Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Amara, Fierbinți și Țăndărei își caută primar

PNL și PSD se pregătesc de alegeri în Ialomița

Amara, Fierbinți și Țăndărei își caută primar

După aproape 1 an de la alegerile locale, Ialomița are 3 administrații «libere de contract», respectiv Amara, Țăndărei și Fierbinți. Potrivit unei decizii a Guvernului României de joi, 20 aprilie a.c., alegerile în aceste localități au fost stabilite pentru data de 11 iunie 2017. PNL și PSD se află în plină campanie de desemnare a candidaților pentru aceste localități.

Trei Doamne, și toate trei!
Amara a a rămas fără primar ca urmare a metamorfozării lui Victor Moraru din primar de oraș-stațiune în președinte european al tuturor ialomițenilor. Imediat după plecarea lui, o bună... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 11:35 (9809 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Așa vă vrem și la baraj!

Handbal, Danubius Galați-CSM Unirea Slobozia 20-26 (5-14)

Așa vă vrem și la baraj!

În minutul 22 era 10-3 pentru Unirea Slobozia, iar Krnic din 7 metri punea capăt unei secete de 19 minute în dreptul ofensivei gălățene. Acolo s-a scris istoria acestui meci jucat de echipa slobozeană cu accentul spre perfecțiune. Linia de 9 metri a mers ca unsă, Enescu, Pătuleanu, Georgescu și Ivan manifestând o mare poftă de joc. Horobeț și-a regăsit pătrunderile, iar Toma a scos 7 metri și eliminări pe bandă rulantă. A fost bine și datorită excelentelor parade ale Lăcrămioarei Stan, portar exploatat insuficient în acest retur de Dumitru Muși. A ieșit cea mai bună primă repriză jucată de Unirea în acest prim sezon, încheiată cu scorul de 14-5.

Au conservat avantajul... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 10:50 (6924 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Consiliul Județean Ialomița angajează personal

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Administrația Moraru vrea să ocupe schema de personal a instituției cu 150 de angajați. Anunțul a fost făcut de către președintele instituției în cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 21 aprilie 2017. «Trebuie să ne gândim serios... Ne creăm o infrastructură umană serioasă, care să ne aducă rezultate, sau stăm și ne lamentăm?! Dacă rămânem așa, vom fi întotdeauna într-un cerc vicios care nu ne permite să performăm...» a declarat Victor Moraru. La acest moment, numărul angajaților din cadrul Consiliului Județean Ialomița se ridică la 93 de persoane.

Slujbe la stat
... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 21:25 (7588 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Iulian Teodosiu, bronz la Europeanul de Tineret

Scrimă

Iulian Teodosiu, bronz la Europeanul de Tineret

În aceste zile, capitala Belarusului, Minsk, a găzduit Campionatul European de Scrimă pentru Tineret. În proba de sabie masculin s-au înscris 51 de sportivi, patru dintre aceștia fiind români, iar trei dintre ei venind din Slobozia: Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Sorin Eftimie. Cea mai bună evoluție a avut-o Iulian Teodosiu. Legitimat actualmente la CS Dinamo, sabrerul slobozean a intrat direct pe tabloul de 32, unde a trecut de polonezul Mikolaj Grzegork, cu 15-4. În optimi și în sferturi, i-a învins pe italienii Francesco Bonsanto și Federico Ricardi, cu 15-9, respectiv, 15-8. Din păcate, în semifinale, a pierdut tot în fața unui peninsular, Francesco D’Armiento, cu 14-15. Și, astfel, sportivul... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 19:45 (5769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Duminica Tomii în Cimitirul Deportaților

Duminica Tomii în Cimitirul Deportaților

În dimineața de Rusalii, pe 18 iunie 1951, au fost lepădați în colbul uscat al Bărăganului peste 40 de mii de oameni. Bănățeni, macedoneni, basarabeni ori de cine mai știe unde, ei au umplut câmpurile județelor Ialomița, Călărași și Brăila, căpătând «domiciliu obligatoriu» lângă țărușul bătut în pământ de soldații care-i păzeau cu puștile. De-atunci au trecut 66 de ani. Iar ei sunt tot mai puțini, din ce în ce mai puțini...

