Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tragedie pe șosea, în zona localității Sinești

Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut marți, 4 aprilie 2017, în jurul orele 18,00, în zona localității ialomițene Sinești. Din primele informații se pare că o dubă, care transporta marfă, și un automobil s-au ciocnit puternic. În urma accidentului, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați la spitale cu ajutorul ambulanțelor din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Tragedie pe șosea Martorii oculari ai tragediei petrecute pe șosea vorbesc despre faptul că în urma impactului dintre cele două automobile, o dubă care... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 22:08 (9183 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Conflict steril în Consiliul Local Urziceni

Revenirea în funcție a primarului Urziceniului, Constantin Sava a reaprins disputele politice din cadrul Consiliului Local. Luni, 3 aprilie 2017, aprobarea bugetului orașului pentru anul 2017 s-a făcut în condiții tensionate, după ce consilierii PSD și cei ai PNL și-au disputat  locația unde se va desfășura ședința.

De-ale lui Costică Luni, 3 aprilie, Consiliul Local Urziceni a aprobat bugetul orașului pentru anul 2017. Votul a fost precedat de o dispută publică sterilă privitoare la legalitatea desfășurării ședinței în sediul Casei de Cultură din Urziceni. Noua locație a fost... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 21:15 (4853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

3 meciuri în 6 zile

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3 meciuri în 6 zile

Unirea Slobozia a profitat de pauza competițională și a mai organizat un amical tare pe propriul teren contra divizionarei secunde, Dacia Unirea Brăila. Diferența dintre cele două echipe nu s-a simțit deloc, ba din contră, elevii lui Ion Ionescu au controlat partida. Slobozia s-a impus în final cu 2-0, prin golurile reușite de Adrian Gherasim și Marc Khalil, jucători remarcați, de altfel, și de selecționerul Echipei Naționale de Tineret a României, Daniel Isăilă. Pentru galben-albaștri reîncep din acest week-end emoțiile meciurilor oficiale. Sâmbătă, 8 aprilie 2017, de la orele 17,00, la Slobozia vine liderul seriei a doua, Metaloglobus București. Marți, 11 aprilie a.c., se joacă restanța cu ... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 20:10 (2506 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Tragedie la Gheorghe Doja

Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

O întâmplare nefericită petrecută în comuna Gheorghe Doja scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile din Ialomița își desfășoară activitatea. Cazul face referire la situația unui bebeluș de doar o lună și o săptămână, abuzat de mama sa din cauza unei posibile stări de depresie. Revoltător este faptul că atât Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cât și procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au primit o sesizare cu privire la această tragedie la o săptămână de la comiterea faptelor. Între timp, copilul se află internat la Spitalul «Maria Skoldowska Curie» din București, iar mamei... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 19:10 (6348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul a bătut la Amara

Când nimeni nu se mai aștepta, lupta în vârful Ligii a IV-a a redevenit încinsă. Un retur mai nebun ca oricând a adus față în față, în cadrul etapei a 20-a, primele două clasate: CS Amara și Rapid Fetești. A fost un meci încrâncenat, al cărui deznodământ a fost rezolvat de feteșteanul Liviu Chirea, autorul unicului gol al partidei. Rapidul învinge la Amara și, cu 10 etape înaintea finalului de sezon, se apropie la 3 puncte de lider. Ne așteaptă mult suspans, în care Amara are totuși avantajul rezultatelor directe, după ce s-a impus în tur cu 3-1. În rest, favoritele au învins pe linie, iar Recolta Gheorghe Doja și Victoria Munteni Buzău s-au apropiat la 6, respectiv 7 puncte de prima clasată.... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 18:05 (3909 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Municipalitatea vrea mai mulți bani pentru Sărbătorile Sloboziei

Desfășurată marți, 28 martie 2017, ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia a avut o ordine de zi impresionantă. Ca de obicei însă, polemicile nu s-au concentrat în jurul proiectului de hotărâre privind bugetul, ci în jurul unui subiect mai degrabă marginal, respectiv Sărbătorile Sloboziei...

Din rău în mai rău
În fiecare an, Sărbătorile Municipiului Slobozia sunt un prilej de discordie politică și publică. Controlate direct de către primarul Sloboziei, indiferent cine a fost acesta, ele sunt organizate an de an de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 16:40 (4313 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Deputatul PNL Gheorghe Tinel e multifuncțional

Corigent și anul trecut la alegerile locale, în pofida eforturilor sale de a recuceri Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel s-a decis să acceseze funcții de nișă. El a fost ales recent secretar general adjunct al PNL, iar în puținul timp liber rămas la dispoziție predă la Facultatea de Ecologie și Protecția Mediului din București.

