Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 4-1

Săptămână neagră

La mijlocul săptămânii trecute Slobozia pierdea cu 4-2 mult așteptatul derby cu Farul. Toma și Bucă punctau pentru echipa noastră, în vreme ce trupa lui Petre Grigoraș replica prin golurile lui Botea, Dragu și Raphael Stănescu. Ultimul mai reușise o dublă contra Sloboziei, când evolua pentru Dinamo 2 în Liga Secundă. N-a fost cel mai rău meci pentru elevii lui Enache Costea, dar rezultatul de pe terenul din Techirghiol avea să aducă după sine un alt eșec ale cărui proporții nu le prevedea nimeni.

Regresul din meciul cu Progresul
Echipa care se vrea continuatoarea legendarei Progresul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 15:10 (3116 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ciochina-n sărbătoare!

Ciochina-n sărbătoare!

De peste 150 de ani, aproape neîntrerupt, Ciochina marchează printr-un bâlci tradițional data de 8 septembrie, numită popular Sfânta Maria Mică. Anul acesta, Sărbătoarea a reunit mii de oameni, venite din toate zonele țării. Autoritățile locale consideră evenimentul drept cel mai important din întreg anul, drept pentru care îi acordă o atenție sporită. «Practic, nu există locuitor al comunei care să nu fi venit măcar o dată la bâlciul de Sfânta Marie. Iar dacă a venit o dată, vine mereu!» explică primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu.

Bâlciul la care trebuie să participi
... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 14:25 (4014 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul, lider solitar

Așa cum anticipam, startul de sezon este foarte reușit pentru Abatorul Slobozia. Cu lot îmbunătățit și Ion Ionescu pe bancă, este singura care a obținut maximum de puncte după cele 3 etape disputate în Campionatul Ligii a IV-a. În ultima etapă jucată sâmbătă, 9 septembrie 2017, Abatorul a învins clar la Scânteia și, pe lângă cele 9 puncte, se bucură și de un golaveraj excelent, 14-4. Pe locul 2 urcă Secunda Adâncata care, după egalul de la Amara, a reușit să surprindă din nou prin victoria clară de la Țăndărei. Podiumul este completat de Unirea Ion Roată care a adunat, la rându-i, 7 puncte după victoria cu Spicul Colelia. De notat și prima victorie stagională a campioanei CS Amara, care s-a impus... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 13:10 (3380 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Un adolescent de 15 ani a terorizat întreaga Slobozie. Tânărul este campion la dosare penale pentru numeroase furturi pe care le-a comis. În evidențele Poliției numele său apare în aproximativ 100 de anchete, instrumentate numai în ultimii 2 ani. Surse judiciare susțin faptul că este printre cei mai mari hoți care-și fac veacul prin oraș. Deși îl cunosc destul de bine, oamenii legii nu-l pot trage la răspundere din cauza procedurii anevoioase care implică efectuarea de expertize medicale și psihiatrice, greu de pus în practică.

Recordman la dosare penale
Un adolescent de 15 ani... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 11:20 (7578 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este acoperită de gunoaie

Ialomița este acoperită de gunoaie

Salubrizarea este una dintre problemele pe care localitățile din Ialomița încă nu le-au rezolvat. De la începutul anului și până în prezent, Garda de Mediu Ialomița a scos la lumină problemele de mediu ale administrațiilor locale. Un nou raport al instituției arată că situația este neschimbată.

O problemă greu de gestionat În numeroase ediții, ziarul nostru a prezentat pe larg modul în care administrațiile locale din Ialomița înțeleg să asigure salubrizarea în comunitățile pe care le reprezintă. Din păcate, în ciuda numeroaselor controale și verificări, aleșii ialomițenilor au lăsat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 15:05 (5048 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Acuzat în spațiul public de multe ori cu privire la faptul că a participat la prejudicierea bugetului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, juristul Vasile Zamfir cere acum și executarea silită a unității medicale! Acțiunea lui Zamfir își are temeiul în baza unei sentințe a Tribunalului Ialomița, prin care instanța a obligat cel mai mare spital din județ să plătească angajaților tichetele de masă din perioada 2013-2016. Suma pentru care Vasile Zamfir vrea să execute Spitalul Slobozia este de 4000 de lei. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Vasile Zamfir nu a răspuns la telefon.

Prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 11:05 (12940 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

Real pericol pentru elevi

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

A devenit deja o tradiție ca în Ialomița anul școlar să înceapă cu stângul. Un Raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, transmis Prefecturii Ialomița, scoate la lumină problemele din școlile și grădinițele județului la câteva zile distanță de momentul în care elevii și preșcolarii trebuie să intre în clase. La momentul de față, 15 unități de învățământ nu dețin autorizații sanitare de funcționare, iar alte câteva zeci duc lipsă de autorizații ISU împotriva incendiilor. Mai grav este faptul că atât primăriile care le au în administrare, cât și directorii acestor instituții au avut la dispoziție mai bine de un an pentru a remedia deficiențele.

Școli fără autorizații... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 15:10 (7087 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă la Fetești

Exclusiv: Reținut de polițiști în cimitir, după ce și-a omorât vecinul

Crimă odioasă la Fetești. Un bărbat de 46 de ani a murit pe loc după ce a fost înjunghiat de un vecin. Rudele defunctului susțin că între victimă și agresor exista un conflict mai vechi. Suspectul a fost identificat la 2 ore după crimă, într-un cimitir de la marginea Feteștiului.

Victima a murit pe loc
Tragedia de la Fetești s-a petrecut în seara zilei de  7/8 septembrie 2017, pe o stradă lăturalnică din oraș. Agresorul, identificat în persoana numitului Dan Toader, a pornit o discuție contradictorie cu vecinul său Gheorghe Ciocea, care a degenerat într-un adevărat scandal... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 13:28 (9176 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

Cutremur administrativ la Fierbinți-Târg

Deturnare de fonduri marca «Iusein Iuksel»

bonus: Drept la replică

Rezultatul alegerilor locale parțiale de la Fierbinți-Târg a avut drept consecință trecerea administrației locale de sub controlul PSD sub cel al PNL. După un an și mai bine de guvernare însă, problemele cu care se confruntă administrația rămân insurmontabile. Un control recent al Gărzii de Mediu Ialomița s-a soldat cu o sancțiune contravențională de 10 mii de lei, iar moștenirea lăsată de ex-primarul Iusein Iuksel riscă să blocheze activitatea Primăriei. Noul edil local, Dobrică Pârvu, declară că face eforturi pentru normalizarea situației și cere sprijin autorităților județene. «Locuitorii orașului Fierbinți au dreptul la o viață normală, indiferent cine conduce Primăria! Nu dorim decât să rezolvăm... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 10:45 (13470 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Prestație apreciată la Mangalia

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Prestație apreciată la Mangalia

bonus: Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană; Raul Cârstoiu, vitezistul din banda dreaptă

Grupa 2005 a Unirii Slobozia a bifat un nou turneu, de data aceasta la Mangalia. La «Challenge Cup», puștii lui Ion Ionescu au jucat 4 meciuri și, în ciuda faptului că au reușit o victorie și un egal pierzând celelalte două partide la limită, scor 0-1, au arătat potențial, au lăsat o bună impresie și doar ezitările din atac i-au privat de rezultate mai consistente. Cei prezenți au fost de acord că acești copii ai Unirii au viitor și tocmai de aceea continuăm să vi-i prezentăm.

Alexandru Munteanu, liderul din linia mediană Joacă fotbal de la 7 ani, fiind dus la întâlnirea cu mingea de... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2017, 12:35 (4646 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

«Statuia Libertății» de la Jilavele a împlinit 18 ani

Comuna Jilavele e ultima comunitate din Ialomița, pe drumul către Ploiești... La o goană de cal de intrarea în sat, dinspre Urziceni, în curtea lui Dumitru Marin tronează de 18 ani o copie în miniatură a Statuii Libertății. Cine are ochi buni, o poate zări din goana mașinii. Cine are curiozitatea, poate să bată la poartă. Dumitru Marin n-a refuzat pe nimeni... Și a spus povestea Statuii de 100 de ori. Iar nouă încă dată!

Meșterul de la Casa Poporului
Dumitru Marin a fost pietrar de meserie. A lucrat la Casa Poporului, unul dintre primii lucrători pe care i-a adus Ceaușescu să... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 13:25 (6370 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia-CSM București 29-37(12-19)

Cea mai așteptată înfrângere

Campioana României a venit la Slobozia, a jucat și a învins. Pe teren, spre decepția cruntă a publicului spectator, nu a fost Cristina Neagu, cea mai bună handbalistă a lumii preferând să sară peste acest joc. Au fost în schimb Gulden, Manea sau Kurtovic, iar spectacolul sportiv a fost la el acasă. Firește, nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, valoarea echipei bucureștene făcând deja înconjurul Europei. Oaspetele s-au impus încă din start, desprinzându-se iremediabil pe tabelă. La pauză a fost 19-12 pentru București, cu portarul Alina Iordache în mare formă și cu Gulden perfectă la 7 metri. De la Slobozia au ieșit în evidență Mădălina Ion, Enescu și Burlachenko.

