Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un consiliu județean, două administrații politice

Victor Moraru apropie anul

Un consiliu județean, două administrații politice

bonus: Larisa, a mai rămas puțin! Concurs cu dedicație pentru funcția de «county manager»

Joi, 18 mai 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul acesteia au fost aprobate o serie de proiecte de hotărâre de o reală importanță pentru administrația publică, dar și pentru contribuabilii ialomițeni. Printre acestea se numără hotărârea privind aprobarea «Strategiei în domeniul eficienței energetice» sau cea privind constituirea Asociației de dezvoltare Intercomunitară Ialomița. Dincolo de aceste decizii însă, ședința a fost scena unui nou episod al războiului politic dintre consilierii PSD-ALDE și cei ai PNL...

Un război fără învingători
... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 16:05 (5091 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polaris M Holding a premiat elevii participanți la concursul de compuneri pe teme ecologice

Miercuri, 24 mai 2017, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» din Slobozia, Polaris M Holding a premiat elevii clasei a III-a, participanți ai concursului de compuneri pe teme ecologice. Concursul de compuneri și vizita pe care elevii au efectuat-o la stația de sortare și reciclare din municipiul Constanța s-a desfășurat în perioada 15-23 mai 2017 și fac parte din campania de educație ecologică desfășurată sub sloganul «Deșeurile reciclabile te inspiră».

Polaris M Holding, alături de elevii din Slobozia
Concursul s-a desfășurat în perioada 15-19 mai a.c., în cadrul programului național... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 15:30 (7426 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Calificare la turneul final

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 3

Calificare la turneul final

Râmnicu Vâlcea a găzduit, în perioada 19-21 mai 2017, meciurile grupei C din cadrul turneului semifinal II al campionatului de handbal feminin adresat junioarelor 3. CSS Slobozia a fost din nou la înălțime, fetele pregătite de profesorul Marian Simion reușind încă o dată să câștige grupa cu un bilanț de 2 victorii și 1 egal. După un prim joc cu FESF Craiova, câștigat categoric cu 36-14, a urmat confruntarea cu Pegasus Târgu Mureș, terminată la egalitate, 23-23, și cu un gol anulat în final lui Naomi Vasile pe motiv că mingea a intrat în poartă după terminarea timpului de joc. O contribuție importantă în economia rezultatului a avut-o portarul Patricia Drăghici, care a dorit să-și ajute echipa... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 14:20 (7767 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Trei, Doamne, și toți trei!

Candidații de «paie» ai PSD Ialomița

Campania pentru alegerile locale parțiale de la Amara, Fierbinți și Țăndărei sunt în plină desfășurare. Pe lista partidelor care propun candidați s-au înscris PNL, PMP și PSD. Primele două partide au propus niște iluștri anonimi, fără șanse reale la fotoliul de primar. PSD, în schimb, are pretenții electorale. Oferta este însă jenantă, iar conferința de presă în care și-au prezentat candidații demonstrează fără dubii acest fapt!

Ofertă jenantă la PSD
Nu știm alții cum sunt, dar noi unii, când vin alegerile, parc-am intra în pământ de rușine. De rușinea lor! Pentru că, aflat în... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 12:10 (9057 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Amara, campioana Ialomiței

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, campioana Ialomiței

În 1983, profesorul Ion Radu ducea Amara în lupta pentru promovarea în Divizia C, actuala Ligă a 3-a. Pe-atunci, divizia județeană era structurată pe 2 serii, iar echipa stațiunii balneare avea ulterior să piardă barajul cu Unirea Urziceni. În 2011, profesorul Florin Martinescu pierdea pe final de sezon lupta cu Viitorul Axintele. În 2017, antrenorul Robert Tereacă ia titlul de campioană a județului Ialomița. Deși mai sunt 3 etape, victoria cu 3-1 în jocul cu Bărăganul Ciulnița a păstrat Amara la 9 puncte în fața Rapidului Fetești și a Recoltei Gheorghe Doja, iar cum rezultatele directe îi sunt favorabile, așteaptă deja cu nerăbdare medaliile de campioană. În meciul cu Ciulnița au intrat, din... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2017, 10:45 (10088 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Ștrandul municipal din Slobozia rămâne cu lacătul pe poartă

