Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandalul diabetului în Ialomița

Scandalul diabetului în Ialomița

De luni bune, zeci de pacienți bolnavi de diabet, dintre cei aproape 9000 înregistrați la nivelul județului Ialomița, reclamă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate problemele întâmpinate. Cauza ar fi numărul redus de medici specialiști, cei trei medici diabetologi din județ fiind practic «depășiți» de numărul pacienților. Astfel, medicul Simona Berbece susține că este «suprasolicitat» și nu poate trata toate cazurile nou apărute, asigurând consultații regulate la peste 6000 de pacienți. Cel de-al doilea, Roman Constantin,  endocrinologul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, refuză, potrivit propriilor declarații, să respecte Ordinul nr. 1061/2006, care obligă la reexaminarea bolnavilor... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 12:50 (10819 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

În urma unei corespondențe purtată la începutul anului 2017 cu Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, indicatorii de performanță ai Parcului Industrial IMM Slobozia au fost modificați. Potrivit noilor indicatori, gradul de ocupare al parcului a scăzut la 65%, iar numărul firmelor mijlocii a fost redus la una singură. De asemenea, autoritățile locale au identificat o soluție pentru evitarea rambursării integrale a sumei în cazul în care numărul locurilor de muncă din parc nu va fi de 775.

O realitate necosmetizată
Parcul IMM Slobozia a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 18:05 (6068 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Primă sentință la Tribunalul Ialomița

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni a fost condamnat recent la o pedeapsă 19 ani de închisoare cu executare, în urma unei anchete a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT)-Biroul Teritorial Slobozia. Victimele ialomițeanului sunt șapte minore, cu vârste cuprinse între 7 și 10 ani, din Anglia, pe care le-a racolat prin intermediul unor jocuri on-line. Fetițele erau obligate de către inculpat să imite scene pornografie în fața camerelor web. Imaginile erau stocate și răspândite în mediul virtual. Procesul s-a judecat la Tribunalul Ialomița, din Slobozia.

Comportament halucinant... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 12:40 (6686 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

După ce a fugit de la locul accidentului pe care l-a provocat

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

Judecătoria Urziceni a dat o primă sentință în dosarul agentului de poliție din Ialomița care, în urmă cu 2 ani, a rănit trei tineri într-un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Omul legii a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu suspendare, judecătorii stabilindu-i un termen de supraveghere de 3 ani.

I s-a interzis dreptul de a mai profesa Potrivit informațiilor, agentul de poliție care își desfășoară activitatea la Postul de Poliție Sărățeni a provocat în luna mai a anului 2015 un accident rutier, în urma căruia trei tineri au fost răniți. Cazul a fost preluat... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 19:10 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Anchetă penală la Drumuri și Poduri SA

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Abuz în serviciu și falsuri sunt câteva dintre capetele de acuzare pe care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia trebuie să le probeze în cazul Drumuri și Poduri SA, societate administrată de Consiliul Județean Ialomița. Firma a intrat în atenția anchetatorilor locali în baza unei sesizări făcută de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, la finalul verificărilor de audit executate în contabilitatea Drumuri și Poduri SA. Prejudiciul estimat se ridică la peste 300 mii de lei.

Controlul care tulbură apele Potrivit informațiilor, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 16:10 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

În urma unui control desfășurat în primăvara anului trecut în Ialomița, reprezentanții Ministerului Agriculturii au descoperit că fermierii din județ nu respectă legislația în domeniul înființării de «culturi ecologice», tratând plantele cu substanțe interzise. Printre cei vizați de acțiunea de verificare a Ministerului Agriculturii s-a numărat și latifundiarul Viorel Nica, administratorul Agrichim Fetești, alături de alți 4 fermieri. Deși au contestat Raportul Ministerului Agriculturii, niciunul dintre cei vizați nu a avut câștig de cauză. Mai mult, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură-Structura Centrală a blocat acordarea subvențiilor pentru acest tip de culturi. Cei 5 fermieri cu... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 11:50 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

A luat lumină ilegal de la DADP

Senatorul lui Dumnezeu rămâne fără curent electric

Camera de Conturi Ialomița a confirmat ceea ce tot orașul știe deja de ani buni. DADP Slobozia l-a cablat ilegal pe senatorul Gabi Ionașcu la rețeaua publică de curent electric. Potrivit măsurilor propuse, «cele 4 case pentru care s-au încheiat ilegal 4 contracte-cadru de servicii energetice» trebuie debranșate de la rețea până la 1 mai 2017.

