Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Elita sabiei slobozene, triumf în Polonia

Scrimă

Elita sabiei slobozene, triumf în Polonia

Echipa Națională de Sabie Seniori a României a obținut duminică un rezultat excelent. Sabrerii pregătiți de Florin Zalomir au câștigat etapa de Cupă Mondială, de la Varșovia. România a depășit la această competiție mai multe forțe ale scrimei mondiale. Astfel, în tabloul de 16 a trecut 45-40 de Franța, apoi de Rusia cu scor similar. În semifinale, România a învins cu 45-44 Ungaria, iar în finală, cu scor identic, Italia. Pentru Slobozia acest rezultat a avut o rezonanță aparte, 3 dintre cei 4 sabreri români fiind  din orașul nostru. Astfel, pe lângă Tiberiu Dolniceanu, la Varșovia s-au duelat slobozenii Iulian Teodosiu, Alin Badea și Mădălin Bucur. În competiția individuală, cel mai bine... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 17:25 (4834 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Dotări insuficiente pentru Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița

Membrii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița desfășoară misiunile cu mâinile goale. Potrivit informațiilor publice oferite de  reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, salvatorii din cadrul primăriilor ialomițene sunt lipsiți de dotări corespunzătoare. Statistic vorbind, doar 7 localități dispun de mașini de intervenție, cele mai multe automobile având peste 15 ani vechime. Toate acestea în condițiile în care, anual, administrațiile locale din Ialomița cheltuiesc 2,5 milioane de lei pentru activitățile desfășurate de aceste servicii.

Se întâmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 16:10 (6615 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Începe returul

Unirea Slobozia a terminat pe locul 3 turul actualului sezon, la egalitate de puncte cu locul 2, satelitul Viitorului Constanța. În mare, cărțile în seria a II-a din Liga a III-a sunt făcute, Metaloglobus București având un avans care o face favorită clară la promovare. Prin urmare, obiectivul trupei lui Ion Ionescu rămâne clasarea pe podium, un rezultat destul de bun având în vedere tinerețea lotului. Acest aspect devenit deja notoriu a fost întărit în această iarnă prin cooptarea în lotul mare a unor puști precum Sava, Alexandru sau Comșa. Echipa a câștigat consistență defensivă prin revenirea lui Gabriel Lazăr, după scurta aventură la Unirea Târlungeni. De asemenea, s-a întărit și în ofensivă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 15:25 (3058 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

antiIstorii social-democrate (I)

antiIstorii social-democrate (I)

Taman când speram și noi ca Ialomița să nu mai facă «pipi contra vântului», l-am remarcat pe domnul Președinte de CJI alergând ca bezmeticul în urma lui Dragnea, pe holurile Parlamentului din Casa Poporului. Într-un final, Dragnea a fost prins și reținut de fătucii și fătucele din presă, iar al nostru Președinte de CJI s-a postat regulamentar în spatele lui Dragnea, la susținere. Revenind la subiectul «pipi contra vânt», să completăm că, de-a lungul timpului, Ialomița și-a format un obicei în a fi «contra vântului». Și acum ne referim la momentul 2001, când ex-Președintele Savu trăgea la căruța lu’ nea Nelu în timp ce vremurile erau cu Năstase, ulterior Ialomița s-a repliat cu Năstase (prin 2... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 14:40 (6430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Patru luptători au câștigat Cupa «CSS Steaua»

Lupte, CS Amara

Patru luptători au câștigat Cupa «CSS Steaua»