Despăgubiri de 60 mii de euro pentru Inter Group

Reprezentanții Inter Group, firma care a concesionat ștrandul municipal din Slobozia cu 10 ani în urmă, anunță că spațiul de agrement va rămâne închis în sezonul estival 2017. Toate acestea din cauza unui litigiu în instanță pe care administratorii societății îl au cu municipalitatea. Oficialii Inter Group solicită anularea contractului de concesiune încheiat cu Primăria Slobozia, motivând că administrația locală i-a obligat la plata unei redevențe majorată în mod nejustificat, din cauza unei erori de calcul. Mai mult, aceștia solicită plata unor despăgubiri în valoare de 60 mii de euro pe care i-au cheltuit pentru modernizarea ștrandului.

Algoritm de calcul eronat... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 18:25 (7017 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Îngropați de Popa

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II-Unirea Slobozia 2-1

Îngropați de Popa

Meciurile jucate contra sateliților au doza lor de neprevăzut. Spre exemplu, în confruntarea cu Unirea Slobozia, disputată vineri, 19 mai 2017, pe stadionul «Romprim», Dinamo II i-a adus de la prima echipă pe Popa, Spătaru, Petre sau Popescu, jucători cu multe apariții în Liga I, în sezonul recent încheiat. Principala problemă a echipei lui Ion Ionescu n-a fost aceasta, ci din nou lipsa de concentrare în fața porții. Meciul a început bine pentru galben-albaștri. În minutul 3, Răduca este faultat clar în careul advers, iar experimentatul Toma nu iartă de la punctul cu var. Al doilea moment de referință al jocului se petrece în minutul 27 al meciului, când Toma este faultat dur de Alin Dudea, iar... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 16:50 (5985 vizualizări - 12 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Maculatură de sertar

Literatul Abaza creează comunicate de presă

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe procesul verbal care a făcut celebră Poliția Locală Slobozia pe tot mapamondul, și Abaza o comite din nou. Plictisit de munca repetitivă la birou și de IQ-ul de cimpanzei al angajaților din dotare, acesta ține musai să demonstreze că excelează la capitolul comunicate.

Coelho e mic, Abaza este mare!
Un banal comunicat de presă menit să informeze populația că polițiștii comunitari nu taie frunză de pomană la câini pe banii contribuabililor a fost transformat de directorul instituției într-o epopee urbană. Concret, o patrulă de poliție a prins... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 15:45 (7374 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în focurile barajului

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia trăiește din nou periculos finalul de sezon. Privirile iubitorilor de handbal se vor îndrepta, în perioada 24-27 mai 2017, către Sfântu Gheorghe, localitate unde se va desfășura barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională. Pentru echipa noastră «momentul 0» în această competiție va fi joi, 25 mai, când handbalistele antrenate de Dumitru Muși se vor duela cu Dinamo București. Dacă în ultimii 2 ani Unirea a avut parte la baraj de adversari relativ facili, de data aceasta va întâlni o echipă cu intenții clare de promovare. Dinamo București se anunță a fi în câțiva ani o adversară serioasă, la supremația în Ligă, pentru CSM București. Antrenorul Dumitru... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 14:40 (5533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Aviz de la Ministerul Finanțelor pentru o renovare de apartament

Acuzații de «abuz în serviciu» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a cerut unui proprietar de apartament din Slobozia «un acord din partea Statului Român reprezentat prin Ministerul Finanțelor» pentru renovarea unui apartament! Florina Stancu Drăgoi a formulat împotriva semnatarilor Certificatului de Urbanism care prevede (și) această aberație o plângere penală. În fapt, susține petenta, autoritățile locale se fac vinovate de «abuz în serviciu»: «De 5 luni așteptăm o autorizație de construire pentru care am cheltuit până acum peste 5000 de lei! E un abuz care nu poate fi explicat și nici tolerat. Practic, tot noi suntem vinovați pentru că am vrut să construim legal...».

