Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Locul 3 cu un lot atât de tânăr este o realizare!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

«Locul 3 cu un lot atît de tînăr este o realizare!»

Unirea Slobozia a terminat turul cu o înfrîngere în deplasare, 1-2 cu Viitorul Domnești, pe sinteticul de la Buftea. A fost un meci care a înglobat toate neajunsurile din acest sezon: lejeritate în apărare, ineficiență în atac și arbitru pe post de primadonă. Adrian Răduca și-a luat în serios rolul de golgheter și a punctat din nou, pentru a șasea oară în această stagiune. N-a fost suficient pentru a obține puncte, iar ialomițenii termină turul pe locul 3, la 12 lungimi de liderul Metaloglobus. Unirea a evoluat cu Viitorul Domnești în următoarea formulă:  Cristică-Drăguț, Călin (Teodorescu), Topor, Bucurică (Marin)-Soare, Adăscăliței-Gherasim, Răduca, Toma-Khalil (Anton). Despre ce s-a întîmplat... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 15:40 (4186 vizualizări - 15 comentarii)

REPORTAJ

Happy Birthday Mr President

Joi, 24 noiembrie 2016, Președintele Victor Moraru a împlinit 49 de ani. Iar administrația ialomițeană, recunoscătoare, s-a oprit din mers, pentru a-l slăvi. Ne alăturăm lor. Vrednic este! Happy Birthday Mr President!

«Mi-am luat azi pastilele?»
Joi, la prima oră, pe holul din fața cabinetului prezidențial din Consiliul Județean Ialomița n-ai loc să arunci un ac. Vicepreședinții, directorii de descentralizate, șeptarii de prin instituție... Uite-l și pe Ionescu de la Amara... Da, da, ăla cu Complexul Ialomița... Niciunul nu e jenat, toți așteaptă regulamentar... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 14:25 (6949 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adulți decăzuți din drepturi din cauza abuzurilor asupra copiilor

Se întîmplă în Ialomița

Adulți decăzuți din drepturi din cauza abuzurilor asupra copiilor

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dat publicității o situație privind cazurile adulților ale căror drepturi părintești au fost suspendate, prin decizii ale instanțelor. În 2016, judecătorii au decis ca 33 de copii din Ialomița să beneficieze de ajutor din partea statului, pentru că familiile din care proveneau le-au transformat viața într-un chin. Poveștile din spatele deciziilor magistraților ascund abuzuri fizice, sexuale sau copii lăsați nemîncați și tratați cu indiferență. Mai mult decît atît, deși Codul Penal incriminează astfel de fapte, doar într-un singur caz a fost obținută o condamnare. Restul dosarelor construite în jurul acestor întîmplări dramatice... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 13:05 (5966 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia continuă seria succeselor

În perioada 25-27 noiembrie, la Brăila, s-a desfășurat primul turneu de sală al Grupei C, din cadrul Campionatului Național de Junioare III. CSS Slobozia și-a onorat, ca în întreaga stagiune, statutul de favorită clară și a obținut victorii categorice în toate cele 3 jocuri: 35-8 cu CSS I Constanța, 32-14 cu Axiopolis Cernavodă, 29-7 cu Danubius Călărași. Trupa lui Marian Simion a plecat la această competiție fără portarii Patricia Drăghici și Maria Lungu, ambele cu probleme medicale. Înainte de al doilea joc s-a accidentat și Anne Boll. Mezina Cătălina Vlase a avut, din fericire, evoluții apreciabile, excelînd în lansările pe contraatac. Un mare plus pentru echipă l-a reprezentat revenirea coordonatorului... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 12:10 (3714 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Master Plan-ul RAJA Constanța relansează investițiile din Ialomița

O nouă șansă pentru administrațiile locale

Master Plan-ul RAJA Constanța relansează investițiile din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat, în plenul ședinței din 17 noiembrie 2016, Master Plan-ul RAJA Constanța «pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare». Documentul, de o importanță strategică pentru Ialomița, permite relansarea proiectelor de investiții pentru reabilitarea sistemelor de apă-canal-epurare din localitățile ialomițene. Potrivit Directivei 91/271/CEE a Consiliului Europei, privind epurarea apelor uzate urbane, asumată de România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018.

Un nou start investițional... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 10:35 (4840 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Vladimir Neacșu, sentință definitivă. 4 ani și 6 luni închisoare cu executare!