Alina Ilie, la superlativ!... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2017, 12:20 (3153 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

Virusul West Nile a făcut prima victimă în Ialomița

O bătrână de 76 de ani din comuna Gheorghe Lazăr se zbate între viață și moarte la Spitalul «Agrippa Ionescu» din București, după ce a fost înțepată de un țânțar. Femeia a fost infectată cu virusul West Nile, care provoacă meningita. Direcția de Sănătate Publică Ialomița explică faptul că situația nu este singulară, alți patru ialomițeni fiind suspecți de infecții West Nile, însă în cazul acestora testele serologice nu au confirmat prezența virusului în organism.

Un virus periculos Specialiștii în Sănătate Publică explică faptul că virusul West Nile, transmis prin înțepătura de țânțar... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2017, 17:40 (4438 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

La 6 luni de la împuternicirea sa în funcție, comisarul șef Marian Neagu renunță la comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta a ieșit la pensie începând cu data de 1 septembrie 2017. Dosar de pensionare și-a depus și comisarul șef Ioan Tița, fostul șef al Poliției Urziceni, împuternicit să ocupe funcția de adjunct al inspectorului șef al IPJ Ialomița. În prezent, conducerea instituției este asigurată de adjunctul Iulian Tudorache. Statistica arată că, de la începutul anului și până în prezent, peste 100 de polițiști ialomițeni și-au depus dosarele pentru pensionare!

Sarabanda șefilor din Poliție... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 15:20 (14964 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Amendă de 100 mii de lei pentru Expur

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Societatea Expur din Slobozia a fost amendată cu 100 mii de lei de Garda de Mediu pentru deversări de ape uzate în râul Ialomița! Reprezentanții Gărzii de Mediu susțin faptul că firma a încălcat, printre altele, autorizația de mediu pe care a primit-o în 2013. Informația a fost făcută publică de comisari după ce mai mulți cetățeni din Slobozia au reclamat faptul că în aer se simte un miros puternic, venind din zona râului Ialomița.

Slobozia, acoperită de un miros urât
Garda de Mediu Ialomița a fost asaltată și în vara aceasta de zeci de reclamații venite din partea cetățenilor... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 12:15 (11758 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia își caută manager

Spitalul din Slobozia își caută manager

Consiliul Județean Ialomița organizează în această lună un concurs pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit calendarului, testarea se desfășoară în perioada 18-29 septembrie 2017, și are o singură probă: susținerea unui proiect de management. Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, susține că se va înscrie la acest examen.

În sfârșit, concurs
Deși ar fi trebuit să fie organizat încă din luna aprilie a acestui an, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia se va desfășura între... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 18:55 (19664 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Tenis de câmp

Daria Tudor, primul titlu la 14 ani

Jucătoarea antrenată de Ionel Iordache la TenisCon Slobozia, Daria Tudor, este într-o evidentă ascensiune în tenisul juvenil. Dovadă stă și titlul obținut săptămâna trecută la Cupa «Tenis Team», în București, primul turneu pe care îl câștigă la categoria 14 ani unde a urcat recent. De remarcat că Daria s-a impus la această competiție fără să piardă vreun set. Ea a trecut în primul tur de Cătălina Tudoroiu, scor 6-4, 6-1, pentru ca în turul 2 să se impună în fața ploieștencei Iulia Tudoran, cu 6-3, 6-2. Emanuela Rusu i-a fost adversară în semifinală, fază de care Daria a trecut cu 6-0, 6-4. Finala a însemnat, totodată, și cel mai bun joc prestat de sportiva din Slobozia. Adversară i-a fost Dara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 17:05 (5619 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

Pentru 60 de zile

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

După demiterea Luminiței Barcari, Ministerul Educației a numit în seara zilei de luni, 4 septembrie 2017, un nou șef pentru Învățământul ialomițean. Este vorba despre Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Mitrea a fost delegată să ocupe această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Demisă pentru greșeli comise la IȘJ Arad La finele lunii trecute, ministrul Liviu Pop demitea, prin Ordin transmis pe fax, 13 inspectori școlari generali, printre care și pe Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta a părăsit... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 14:25 (18763 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Lupte pe plajă