Înlocuitorul lui Bușoi Îl mai știți pe Cristian Bușoi, jumătatea aia de buletin al PNL folosit pe post de baston de președintele Klaus Iohannis la întâlnirile publice de anul trecut? Ei, bine, acesta este secretar general al PNL și, din 20 martie 2017, poate... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 14:45 (14540 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Gara Slobozia funcționează cu «aviz politic»

Una dintre cele mai mari investiții finalizate din oraș, Gara Slobozia, funcționează cu... «aviz politic»! Termenul final până la care poate funcționa în aceste condiții este 30 iunie 2017, însă deputatul Ștefan Mușoiu susține că acesta va fi prelungit. Investiția din Gara Slobozia se ridică la 6 milioane de euro, lucrările de reabilitare au durat 4 ani, iar situația existentă datează de 2 ani.

Cu ochii închiși
Potrivit OUG nr. 52/2015, pentru modificarea și completarea Legii nr. 307/2006, privind apărarea împotriva incendiilor, termenul în care persoanele cu responsabilități... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2017, 11:20 (3757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

Primăria Slobozia: Gina Palantin a fost avansată în grad!

După ce a obținut postul de șef al Serviciului Administrativ din Primăria Slobozia (perfect legal, dar curat imoral, coane Mocioniule, după cum ne-au explicat surse administrative autorizate!), Gina Palantin e avansată din nou. Consilier gradul I, să trăiți, cu o mărire de salariu estimată ochiometric la 4-500 de lei. La prima strigare, că doar nu vă închipuiți că ambițiile doamnei Palantin se opresc aici.

Pe ușa din dos, c-așa e frumos Potrivit unui proiect de hotărâre aprobat marți, 28 martie 2017, Consiliul Local Slobozia a permis transformarea a 3 posturi de consilier gradul II... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 15:20 (8113 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

La finalul anului 2016

Procurorii din Ialomița au lăsat nesoluționate 15 mii de dosare penale

Statistică îngrijorătoare în privința dosarelor penale nesoluționate înregistrate la nivelul Parchetelor din Ialomița. La finalul anului 2016, procurorii din cadrul celor 4 unități de Parchet din județ au lăsat nerezolvate 15 mii de anchete, cu 2000 mai mult decât în 2015. Principala cauză a regresului activității organelor de urmărire penală din județ vizează numărul mic de procurori care profesează în Ialomița.

Mii de dosare așteaptă soluționarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a dat recent publicității Raportul de activitate al instituției și unităților de Parchet subordonate... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2017, 11:05 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Asociațiile de Locatari din Slobozia refuză să plătească serviciile de salubrizare

Reprezentanții societății Polaris M Holding, societatea care asigură salubrizarea în municipiul Slobozia, au făcut publică lista Asociațiilor de Locatari și de Proprietari din oraș cu restanțe la plata acestui serviciu. Valoarea totală a debitelor se ridică la suma de 63 mii de lei, în unele cazuri datoriile fiind vechi de 2 ani. Oficialii firmei de salubrizare au început deja demersurile legale în vederea recuperării restanțelor. Printre datornici se numără și Combinatul Chimic...

Somații în scările de bloc
Deși și-au asumat prin contract faptul că vor plăti serviciile de salubrizare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2017, 18:10 (9857 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Gheorghe Doja: Cazul unui bebeluș abuzat de mamă, anchetat după o săptămână

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și procurorii locali anchetează un abuz comis asupra unui bebeluș, domiciliat în comuna Gheorghe Doja, la o săptămână după ce faptele s-au petrecut. Autoritățile se scuză și explică faptul că au fost informate prea târziu. Între timp, mama violentă a fost decăzută din drepturile părintești.

De la Slobozia, la București
Tragedia a fost semnalată autorităților din Ialomița de către medicii Spitalului «Maria Skoldowska Curie» din București marți, 28 martie 201... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:35 (6520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Rezultate slabe la Simulări

Matematica, probă de foc pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat vineri, 31 martie 2017, primele rezultate la Simulările Examenelor Naționale, susținute de elevii de clasa a VIII-a și a XII-a. Atât la testările inițiale pentru Evaluarea Națională, cât și la cele pentru Bacalaureat, Matematica a fost disciplina care le-a dat mari bătăi de cap elevilor din Ialomița.

Procente de promovabilitate scăzute
În cazul simulării pentru Evaluarea Națională, datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată faptul că promovabilitate la disciplina Limba Română a fost de 66,85%. Nu la fel de bine s... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 17:11 (20601 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Se întîmplă la Amara

Jumătate de milion de lei cheltuiți pentru 28 de vizitatori

Orașul Amara este a 60-a localitate din țară care a accesat fonduri europene pentru construcția unui Centru Național de Informare Turistică. Finanțată de Uniunea Europeană cu 500 mii de lei și inaugurată la finalul anului 2015, investiția a fost trasă pe linie moartă până în decembrie 2016, când a fost oficial deschisă. Cu toate acestea, vizitatorii nu s-au înghesuit să-i treacă pragul. Reprezentanții Centrului susțin faptul că în cele câteva luni de funcționare doar 28 de persoane le-au trecut pragul. Mai mult, o construcție similară, care oferă aceleași servicii, există și la Slobozia.