Slobozia: Vladimir Neacșu, sentință definitivă. 4 ani și 6 luni închisoare cu executare!

În urmă cu o săptămînă, la Slobozia, mai mulți inculpați au ajuns la închisoare în baza unor mandate de executare puse în aplicare în urma sentințelor definitive date de Curtea de Apel București. Mai mult, în baza acelorași hotărîri, judecătorii au pus sub sechestru mașini de lux, vile, laptopuri, ceasuri (cu valori cuprinse între 5 și 10 mii de lei), precum și 112 mii de lei și 4600 de euro. Printre aceștia îl regăsim și pe Vladimir Neacșu, tînăra speranță a social-democrației locale...

Tun financiar de 1,5 milioane de lei
În vara anului 2014, procurorii Parchetului de pe lîngă... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2016, 10:20 (11739 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean, lăsat fără căldură în prag de iarnă

Licitație blocată

Fiscul ialomițean, lăsat fără căldură în prag de iarnă

Legislația stufoasă din domeniul achizițiilor publice dă peste cap activitatea din instituțiile statului. În Ialomița, din cauza procedurilor anevoioase, angajații Administrației Finanțelor Publice Ialomița sînt nevoiți să își desfășoare activitatea în frig. Asta pentru că demersul autorității superioare de a achiziționa două centrale termice care să încălzească birourile instituției a eșuat. Potrivit normelor, achiziția s-a efectuat în urma unei licitații publice organizate de Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești. Licitația a fost contestată însă, o altă instituție urmînd să se pronunțe dacă respectiva contestație este justificată sau nu. În cazul în care avizul este negativ... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2016, 09:50 (4149 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sentință definitivă pentru «incendiatorul» Nicolae Dobruțchi

Slobozia: Sentință definitivă pentru «incendiatorul» Nicolae Dobruțchi

Săptămîna trecută, slobozeanul Nicolae Dobruțchi a fost condamnat definitiv la închisoare în dosarul deschis pe numele său pentru «distrugere». Concret, în mai 2011, un apel la 112 anunța o explozie produsă la un apartament, situat într-un bloc din zona Clubului Tineretului, Slobozia. Militarii ISU, dar și medicii Serviciului de Ambulanță al Județului Ialomița au mers la fața locului și au acordat îngrijiri medicale unui bărbat carbonizat complet, care a ars după ce casa a explodat. Cercetările ulterioare au scos la iveală faptul că victima, care la cîteva zile a murit la Spitalul de Arși din București, era ginerele inculpatului Nicolae Dobruțchi și sosise în respectivul apartament pentru a provoca... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2016, 23:40 (7578 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Parada păpușilor de porțelan

Parada păpușilor de porțelan

Peste 100 de păpuși din porțelan, adunate într-o viață de un colecționar din Brașov, sînt pînă în luna ianuarie a anului viitor vedetele Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia. Prețioasele exponate prezintă evoluția modei franțuzești, în materie de vestimentație, din cele mai vechi timpuri și pînă astăzi. Primii care au admirat straiele purtate de manechinele miniaturale au fost copiii de la școlile din Slobozia. Rochiile montate pe crinolină, zulufii ondulați sau elegantele jobene i-au introdus pe micuți într-un alt univers...

Povești cu păpuși de porțelan
În sala mare... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2016, 22:20 (5760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean susține elevii cu Cerințe Educative Speciale

Învățămîntul ialomițean susține elevii cu Cerințe Educative Speciale

În Ialomița, există aproximativ 900 de copii care au Cerințe Educative Speciale, 700 dintre ei frecventînd cursurile din școlile publice. Pentru aceștia, marea provocare o reprezintă integrarea în sistemul de Educație. Specialiștii din cadrul Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița susțin că eforturile în această direcție sînt permanente și implică atît autoritățile, cît și profesorii sau părinții. Cea mai mare provocare o reprezintă însă schimbarea mentalităților și acceptarea de către fiecare dintre noi că alături de ceilalți copii, în școli, există și elevi «speciali». Camelia Lascu, noul președinte al Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2016, 17:20 (6571 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rectificare de buget la Spitalul Slobozia

Directorii se schimbă, obiceiurile proaste rămîn

Rectificare de buget la Spitalul Slobozia

La o lună de la numirea în funcție a managerului Mariana Iancu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu primele probleme financiare. Rectificarea «negativă» a bugetului ascunde o serie de probleme administrative grave. Ele sînt reflectate în nota de fundamentare privind rectificarea bugetului, atașată de conducerea instituției la proiectul de hotărîre prezentat în ședința de Consiliu Județean desfășurată la finele săptămînii precedente.

