Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Postul de administrator public, scos la concurs

La Slobozia

Postul de administrator public, scos la concurs

Administrația Mocioniu a demarat procedura pentru organizarea concursului de administrator public. Conform anunțului postat pe site-ul instituției, concursul va avea loc în luna octombrie.

Viitor de aur Slobozia are Inițiativa primarului Sloboziei de a angaja un administrator public a intrat în linie dreaptă. Potrivit anunțului postat pe site-ul instituției, concursul pentru ocuparea acestui post va avea loc pe 5 octombrie 2016. Pentru ocuparea postului, noul administrator public este obligat să cunoască limba română scris și vorbit, să aibă capacitatea deplină de exercițiu, să fie... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 21:28 (9438 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6396 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Învinse din startul jocului

Handbal, Liga Națională, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 37-23 (17-9)

Învinse din startul jocului

Unirea Slobozia a căpătat, o dată cu instalarea lui Dumitru Muși, o brumă de atitudine și un spor de rezistență fizică. Rezultatele însă continuă să lipsească. Spre exemplu în meciul de la Cluj, disputat duminică, 25 septembrie 2016, am așteptat nu neapărat un succes, cît mai ales o replică bună a echipei noastre. Din păcate, studentele antrenate de Carmen Amariei s-au impus fără probleme, conducînd jocul încă din start. A fost 6-2 și chiar 13-3 pentru Universitatea în minutul 20, moment în care orice speranță la un rezultat pozitiv al Sloboziei s-a spulberat. Florina Chintoan, Cristina Laslo sau ucraineanca Alla Seiko ne-au administrat un dureros 37-23, fiindu-le probabil și lor greu să creadă... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:25 (6421 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3633 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doi finaliști la Cupa Federației

Scrimă, CSS Slobozia

Doi finaliști la Cupa Federației

În perioada 22-25 septembrie 2016, la București s-a desfășurat Cupa Federației la sabie, competiție de scrimă adresată cadeților și juniorilor. CSS Slobozia s-a remarcat din nou, prin marile speranțe Răzvan Stănescu, la cadeți, și George Dragomir, la juniori. Primul a intrat pe planșă Răzvan Stănescu, acesta atingînd finala competiției. Din păcate, în ultimul act a pierdut în fața stelistului Matei Aniculoesei, cu scorul de 11-15. La juniori, George Dragomir avea de apărat titlul obținut anul trecut în cadrul aceluiași turneu. Sportivul ialomițean a fost la un pas să-și îndeplinească obiectivul, fiind oprit de același Matei Aniculoesei. Interesant este că și Dragomir a pierdut cu scor similar... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 16:20 (3547 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alt satelit, alt insucces

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul II Constanța-Unirea Slobozia 3-0

Alt satelit, alt insucces

Unirea Slobozia cade în doar 2 etape de pe orbita fruntașelor pînă în gaura neagră a clasamentului. Totul din cauza a doi sateliți. După echipa secundă a Astrei, sîmbătă, 24 septembrie 2016, elevii lui Ion Ionescu au dat piept în deplasare cu Viitorul II Constanța. Mînjii lui Gheorghe Hagi își doresc pentru acest sezon promovarea în liga secundă, iar startul le confirmă obiectivul. Unirea n-a jucat rău pe terenul din Ovidiu, dar a gafat în momente cheie. Neniță a deschis scorul pentru dobrogeni, în minutul 26, cu o execuție ce l-a întîlnit în cale și pe Răduca. Puțin mai tîrziu, Margină a prins un șut la vinclu de la 25 de metri și Viitorul avea deja 2-0. Unirea, în formulă completă, cu execepția... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 14:20 (3181 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4534 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 5

Țăndărei rămîne în frunte

Actualul sezon al Ligii a IV-a se anunță după 5 etape mult mai spectaculos decît precedentul. Deocamdată, avem același lider ca și săptămîna trecută. Victoria Țăndărei a trecut în deplasare de hopul tradițional Abatorul Slobozia și rămîne în frunte, cu 12 puncte. Cu un punctaj identic, dar golaveraj mai subțire, Recolta Gheorghe Lazăr bate la Traian și urcă pe locul 2. O altă Recoltă, cea din Gheorghe Doja, a trecut la limită de Unirea Ion Roată și s-a calsat pe 3, cu 11 puncte. CS Amara a reușit să recupereze la Fetești punctele pierdute acasă cu Doja. După victoria de la Axintele, Secunda Adîncata a trecut-o pe lista «victimelor» și pe Victoria Munteni Buzău. În acest moment avem o densitate... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 12:40 (2997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5314 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-Axiopolis Cernavodă 41-6 (21-11)

