Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După modelul Sloboziei

Fetești împrumută «de îndată» 417 mii de lei

La o săptămînă de la aprobarea împrumutului de 25,4 milioane de lei pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, Consiliul Local Fetești repetă scenariul. Marți, 20 septembrie 2016, primarul Sorin Gafițoi a convocat o ședință «de îndată» pentru aprobarea contractării unui împrumut în valoare de fix 417696 lei. Proiectul de hotărîre a fost aprobat exclusiv de către consilierii PSD, consilierii PNL nefiind prezenți.

Scenariu repetat
Marți, 20 septembrie 2016, primarul orașului Fetești, Sorin Gafițoi, a repetat scenariul patentat cu o săptămînă în urmă la Slobozia. Într-o... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 17:10 (6620 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Consilierii PNL se opun împrumutului de 25,4 milioane de lei

Reacție politică la Slobozia

Consilierii PNL se opun împrumutului de 25,4 milioane de lei

Consilierii locali PNL ai municipiului Slobozia au contestat hotărîrea de Consiliu adoptată luni, 12 septembrie 2016, prin care Primăria Slobozia împrumută 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». Decizia a fost anunțată la sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei conferințe de presă. «Am depus o contestație pe contencios administrativ, pentru a bloca procedura de împrumut. Avînd în vedere importanța acestei decizii, considerăm că ea trebuia mediatizată și dezbătută public, conform legii!» a declarat Mihaela Ojog, noul lider al grupului de consilieri locali.

Luptă politică la scenă deschisă... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 16:15 (8671 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

La vremuri noi, prețuri noi

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița a propus plenului în ședința ordinară de vineri, 23 septembrie 2016, o serie de investiții în infrastructura rutieră județeană.Victor Moraru continuă în acest fel investițiile inițiate de predecesorul său, Silvian Ciupercă, cel care obișnuia să declare că a reabilitat 20% din infrastructura rutieră a județului.

Pe urmele lui Ciupercă
Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, continuă procesul de reabilitare a infrastructurii rutiere județene, inițiat de Silvian Ciupercă în urmă cu 10 ani. În cadrul ședinței ordinare de săptămîna... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 15:40 (4349 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

O inițiativă de remarcat

Sistem integrat de management al deșeurilor în Ialomița

Joi, 22 septembrie 2016, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost depusă o propunere de strategie pentru gestionarea deșeurilor în județul Ialomița. Documentul a fost redactat de către consilierul PNL Dragoș Soare și se dorește a fi o alternativă la actualul sistem.

Nimeni nu mai crede în minuni
Aflată în minoritate (n. red.: 10 consilieri PNL împotriva a 20 PSD+ALDE), noua generație de consilieri județeni a PNL își propune să abordeze diferit ideea de Opoziție în cadrul Consiliului Județean. La ultima ședință ordinară, consilierul PNL Dragoș Soare a oferit plenului... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 14:05 (6358 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5408 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Postul de administrator public, scos la concurs

La Slobozia

Postul de administrator public, scos la concurs

Administrația Mocioniu a demarat procedura pentru organizarea concursului de administrator public. Conform anunțului postat pe site-ul instituției, concursul va avea loc în luna octombrie.

Viitor de aur Slobozia are Inițiativa primarului Sloboziei de a angaja un administrator public a intrat în linie dreaptă. Potrivit anunțului postat pe site-ul instituției, concursul pentru ocuparea acestui post va avea loc pe 5 octombrie 2016. Pentru ocuparea postului, noul administrator public este obligat să cunoască limba română scris și vorbit, să aibă capacitatea deplină de exercițiu, să fie... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 21:28 (9438 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6397 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Învinse din startul jocului

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 37-23 (17-9)

Învinse din startul jocului

Unirea Slobozia a căpătat, o dată cu instalarea lui Dumitru Muși, o brumă de atitudine și un spor de rezistență fizică. Rezultatele însă continuă să lipsească. Spre exemplu în meciul de la Cluj, disputat duminică, 25 septembrie 2016, am așteptat nu neapărat un succes, cît mai ales o replică bună a echipei noastre. Din păcate, studentele antrenate de Carmen Amariei s-au impus fără probleme, conducînd jocul încă din start. A fost 6-2 și chiar 13-3 pentru Universitatea în minutul 20, moment în care orice speranță la un rezultat pozitiv al Sloboziei s-a spulberat. Florina Chintoan, Cristina Laslo sau ucraineanca Alla Seiko ne-au administrat un dureros 37-23, fiindu-le probabil și lor greu să creadă... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:25 (6421 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3634 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi finaliști la Cupa Federației

