Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Au plecat spre școală amețiți de alcool

Doi elevi din Munteni Buzău au ajuns la spital după ce s-au îmbătat

Distracția dinainte de cursuri a doi elevi din Munteni Buzău s-a terminat la spital. Băieții, în vârstă de 12 și 13 ani, au fost găsiți pe stradă în stare de ebrietate. Unul dintre ei avea o alcoolemie de 1,6 miligrame alcool în sânge, fiind transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. Vestea a picat ca un trăsnet în rândurile profesorilor, care declară faptul că băieții au rezultate bune la învățătură. Reprezentanții școlii din localitate susțin că-i vor include pe cei doi copii într-un program de consiliere. Între timp, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a deschis o amplă anchetă în acest caz.

Și-au făcut curaj cu țuică pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2017, 10:45 (6516 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Un consiliu județean, două administrații politice

Victor Moraru apropie anul

Un consiliu județean, două administrații politice

bonus: Larisa, a mai rămas puțin! Concurs cu dedicație pentru funcția de «county manager»

Joi, 18 mai 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul acesteia au fost aprobate o serie de proiecte de hotărâre de o reală importanță pentru administrația publică, dar și pentru contribuabilii ialomițeni. Printre acestea se numără hotărârea privind aprobarea «Strategiei în domeniul eficienței energetice» sau cea privind constituirea Asociației de dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Dincolo de aceste decizii însă, ședința a fost scena unui nou episod al războiului politic dintre consilierii PSD-ALDE și cei ai PNL...

Un război fără învingători
... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 16:05 (5091 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polaris M Holding a premiat elevii participanți la concursul de compuneri pe teme ecologice

Miercuri, 24 mai 2017, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, Polaris M Holding a premiat elevii clasei a III-a, participanți ai concursului de compuneri pe teme ecologice. Concursul de compuneri și vizita pe care elevii au efectuat-o la stația de sortare și reciclare din municipiul Constanța s-a desfășurat în perioada 15-23 mai 2017 și fac parte din campania de educație ecologică desfășurată sub sloganul «Deșeurile reciclabile te inspiră».

Polaris M Holding, alături de elevii din Slobozia
Concursul s-a desfășurat în perioada 15-19 mai a.c., în cadrul programului național... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 15:30 (7427 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Calificare la turneul final

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 3

Calificare la turneul final

Râmnicu Vâlcea a găzduit, în perioada 19-21 mai 2017, meciurile grupei C din cadrul turneului semifinal II al campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 3. CSS Slobozia a fost din nou la înălțime, fetele pregătite de profesorul Marian Simion reușind încă o dată să câștige grupa cu un bilanț de 2 victorii și 1 egal. După un prim joc cu FESF Craiova, câștigat categoric cu 36-14, a urmat confruntarea cu Pegasus Târgu Mureș, terminată la egalitate, 23-23, și cu un gol anulat în final lui Naomi Vasile pe motiv că mingea a intrat în poartă după terminarea timpului de joc. O contribuție importantă în economia rezultatului a avut-o portarul Patricia Drăghici, care a dorit să-și ajute echipa... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 14:20 (7775 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9057 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara, campioana Ialomiței

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioana Ialomiței

În 1983, profesorul Ion Radu ducea Amara în lupta pentru promovarea în Divizia C, actuala Ligă a 3-a. Pe-atunci, divizia județeană era structurată pe 2 serii, iar echipa stațiunii balneare avea ulterior să piardă barajul cu Unirea Urziceni. În 2011, profesorul Florin Martinescu pierdea pe final de sezon lupta cu Viitorul Axintele. În 2017, antrenorul Robert Tereacă ia titlul de campioană a județului Ialomița. Deși mai sunt 3 etape, victoria cu 3-1 în jocul cu Bărăganul Ciulnița a păstrat Amara la 9 puncte în fața Rapidului Fetești și a Recoltei Gheorghe Doja, iar cum rezultatele directe îi sunt favorabile, așteaptă deja cu nerăbdare medaliile de campioană. În meciul cu Ciulnița au intrat, din... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 10:45 (10089 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Ștrandul municipal din Slobozia rămâne cu lacătul pe poartă

