Județean Ialomița, de data aceasta neplăcuta situație este generată direct de Guvernul României. Cu câteva săptămâni înainte de debutul noului an școlar, oficialii Guvernului au decis să schimbe Normele de Aplicare a Programului, astfel că autoritățile locale au fost nevoite să reia toate procedurile. Cel mai probabil, elevii din județ vor primi alimentele aproape de sfârșitul primului semestru al anului în curs.

Autoritățile județene, luate prin surprindere... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2017, 19:20 (5006 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

Se întâmplă din nou la Slobozia

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

La o lună de la majorarea salariului la 13000 lei, primarul Adrian Mocioniu beneficiază de o nouă creștere salarială. Profitând de semnarea unui proiect european care va aduce comunității 50 mii de euro, primarul Sloboziei a semnat o dispoziție prin care își majorează, lui și celor doi viceprimari, o creștere de 25% la salariul de bază. Dispoziția emisă de către edilul local așteaptă avizul de legalitate al Instituției Prefectului Ialomița și are toate șansele să fie respinsă.

Fără număr pentru Mocioniu&Comp.
Nici nu s-a uscat bine semnătura de pe primul stat de plată încasat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 19:15 (20638 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Junioarele și-au aflat adversarele

Handbal, CSS Slobozia

Junioarele și-au aflat adversarele

A doua jumătate a lunii septembrie aduce startul în campionatele de handbal feminin rezervate junioarelor. CSS Slobozia participă în noul sezon competițional atât la junioare II, cât și la junioare III. Ambele echipe sunt la primul sezon al acestor categorii de vârstă. Echipa junioarelor II, pregătită de profesorul Marian Simion, este alcătuită, în marea majoritate, din jucătoare care în sezonul trecut au terminat pe locul 4 în campionatul junioarelor III. Lor li se adaugă pivotul Emanuela Nicolae și, după perioada de recuperare, Cristina Irimescu. Grupa din care fac parte mai cuprind echipele HM Buzău, Muntenia București, CSS 2 București, CSM București, Activ Plopeni. O serie destul de dificilă... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 17:25 (4360 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Bani publici cheltuiți inutil

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Primăria Amara a dat publicității sumele pe care le-a cheltuit vara trecută pentru organizarea «Festivalului de Agrement și Turism Balnear», «Festivalului Nămolului» și «Festivalului Clătitelor». Plătite exclusiv din bani publici, aceste evenimente au costat 100 mii de lei. Deși organizatorii au creat aceste manifestări cu scopul de a promova stațiunea Amara, ca și la edițiile anterioare, și la cele de anul acesta publicul nu s-a înghesuit să umple până la refuz Grădina de Vară a stațiunii balneare.

Evenimentele nimănui
Cele 3 festivaluri anonime organizate de Primăria Amara în... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 15:10 (7643 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

Miercuri, 13 septembrie 2017, printr-un Ordin al ministrului Educației, Manuela Zainea a fost numită la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a înlocuit-o pe Steluța Mitrea, cea care, înainte de debutul anului școlar, a fost numită în această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Un nou șef la IȘJ Ialomița Potrivit informațiilor, Ministerul Educației a emis un Ordin prin care a numit-o pe Manuela Zainea, profesor și consilier local PSD în Consiliul Local Slobozia, inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Simultan cu Ordinul de numire... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 19:20 (33478 vizualizări - 82 comentarii)

Click aici

SPORT

Apără Mădălina!!!

Handbal, Danubius Galați-HCM Slobozia 20-21 (12-11)

Apără Mădălina!!!

HCM Slobozia a plecat la Galați cu gândul la primele 3 puncte din noul sezon, dar oarecum cu inima îndoită. Adversara Danubius a învins în prima etapă vicecampioana Dunărea Brăila și pornea cu prima șansă. Iar în minutul 14, când Mădălina Conache dădea golul de 8-4 pentru gazde, puțini slobozeni mai sperau la reabilitare. Cu toate acestea, elevele lui Dumitru Muși au revenit în joc, iar extrema Mădălina Toma a fixat scorul la pauză la 12-11 pentru Galați.

Succes pe muchie de cuțit
Aceeași jucătoare aduce în premieră Slobozia în avantaj, 15-14, în minutul 41. Mădălina Predoi asigură... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 17:45 (4054 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

La Fetești

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

După ce a anunțat public faptul că renunță la funcția de primar al municipiului Fetești, Sorin Gafițoi a revenit asupra deciziei. Astfel, la sfârșitul săptămânii precedente, acesta s-a hotărât să nu mai demisioneze. În schimbul revenirii, edilul a solicitat șefilor Organizației PSD Ialomița excluderea din Primăria Fetești a viceprimarului Silica Tudor.