Cimitirul cel viu În Duminca Tomii, la Cimitirul Deportaților de la Fundata nimic nu s-a schimbat de-acum un an... Sau din anii din urmă, sau din anii dinaintea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 17:20 (5902 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Axiopolis Cernavodă-Unirea Slobozia 2-0

Reconectați la realitate

Unirea Slobozia suferă în această perioadă de «sindromul găștii nebune»: poate bate și poate pierde cu oricine. Elevii lui Ion Ionescu au învins liderul Metaloglobus, au surclasat imprevizibilul satelit al Viitorului, iar, sâmbătă, 22 aprilie 2017, au pierdut suprinzător la Axiopolis Cernavodă. Cu atacul ciuntit de suspendarea lui Khalil, galben-albaștrii au avut o primă repriză bună, în care Răduca și Adăscăliței au trecut pe rând pe lângă deschiderea scorului. Golul a venit în partea a doua însă, din păcate, în poarta lui Cristică. În minutul 58, Lazăr pierde o minge, iar Soare face un fault discutabil în careu. Arbitrul dictează penalty, iar Gheorghe transformă. Gazdele dublează avantajul în... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 14:40 (6316 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații din Ialomița au o nouă șansă

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Fondurile europene reprezintă în acest moment singura soluție viabilă de reabilitare a sistemelor de irigații existente în Ialomița. Pentru atingerea acestui obiectiv ar fi însă nevoie de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații puternice, dispuse să acceseze fondurile oferite în cadrul măsurii 4.3 în perioada 2016-2020. Potrivit datelor oficiale, acestea pot primi până la 1,5 milioane de euro pentru fiecare proiect care vizează amenajarea stațiilor de pompare și repompare.

Un dezastru moderat
La începutul anilor ’90, Ialomița avea capacitatea de a iriga circa 10... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 12:15 (8969 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are secretari de primărie

Ialomița nu are secretari de primărie

De ani buni, o treime dintre administrațiile locale din Ialomița funcționează fără secretari. Situația este cu atât mai gravă cu cât, în unele cazuri, activitatea Primăriei este paralizată. Mai mult decât atât, din cauza unor condiții restrictive impuse de către Agenția Națională a Funcționarilor Publici, nici posibilii aspiranți la această funcție nu pot fi angajați fără... studii de masterat!

O situație imposibilă
Obligați să desfășoare o activitate administrativă tot mai complexă, primarii localităților ialomițene încearcă de ani buni să obțină o relaxare a condițiilor de angajare... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 16:20 (8384 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Scandal într-o gospodărie din satul Misleanu, duminică, 23 aprilie 2017. Un bărbat cu probleme psihice, amator de alcool, a pus pe jar pompierii și polițiștii amenințând că dă foc casei în care locuiește. Bărbatul a fost imobilizat de oamenii legii și internat într-un spital de psihiatrie.

Scandalagiul satului
Din primele informații se pare că bărbatul nu este la prima abatere de acest gen. Vecinii acestuia susțin faptul că, de fiecare dată când se îmbată, omul amenință că se omoară și că dă foc locuinței. Duminică, 23 aprilie 2017, acesta și-a ieșit din nou din fire, după ce... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 12:56 (8802 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Slobozeni, câți bani ne va costa întreținerea?

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Incinta parcării subterane din fața Prefecturii Ialomița a fost finalizată. Potrivit informațiilor oficiale, urmează etapa construirii tunelului care va face legătura cu cele 98 de locuri de parcare din subteran. Pe cealaltă parte a străzii, surse autorizate din Primărie confirmă că în scurt timp va demara procesul de placare cu andezit a agorei grecești.

Greul de-abia acum începe
Finalizată cu 2 ani întârziere față de grafic, «groapa lui Stoica» generează probleme noi. După ce a făcut de râs autoritățile în prime-time, la «România, te iubesc!», investiția se extinde... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 11:05 (6345 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14218 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSM București 20-28 (13-14)

Învinse de Campioana Europei

Joi, 20 aprilie 2017, Sala «Andreea Nica» a fost gazda confruntării dintre CSM Unirea Slobozia și CSM București, campioana en-titre a României și a Europei. Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, echipa noastră reușind să se mențină la același nivel cu oaspetele. Ce-i drept, sudezeul Per Johanson le-a menajat pe Martin, Manea, Mehmedovic sau Ungureanu. De la echipa noastră s-au evidențiat Enescu, Ivan și portarul Petrescu, prin 4 intervenții reușite. La pauză a fost 13-14, iar în a doua repriză CSM București și-a etalat valoarea superioară, reușind să se desprindă chiar și la 9 goluri. Belorusa Lobach a fost principala marcatoare a echipei campioane, cu 8 reușite, în vreme ce pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 13:25 (4001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul diabetului în Ialomița

Scandalul diabetului în Ialomița

De luni bune, zeci de pacienți bolnavi de diabet, dintre cei aproape 9000 înregistrați la nivelul județului Ialomița, reclamă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate problemele întâmpinate. Cauza ar fi numărul redus de medici specialiști, cei trei medici diabetologi din județ fiind practic «depășiți» de numărul pacienților. Astfel, medicul Simona Berbece susține că este «suprasolicitat» și nu poate trata toate cazurile nou apărute, asigurând consultații regulate la peste 6000 de pacienți. Cel de-al doilea, Roman Constantin,  endocrinologul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, refuză, potrivit propriilor declarații, să respecte Ordinul nr. 1061/2006, care obligă la reexaminarea bolnavilor... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 12:50 (10824 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

În urma unei corespondențe purtată la începutul anului 2017 cu Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, indicatorii de performanță ai Parcului Industrial IMM Slobozia au fost modificați. Potrivit noilor indicatori, gradul de ocupare al parcului a scăzut la 65%, iar numărul firmelor mijlocii a fost redus la una singură. De asemenea, autoritățile locale au identificat o soluție pentru evitarea rambursării integrale a sumei în cazul în care numărul locurilor de muncă din parc nu va fi de 775.