Amara sportivă continuă să fie reprezentată cu succes la nivel național de Secția Lupte. Sâmbătă, 25 februarie 2017, s-a desfășurat la București Cupa «CSS Steaua», competiție care i-a scos în evidență pe juniorii mici și pe cadeți. 14 dintre sportivii deplasați de Marian Moraru în Capitală au obținut clasări pe podium. Astfel, la categoriile lor de greutate, 4 luptători amăreni s-au clasat pe primul loc: Alexandru Minea, Marian Subțirică, Manuel Iacob și Ana Maria Stoica. Locul 2 a fost obținut de Oana Dumitru, Robert Gresianu, Steluța Subțirică, Răzvan Jeaca, Elena Morar și Marian Stanciu, în vreme ce pe locul 3 au terminat Georgian Teodorescu, Denisa Negoiță, Dragoș Ivan și Mihai Boboc. La competiție... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 13:05 (2503 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare III

Axiopolis Cernavodă-CSS Slobozia 7-39 (5-19)

CSS Slobozia a mai adăugat o victorie categorică la rezultatele din acest sezon. S-a întâmplat la finele săptămânii trecute, când fetele antrenate de Marian Simion s-au deplasat la Cernavodă. Axiopolis din localitate nu a pus niciun fel de probleme junioarelor ialomițene. În afară de dimensiunea astronomică a scorului, 39-7 (19-5) pentru CSS Slobozia, de remarcat este faptul că aproape toate jucătoarele și-au trecut numele pe lista marcatoarelor, jocul permițându-i lui Simion să ruleze întreg lotul. Pentru CSS au înscris Vasile-8 goluri, Neagu-7, Lazăr-5, Onea-5, Dumitru-4, Ungureanu-4, Soreanu-4, Gălămuj-1 și Cucu-1. Din păcate, la acest joc, interul dreapta Valentina Soreanu s-a accidentat serios... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 11:45 (3724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Ialomița autorilor necunoscuți

16 mii de infractori sunt lăsați în libertate

Activitatea de urmărire penală a organelor judiciare din Ialomița lasă de dorit. Toate acestea din cauza numărului mare de dosare penale înregistrate la nivelul Parchetelor și Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița care figurează cu autori necunoscuți (AN). Statisticile oficiale arată că, în ultimii 16 ani, numărul anchetelor înregistrate cu AN a ajuns la 16 mii. Cele mai multe dintre aceste dosare au trecut demult în evidența pasivă a organelor judiciare, iar șansele ca ele să fie redeschise în vederea continuării cercetărilor sunt minime.

9 mii de cazuri neelucidate de polițiști... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:25 (3605 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6320 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mândră corabia, meșter cârmaciul

Sara și Contesa, prietenele Președintelui

Mândră corabia, meșter cârmaciul

Între două obligații administrative și o dezbatere televizată alături de președintele Liviu Dragnea, președintele Victor Moraru și-a găsit vreme pentru marea sa pasiune, călăritul. El a ținut să împărtășească această bucure aristocratică cu prietenii săi de pe Facebook...

Președintele Victor Moraru a călărit duminică. Iar apoi, ca să fie sigur că poporul este informat, a urcat pozele pe Facebook și a postat neîntrebat: «În sfârșit am reușit sa ajung și la prietenele mele Sara și Contesa! După mult timp am reușit să ne petrecem câteva ore împreună. A fost minunat!». Omenească și înduioșătoare vanitatea Președintelui, nu-i așa? De aceea îl iertăm și nu îl întrebăm azi nici pe care dintre... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 09:15 (7287 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40018 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5719 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița reduce numărul claselor pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018. Măsura este generată de numărul scăzut de elevi care au împlinit vârsta pentru a fi încadrați în învățământul de masă. Mai mult decât atât, în unele școli din județ, elevii claselor 0 vor fi nevoiți să învețe în paralel cu cei de clasa I.