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Reprezentanții Inter Group, firma care a concesionat ștrandul municipal din Slobozia cu 10 ani în urmă, anunță că spațiul de agrement va rămâne închis în sezonul estival 2017. Toate acestea din cauza unui litigiu în instanță pe care administratorii societății îl au cu municipalitatea. Oficialii Inter Group solicită anularea contractului de concesiune încheiat cu Primăria Slobozia, motivând că administrația locală i-a obligat la plata unei redevențe majorată în mod nejustificat, din cauza unei erori de calcul. Mai mult, aceștia solicită plata unor despăgubiri în valoare de 60 mii de euro pe care i-au cheltuit pentru modernizarea ștrandului.

Algoritm de calcul eronat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 18:25 (7017 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Îngropați de Popa

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 2-1

Îngropați de Popa

Meciurile jucate contra sateliților au doza lor de neprevăzut. Spre exemplu, în confruntarea cu Unirea Slobozia, disputată vineri, 19 mai 2017, pe stadionul «Romprim», Dinamo II i-a adus de la prima echipă pe Popa, Spătaru, Petre sau Popescu, jucători cu multe apariții în Liga I, în sezonul recent încheiat. Principala problemă a echipei lui Ion Ionescu n-a fost aceasta, ci din nou lipsa de concentrare în fața porții. Meciul a început bine pentru galben-albaștri. În minutul 3, Răduca este faultat clar în careul advers, iar experimentatul Toma nu iartă de la punctul cu var. Al doilea moment de referință al jocului se petrece în minutul 27 al meciului, când Toma este faultat dur de Alin Dudea, iar... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 16:50 (5985 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Maculatură de sertar

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe procesul verbal care a făcut celebră Poliția Locală Slobozia pe tot mapamondul, și Abaza o comite din nou. Plictisit de munca repetitivă la birou și de IQ-ul de cimpanzei al angajaților din dotare, acesta ține musai să demonstreze că excelează la capitolul comunicate.

Coelho e mic, Abaza este mare!
Un banal comunicat de presă menit să informeze populația că polițiștii comunitari nu taie frunză de pomană la câini pe banii contribuabililor a fost transformat de directorul instituției într-o epopee urbană. Concret, o patrulă de poliție a prins... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 15:45 (7374 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în focurile barajului

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia trăiește din nou periculos finalul de sezon. Privirile iubitorilor de handbal se vor îndrepta, în perioada 24-27 mai 2017, către Sfântu Gheorghe, localitate unde se va desfășura barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională. Pentru echipa noastră «momentul 0» în această competiție va fi joi, 25 mai, când handbalistele antrenate de Dumitru Muși se vor duela cu Dinamo București. Dacă în ultimii 2 ani Unirea a avut parte la baraj de adversari relativ facili, de data aceasta va întâlni o echipă cu intenții clare de promovare. Dinamo București se anunță a fi în câțiva ani o adversară serioasă, la supremația în Ligă, pentru CSM București. Antrenorul Dumitru... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 14:40 (5533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Aviz de la Ministerul Finanțelor pentru o renovare de apartament

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a cerut unui proprietar de apartament din Slobozia «un acord din partea Statului Român reprezentat prin Ministerul Finanțelor» pentru renovarea unui apartament! Florina Stancu Drăgoi a formulat împotriva semnatarilor Certificatului de Urbanism care prevede (și) această aberație o plângere penală. În fapt, susține petenta, autoritățile locale se fac vinovate de «abuz în serviciu»: «De 5 luni așteptăm o autorizație de construire pentru care am cheltuit până acum peste 5000 de lei! E un abuz care nu poate fi explicat și nici tolerat. Practic, tot noi suntem vinovați pentru că am vrut să construim legal...».