Scrimă, CSS Slobozia

Doi finaliști la Cupa Federației

În perioada 22-25 septembrie 2016, la București s-a desfășurat Cupa Federației la sabie, competiție de scrimă adresată cadeților și juniorilor. CSS Slobozia s-a remarcat din nou, prin marile speranțe Răzvan Stănescu, la cadeți, și George Dragomir, la juniori. Primul a intrat pe planșă Răzvan Stănescu, acesta atingînd finala competiției. Din păcate, în ultimul act a pierdut în fața stelistului Matei Aniculoesei, cu scorul de 11-15. La juniori, George Dragomir avea de apărat titlul obținut anul trecut în cadrul aceluiași turneu. Sportivul ialomițean a fost la un pas să-și îndeplinească obiectivul, fiind oprit de același Matei Aniculoesei. Interesant este că și Dragomir a pierdut cu scor similar... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 16:20 (3551 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alt satelit, alt insucces

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul II Constanța-Unirea Slobozia 3-0

Alt satelit, alt insucces

Unirea Slobozia cade în doar 2 etape de pe orbita fruntașelor pînă în gaura neagră a clasamentului. Totul din cauza a doi sateliți. După echipa secundă a Astrei, sîmbătă, 24 septembrie 2016, elevii lui Ion Ionescu au dat piept în deplasare cu Viitorul II Constanța. Mînjii lui Gheorghe Hagi își doresc pentru acest sezon promovarea în liga secundă, iar startul le confirmă obiectivul. Unirea n-a jucat rău pe terenul din Ovidiu, dar a gafat în momente cheie. Neniță a deschis scorul pentru dobrogeni, în minutul 26, cu o execuție ce l-a întîlnit în cale și pe Răduca. Puțin mai tîrziu, Margină a prins un șut la vinclu de la 25 de metri și Viitorul avea deja 2-0. Unirea, în formulă completă, cu execepția... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 14:20 (3183 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4535 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 5

Țăndărei rămîne în frunte

Actualul sezon al Ligii a IV-a se anunță după 5 etape mult mai spectaculos decît precedentul. Deocamdată, avem același lider ca și săptămîna trecută. Victoria Țăndărei a trecut în deplasare de hopul tradițional Abatorul Slobozia și rămîne în frunte, cu 12 puncte. Cu un punctaj identic, dar golaveraj mai subțire, Recolta Gheorghe Lazăr bate la Traian și urcă pe locul 2. O altă Recoltă, cea din Gheorghe Doja, a trecut la limită de Unirea Ion Roată și s-a calsat pe 3, cu 11 puncte. CS Amara a reușit să recupereze la Fetești punctele pierdute acasă cu Doja. După victoria de la Axintele, Secunda Adîncata a trecut-o pe lista «victimelor» și pe Victoria Munteni Buzău. În acest moment avem o densitate... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 12:40 (2997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5315 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Axiopolis Cernavodă 41-6 (21-11)

Succes zdrobitor pentru Junioarele III

A doua etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare III le-a adus față în față în Sala «Andreea Nica» pe CSS Slobozia și Axiopolis Cernavodă. Această partidă a reprezentat pentru handbalistele pregătite de Marian Simion prilejul de a bifa o nouă victorie la scor fluviu. Ele au trecut cu 41-6 de echipa dobrogeană și este clar că nu vor avea probleme în a trece în faza următoare. Golurile Sloboziei au fost marcate de: Dumitru-2 goluri, Tăerel-2, Ungureanu-1, Lazăr-6, Soreanu-5, Onea-4, Neagu-4, Vasile-10, Cucu-2, Cloșcă-1, Marghidanu-3. «Ca și în partida precedentă, majoritatea golurilor au fost marcate din contraatac și faza a doua. Am constatat îmbunătățiri în jocul echipei, în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 10:50 (6311 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4648 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Artizanii de vise

Artizanii de vise

În timp ce Legea Antreprenoriatului Social a rămas încă la stadiul de proiect, 20 de oameni din Slobozia doresc să înființeze o afacere prin care să-și ajute semenii. Persoane vulnerabile la rîndul lor, oamenii își petrec fiecare după-amiază confecționînd obiecte artizanale, cu scopul de a-i face pe alții mai buni și mai fericiți.  Atelierul situat la etajul întîi al unui bloc din Slobozia mustește de povești despre curaj, ambiție și puterea de a fi diferit.

Atelierul de la G5
Searbăd și prăfuit, blocul G5 din Slobozia adăpostește, la etajul 1 al uneia dintre cele 2 scări... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 18:40 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6651 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3755 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10158 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6728 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9439 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8218 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11762 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9209 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6903 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7264 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:51
(8227 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare

Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:50
(6858 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...