Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un consiliu județean, două administrații politice

Victor Moraru apropie anul

Un consiliu județean, două administrații politice

bonus: Larisa, a mai rămas puțin! Concurs cu dedicație pentru funcția de «county manager»

Joi, 18 mai 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul acesteia au fost aprobate o serie de proiecte de hotărâre de o reală importanță pentru administrația publică, dar și pentru contribuabilii ialomițeni. Printre acestea se numără hotărârea privind aprobarea «Strategiei în domeniul eficienței energetice» sau cea privind constituirea Asociației de dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Dincolo de aceste decizii însă, ședința a fost scena unui nou episod al războiului politic dintre consilierii PSD-ALDE și cei ai PNL...

Un război fără învingători
... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 16:05 (5091 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polaris M Holding a premiat elevii participanți la concursul de compuneri pe teme ecologice

Miercuri, 24 mai 2017, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, Polaris M Holding a premiat elevii clasei a III-a, participanți ai concursului de compuneri pe teme ecologice. Concursul de compuneri și vizita pe care elevii au efectuat-o la stația de sortare și reciclare din municipiul Constanța s-a desfășurat în perioada 15-23 mai 2017 și fac parte din campania de educație ecologică desfășurată sub sloganul «Deșeurile reciclabile te inspiră».

Polaris M Holding, alături de elevii din Slobozia
Concursul s-a desfășurat în perioada 15-19 mai a.c., în cadrul programului național... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 15:30 (7426 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Calificare la turneul final

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 3

Calificare la turneul final

Râmnicu Vâlcea a găzduit, în perioada 19-21 mai 2017, meciurile grupei C din cadrul turneului semifinal II al campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 3. CSS Slobozia a fost din nou la înălțime, fetele pregătite de profesorul Marian Simion reușind încă o dată să câștige grupa cu un bilanț de 2 victorii și 1 egal. După un prim joc cu FESF Craiova, câștigat categoric cu 36-14, a urmat confruntarea cu Pegasus Târgu Mureș, terminată la egalitate, 23-23, și cu un gol anulat în final lui Naomi Vasile pe motiv că mingea a intrat în poartă după terminarea timpului de joc. O contribuție importantă în economia rezultatului a avut-o portarul Patricia Drăghici, care a dorit să-și ajute echipa... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 14:20 (7767 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9057 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara, campioana Ialomiței

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioana Ialomiței

În 1983, profesorul Ion Radu ducea Amara în lupta pentru promovarea în Divizia C, actuala Ligă a 3-a. Pe-atunci, divizia județeană era structurată pe 2 serii, iar echipa stațiunii balneare avea ulterior să piardă barajul cu Unirea Urziceni. În 2011, profesorul Florin Martinescu pierdea pe final de sezon lupta cu Viitorul Axintele. În 2017, antrenorul Robert Tereacă ia titlul de campioană a județului Ialomița. Deși mai sunt 3 etape, victoria cu 3-1 în jocul cu Bărăganul Ciulnița a păstrat Amara la 9 puncte în fața Rapidului Fetești și a Recoltei Gheorghe Doja, iar cum rezultatele directe îi sunt favorabile, așteaptă deja cu nerăbdare medaliile de campioană. În meciul cu Ciulnița au intrat, din... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 10:45 (10089 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Ștrandul municipal din Slobozia rămâne cu lacătul pe poartă

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Reprezentanții Inter Group, firma care a concesionat ștrandul municipal din Slobozia cu 10 ani în urmă, anunță că spațiul de agrement va rămâne închis în sezonul estival 2017. Toate acestea din cauza unui litigiu în instanță pe care administratorii societății îl au cu municipalitatea. Oficialii Inter Group solicită anularea contractului de concesiune încheiat cu Primăria Slobozia, motivând că administrația locală i-a obligat la plata unei redevențe majorată în mod nejustificat, din cauza unei erori de calcul. Mai mult, aceștia solicită plata unor despăgubiri în valoare de 60 mii de euro pe care i-au cheltuit pentru modernizarea ștrandului.

Algoritm de calcul eronat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 18:25 (7017 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Îngropați de Popa

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 2-1

Îngropați de Popa

Meciurile jucate contra sateliților au doza lor de neprevăzut. Spre exemplu, în confruntarea cu Unirea Slobozia, disputată vineri, 19 mai 2017, pe stadionul «Romprim», Dinamo II i-a adus de la prima echipă pe Popa, Spătaru, Petre sau Popescu, jucători cu multe apariții în Liga I, în sezonul recent încheiat. Principala problemă a echipei lui Ion Ionescu n-a fost aceasta, ci din nou lipsa de concentrare în fața porții. Meciul a început bine pentru galben-albaștri. În minutul 3, Răduca este faultat clar în careul advers, iar experimentatul Toma nu iartă de la punctul cu var. Al doilea moment de referință al jocului se petrece în minutul 27 al meciului, când Toma este faultat dur de Alin Dudea, iar... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 16:50 (5985 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Maculatură de sertar

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe procesul verbal care a făcut celebră Poliția Locală Slobozia pe tot mapamondul, și Abaza o comite din nou. Plictisit de munca repetitivă la birou și de IQ-ul de cimpanzei al angajaților din dotare, acesta ține musai să demonstreze că excelează la capitolul comunicate.