Centrul nimănui... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 16:25 (8591 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

«Baronii» sistemului sanitar din Ialomița

Angajații Spitalului Slobozia primesc salarii de 5 milioane de lei lunar

În timp ce spațiul public este bombardat cu informații referitoare la subfinanțarea sistemului de Sănătate, mai ales din punct de vedere al salarizării, realitatea din spitale este cu totul alta. Ultimele modificări legislative în domeniu arată faptul că angajații din sectorul medical beneficiază de venituri consistente. Ziarul nostru prezintă o scurtă analiză a salariilor pe care le încasează angajații Spitalului Județean de Urgență Slobozia, la momentul actual. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții celei mai mari unități medicale din Ialomița, o lege adoptată în luna decembrie 2016 a făcut ca nivelul salariilor acordate la spitalul din Slobozia să se majoreze cu 1 milion de lei! ... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2017, 11:05 (10463 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Deținuții reclamă în instanță condițiile din Penitenciarul Slobozia

Judecătoria Slobozia este asaltată de procesele înaintate de deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia. În ultimul an și jumătate, persoanele private de libertate au redactat peste 200 de acțiuni în instanță prin care reclamă condițiile din spațiile de detenție, încălcări abuzive ale drepturilor de care beneficiază sau sancționarea disciplinară nefondată.

Acțiunile au fost respinse În timp ce la nivel național deținuții deplâng condițiile din penitenciare prin intermediul televiziunilor, cei încarcerați la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia își cer drepturile în instanță.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 18:10 (9128 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

Afaceri cu iz penal pe banii contribuabililor

Licitații publice «cu dedicație» pentru centralele termice ale Sloboziei

În urmă cu 5 ani, administrația Stoica scotea la licitație o duzină de centrale termice dezafectate la prețuri care oscilau, în funcție de suprafață și starea clădirii, între 20000 și 150000 de lei. Cele mai multe dintre acestea au fost achiziționate și, ulterior, transformate conform destinației declarate de vânzător. Unele însă, cum este și cazul pe care urmează să vi-l relatăm mai jos, au fost tranzacționate «ca la piață», în litera și spiritul declarațiilor fostului edil Alexandru Stoica, cel care obișnuia să spună: «Dați-i bătaie și vedem noi după aia ce facem...».

Centrală «cu dedicație»... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 13:40 (14424 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Haos în administrația publică locală din Ialomița

Prefectura Ialomița a dat publicității o serie de rapoarte cu privire la controalele efectuate pe primul trimestru al anului 2017 în cadrul primăriilor din Ialomița. Documentele oficiale arată faptul că aleșii ialomițenilor tratează administrația publică cu indiferență, absentând nemotivat de la ședințele Consiliilor Locale din care fac parte. Mai mult, în unele situații, aceste întâlniri lunare nu se mai efectuează.

Ineficiență în administrația locală
Controlul efectuat de oficialii Prefecturii Ialomița la finalul trimestrului I al anului curent a vizat activitatea din cadrul... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2017, 11:10 (4615 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

Administrația Ciupercă devine istorie

Victor Moraru vrea Asociație de Dezvoltare Intercomunitară personală

În 2014, Silvian Ciupercă se confrunta cu o revoltă publică a primarilor ialomițeni membri ai Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. În 2017, Victor Moraru a demarat procedurile pentru înființarea unei structuri similare, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, care urmează să finanțeze proiecte de dezvoltare locală pentru administrațiile ialomițene. Consiliul Județean Ialomița a aprobat pentru finanțarea acestor proiecte un buget de peste 50 milioane de lei! «Acești bani sunt destinați finanțării proiectelor locale, indiferent de culoarea politică a primarilor...» a declarat Victor Moraru în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 23 martie 2017.
... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 16:40 (3571 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Handbal, Daniela Marin

«Vreau să fiu un nume în handbalul românesc!»

Este unul dintre cei mai promițători pivoți ai handbalului românesc. Totodată, jucătoare importantă pentru generația sa și în plus, la 17 ani, suficient de matură și responsabilă pentru a prelua banderola de căpitan al naționalei de junioare. Trofeul «Carpați», la care a fost desemnată cea mai bună jucătoare, a fost doar începutul. Ea și colegele au în față un an plin de competiții la care își doresc să impresioneze și să facă rapid pasul spre handbalul mare. Despre începuturi, prezent și perspective, în interviul de mai jos cu Daniela Marin, handbalistă care a pornit pe drumul spre performanță la CSS Slobozia.
-Cum este să fii căpitan la 17 ani?
-Este o responsabilitate... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2017, 13:35 (10173 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4498 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3379 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4020 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3885 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...