Scade numărul de elevi Potrivit informațiilor publice oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de la toamnă, numărul elevilor care vor intra în clasa pregătitoare este în scădere. Astfel, dacă anul acesta au fost recenzați 2500 de elevi... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 21:55 (3727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Oamenii care distrug bombele

Oamenii care distrug bombele

Poveștile lor ar putea umple o carte. Sunt povești despre inconștiența noastră, despre neșansă sau despre norocul incredibil al celor care au folosit, de-a lungul anilor, muniție de război în gospodărie... Un mai de tasat piatra dintr-un obuz, bombe de avion tăiate cu flexul pentru fier vechi, grenade aruncate în foc «ca să vedem cum bubuie», oameni sfârtecați de schije, copii care «au avut zile». Sunt patru, trei subofițeri și un ofițer, angajați ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Și cred că meseria lor este aceea de a proteja populația de răul pe care îl poate face cea mai parșivă dintre munițiile de război. «Adică, muniția șocată, trecută prin gura de foc!»... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 17:45 (5336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă în dosarul «Raisa»

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă a Curții de Apel București în cazul Raisei Uzea, fetița a cărei copilărie a fost distrusă de medicul care a asistat-o la naștere. Magistrații din Capitală au decis miercuri, 23 februarie 2017, ca Spitalul Județean de Urgență Slobozia și medicul Valentina Dinu să plătească, în solidar, despăgubiri de 500 mii de euro! De asemenea, Valentina Dinu a fost obligată la plata unei amenzi penale de 20 mii de lei.

O anchetă complicată
Cercetările în acest dosar au debutat în 2009, anul în care Raisa Uzea a venit pe lume la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, asistată... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2017, 00:50 (18391 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4363 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6481 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Ședință AGA cu ușile închise

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Marți, 14 februarie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor SC Servicii Publice  Slobozia SRL, aleșii locali au dezbătut viitorul acestei societăți aflată în subordinea Consiliului Local. În cadrul ședinței, desfășurată cu ușile închise, directorul Dorina Milea a făcut acuzații grave legate de modul în care a fost condusă societatea, precum și la adresa conducerii Primăriei Slobozia. După 2 ore de dezbateri sterile, ședința a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

Dorina Milea este o bombă cu ceas
Pe 28 septembrie 2016, Dorina Milea era... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 10:05 (8179 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Instanța cu un singur magistrat

Stare de avarie la Judecătoria Fetești

Instanța cu un singur magistrat

Cu peste 6800 de dosare pe rol înregistrate anul trecut, Judecătoria Fetești se află în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea în condiții optime. Deși schema de personal a instanței prevede 7 posturi, în prezent doar un singur magistrat susține ședințele de judecată. Situația a fost generată de reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii, care au aprobat cererile de transfer ale unora dintre judecătorii care își exercitau funcțiile la Fetești. Pentru a evita riscurile desființării instanței, reprezentanții Tribunalului Ialomița au apelat la măsuri de avarie.

Dosare pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 20:10 (10842 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Sportul de performanță, o investiție necesară

Sportul de performanță, o investiție necesară

Dezbaterea pe probleme de sport organizată de Primăria Slobozia a generat polemici aprinse, constând în păreri pro și contra sportului de performanță. Este necesară investiția banului public în susținerea performanței sau acesta trebuie direcționat cu precădere către sportul de masă? Sănătatea prin mișcare este un concept despre care s-a tot vorbit și de care este bine să ținem cont la orice vârstă. Este foarte important pentru o comunitate ca toți cei care o alcătuiesc să aibă acces neîngrădit la mișcarea sportivă. Sportul într-o comunitate locală este însă un fenomen social, iar cel de masă reprezintă baza piramidei acestuia. Tocmai de aceea, fără obiective de performanță, fără participarea... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 18:10 (8715 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
anunț angajare

anunț angajare

SC Carman SRL Urziceni

producător de mezeluri


angajează
-3 facturiste
(pentru fabrica din Urziceni)
-4 vînzătoare
(pentru magazin din Slobozia)

se asigură
-salariu decent
-transport (dacă este cazul)
-condiții de muncă adecvate
se solicită
-experiență
vă rugăm să trimiteți CV
la
[email protected]

26 Iunie 2014, 09:00


Slobozia: Agresorul copiilor, internat provizoriu

Tînărul care agresa copii tăindu-i cu un cutter a fost internat provizoriu. La data de 24 iunie 2014, Judecătoria Slobozia a admis propunerea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a dispus luarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 18:30
(4809 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Evaluarea Națională, la final. 87 de elevi de clasa a VIII-a au refuzat să participe la examen!