Coelho e mic, Abaza este mare!
Un banal comunicat de presă menit să informeze populația că polițiștii comunitari nu taie frunză de pomană la câini pe banii contribuabililor a fost transformat de directorul instituției într-o epopee urbană. Concret, o patrulă de poliție a prins... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 15:45 (7374 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în focurile barajului

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia trăiește din nou periculos finalul de sezon. Privirile iubitorilor de handbal se vor îndrepta, în perioada 24-27 mai 2017, către Sfântu Gheorghe, localitate unde se va desfășura barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională. Pentru echipa noastră «momentul 0» în această competiție va fi joi, 25 mai, când handbalistele antrenate de Dumitru Muși se vor duela cu Dinamo București. Dacă în ultimii 2 ani Unirea a avut parte la baraj de adversari relativ facili, de data aceasta va întâlni o echipă cu intenții clare de promovare. Dinamo București se anunță a fi în câțiva ani o adversară serioasă, la supremația în Ligă, pentru CSM București. Antrenorul Dumitru... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 14:40 (5533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Aviz de la Ministerul Finanțelor pentru o renovare de apartament

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a cerut unui proprietar de apartament din Slobozia «un acord din partea Statului Român reprezentat prin Ministerul Finanțelor» pentru renovarea unui apartament! Florina Stancu Drăgoi a formulat împotriva semnatarilor Certificatului de Urbanism care prevede (și) această aberație o plângere penală. În fapt, susține petenta, autoritățile locale se fac vinovate de «abuz în serviciu»: «De 5 luni așteptăm o autorizație de construire pentru care am cheltuit până acum peste 5000 de lei! E un abuz care nu poate fi explicat și nici tolerat. Practic, tot noi suntem vinovați pentru că am vrut să construim legal...».

Istoria sordidă a unei autorizații... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 13:20 (9797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Dezastru ecologic oficial

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița confirmă dezastrul ecologic de la nivelului județului. Potrivit datelor statistice, Ialomița are 31 hectare de depozite necontrolate de deșeuri! De asemenea, în 51 de localități din Ialomița serviciile de salubritate funcționează parțial, iar în celelalte 15 aceste servicii nu sunt funcționale. Daniel Popescu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița, susține că situația s-ar putea îmbunătăți. «Există o anumită preocupare a autorităților, dar nu suficient ca să fim mulțumiți. Vom relua controalele pentru a vedea dacă s-au aplicat măsurile de conformare!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Estimări oficiale alarmante... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 10:45 (6769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vijelie puternică la Făcăeni

Vijelie puternică la Făcăeni

Codul Galben emis de meteorologi în județul Ialomița a făcut prăpăd în comuna Făcăeni. Din cauza vântului puternic, acoperișurile a mai multor gospodării au fost parțial afectate, iar câțiva copaci au fost doborâți. Reprezentanții Comitetului pentru Situații de Urgență se află la fața locului pentru a face o evaluare corespunzătoare a pagubelor.

Pagube în evaluare
Ialomița s-a aflat luni, 22 mai 2017, după orele amiezii sub avertizare Cod Galben de vreme rea. Din primele informații, o furtună s-a abătut asupra localității Făcăeni. Vântul puternic a afectat acoperișurile unui număr... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 21:34 (8435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

9 ani de procese pentru un drept legal

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

Vechi de aproape 9 ani, războiul administrativ dintre societatea Atlantic Studio și Primăria Slobozia este departe de a se finaliza. Deși instanța a admis definitiv includerea în Planurile Urbanistice Zonal și de Detaliu a terenului concesionat de firmă în anul 2008, dispoziția nu a fost pusă în aplicare. Anul trecut, prin intermediul unui executor judecătoresc, Atlantic Studio a obligat Primăria Slobozia să îndeplinească dispozițiile magistraților, însă nici de această dată demersul nu s-a concretizat! Astfel, administratorii firmei au intentat un nou proces împotriva municipalității, solicitând plata unor despăgubiri materiale în valoare de 1000 de lei pe zi de la data rămânerii definitive a... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 17:25 (7714 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alegeri pe Facebook la Amara

Imitatio in integrum

Alegeri pe Facebook la Amara

bonus: Selfie cu maladia Președintelui

Suntem în campanie electorală și la Amara hoardele de pesedei au luat cu asalt casele europene ale electoratului Președintelui. Spunem asta pentru că din fotografiile postate pe Facebook, candidatul PSD nu se prea distinge. În schimb Președintele...