Marian Stanciu, vicecampion național

În perioada 1-3 septembrie 2017, pe plaja «Doina» din Mamaia, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat cadeților și juniorilor. CS Amara s-a întors de la această competiție cu medalia de argint obținută de Marian Stanciu, în concursul cadeților la categoria 60 de kilograme. Deloc neglijabil este și locul 5 obținut de Cristian Miu la juniori, în cadrul categoriei 70 kg. Marian Moraru nu s-a putut baza la această competiție pe aportul lui Cristian Lungu, a cărui prezență ar fi adus cu siguranță Amarei încă o medalie. Cristian se întoarce în sală și va reprezenta în această săptămână România la Campionatul Mondial al cadeților, care se va desfășura la Atena. Sportivul din Amara... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 12:20 (3499 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalul serviciilor de pază la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cere în instanță societății  Dragostal Security, firma care a asigurat paza Spitalului Slobozia până în aprilie 2017, despăgubiri de 30 mii de lei pentru nerespectarea contractului de prestări servicii. Societatea Dragostal Security este controlată de Dragoș Slăniceanu, fostul candidat PSD la Primăria Gheorghe Doja, care explică faptul că firma a rămas fără licență de funcționare. «Nu mai avem licență de funcționare pentru această societate, pentru că a expirat!» a explicat Slăniceanu. Mai mult, în primăvara anului trecut acesta a fost acuzat public de managerul interimar... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 10:50 (9546 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Consiliul Județean Ialomița împarte «firimituri» financiare administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița se convoacă într-o nouă ședință ordinară. Sedința are pe ordinea de zi nu mai puțin de 11 proiecte de hotărîre, care vizează atît activitatea curentă a instituției, cît și decizii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:54
(19558 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident stupid cu un șofer de motoscuter

Un accident rutier s-a produs marți, 22 iunie, în municipiul Fetești. În urma incidentului o persoană a fost rănită, fiind transportată la spitalul din localitate pentru investigații medicale suplimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:25
(24769 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Recidivist încarcerat după ce i-a amenințat pe săteni cu un furcoi și o cazma

După ce și-a ispășit o pedeapă cu închisoarea, condamnat fiind pentru infracțiunea de omor, un bărbat din Reviga a ajuns din nou după gratii întrucît zilele precedente a provocat un scandal de amploare ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:24
(21548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga scandal


Hoți de cablu electric, reținuți de polițiști

Trei tineri reținuți de polițiștii din Urziceni vor fi prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria din localitate cu propunere de arestare preventivă, după ce au fost identificați ca fiind autorii mai ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:23
(20744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți cablu


Urziceni: Amenzi în trafic

Marți, 22 iunie, în intervalul orar 17,30-19,30, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pe raza localității. În cadrul acțiunii polițiștii au legitimat 40 de persoane, au controlat 35 de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 14:22
(19981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

Ansamblul folcloric «Doina Bărăganului», la Festivalul Internațional de Folclor de la Pilsen-Cehia

În perioada 9-13 iunie 2010, ansamblul folcloric «Doina Bărăganului» al Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a participat la cea de-a 14-a ediție a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:52
(24042 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu trei persoane încarcerate

Evenimentul s-a petrecut în cursul dimineții de miercuri, 23 iunie , în jurul orei 9.00, la intersecția DN2 cu DJ102H, pe raza comunei Glodeanu Sărat, sat Căldărușanca, din județul Buzău. O autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:41
(21198 vizualizări - 0 comentarii)


Curs de MEDIERE la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze în perioada imediat următoare un curs de MEDIERE cu un furnizor de formare în domeniul medierii acreditat. La cursul de M ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:39
(24573 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri pentru acciza redusă la motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește producătorilor agricoli că riscă să nu beneficieze de acciza redusă pentru motorina utilizată în agricultură dacă nu depun, pînă la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2010, 12:34
(21640 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:39
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 19:22
(11792 vizualizări - 0 comentarii)


Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Cristudor, reconfirmat în funcția de procuror șef al DNA Slobozia

Recent, Consiliul Superior al Magistraturii a decis reconfirmarea în funcția de conducere a Direcției Naționale Anticorupție-Biroul Teritorial Slobozia a procurorului Dumitru Cristudor. Astfel, Cristudor ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 13:04
(24330 vizualizări - 1 comentariu)


Angajăm urgent

Mobila SA angajează tîmplari și tapițeri cu experiență în domeniu. Se oferă salariu atractiv. Informații la sediul din Șos. Brăilei, nr. 5, (vizavi de Vamă). ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 11:03
(14666 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, locul 5 la nivel național: Rata șomajului-11,35%

Potrivit ultimelor date furnizate de AJOFM Ialomița, rata șomajului în luna luna mai 2010 a fost în scădere. Așadar, în luna mai, procentul a fost de 11,35%, inferior celorlalte luni ale începutului de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2010, 10:47
(12893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


«Situația actuală a persoanelor seropozitive din județul Ialomița»