Evaluarea Națională a elevilor de clasa a VIII-a s-a încheiat miercuri, 25 iunie 2014, cu proba la Matematică. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că 87 de elevi au absentat de ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 18:05
(8801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 ani de la întronizarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu

Duminică, 29 iunie 2014, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor va sărbători «Sfinții Apostoli Petru și Pavel» la Catedrala Episcopală «Înălțarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 11:30
(7999 vizualizări - 1 comentariu)


Ciochina: Locuința unui bătrân de 69 de ani, călcată de mascați

Ciochina: Locuința unui bătrîn de 69 de ani, călcată de mascați

Percheziții la Ciochina în ograda unui bătrîn de 69 de ani, de cetățenie greacă. Polițiștii și procurorii specializați în combaterea criminalității organizate au descins în curtea omului și au ridicat mai ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 10:10
(7157 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de ajutor privind bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul limită de depunere a Cererilor de ajutor pentru Măsura 215-Plăți privind bunăstarea animalelor, pachet ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:50
(7093 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost aprobate normele anuale de venit agricol

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor anuale de venit agricol pentru anul 2014. Aceste norme sînt utilizate la impunerea veniturilor obținute din exploatarea terenurilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:35
(5891 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Copil de 14 ani pe bicicletă, acroșat de un vehicul

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată luni, 23 iunie, cu privire la faptul că pe raza comunei Ion Roată s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:20
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița serbează «Ziua Dunării»

Consiliul Județean Ialomița marchează duminică, 29 iunie, «Ziua Dunării». Manifestarea, una de tradiție la nivel județean, își propune să atragă atenția asupra oportunităților turistice pe care le oferă ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 09:10
(5793 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Luni, 23 iunie 2014, polițiștii rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv, combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 08:50
(5275 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bacalaureatul, păzit de jandarmi

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 30 iunie-11 iulie 2014, cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 7 centre de examinare, 2 ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2014, 07:20
(6365 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL Pitești
angajează pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON

(lîngă Combinatul Chimic)
-Dulgheri
-Fierar-betoniști
-Macaragiu
-Agent de pază
Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic) sau
la tel. 0740/003.338, dl Dogaru Florin

24 Iunie 2014, 11:30


anunț angajare

SC Trota România SRL Cluj
selecționează
ȘOFERI PROFESIONIȘTI
categoriile C+E,
atît cu experiență pe TIR,
cît și tineri fără experiență,
pentru transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană
În curînd se vor ține interviuri
în zona dumneavoastră

Informații la tel. 0740/295.418,
între orele 9,00-14,00, 16,00-20,00,
doar după ce se trimite un CV
și copii după actele de mai jos la
[email protected]

-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartelă tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
A se abține toți cei ce nu întrunesc condițiile mai sus arătate

23 Iunie 2014, 07:20


Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

La primele ore ale dimineții de miercuri, 18 iunie 2014, polițiștii de Investigare a Fraudelor au efectuat 15 percheziții la sedii și puncte de lucru de societăți comerciale și la persoane bănuite de «evaziune ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2014, 08:10
(10589 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ultex Țăndărei

ncendiu la fabrica de ulei din Țăndărei la sfîrșitul săptămînii precedente. Totul s-a petrecut din cauza unei instalații, care a cedat. Din fericire, în urma evenimentului, nu au existat victime.
...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 15:45
(5086 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Minor reținut pentru furt

Un minor, de 16 ani, a fost reținut de polițiști sub acuzația de furt. El a fost prezentat instanței cu propunerea de arestare preventivă. Minorul în cauză este bănuit că ar fi sustras portofelul unei turiste ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 13:25
(6312 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Alcoolul le-a adus dosare penale