Transfer de imagine
Pe candidatul PSD de la Amara îl cheamă Măiță Ion. Lumea îl știe mai mult după neamuri, că despre el nu e mare lucru de spus. Adică a făcut umbră pământului și n-a deranjat pe nimeni pănă nu s-a lăsat convins că ar fi bun de primar... E drept, prin presă se scrie că firma lui a vândut pantofi la suprapreț la DA... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 13:45 (10237 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Se întâmplă tot la Spitalul Slobozia!

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Scos pe ușa din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza numeroaselor scandaluri publice în care a fost implicat, medicul Vasile Olaru revine în atenția opiniei publice. În urmă cu o săptămână, acesta s-a prezentat la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a da declarații într-o nouă anchetă penală în care ar avea calitatea de suspect. Dosarul se află în lucru la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice și ar avea ca obiect achiziția fictivă de softuri anti-virus pentru calculatoarele Spitalului Slobozia. «Nu le-am declarat nimic polițiștilor pentru că nu am știut de ce m-au chemat! O să se rezolve totul prin intermediul avocatului meu...» a declarat... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 11:05 (14061 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Robert vrea casă de la primar

Robert vrea casă de la primar

Robert Muti Rominel vine de un an la audiențele saptămânale ale primarului Adrian Mocioniu și cere un loc de casă: «Să fac și eu o bucătărioară, domnu’ primar, că așa mi-ați promis când ați venit să vă votez!». Și tot de un an, Robert primește invariabil același răspuns: «Nu se poate!». Admirabil din punct de vedere legal, răspunsul primarului Adrian Mocioniu denotă, în realitate, cinismul absolut cu care autoritățile locale tratează cetățenii. Am fost curioși să aflăm ce se ascunde în spatele acestui dialog și am căutat terenul unde Robert vrea să-și ridice «bucătărioara»...

La bucătărioara lui Robert... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2017, 12:25 (6273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Cele 19 arii protejate de interes comunitar din Ialomița sunt o adevărată sursă de venit pentru entitățile care le-au luat în custodie. În ultimii 4 ani, Uniunea Europeană a investit sume uriașe în proiecte lipsite de oportunități concrete. Un exemplu în acest sens este proiectul «Elaborarea planului de management al ariei de protecție specială avifaunistică Lacul Strachina», realizat de Societatea Ornitologică Română, care a fost finanțat cu 2,7 milioane de lei. În total, planuri similare există pentru alte 7 arii protejate din județ, realizate chiar și de instituții ale statului precum Romsilva, prin intermediul filialelor din Constanța sau Brăila.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2017, 14:05 (9845 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«L'amour du théître» la Slobozia

Corifeii lui Matei Vișniec

«L'amour du théâtre» la Slobozia

În ianuarie 2016, la Suceava, dramaturgul Matei Vișniec anunța că scrie o piesă de teatru în limba franceză despre valul de imigranți musulmani, el exprimându-și îngrijorarea că «Europa se sinucide cultural». În luna mai 2016, la celălalt capăt al țării, la Slobozia, un grup de 8 elevi din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul», coordonați de profesorul de Limba Franceză, Elena Mocanu, începeau neștiuți de nimeni repetițiile pentru aceeași piesă. La sfârșitul acestei săptămâni, în cadrul unui concurs de teatru francofon desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, trupa «Les Francforts» performează pentru ultima dată...

Un spectacol de adio... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2017, 17:50 (6757 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Scandal de proporții la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici specialiști s-au luat la bătaie în timpul programului. Victima este Anca Telehuz, șefa Unității Primiri Urgențe, iar medicul care a agresat-o este Nina Turcuman, specialist în cadrul secției Boli Interne a Spitalului Slobozia. Mai grav este faptul că actuala conducere a unității medicale încearcă să ascundă ceea ce s-a întâmplat. Incidentul a intrat deja în atenția organelor de urmărire penală. 

Anchetă penală la Spitalul Slobozia
Din primele informații, incidentul s-a petrecut la Unitatea Primiri ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2017, 18:45 (56728 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de Referendum

Ialomița are nevoie de Referendum

bonus: DECLARAȚIILE UNUI MITOMAN

Administrația Moraru adoptă decizii investiționale care afectează bugetul județului Ialomița pentru următorii 10 ani. Administrația Mocioniu continuă proiecte investiționale falimentare care afectează economic orașul pentru următorii 20 de ani. Iar administrațiile rurale sunt obligate, direct sau indirect, să facă parte din aceste aventuri economice ale administrației județene. Totul se întâmplă pentru și în numele cetățenilor județului Ialomița! Niciunul dintre oficialii ialomițeni, indiferent de nivel și de gradul de reprezentare, nu știe care este agenda publică a cetățeanului ialomițean. În aceste condiții, ziarul nostru pledează pentru o formă de manifestare permisă de lege, respectiv Referendumul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 15:20 (10036 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8844 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8541 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10724 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8524 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8965 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13240 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15010 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12148 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12138 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...