O realitate incontestabilă
Spitalul Județean de Urgență Slobozia «a beneficiat» de prima rectificare de buget negativă a acestui... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2016, 10:15 (5434 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu își ia adio de la mandatul de consilier local

Ionașcu își ia adio de la mandatul de consilier local

Consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia vor cere excluderea ex-primarului Gabi Ionașcu din acest for legislativ. Gabi Ionașcu a semnat pe 18 octombrie 2016 o declarație prin care recunoaște că este membru al PMP.

Ce-și face Ionașcu cu mîna lui Suspendarea fuziunii PMP-UNPR dă din nou apă la moară consilierilor PSD din cadrul Consiliului Local. Potrivit unor surse interne, în ședința de marți, 29 noiembrie, aceștia vor solicita retragera calității de consilier local pentru ex-primarul Gabi Ionașcu. Validat pe listele UNPR, acesta a semnat pe 18 octombrie o declarație prin... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2016, 09:50 (6924 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte suspectă la Albești

Moarte suspectă la Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au demarat cercetări într-un dosar privind moartea suspectă a unei femei din localitatea Albești. În urmă cu o săptămînă, victima a fost descoperită fără suflare în casa în care locuia împreună cu soțul său. Anchetatorii nu exclud însă și varianta unei crime, surse judiciare apreciind faptul că, în urma examenului medico-legal preliminar, pe corpul femeii ar fi fost descoperite mai multe lovituri, ce păreau a fi produse de un corp dur. Cercetările în acest dosar sînt, de asemenea, în plină desfășurare.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2016, 22:35 (5303 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută manager pentru SC Drumuri și Poduri SA

Ștefan Ghibanu a demisionat

Consiliul Județean Ialomița caută manager pentru SC Drumuri și Poduri SA

În cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița a fost dezbătută și situația dificilă prin care trece SC Drumuri și Poduri SA, societate subordonată Consiliului Județean Ialomița. Reamintim că firma funcționează în acest moment fără director, Ștefan Ghibanu anunțîndu-și oficial demisia. Reprezentanții Consiliului Județean susțin că situația va reveni la normal în următoarele 45 de zile. «Vom căuta să susținem această societate aflată în subordinea noastră, în condițiile legii!» a declarat președintele Victor Moraru, în plenul ședinței...

Îngrijorări justificate Dezbătută anual în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2016, 19:20 (8514 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicamentele oncologice expirate, imputate Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicamentele oncologice expirate, imputate Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate va imputa Spitalului Județean de Urgență Slobozia suma de 200 mii de lei, pentru neconformități privind gestionarea medicamentelor deținute în farmacie și destinate bolnavilor de cancer. Produsele farmaceutice, din gama citostaticelor, au fost achiziționate prin intermediul Programului Național de Oncologie.

S-a întîmplat la Spitalul Slobozia Potrivit protocoalelor, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are posibilitatea să verifice maniera în care sînt utilizate fondurile distribuite către furnizorii de medicamente și servicii medicale... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 19:35 (8152 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru blochează INIȚIATIVELE Opoziției

Război politic în Consiliul Județean Ialomița

Moraru blochează INIȚIATIVELE Opoziției

Controlul politic asupra votului din cadrul Consiliului Județean Ialomița a transformat administrația Moraru într-o «dictatură». Situația devine evidentă în cadrul ședințelor de Consiliu Județean, unde consilierii PSD impun aprobarea unor proiecte de hotărîre fără a ține cont de opiniile contrare. Joi, 17 noiembrie 2016, în cadrul ședinței ordinare a acestui for legislativ, tensiunile au escaladat pînă la declanșarea unor conflicte deschise. «Dați dovadă că nu respectați rezultatul alegerilor locale, care dă dreptul la reprezentativitate și Partidului Liberal!» a declarat consilierul PNL Sorin Fuerea, în plenul ședinței.