Istoria sordidă a unei autorizații... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 13:20 (9797 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Dezastru ecologic oficial

Ialomița are depozite necontrolate de deșeuri

Un raport oficial al Gărzii de Mediu Ialomița confirmă dezastrul ecologic de la nivelului județului. Potrivit datelor statistice, Ialomița are 31 hectare de depozite necontrolate de deșeuri! De asemenea, în 51 de localități din Ialomița serviciile de salubritate funcționează parțial, iar în celelalte 15 aceste servicii nu sunt funcționale. Daniel Popescu, șeful Gărzii de Mediu Ialomița, susține că situația s-ar putea îmbunătăți. «Există o anumită preocupare a autorităților, dar nu suficient ca să fim mulțumiți. Vom relua controalele pentru a vedea dacă s-au aplicat măsurile de conformare!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

Estimări oficiale alarmante... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2017, 10:45 (6769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vijelie puternică la Făcăeni

Vijelie puternică la Făcăeni

Codul Galben emis de meteorologi în județul Ialomița a făcut prăpăd în comuna Făcăeni. Din cauza vântului puternic, acoperișurile a mai multor gospodării au fost parțial afectate, iar câțiva copaci au fost doborâți. Reprezentanții Comitetului pentru Situații de Urgență se află la fața locului pentru a face o evaluare corespunzătoare a pagubelor.

Pagube în evaluare
Ialomița s-a aflat luni, 22 mai 2017, după orele amiezii sub avertizare Cod Galben de vreme rea. Din primele informații, o furtună s-a abătut asupra localității Făcăeni. Vântul puternic a afectat acoperișurile unui număr... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 21:34 (8435 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

9 ani de procese pentru un drept legal

Slobozia: Daune materiale de 1000 de lei pe zi pentru Atlantic Studio

Vechi de aproape 9 ani, războiul administrativ dintre societatea Atlantic Studio și Primăria Slobozia este departe de a se finaliza. Deși instanța a admis definitiv includerea în Planurile Urbanistice Zonal și de Detaliu a terenului concesionat de firmă în anul 2008, dispoziția nu a fost pusă în aplicare. Anul trecut, prin intermediul unui executor judecătoresc, Atlantic Studio a obligat Primăria Slobozia să îndeplinească dispozițiile magistraților, însă nici de această dată demersul nu s-a concretizat! Astfel, administratorii firmei au intentat un nou proces împotriva municipalității, solicitând plata unor despăgubiri materiale în valoare de 1000 de lei pe zi de la data rămânerii definitive a... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 17:25 (7714 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alegeri pe Facebook la Amara

Imitatio in integrum

Alegeri pe Facebook la Amara

bonus: Selfie cu maladia Președintelui

Suntem în campanie electorală și la Amara hoardele de pesedei au luat cu asalt casele europene ale electoratului Președintelui. Spunem asta pentru că din fotografiile postate pe Facebook, candidatul PSD nu se prea distinge. În schimb Președintele...

Transfer de imagine
Pe candidatul PSD de la Amara îl cheamă Măiță Ion. Lumea îl știe mai mult după neamuri, că despre el nu e mare lucru de spus. Adică a făcut umbră pământului și n-a deranjat pe nimeni pănă nu s-a lăsat convins că ar fi bun de primar... E drept, prin presă se scrie că firma lui a vândut pantofi la suprapreț la DA... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 13:45 (10237 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Se întâmplă tot la Spitalul Slobozia!

Medicul Vasile Olaru, vizat de un nou scandal penal

Scos pe ușa din spate a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza numeroaselor scandaluri publice în care a fost implicat, medicul Vasile Olaru revine în atenția opiniei publice. În urmă cu o săptămână, acesta s-a prezentat la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a da declarații într-o nouă anchetă penală în care ar avea calitatea de suspect. Dosarul se află în lucru la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice și ar avea ca obiect achiziția fictivă de softuri anti-virus pentru calculatoarele Spitalului Slobozia. «Nu le-am declarat nimic polițiștilor pentru că nu am știut de ce m-au chemat! O să se rezolve totul prin intermediul avocatului meu...» a declarat... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2017, 11:05 (14061 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Robert vrea casă de la primar

Robert vrea casă de la primar

Robert Muti Rominel vine de un an la audiențele saptămânale ale primarului Adrian Mocioniu și cere un loc de casă: «Să fac și eu o bucătărioară, domnu’ primar, că așa mi-ați promis când ați venit să vă votez!». Și tot de un an, Robert primește invariabil același răspuns: «Nu se poate!». Admirabil din punct de vedere legal, răspunsul primarului Adrian Mocioniu denotă, în realitate, cinismul absolut cu care autoritățile locale tratează cetățenii. Am fost curioși să aflăm ce se ascunde în spatele acestui dialog și am căutat terenul unde Robert vrea să-și ridice «bucătărioara»...