Curat ilegal, coane Ionașcule! Mai țineți minte vila acea de neam... administrativ pe care și-a ridicat-o senatorul Gabi Ionașcu pe vremea când era primar al Sloboziei?! Da, da, aia de la marginea Sloboziei, unde numai gardul a costat 50 mii de... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 15:55 (10681 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este executat silit pentru neonorarea unui debit de 500 mii de euro. Datoria reprezintă suma pe care cel mai mare spital din Ialomița trebuie să o plătească sub formă de «despăgubiri» în urma unei sentințe definitive a Curții de Apel București. Decizia judecătorilor din Capitală survine unei anchete penale prin care un fost medic angajat la Spitalului de Urgență Slobozia a fost condamnat pentru «culpă medicală».

Blocaj financiar la Spitalul Slobozia
Pe data de 23 februarie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 11:10 (7446 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: «Parlamentarii europeni» de la Liceul de Arte

11 elevi care au decis să schimbe lumea

Slobozia: «Parlamentarii europeni» de la Liceul de Arte

În timp ce Brexit-ul și replicile lui cutremură Uniunea Europeană, 11 elevi de la Liceul de Arte din Slobozia oferă comunității un exemplu de «unitate în diversitate». Ei au participat în urmă cu două săptămâni la o sesiune regională de dezbateri publice. Evenimentul este prima stație în lupta pentru selectarea în Parlamentul European al Tinerilor, proiect aparținând EYP România, care constă în educarea nonformală a tinerilor. Ambasadorul «parlamentarilor europeni» ai Sloboziei la eveniment, desfășurat în perioada 16-18 martie 2017 la Bușteni, a fost Roxana Petrache. Ceilalți «parlamentari» sunt Vlad Rusu, Adela Drangă, Simona Bonciu, Teodora Grecu, Sebastian Solomon, Diana Radu, Vivian Șendroiu... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2017, 13:25 (13613 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, un incendiu s-a produs la Spitalul Municipal Urziceni, pe Secția Ginecologie. Focul ar fi pornit din cauza unei lumânări aprinse, lăsată nesupravegheată.

Mame și copii, evacuați în siguranță
Din primele informații, pompierii din cadrul Gărzii Urziceni au fost solicitați să intervină pentru a stinge incendiul produs duminică, 16 aprilie 2017, orele 17,40, pe Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni. Flăcările s-au manifestat pe etajele 3 și 4 ale Secției, de acolo fiind evacuați în siguranță... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2017, 22:52 (6056 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!


Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sărbătorită în Duminica Paștelui, este centrul credinței creștine. Cine nu crede în Înviere nu se poate numi creștin. Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. „Dacă Hristos n-a înviat, zadarnică este credința noastră”, adică nu are niciun conținut, nicio valoare, le scria Sfântul Pavel corintenilor (1 Cor 15, 14). ... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2017, 13:10 (13852 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Paul «Miez de Nucă»

Paul «Miez de Nucă»

Paul Dudescu are 44 de ani și a ajuns de vreo 10 ani la Slobozia. Vine tocmai din Valea Sării, de pe lângă Focșani, cu vreo lună înainte de Paște... Vine cu prune, dar lumea din Piața Mare din Slobozia îl cunoaște după «miezul de nucă» pe care îl vinde. «Miez de nucă» de Vrancea, unde oamenii sunt încă opriți în loc și trăiesc după obiceiul vechi, iară nu ca la piață.