Uniunea Naționala a Organizațiilor Persoanelor Afectate de HIV/SIDA din România (UNOPA) organizează marți, 22 iunie, ora 14,00, conferința de presă cu tema «Situația actuală a persoanelor seropozitive din ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 18:34
(20448 vizualizări - 0 comentarii)


Criminalii de la volan

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, în jurul orei 02.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:56
(22959 vizualizări - 0 comentarii)


Violatori după gratii

În cursul zilei de duminică, 20 iunie, un tînăr, de 20 de ani, din Făcăeni a fost reținut de polițiști și prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești cu propunere de arestare preventivă, pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 17:40
(22467 vizualizări - 1 comentariu)


Condeești: «Premierea celor ostenitori în via Domnului»

La Școala cu clasele I-VIII din localitatea Condeești, în ultima zi de școală a avut loc premierea a unui număr de nouă elevi care s-au remarcat prin activitățile religioase desfășurate la nivelul școlii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 10:30
(26100 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-au bătut în scara blocului și au făcut scandal la sediul Poliției

Sîmbătă dimineață, 19 iunie a.c., la ora 05.30, Poliția Slobozia a fost solicitată să intervină pentru aplanarea unei bătăi iscate între doi tineri chiar în scara blocului în care locuiau. La vederea echipajului ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:15
(23322 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Slobozia: A apelat 112 mințind că polițiștii sînt băuți

Un șofer de autocar a apelat 112 încercînd astfel să-i intimeze pe polițiștii care tocmai îl opriseră pentru un control de rutină. Șoferul, sesizînd că polițiștii urmau să-l sancționeze pentru abateri la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(18546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia


Fetești: Băuturi alcoolice contrafăcute, la vînzare

Un bar din Fetești a fost amendat de polițiști întrucît se încerca vînzarea a aproximativ 100 de litri de votcă contrafăcută. Fiindu-i solicitate amănunte asupra cantității de băuturi aloolice depistate ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:14
(20230 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești


Infractori după gratii

Polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 31 de ani, domiciliat în municipiul reședință de județ. Pe numele acestuia, la data de 6 iunie a.c., Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:13
(19575 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: urmăriți


Fetești: Depistat beat la volan, un clujean le-a prezentat polițiștilor un permis fals

Pe strada Bărăganului, din Fetești, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, la volan aflîndu-se un bărbat ce emana halenă alcoolică. Fiindu-i solicitate documentele personale ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:12
(18870 vizualizări - 0 comentarii)


Două persoane rănite în urma unui accident cauzat de un «șofer» fără permis

Două persoane au fost rănite și un autoturism a fost avariat în urma unui accident cauzat de un tînăr, de 21 de ani, fără permis. Evenimentul rutier s-a produs pe DJ306A, în apropierea localității Crunți ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2010, 07:11
(13058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Șoferi cu sabie la volan

Joi, 17 iunie, un echipaj de siguranță publică mixt a descoperit, la un control de rutină, o sabie într-un autoturism oprit în trafic la Urziceni. Inițial, conducătorul auto a refuzat să prezinte actele ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:58
(24184 vizualizări - 2 comentarii)


Icre negre la borcan pe DN2A

Joi, 17 iunie, în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Giurgeni, în colaborare cu un echipaj al Serviciului Rutier au depistat, pe DN2A, în localitatea Giurgeni, un tînăr, în vîrstă de 20 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:55
(12354 vizualizări - 2 comentarii)


Comunele din vestul județului, luate la puricat

Joi, 17 iunie, polițiștii ialomițeni au organizat o serie acțiuni în comunele Movilița, Coșereni, Borănești și Bărcănești. Efectivele ce au acționat în comunele vizate au urmărit cu precădere verificarea ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:50
(26579 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița, prima în România la plata pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 595250283 euro, reprezentînd 96% din suma de 619,8 milioane euro, sprijin din Fondul European de Garantare Agricola (FEGA) alocat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:29
(22241 vizualizări - 0 comentarii)


Stop evaziunii fiscale din agricultură: Garda Financiară și Poliția, echipaje mixte de control pe șosele

În această perioadă, pe drumurile naționale și județene sînt prezente echipaje mixte Gardă Financiară-Poliție. Scopul declarat al acțiunii este stoparea evaziunii fiscale din agricultură, vizați fiind ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 10:34
(23879 vizualizări - 0 comentarii)


Controale tematice pentru prevenirea incendiilor

Pompierii ialomițeni trag un semnal de alarmă cu privire la pericolele reprezentate de incendii pe perioada campaniei de recoltare a păioaselor. Dată fiind incidența acestui fenomen în intervalele de timp ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 14:26
(25184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: incendiu pompier


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...