În ultimele zile, polițiștii Serviciului Rutier au continuat activitățile de prevenire a accidentelor rutiere. Nouă conducători auto au fost depistați de oamenii legii pe șoselele din Ialomița în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 12:05
(7632 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Sancționați după ce au încercat să vîndă ilegal fier vechi

Polițiștii au identificat pe raza comunei ialomițene Mihail Kogălniceanu doi tineri, din Fetești, în vîrstă de 15 și 25 de ani, care transportau ilegal o cantitate importantă de fier vechi. Ei au fost trași ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 11:05
(7090 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Sezon estival în siguranță

Pe toată durata sezonului estival 2014 stațiunea Amara va fi împînzită de jandarmi. Oamenii în uniformă vor demara acțiuni prin care vor încerca să asigure un climat de ordine și liniște publică. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 09:30
(5481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Conducea cu permis fals

Un bărbat de 38 de ani este cercetat penal pentru comiterea infracțiunilor de «de fals material în înscrisuri oficiale», «uz de fals» și «conducerea unui vehicul fără permis de conducere». Oprit de oamenii ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2014, 08:20
(6137 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Finalizarea campaniei pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita a finalizat marți, 10 iunie 2014, Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 15:40
(9736 vizualizări - 0 comentarii)


Uziceni: Patron reținut pentru evaziune fiscală

Polițiștii de Investigare a Fraudelor au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat de 44 de ani, din Urziceni, pentru săvîrșirea infracțiunii de evaziune fiscală. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 10:30
(7707 vizualizări - 1 comentariu)


Marsilieni: Copilul de 13 ani a incendiat o anexă!

Acoperișul unei anexe gospodărești a unui cetățean din localitatea Marsilieni a fost cuprinsă de flăcări, după ce fiul proprietarului, în vîrstă de 13 ani, lăsat nesupravegheat, s-a jucat cu focul generînd ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2014, 08:40
(6570 vizualizări - 1 comentariu)


Doi chinezi, depistați ilegal în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în cooperare cu polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și cadre ale Inspectoratului de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 16:10
(5180 vizualizări - 1 comentariu)


Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», la Munteni Buzău

Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», la Munteni Buzău

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 13 iunie 2014, orele 16,00, la Căminul Cultural Munteni Buzău, faza finală a celei de-a XXII-a ediții ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 13:20
(10275 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Un șofer beat a acroșat un căruțaș băut!

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A a avut loc un eveniment rutier. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 64 de ani, din București, conducea un autoturism din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 11:05
(5525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Ialomița: Tineri băuți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat un tînăr, în vîrstă 24 de ani, din județul Călărași, în timp ce se afla la volanul unui autoturism pe raza municipiului Urziceni, deși nu poseda permis de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 09:40
(5985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bacalaureatul, în atenția polițiștilor

Zilnic, aproximativ 50 de polițiști asigură ordinea și liniștea publică în unitățile de învățămînt din județul Ialomița în care au loc probele din cadrul examenului de Bacalaureat sesiunea iunie-iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2014, 08:50
(4763 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Razie pentru depistarea de vin contrafăcut!

Peste 200 de polițiști au efectuat 44 de percheziții, pe raza județelor Constanța, Tulcea, Ialomița, Dolj, Olt, Maramureș, Iași și Vrancea și a municipiului București, într-o cauză penală în care sînt efectuate cercetări sub aspectul săvîrșirii de infracțiuni economico-financiare. Prejudiciul creat depășește 50000 lei. ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2014, 17:05
(6303 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ghicitoare» specializată în furt de bijuterii

Miercuri, 4 iunie 2014, o tînără din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Fata a fost abordată de o femeie care a spus că îi poate «ghici» viitorul. Victima a relatat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2014, 16:00
(7405 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...