A venit Vrânceanu’! Paul «Miez de Nucă» vinde în capătul din spate, unde nu-i vad și e greu de vândut, că lumea ori a cumpărat deja, ori nu mai are bani. Când vine el însă, vorba zboară din gură-n gură, trece de piață... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2017, 17:45 (5021 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pisicile de Slobozia, delicatese de luxe în China

Primarul Mocioniu ar putea relansa economia orașului

Pisicile de Slobozia, delicatese de luxe în China

Aflat într-un tur de 3 săptămâni prin capitalele Asiei (Tokio, Seul și Beijing), primarul Sloboziei Adrian Mocioniu își informează suveran (via Facebook) electoratul de stânga cu dare de mână despre întâlnirile pe care le are. Preocupați de aceste întâlniri și conștienți că succesul alesului nostru este succesul nostru, al tuturor, am înțeles ce face Adrian Mocioniu la Beijing, unde se află la momentul când citiți aceste rânduri.

De la Slobozia la Beijing
Discret, cum îl știm cu toții, Adrian Mocioniu a plecat în turul Asiei de la ședința de Consiliu Local din 28 martie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2017, 11:25 (18842 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Spaima liderilor

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Metaloglobus București 3-1

Spaima liderilor

Gabriel Bosoi, jucător de bandă dreaptă la Iașiului, a reușit sâmbătă un frumos gol cu capul în poarta Botoșaniului. În primăvara lui 2013 izbutea două astfel de goluri în poarta lui Leo Dobre... Cu toate acestea, Slobozia învingea atunci cu 3-2 Dacia Unirea Brăila, liderul campionatului. Pe bancă era Marin Dună. A fost urmat de Adrian Mihalcea care, la rându-i, a răpus alți lideri: Rapid, Săgeata Năvodari sau CSMS Iași. Sâmbătă, 8 aprilie 2017, antrenorul Ion Ionescu a coordonat excelent furnalul galben-albastru care a topit Metaloglobus, liderul la zi al seriei a 2-a, din Liga a III-a. Suntem spaima liderilor și nu știm ce s-ar întâmpla dacă am ajunge noi la șefia clasamentului. Dar tare ne... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 18:05 (4134 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui, tot mai  mulți ialomițeni iau cu asalt Centrul de Transfuzii Sanguine. Din cauza sărăciei, oamenii donează sânge în schimbul tichetelor de masă, pe care le folosesc pentru a-și cumpăra mâncare de Sărbători. Fiecare donator primește 7 bonuri de masă, în valoare de 67 de lei. Angajații instituției recunosc situația și spun că nu puține au fost cazurile în care unii donatori  au venit cu întreaga familie.

Un mod de a supraviețui În ciuda intenselor campanii de mediatizare, Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița se află într-o permanentă criză de donatori... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 15:40 (4697 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Mini-handbalistele» CSS Slobozia, în semifinale

Handbal

«Mini-handbalistele» CSS Slobozia, în semifinale

Jucătoarele grupei de mini-handbal a CSS Slobozia (născute în 2006 și 2007), pregătite de antrenoarea Ionela Chiru, au obținut săptămâna trecută calificarea la turneul semi-final al Campionatului Național. În turneul desfășurat la Plopeni, Slobozia a bifat în grupa preliminară o victorie și o înfrângere: 15-9 cu LPS Pitești și 9-10 cu CSO Breaza. Clasată pe locul 2, CSS a mers în mini-turneul pentru locul 4 în ierarhia finală, care asigura calificarea în faza următoare. Aici a fost mult mai ușor. Slobozia a trecut cu 19-1 de CSS Târgoviște și cu 11-8 de Șc. 4 Moreni. Astfel, micile noastre handbaliste au obținut calificarea, iar în turneul semifinal se vor duela într-o grupă preponderent bucureșteană... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 13:35 (7282 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Străzile din Fetești intră în reabilitare

Străzile din Fetești intră în reabilitare

În repetate rânduri, aleșii locali din Fetești au fost criticați pentru dezinteresul privind întreținerea domeniului public, în special a arterelor de circulație. Noua administrație locală a municipiului a decis însă că este timpul să acorde mai multă atenție străzilor din oraș. Astfel, până la sfârșitul anului 2017, peste 40 de kilometri de drumuri publice din Fetești vor fi reabilitate integral. Lucrările au debutat deja de săptămâna trecută.