La bucătărioara lui Robert... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2017, 12:25 (6273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Ialomița: Afaceri «verzi» pe bani europeni

Cele 19 arii protejate de interes comunitar din Ialomița sunt o adevărată sursă de venit pentru entitățile care le-au luat în custodie. În ultimii 4 ani, Uniunea Europeană a investit sume uriașe în proiecte lipsite de oportunități concrete. Un exemplu în acest sens este proiectul «Elaborarea planului de management al ariei de protecție specială avifaunistică Lacul Strachina», realizat de Societatea Ornitologică Română, care a fost finanțat cu 2,7 milioane de lei. În total, planuri similare există pentru alte 7 arii protejate din județ, realizate chiar și de instituții ale statului precum Romsilva, prin intermediul filialelor din Constanța sau Brăila.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2017, 14:05 (9845 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«L'amour du théître» la Slobozia

Corifeii lui Matei Vișniec

«L'amour du théâtre» la Slobozia

În ianuarie 2016, la Suceava, dramaturgul Matei Vișniec anunța că scrie o piesă de teatru în limba franceză despre valul de imigranți musulmani, el exprimându-și îngrijorarea că «Europa se sinucide cultural». În luna mai 2016, la celălalt capăt al țării, la Slobozia, un grup de 8 elevi din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul», coordonați de profesorul de Limba Franceză, Elena Mocanu, începeau neștiuți de nimeni repetițiile pentru aceeași piesă. La sfârșitul acestei săptămâni, în cadrul unui concurs de teatru francofon desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, trupa «Les Francforts» performează pentru ultima dată...

Un spectacol de adio... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2017, 17:50 (6757 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Bătaie între medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Scandal de proporții la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici specialiști s-au luat la bătaie în timpul programului. Victima este Anca Telehuz, șefa Unității Primiri Urgențe, iar medicul care a agresat-o este Nina Turcuman, specialist în cadrul secției Boli Interne a Spitalului Slobozia. Mai grav este faptul că actuala conducere a unității medicale încearcă să ascundă ceea ce s-a întâmplat. Incidentul a intrat deja în atenția organelor de urmărire penală. 

Anchetă penală la Spitalul Slobozia
Din primele informații, incidentul s-a petrecut la Unitatea Primiri ... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2017, 18:45 (56728 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de Referendum

Ialomița are nevoie de Referendum

bonus: DECLARAȚIILE UNUI MITOMAN

Administrația Moraru adoptă decizii investiționale care afectează bugetul județului Ialomița pentru următorii 10 ani. Administrația Mocioniu continuă proiecte investiționale falimentare care afectează economic orașul pentru următorii 20 de ani. Iar administrațiile rurale sunt obligate, direct sau indirect, să facă parte din aceste aventuri economice ale administrației județene. Totul se întâmplă pentru și în numele cetățenilor județului Ialomița! Niciunul dintre oficialii ialomițeni, indiferent de nivel și de gradul de reprezentare, nu știe care este agenda publică a cetățeanului ialomițean. În aceste condiții, ziarul nostru pledează pentru o formă de manifestare permisă de lege, respectiv Referendumul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2017, 15:20 (10036 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
192 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 1,083 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Activitatea de Inspecție Fiscală

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 24 de inspecții fiscale (11 la ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 17:05
(14509 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27511, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 17 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:55
(4156 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Rezultatele vizitelor de inspecție efectuate de către inspectoratele teritoriale de muncă și de către inspectorii de muncă de la Inspecția Muncii în anii anteriori, precum și evenimentele care au avut loc ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:25
(8851 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Accident la Slobozia

Sâmbătă, 16 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, patru echipaje de pompieri din Slobozia cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și o autospecială ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, diferența aferentă cantităților de motorină utilizate în perioada ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:10
(12398 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Controale la peste 4200 de contribuabili în luna iunie 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 13:55
(11000 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Percheziții domiciliare la cămătari