Istoria sordidă a unei autorizații... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 13:20 (9797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Dezastru ecologic oficial

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița confirmă dezastrul ecologic de la nivelului județului. Potrivit datelor statistice, Ialomița are 31 hectare de depozite necontrolate de deșeuri! De asemenea, în 51 de localități din Ialomița serviciile de salubritate funcționează parțial, iar în celelalte 15 aceste servicii nu sunt funcționale. Daniel Popescu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița, susține că situația s-ar putea îmbunătăți. «Există o anumită preocupare a autorităților, dar nu suficient ca să fim mulțumiți. Vom relua controalele pentru a vedea dacă s-au aplicat măsurile de conformare!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Estimări oficiale alarmante... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 10:45 (6769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vijelie puternică la Făcăeni

Vijelie puternică la Făcăeni

Codul Galben emis de meteorologi în județul Ialomița a făcut prăpăd în comuna Făcăeni. Din cauza vântului puternic, acoperișurile a mai multor gospodării au fost parțial afectate, iar câțiva copaci au fost doborâți. Reprezentanții Comitetului pentru Situații de Urgență se află la fața locului pentru a face o evaluare corespunzătoare a pagubelor.

Pagube în evaluare
Ialomița s-a aflat luni, 22 mai 2017, după orele amiezii sub avertizare Cod Galben de vreme rea. Din primele informații, o furtună s-a abătut asupra localității Făcăeni. Vântul puternic a afectat acoperișurile unui număr... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 21:34 (8435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

9 ani de procese pentru un drept legal

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

Vechi de aproape 9 ani, războiul administrativ dintre societatea Atlantic Studio și Primăria Slobozia este departe de a se finaliza. Deși instanța a admis definitiv includerea în Planurile Urbanistice Zonal și de Detaliu a terenului concesionat de firmă în anul 2008, dispoziția nu a fost pusă în aplicare. Anul trecut, prin intermediul unui executor judecătoresc, Atlantic Studio a obligat Primăria Slobozia să îndeplinească dispozițiile magistraților, însă nici de această dată demersul nu s-a concretizat! Astfel, administratorii firmei au intentat un nou proces împotriva municipalității, solicitând plata unor despăgubiri materiale în valoare de 1000 de lei pe zi de la data rămânerii definitive a... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 17:25 (7714 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alegeri pe Facebook la Amara

Imitatio in integrum

Alegeri pe Facebook la Amara

bonus: Selfie cu maladia Președintelui

Suntem în campanie electorală și la Amara hoardele de pesedei au luat cu asalt casele europene ale electoratului Președintelui. Spunem asta pentru că din fotografiile postate pe Facebook, candidatul PSD nu se prea distinge. În schimb Președintele...

Transfer de imagine
Pe candidatul PSD de la Amara îl cheamă Măiță Ion. Lumea îl știe mai mult după neamuri, că despre el nu e mare lucru de spus. Adică a făcut umbră pământului și n-a deranjat pe nimeni pănă nu s-a lăsat convins că ar fi bun de primar... E drept, prin presă se scrie că firma lui a vândut pantofi la suprapreț la DA... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 13:45 (10238 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Se întâmplă tot la Spitalul Slobozia!

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Scos pe ușa din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza numeroaselor scandaluri publice în care a fost implicat, medicul Vasile Olaru revine în atenția opiniei publice. În urmă cu o săptămână, acesta s-a prezentat la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a da declarații într-o nouă anchetă penală în care ar avea calitatea de suspect. Dosarul se află în lucru la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice și ar avea ca obiect achiziția fictivă de softuri anti-virus pentru calculatoarele Spitalului Slobozia. «Nu le-am declarat nimic polițiștilor pentru că nu am știut de ce m-au chemat! O să se rezolve totul prin intermediul avocatului meu...» a declarat... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 11:05 (14061 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

Robert vrea casă de la primar

Robert vrea casă de la primar

Robert Muti Rominel vine de un an la audiențele saptămânale ale primarului Adrian Mocioniu și cere un loc de casă: «Să fac și eu o bucătărioară, domnu’ primar, că așa mi-ați promis când ați venit să vă votez!». Și tot de un an, Robert primește invariabil același răspuns: «Nu se poate!». Admirabil din punct de vedere legal, răspunsul primarului Adrian Mocioniu denotă, în realitate, cinismul absolut cu care autoritățile locale tratează cetățenii. Am fost curioși să aflăm ce se ascunde în spatele acestui dialog și am căutat terenul unde Robert vrea să-și ridice «bucătărioara»...