Scandal politic la Fetești Ales în urma scrutinului electoral din 5 iunie 2016, Sorin Gafițoi și-a prezentat public demisia din funcția de primar al municipiului Fetești în urmă cu 2 săptămâni. Edilul și-a motivat decizia explicând faptul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 16:40 (7924 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 4-1

Săptămână neagră

La mijlocul săptămânii trecute Slobozia pierdea cu 4-2 mult așteptatul derby cu Farul. Toma și Bucă punctau pentru echipa noastră, în vreme ce trupa lui Petre Grigoraș replica prin golurile lui Botea, Dragu și Raphael Stănescu. Ultimul mai reușise o dublă contra Sloboziei, când evolua pentru Dinamo 2 în Liga Secundă. N-a fost cel mai rău meci pentru elevii lui Enache Costea, dar rezultatul de pe terenul din Techirghiol avea să aducă după sine un alt eșec ale cărui proporții nu le prevedea nimeni.

Regresul din meciul cu Progresul
Echipa care se vrea continuatoarea legendarei Progresul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 15:10 (3113 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ciochina-n sărbătoare!

Ciochina-n sărbătoare!

De peste 150 de ani, aproape neîntrerupt, Ciochina marchează printr-un bâlci tradițional data de 8 septembrie, numită popular Sfânta Maria Mică. Anul acesta, Sărbătoarea a reunit mii de oameni, venite din toate zonele țării. Autoritățile locale consideră evenimentul drept cel mai important din întreg anul, drept pentru care îi acordă o atenție sporită. «Practic, nu există locuitor al comunei care să nu fi venit măcar o dată la bâlciul de Sfânta Marie. Iar dacă a venit o dată, vine mereu!» explică primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu.

Bâlciul la care trebuie să participi
... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 14:25 (4014 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, lider solitar

Așa cum anticipam, startul de sezon este foarte reușit pentru Abatorul Slobozia. Cu lot îmbunătățit și Ion Ionescu pe bancă, este singura care a obținut maximum de puncte după cele 3 etape disputate în Campionatul Ligii a IV-a. În ultima etapă jucată sâmbătă, 9 septembrie 2017, Abatorul a învins clar la Scânteia și, pe lângă cele 9 puncte, se bucură și de un golaveraj excelent, 14-4. Pe locul 2 urcă Secunda Adâncata care, după egalul de la Amara, a reușit să surprindă din nou prin victoria clară de la Țăndărei. Podiumul este completat de Unirea Ion Roată care a adunat, la rându-i, 7 puncte după victoria cu Spicul Colelia. De notat și prima victorie stagională a campioanei CS Amara, care s-a impus... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 13:10 (3380 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Un adolescent de 15 ani a terorizat întreaga Slobozie. Tânărul este campion la dosare penale pentru numeroase furturi pe care le-a comis. În evidențele Poliției numele său apare în aproximativ 100 de anchete, instrumentate numai în ultimii 2 ani. Surse judiciare susțin faptul că este printre cei mai mari hoți care-și fac veacul prin oraș. Deși îl cunosc destul de bine, oamenii legii nu-l pot trage la răspundere din cauza procedurii anevoioase care implică efectuarea de expertize medicale și psihiatrice, greu de pus în practică.

Recordman la dosare penale
Un adolescent de 15 ani... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 11:20 (7575 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Două incendii la Ograda

Jarul unei țigări aprinse aruncate la întîmplare a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Ograda. Evenimentul a fost anunțat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:59
(9056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Grivița: Autoturism furat, depistat de polițiști

În noaptea joi spre vineri, 26/27 iulie a.c., în jurul orei 4,30, polițiști din cadrul Secției Rurale Grivița au depistat un autoturism condus de un bărbat, de 41 ani, domiciliat în București. Șoferul nu ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:57
(7622 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pîine fără documente, confiscată

În cursul zilei de joi, 26 iulie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au organizat și desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(9904 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Borănești și Fetești

Joi, 26 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 10,15, pe DJ201, în afara comunei ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 15:54
(10254 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fura din mașini

În cursul zilei de miercuri, 25 iulie a.c., polițiști de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au reținut un tînăr, de 22 ani, din Fetești, cercetat pentru comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:33
(7655 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Prinși la furat de porumb

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați, cu vîrstele de 24, respectiv 38 ani, ambii din comuna Bordușani, suspecți de comiterea infracțiunii de furt calificat. Poliția Municipiului Fetești a ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:32
(8925 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8563 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9310 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7645 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8640 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10186 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7838 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8189 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9452 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7413 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10152 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8847 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8413 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10024 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7887 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7713 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9084 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9838 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8439 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8711 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...