O realitate necosmetizată
Parcul IMM Slobozia a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 18:05 (6082 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Primă sentință la Tribunalul Ialomița

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni a fost condamnat recent la o pedeapsă 19 ani de închisoare cu executare, în urma unei anchete a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT)-Biroul Teritorial Slobozia. Victimele ialomițeanului sunt șapte minore, cu vârste cuprinse între 7 și 10 ani, din Anglia, pe care le-a racolat prin intermediul unor jocuri on-line. Fetițele erau obligate de către inculpat să imite scene pornografie în fața camerelor web. Imaginile erau stocate și răspândite în mediul virtual. Procesul s-a judecat la Tribunalul Ialomița, din Slobozia.

Comportament halucinant... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 12:40 (6686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

După ce a fugit de la locul accidentului pe care l-a provocat

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

Judecătoria Urziceni a dat o primă sentință în dosarul agentului de poliție din Ialomița care, în urmă cu 2 ani, a rănit trei tineri într-un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Omul legii a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu suspendare, judecătorii stabilindu-i un termen de supraveghere de 3 ani.

I s-a interzis dreptul de a mai profesa Potrivit informațiilor, agentul de poliție care își desfășoară activitatea la Postul de Poliție Sărățeni a provocat în luna mai a anului 2015 un accident rutier, în urma căruia trei tineri au fost răniți. Cazul a fost preluat... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 19:10 (6351 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Anchetă penală la Drumuri și Poduri SA

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Abuz în serviciu și falsuri sunt câteva dintre capetele de acuzare pe care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia trebuie să le probeze în cazul Drumuri și Poduri SA, societate administrată de Consiliul Județean Ialomița. Firma a intrat în atenția anchetatorilor locali în baza unei sesizări făcută de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, la finalul verificărilor de audit executate în contabilitatea Drumuri și Poduri SA. Prejudiciul estimat se ridică la peste 300 mii de lei.

Controlul care tulbură apele Potrivit informațiilor, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 16:10 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

În urma unui control desfășurat în primăvara anului trecut în Ialomița, reprezentanții Ministerului Agriculturii au descoperit că fermierii din județ nu respectă legislația în domeniul înființării de «culturi ecologice», tratând plantele cu substanțe interzise. Printre cei vizați de acțiunea de verificare a Ministerului Agriculturii s-a numărat și latifundiarul Viorel Nica, administratorul Agrichim Fetești, alături de alți 4 fermieri. Deși au contestat Raportul Ministerului Agriculturii, niciunul dintre cei vizați nu a avut câștig de cauză. Mai mult, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură-Structura Centrală a blocat acordarea subvențiilor pentru acest tip de culturi. Cei 5 fermieri cu... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 11:50 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

A luat lumină ilegal de la DADP

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

Camera de Conturi Ialomița a confirmat ceea ce tot orașul știe deja de ani buni. DADP Slobozia l-a cablat ilegal pe senatorul Gabi Ionașcu la rețeaua publică de curent electric. Potrivit măsurilor propuse, «cele 4 case pentru care s-au încheiat ilegal 4 contracte-cadru de servicii energetice» trebuie debranșate de la rețea până la 1 mai 2017.

Curat ilegal, coane Ionașcule! Mai țineți minte vila acea de neam... administrativ pe care și-a ridicat-o senatorul Gabi Ionașcu pe vremea când era primar al Sloboziei?! Da, da, aia de la marginea Sloboziei, unde numai gardul a costat 50 mii de... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 15:55 (10682 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este executat silit pentru neonorarea unui debit de 500 mii de euro. Datoria reprezintă suma pe care cel mai mare spital din Ialomița trebuie să o plătească sub formă de «despăgubiri» în urma unei sentințe definitive a Curții de Apel București. Decizia judecătorilor din Capitală survine unei anchete penale prin care un fost medic angajat la Spitalului de Urgență Slobozia a fost condamnat pentru «culpă medicală».

Blocaj financiar la Spitalul Slobozia
Pe data de 23 februarie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 11:10 (7446 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5826 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15328 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12291 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...