La bucătărioara lui Robert... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2017, 12:25 (6273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Cele 19 arii protejate de interes comunitar din Ialomița sunt o adevărată sursă de venit pentru entitățile care le-au luat în custodie. În ultimii 4 ani, Uniunea Europeană a investit sume uriașe în proiecte lipsite de oportunități concrete. Un exemplu în acest sens este proiectul «Elaborarea planului de management al ariei de protecție specială avifaunistică Lacul Strachina», realizat de Societatea Ornitologică Română, care a fost finanțat cu 2,7 milioane de lei. În total, planuri similare există pentru alte 7 arii protejate din județ, realizate chiar și de instituții ale statului precum Romsilva, prin intermediul filialelor din Constanța sau Brăila.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2017, 14:05 (9845 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«L'amour du théître» la Slobozia

Corifeii lui Matei Vișniec

«L'amour du théâtre» la Slobozia

În ianuarie 2016, la Suceava, dramaturgul Matei Vișniec anunța că scrie o piesă de teatru în limba franceză despre valul de imigranți musulmani, el exprimându-și îngrijorarea că «Europa se sinucide cultural». În luna mai 2016, la celălalt capăt al țării, la Slobozia, un grup de 8 elevi din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul», coordonați de profesorul de Limba Franceză, Elena Mocanu, începeau neștiuți de nimeni repetițiile pentru aceeași piesă. La sfârșitul acestei săptămâni, în cadrul unui concurs de teatru francofon desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, trupa «Les Francforts» performează pentru ultima dată...

Un spectacol de adio... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2017, 17:50 (6757 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Scandal de proporții la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici specialiști s-au luat la bătaie în timpul programului. Victima este Anca Telehuz, șefa Unității Primiri Urgențe, iar medicul care a agresat-o este Nina Turcuman, specialist în cadrul secției Boli Interne a Spitalului Slobozia. Mai grav este faptul că actuala conducere a unității medicale încearcă să ascundă ceea ce s-a întâmplat. Incidentul a intrat deja în atenția organelor de urmărire penală. 

Anchetă penală la Spitalul Slobozia
Din primele informații, incidentul s-a petrecut la Unitatea Primiri ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2017, 18:45 (56728 vizualizări - 37 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accidente la Tovărășia și Urziceni

Accidente la Tovărășia și Urziceni

Pompierii ialomițeni au intervenit vineri, 23 iulie a.c., în cazul a două accidente rutiere petrecute pe raza localităților Tovărășia și Urziceni. În urma evenimentelor au rezultat cinci persoane rănite ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 19:30
(4561 vizualizări - 3 comentarii)


DSVSA Ialomița: 7 focare de Pestă Porcină Africană, identificate pe raza județului

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației că, la data de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 17:10
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10801, fiind înregistrate 3 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 17:00
(2855 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 decembrie 2021, data limită de plată a impozitului specific aferent semestrului I

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili că, potrivit normelor în vigoare, declararea și plata impozitului specific unor activități, aferent semestrului I 2021, se ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 16:30
(7807 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 26 iulie 2021, termen limită pentru depunerea a 9 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că 26 iulie 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații: Formularele 100, 112, 208, 224, 300, 301, 307, 311, 390 ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 16:20
(4258 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Urziceni

Joi, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat o razie de amploare pe raza municipiului Urziceni. Astfel, forțele de ordine au controlat în trafic 295 de autovehicule și legitimat peste 390 de persoane ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 15:30
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea în stare de ebrietate

Un bărbat de 35 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit pentru un control de rutină în seara zilei de joi, 22 iulie ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 15:20
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Balaciu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 23 iulie 2021, salvatorii de la Detașamentul de pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier, în care au fost implicate un ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:45
(2847 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


«Ziua Imnului», marcată la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița va organiza joi, 29 iulie a.c., o festivitate prin care va marca «Ziua Imnului». Festivitatea se va desfășura pe platoul din Piața Revoluției din Slobozia. Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 14:40
(2635 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj la Muzeul Național al Agriculturii