Motorul legislativ al județului este gripat... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 18:40 (5011 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Ce păcat că se intră în vacanță!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dinamo II București 2-1

Ce păcat că se intră în vacanță!

Meciul dintre Unirea Slobozia și Dinamo II a fost programat într-una dintre cele mai frumoase zile ale acestei toamne. Totodată, după ce a încercat diverse dezamăgiri, publicul slobozean s-a întors către fotbal, iar acest lucru a contat enorm în economia partidei. Aproape 1000 de spectatori, cu siguranță cea mai mare afluență stagională, au luat cu asalt tribunele de pe «1 Mai». Au avut ce vedea, iar «vinovate» pentru spectacolul oferit se fac ambele echipe. Trupa cîinilor mici, pregătită de Laurențiu Diniță și Ilie Poienaru, a avut o structură extrem de tînără, dar în componența ei au intrat foarte mulți jucători cu experiență în prima divizie. Dudea, Corbu, Tîrcoveanu sau austriacul Janeczek... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 17:25 (4594 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

PER oferă ialomițenilor circ electoral

Delir ecologic

PER oferă ialomițenilor circ electoral

Pentru că după plecarea lui Radu Paros (da, nu a ratat nici această filială de partid), PER a încetat să mai existe, candidații acestei filiale-fantomă sar la gîtul instituțiilor publice ca să-și demonstreze că există. Într-un comunicat de presă înghițit nemestecat, o oarecare Iuliana E. (wtf is this?), candidat la parlamentare, cere nici mai mult nici mai puțin decît demisia prefectului Gigi Petre. Motivul, în opinia noname-ului politic amintit mai sus, îl reprezintă «plata nejustificată a cheltuielilor pentru CAS și șomaj» într-un contract încheiat cu firma care face curat prin birourile instituției. Candidata de la PER (ne scapă numele, ne iertați) va fi avînd, probabil, dreptate,... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 16:15 (4479 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Ziua Bărbatului» la Slobozia

«Ziua Bărbatului» la Slobozia

După «Ziua Cîinelui», administrația Mocioniu a lansat la apă «Ziua Bărbatului». Fixată pe 19 noiembrie, această nouă sărbătoare administrativă s-a concretizat printr-un concurs de table.

Dacă e sîmbătă, e marț
Sîmbătă, 19 noiembrie 2016, în holul Casei de Cultură Municipală, administrația locală decretează oficial că Slobozia sărbătorește «Ziua Bărbatului». Pe străzile municipiului, primarul Adrian Mocioniu, președintele PSD Marian Neacșu, europarlamentarul Victor Negrescu și angajații instituțiilor din subordinea primăriei fac băi de mulțime. În holul Casei de Cultură, «Ziua... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 15:05 (4064 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Cel puțin la nivel declarativ

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Prefectura Ialomița a remis publicității o informare cu privire la demersurile făcute de autorități cu privire la pregătirile pentru sezonul rece 2016-2017. Potrivit datelor care se regăsesc în documentul oficial, iarna poate să vină oricînd pentru că instituțiile publice din județ sînt în stare să-i țină piept. Rămîne însă să descoperim ce se va întîmpla cînd vor cădea primii fulgi de zăpadă.

Pregătiri temeinice
După calculele făcute de Prefectura Ialomița, iarna poate să vină oricînd, pentru că autoritățile sînt pregătite să-i facă față. Avem suficiente cantități de nisip, aproximativ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 14:25 (3722 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4818 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4819 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7172 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10007 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13926 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30216 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4124 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18466 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9578 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15550 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor și jandarmilor

Joi, 11 august a.c., polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului Slobozia. În cadrul raziei, polițiștii au acționat în filtre ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 14:30
(6532 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Raportărilor contabile, la 30 iunie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că marți, 16 august 2022 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2022. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 13:30
(14322 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Miercuri, 10 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiza și Prevenirea Criminalității au desfășurat o activitate de prevenire în domeniul traficului și consumului de substanțe interzise ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 17:00
(11689 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna iulie 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 97,57 milioane de lei

În luna iulie a anului 2022 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 97,57 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:30
(19588 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28669, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 10 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:15
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Sfânta Maria

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că luni, 15 august 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. În această zi ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 18:15
(22603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 58 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28636, fiind înregistrate 58 de cazuri noi față de ziua de marți, 9 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 16:15
(7372 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...