Scandalul străzilor din Fetești
În ultimii ani, străzile din Fetești s-au degradat considerabil din cauza lucrărilor la rețeaua de apă... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 11:40 (3207 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Școala Nr. 2 Slobozia, la turneul final

Handbal, Olimpiada Gimnaziilor

Școala Nr. 2 Slobozia, la turneul final

La finele săptămânii precedente, la Ploiești s-a desfășurat faza zonală a Olimpiadei Gimnaziilor la handbal feminin. Județul Ialomița a fost reprezentat la această competiție de Școala Nr. 2 «Sfântul Andrei» din Slobozia, iar din grupă au mai făcut parte reprezentante ale județelor Prahova, Argeș, Teleorman și Dâmbovița, jucându-se în sistem «fiecare cu fiecare». Coordonată de profesorii Ștefan Matache și Mihai Lemnaru, echipa Școlii Nr. 2 s-a bazat pe un nucleu al junioarelor III de la CSS Slobozia. Astfel, lotul deplasat a fost: Patricia Drăghici, Daniela Dumitru, Anda Cloșcă, Valentina Soreanu, Ana-Maria Neagu, Cristina Lazăr, Eliza Marghidanu, Andreea Golea și Livia Vlădescu. Calificarea a... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 10:10 (4112 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Casa Județeană de Pensii are cu ce se mândri

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Uitat în scaun de guvernări bune (adică de prin mai 2008!), directorul Casei Județene de Pensii Ialomița își completează veniturile ca «diriginte de șantier». Și, după cum susțin beneficiarii serviciilor oferite de domnia sa, «omul își face treaba și nu lasă pe nimeni la greu»...

Meseria e brățară de aur...
...și gâtul pâlnie de argint, spun gurile rele. Dar noi nu le credem și ne rezumăm doar la fapte, că directorul Casei Județene de Pensii Ialomița îmbătrânește și a ajuns să îi sară țâfna din te miri ce. Iar faptele sunt clare. Domnia sa este director al instituției de mai multe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2017, 11:20 (6377 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Caz șocant în comuna Cosâmbești. O fetiță de un an și 2 luni și-a pierdut viața după ce mama sa i-a administrat un medicament împotriva răcelii. Tragicul eveniment s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, 10/11 aprilie 2017...

Cercetările sunt în curs Din primele informații, fetița prezenta simptome specifice unei răceli de câteva zile, motiv pentru care mama sa i-a administrat Panadol. După câteva ore, micuța a început să se simtă rău. Panicată, mama copilei a cerut ajutorul unor vecini și a plecat cu o mașină către Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În zona Cartierului Bora... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 13:05 (19880 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Miriștile incendiate, fenomen incontrolabil

În doar două zile, respectiv sîmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la nu mai puțin de 14 arderi necontrolate. Focul s-a manifestat pe miriști, vegetație ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 20:19
(16504 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găini furate pentru majorat

Duminică, 19 septembrie, la primele ore ale dimineții, un bătrînel din Fetești alerta Poliția prin 112. Bărbatul reclama faptul că în noaptea precedentă fusese «călcat» de hoți. Feteșteanul de 84 ani rămăsese ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 17:05
(19247 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt găini


Manasia: «Șofer» fără permis, depistat la volan

Deși nu avea permis de conducere, un tînăr de 24 ani din Manasia s-a urcat la volanul unei mașini și a fost prins de polițiști. Plimbarea cu ghinion i-a adus tînărului un dosar penal, actual fiind cercetat ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:57
(17368 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 18 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit activitățile comerciale ilegale, organizate ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:55
(16623 vizualizări - 0 comentarii)


A fugit de acasă

Un adolescent de 14 ani din comuna Roșiori a fugit de acasă. Dispariția copilului a fost anunțată, joi, 16 septembrie prin 112, de către mama sa, o femeie de 32 de ani, din București. Adolescentul, Păun ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:20
(19168 vizualizări - 0 comentarii)