Absolvenții Universității Naționale de Arte a României vor organiza marți, 27 iulie 2021, o expoziție de pictură la Slobozia. Vernisajul va fi găzduit de către Muzeul Național al Agriculturii. Expoziția ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2021, 13:20
(2815 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Reținut pentru 24 de ore după ce a furat din buzunare

Polițiștii din Urziceni au reținut miercuri, 21 iulie a.c., pentru 24 de ore, un bărbat de 42 de ani, suspect într-un dosar de «furt». Din datele oamenilor legii, în ziua de 8 iulie a.c., în timp ce se ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:25
(3873 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Glodeanu Sărat: Locuință cuprinsă de flăcări

Joi, 22 iulie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu, produs la o locuință din satul Glodeanu Sărat-Buzău. 3 echipaje de salvatori cu două autospeciale de stingere cu ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 18:10
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conflict între adolescenți, aplanat de un jandarm

Aflat în timpul liber, un ofițer din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a intervenit marți, 20 iulie a.c., pentru aplanarea unui conflict, produs între mai mulți adolescenți la intrarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:35
(2395 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Dridu: Lebădă salvată de polițiști

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au intervenit miercuri, 21 iulie a.c., pentru a salva o lebădă. Oamenii legii au fost sesizați cu privire la faptul că o lebădă, care nu mai poate ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 17:20
(2698 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10798, fiind înregistrate 2 noi cazuri de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 16:50
(3752 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea Codului Muncii, verificată de inspectorii ITM Ialomița

În prima jumătate a lunii iulie 2021, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat ample controale privind prevederilor legale privind munca la domiciliu, telemunca, decalarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2021, 13:10
(4543 vizualizări - 0 comentarii)


Un tren de marfă a deraiat în zona Gării Fetești

Miercuri, 21 iulie a.c., în zona Gării Fetești, 5 vagoane ale unui tren de marfă au deraiat. Din cauza evenimentului, Magistrala 800 București-Constanța este complet blocată pe ambele sensuri. Astfel, trenurile ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 20:05
(4121 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Aproape 500 milioane de lei, încasate la bugetul de stat în semestrul I-2021

La nivelul județului Ialomița, în primul semestru al anului 2021, s-a colectat la bugetul general consolidat al statului suma de 493,47 milioane de lei. Suma colectată este cu 56,33 milioane de lei mai ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:20
(4826 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 21 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 16:15
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întampinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, organizând până la sfârșitul anului 2021 cursuri de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 15:25
(7062 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Proiectil neexplodat, găsit la Vlădeni

Marți, 20 iulie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu o autospecială pirotehnică și au ridicat un proiectil exploziv de calibru 100 milimetri ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:35
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

Accidente la Scânteia și în zona Popasului Chirana

În dimineața zilei de miercuri, 21 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la două accidente rutiere. Primul dintre acestea s-a produs în comuna Scânteia, fiind implicate un autoturism și un tractor ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2021, 12:20
(2859 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Semnarea documentelor emise prin serviciul Spațiul Privat Virtual

AJFP Ialomița readuce în atenția contribuabililor faptul că documentele comunicate de Ministerul Finanțelor/organul fiscal central prin serviciul «Spațiul Privat Virtual» se semnează de către Ministerul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:50
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, fără permis de conducere

În ziua de luni, 19 iulie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au oprit în trafic, pe raza municipiului Fetești, o autoutilitară condusă de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:45
(5241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de prevenire a riscului de înec

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița aduc în atenție cetățenilor o serie de reguli și măsuri ce trebuie respectate în scopul prevenirii cazurilor de înec. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 18:35
(2739 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 20 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 16:50
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Brașov, reținut de polițiști după ce ar fi violat o bătrână de 86 de ani din Adâncata

Un tânăr de 17 ani, din județul Brașov, a fost reținut luni seara, 19 iulie a.c., pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns fără drept în locuința unei femei de 86 de ani, din Adâncata, și ar fi întreținut ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 13:50
(5365 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Dridu

Marți, 20 iulie 2021, echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Orhideei din ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2021, 12:40
(4775 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 16:40
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 iulie a.c., polițiștii rutieri din Fetești au oprit, în trafic, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Fetești. Întrucât șoferul emana halenă alcoolică i s-a solicitat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 15:20
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...