Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

O inițiativă de remarcat

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

Joi, 22 septembrie 2016, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost depusă o propunere de strategie pentru gestionarea deșeurilor în județul Ialomița. Documentul a fost redactat de către consilierul PNL Dragoș Soare și se dorește a fi o alternativă la actualul sistem.

Nimeni nu mai crede în minuni
Aflată în minoritate (n. red.: 10 consilieri PNL împotriva a 20 PSD+ALDE), noua generație de consilieri județeni a PNL își propune să abordeze diferit ideea de Opoziție în cadrul Consiliului Județean. La ultima ședință ordinară, consilierul PNL Dragoș Soare a oferit plenului... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 14:05 (6358 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5408 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Postul de administrator public, scos la concurs

La Slobozia

Postul de administrator public, scos la concurs

Administrația Mocioniu a demarat procedura pentru organizarea concursului de administrator public. Conform anunțului postat pe site-ul instituției, concursul va avea loc în luna octombrie.

Viitor de aur Slobozia are Inițiativa primarului Sloboziei de a angaja un administrator public a intrat în linie dreaptă. Potrivit anunțului postat pe site-ul instituției, concursul pentru ocuparea acestui post va avea loc pe 5 octombrie 2016. Pentru ocuparea postului, noul administrator public este obligat să cunoască limba română scris și vorbit, să aibă capacitatea deplină de exercițiu, să fie... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 21:28 (9438 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6397 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Învinse din startul jocului

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 37-23 (17-9)

Învinse din startul jocului

Unirea Slobozia a căpătat, o dată cu instalarea lui Dumitru Muși, o brumă de atitudine și un spor de rezistență fizică. Rezultatele însă continuă să lipsească. Spre exemplu în meciul de la Cluj, disputat duminică, 25 septembrie 2016, am așteptat nu neapărat un succes, cît mai ales o replică bună a echipei noastre. Din păcate, studentele antrenate de Carmen Amariei s-au impus fără probleme, conducînd jocul încă din start. A fost 6-2 și chiar 13-3 pentru Universitatea în minutul 20, moment în care orice speranță la un rezultat pozitiv al Sloboziei s-a spulberat. Florina Chintoan, Cristina Laslo sau ucraineanca Alla Seiko ne-au administrat un dureros 37-23, fiindu-le probabil și lor greu să creadă... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:25 (6421 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi finaliști la Cupa Federației

Scrimă, CSS Slobozia

Doi finaliști la Cupa Federației

În perioada 22-25 septembrie 2016, la București s-a desfășurat Cupa Federației la sabie, competiție de scrimă adresată cadeților și juniorilor. CSS Slobozia s-a remarcat din nou, prin marile speranțe Răzvan Stănescu, la cadeți, și George Dragomir, la juniori. Primul a intrat pe planșă Răzvan Stănescu, acesta atingînd finala competiției. Din păcate, în ultimul act a pierdut în fața stelistului Matei Aniculoesei, cu scorul de 11-15. La juniori, George Dragomir avea de apărat titlul obținut anul trecut în cadrul aceluiași turneu. Sportivul ialomițean a fost la un pas să-și îndeplinească obiectivul, fiind oprit de același Matei Aniculoesei. Interesant este că și Dragomir a pierdut cu scor similar... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 16:20 (3550 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alt satelit, alt insucces

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul II Constanța-Unirea Slobozia 3-0

Alt satelit, alt insucces

Unirea Slobozia cade în doar 2 etape de pe orbita fruntașelor pînă în gaura neagră a clasamentului. Totul din cauza a doi sateliți. După echipa secundă a Astrei, sîmbătă, 24 septembrie 2016, elevii lui Ion Ionescu au dat piept în deplasare cu Viitorul II Constanța. Mînjii lui Gheorghe Hagi își doresc pentru acest sezon promovarea în liga secundă, iar startul le confirmă obiectivul. Unirea n-a jucat rău pe terenul din Ovidiu, dar a gafat în momente cheie. Neniță a deschis scorul pentru dobrogeni, în minutul 26, cu o execuție ce l-a întîlnit în cale și pe Răduca. Puțin mai tîrziu, Margină a prins un șut la vinclu de la 25 de metri și Viitorul avea deja 2-0. Unirea, în formulă completă, cu execepția... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 14:20 (3183 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4534 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 5

Țăndărei rămîne în frunte

Actualul sezon al Ligii a IV-a se anunță după 5 etape mult mai spectaculos decît precedentul. Deocamdată, avem același lider ca și săptămîna trecută. Victoria Țăndărei a trecut în deplasare de hopul tradițional Abatorul Slobozia și rămîne în frunte, cu 12 puncte. Cu un punctaj identic, dar golaveraj mai subțire, Recolta Gheorghe Lazăr bate la Traian și urcă pe locul 2. O altă Recoltă, cea din Gheorghe Doja, a trecut la limită de Unirea Ion Roată și s-a calsat pe 3, cu 11 puncte. CS Amara a reușit să recupereze la Fetești punctele pierdute acasă cu Doja. După victoria de la Axintele, Secunda Adîncata a trecut-o pe lista «victimelor» și pe Victoria Munteni Buzău. În acest moment avem o densitate... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 12:40 (2997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5315 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Axiopolis Cernavodă 41-6 (21-11)

Succes zdrobitor pentru Junioarele III

A doua etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare III le-a adus față în față în Sala «Andreea Nica» pe CSS Slobozia și Axiopolis Cernavodă. Această partidă a reprezentat pentru handbalistele pregătite de Marian Simion prilejul de a bifa o nouă victorie la scor fluviu. Ele au trecut cu 41-6 de echipa dobrogeană și este clar că nu vor avea probleme în a trece în faza următoare. Golurile Sloboziei au fost marcate de: Dumitru-2 goluri, Tăerel-2, Ungureanu-1, Lazăr-6, Soreanu-5, Onea-4, Neagu-4, Vasile-10, Cucu-2, Cloșcă-1, Marghidanu-3. «Ca și în partida precedentă, majoritatea golurilor au fost marcate din contraatac și faza a doua. Am constatat îmbunătățiri în jocul echipei, în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 10:50 (6306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Artizanii de vise

Artizanii de vise

În timp ce Legea Antreprenoriatului Social a rămas încă la stadiul de proiect, 20 de oameni din Slobozia doresc să înființeze o afacere prin care să-și ajute semenii. Persoane vulnerabile la rîndul lor, oamenii își petrec fiecare după-amiază confecționînd obiecte artizanale, cu scopul de a-i face pe alții mai buni și mai fericiți.  Atelierul situat la etajul întîi al unui bloc din Slobozia mustește de povești despre curaj, ambiție și puterea de a fi diferit.

Atelierul de la G5
Searbăd și prăfuit, blocul G5 din Slobozia adăpostește, la etajul 1 al uneia dintre cele 2 scări... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 18:40 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6651 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3755 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

Prima conferință nu se uită niciodată

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

bonus: Administrația Moraru investește în «cultura istorică»

Conștient că ialomițenii care reprezintă bazinul său electoral nu au acces la Facebook, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a organizat prima sa conferință de presă. Timp de peste 2 ore, domnia sa a răspuns întrebărilor presei, a lansat mesaje publice și a detaliat viitoarele proiecte edilitare ale județului. «Știm că am depus o activitate intensă, că am fost serioși și că încercăm să rezolvăm problemele, destul de grave, cu care se confruntă județul nostru...» a declarat Victor Moraru în debutul conferinței de presă.

Emoțiile declarațiilor la comandă
Vineri... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 16:05 (8071 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11831 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13371 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7609 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12059 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10077 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9496 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8238 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9463 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...