Ucigaș încarcerat

Joi, 16 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia au reținut un bărbat în vîrstă de 36 de ani, din localitate. Pe numele bărbatului, la data de 14 septembrie, Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:19
(17119 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime

Două persoane au fost rănite, joi, 16 septembrie, într-un accident rutier produs în apropierea localității Țăndărei. Incidentul s-a produs în timp ce un un bărbat, de 37 de ani, din localitatea Săveni, ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:18
(14994 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferii indisciplinați în trafic, amendați

Joi, 16 septembrie, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit disciplinizarea traficului rutier dar și pentru prevenirea pirateriei în domeniul transportului ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:17
(18892 vizualizări - 0 comentarii)


Codul Fiscal, modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu data de 10 septembrie 2010, data intrării în vigoare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 82/2010 asupra veniturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:15
(19034 vizualizări - 0 comentarii)


Polițist implicat într-un accident rutier la intrarea în Slobozia

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 septembrie a.c., pe DN2A, în apropierea municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier, un ofițer din cadrul IPJ Ialomița fiind rănit ușor. Evenimentul a ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 09:16
(17056 vizualizări - 0 comentarii)


Nick Touring transportă «pe lîngă» lege

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii din Slobozia și Fetești au organizat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea indisciplinei conducătorilor auto ce efectuează activități în regim de taximetrie. ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:24
(17569 vizualizări - 4 comentarii)


Munca «la negru», sancționată de ITM

Potrivit unui comunicat de presă, în perioada 6-15 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a sancționat contravențional 13 angajatori, din aceștia 3 pentru muncă fără forme legale de angajare ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:18
(15939 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Tînără de 18 ani ucisă de un șofer băut

Miercuri, 15 septembrie, în jurul orei 20,00, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:09
(20310 vizualizări - 9 comentarii)


Angajatorii, invitați la bursa absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 24 septembrie 2010, ora 9.00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Slobozia-sediul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:03
(16080 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii supraveghează școlile

Miercuri, 15 septembrie, în intervalul orar 8.00-14.00, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop îmbunătățirea climatului de ordine și siguranță publică din zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 17:54
(15417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată după ce a furat portofelul unei bătrîne

Marți, 14 septembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore o femeie de 25 de ani, din Urziceni, cercetată pentru furt calificat. Suspecta a fost depistată în dimineața zilei de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 18:09
(12715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 273 de bugetari concediați

Potrivit unei informări a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, în perioada septembrie-octombrie 2010 au fost anunțate intenții de concediere colectivă a unui număr de 273 persoane, dintre cele ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17392 vizualizări - 1 comentariu)


Vizarea permiselor de armă

Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița desfășoară în perioada 15 septembrie-15 octombrie a.c., acțiunea de vizare a permiselor de armă și atestatelor de colecționar eliberate ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17767 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în scădere cu 0,1%

Potrivit unei statistici a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfîrșitul lunii august 2010 în evidențele instituției au fost înregistrare 11146 de persoane, dintre acestea aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(9800 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Gura Ialomiței, fără permis la volan prin Țăndărei

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orei 20.45, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a depistat pe strada Ionel Perlea din oraș, un autoturism la volanul căruia se deplasa un tînăr, de 19 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(14863 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean, locul 13 pe țară la încasări bugetare

«În luna august 2010 Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat suma de 45,69 milioane de lei, în procent de 102,95% față de plan, procentul pe țară fiind de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:08
(16316 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:21
(9101 vizualizări - 0 comentarii)


George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

După Monografia Sloboziei, o lucrare impresionantă la care a lucrat mai bine de un an, gazetarul și, mai nou, scriitorul George Stoian surprinde cu un roman. Nobilul Farmacist este povestea discretă, vindecătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:12
(26253 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică pulicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:09
(7529 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11058 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18464 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16274 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16876 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16385 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21498 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...