În dimineața zilei de luni, 18 iulie a.c., polițiștii IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții domiciliare, în municipiul Urziceni, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 12:20
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27499, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 16 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2022, 16:50
(1341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27480, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 15 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2022, 16:15
(1840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27463, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de joi, 14 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 16:15
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Creșterea numărului de infectări COVID-19, în atenția autorităților

În contextul creșterii numărului de infectări COVID-19, prefectul județului Ialomița a convocat vineri, 15 iulie 2022, o ședință cu conducerile Direcției de Sănătate Publică Ialomița, managerii și directorii ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:45
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Joi, 14 iulie a.c., polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag executării pedepselor privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:00
(14914 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 iulie 2022, termen de depunere pentru mai multe declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 iulie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(26030 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Polițiștii din Coșereni, în cadrul unei acțiuni rutiere, au oprit joi, 13 iulie a.c., în localitatea Horia, două autoutilitare conduse de doi bărbați, în vârstă de 33 și 29 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu extins pe 2 hectare

Miercuri, 13 iulie 2022, un echipaj din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu de vegetație uscată, produs la Fetești ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:20
(10751 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Miercuri, 13 iulie 2022, patru echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:10
(18472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile, joi, 14 iulie 2022, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 13:45
(11435 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 555 inspecții fiscale la Mari Contribuabili

Structurile cu atribuții de inspecție fiscală din cadrul ANAF au în derulare 555 de acțiuni de inspecție fiscală și control inopinat la Marii Contribuabili. Dintre acestea, 128 sunt la contribuabili care ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 14:00
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Miercuri, 13 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o cisternă pentru lichidarea unui incendiu de baloți de paie produs la Munteni ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 13:30
(11869 vizualizări - 0 comentarii)


Call-center ANAF la dispoziția contribuabililor

Agenția Națională de Administrare Fiscală oferă îndrumare și asistență contribuabililor în domeniul fiscal și cel al tehnologiei informației prin intermediul Call-Center-ului, la numărul de telefon: 031/403.91.60 ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 13:10
(12622 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Marți, 12 iulie 2022, trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 12:50
(22924 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 206000 de persoane au fost recenzate

În perioada 31 mai-17 iulie 2022 se desfășoară în județul Ialomița a treia etapă a Recensământului Populației și Locuințelor, etapă în care recenzorii intră în teren și colectează prin interviu «față-în ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 17:50
(15284 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Vineri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză si Prevenirea Criminalității și cei ai Serviciului Rutier Ialomița au realizat mai multe activități preventive în Tabăra «Pavilioane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 16:35
(5846 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

La sfârșit de săptămână, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea a două situații de urgență generate de producerea a două  incendii, la anexele gospodărești ale unor ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 15:10
(13571 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Bordușani

Duminică, 10 iulie a.c., în jurul orelor 15,50, două echipaje de pompieri din Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 14:55
(4120 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 23 de ani de la înființarea Inspecției Muncii

Inspecția Muncii este organ de specialitate al administrației publice centrale, aflat în subordinea Ministerului Muncii și Justiției Sociale, prin care se exercită atribuțiile de autoritate de stat în domeniile ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 12:50
(11650 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Sâmbătă, 9 iulie a.c., pompierii din Fetești au intervenit cu 5 autospeciale dotate cu apă și spumă pentru a stinge un incendiu de vegetație uscată produs în zona Spitalul Vechi din Fetești. Flăcările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2022, 10:30
(23299 vizualizări - 0 comentarii)


Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Protopopiatul Urziceni a donat către Spitalul Municipal Urziceni aproximativ 100 de kilograme de legume. Produsele au fost oferite de către o cooperativă agricolă ce-și desfășoară activitatea pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 14:40
(3336 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină vineri, 8 iulie a.c, pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe DN2C, la ieșire din orașul Amara către ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:30
(13191 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Vineri, 8 iulie a.c., în Urziceni s-a produs un accident rutier. În urma impactului dintre două mașini, șoferii celor două autovehicule au fost răniți. Ambii șoferi au fost transportați la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:15
(14633 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...