Succes zdrobitor pentru Junioarele III

A doua etapă a Campionatului de Handbal Feminin Junioare III le-a adus față în față în Sala «Andreea Nica» pe CSS Slobozia și Axiopolis Cernavodă. Această partidă a reprezentat pentru handbalistele pregătite de Marian Simion prilejul de a bifa o nouă victorie la scor fluviu. Ele au trecut cu 41-6 de echipa dobrogeană și este clar că nu vor avea probleme în a trece în faza următoare. Golurile Sloboziei au fost marcate de: Dumitru-2 goluri, Tăerel-2, Ungureanu-1, Lazăr-6, Soreanu-5, Onea-4, Neagu-4, Vasile-10, Cucu-2, Cloșcă-1, Marghidanu-3. «Ca și în partida precedentă, majoritatea golurilor au fost marcate din contraatac și faza a doua. Am constatat îmbunătățiri în jocul echipei, în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 10:50 (6302 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Artizanii de vise

Artizanii de vise

În timp ce Legea Antreprenoriatului Social a rămas încă la stadiul de proiect, 20 de oameni din Slobozia doresc să înființeze o afacere prin care să-și ajute semenii. Persoane vulnerabile la rîndul lor, oamenii își petrec fiecare după-amiază confecționînd obiecte artizanale, cu scopul de a-i face pe alții mai buni și mai fericiți.  Atelierul situat la etajul întîi al unui bloc din Slobozia mustește de povești despre curaj, ambiție și puterea de a fi diferit.

Atelierul de la G5
Searbăd și prăfuit, blocul G5 din Slobozia adăpostește, la etajul 1 al uneia dintre cele 2 scări... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 18:40 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3755 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

Prima conferință nu se uită niciodată

Președintele Moraru a vorbit Ialomiței

bonus: Administrația Moraru investește în «cultura istorică»

Conștient că ialomițenii care reprezintă bazinul său electoral nu au acces la Facebook, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a organizat prima sa conferință de presă. Timp de peste 2 ore, domnia sa a răspuns întrebărilor presei, a lansat mesaje publice și a detaliat viitoarele proiecte edilitare ale județului. «Știm că am depus o activitate intensă, că am fost serioși și că încercăm să rezolvăm problemele, destul de grave, cu care se confruntă județul nostru...» a declarat Victor Moraru în debutul conferinței de presă.

Emoțiile declarațiilor la comandă
Vineri... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 16:05 (8071 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT în Ialomița

Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Acțiune DIICOT la Slobozia, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Mai multe persoane au fost chemate la audieri, într-un dosar privind comiterea infracțiunii de trafic de persoane. Cercetările sînt în plină desfășurare.

Anchetă, în curs
Un grup infracțional alcătuit din peste 3 persoane a fost destructurat de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Teorism-Biroul Teritorial Slobozia. Suspecții au fost chemați la audieri la sediul instituției, în dimineața zilei de miercuri, 21 septembrie 2016. Sub escorta mascaților, aceștia... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2016, 12:26 (11831 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia

«Împrumutul aprobat de Consiliul Local salvează orașul de la faliment administrativ!»

Adrian Mocioniu, primarul orașului Slobozia, a propus Consiliului Local contractarea unui împrumut de 25,4 milioane de lei pentru finalizarea investiției din Piața Revoluției, banii fiind împrumutați de la Trezoreria Statului. Consilierii Opoziției au refuzat să susțină acest proiect, decizia beneficiind de votul exclusiv al consilierilor PSD. După 3 luni de mandat, Adrian Mocioniu decide să explice public situația financiară a administrației, justificînd atît propunerea sa, cît și oportunitatea acestui împrumut.

Un nou împrumut istoric
Luni, 12 septembrie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat un nou împrumut, la inițiativa primarului Adrian Mocioniu. Valoarea împrumutului, acordat de Trezoreria Statului, este de 25,4 milioane de lei. La acest moment, gradul de îndatorare al orașului este de 5,28%, ca urmare a împrumutului inițiat de ex-primarul Gabi Ionașcu în 2007 pentru reabilitarea sistemului de apă al orașului.... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 22:05 (31032 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Uneori se poate

Spitalul Orășenesc Țăndărei, model de bună practică

Sănătatea ialomițeană se chinuie să reziste în fața haosului din sistemul medical românesc. Din cele 4 spitale ale județului, doar unul a reușit să depășească și să gestioneze corespunzător iminentele probleme financiare. Este vorba despre Spitalul Orășenesc Țăndărei, unitate medicală care în anul 2011 a fost închisă de Ministerul Sănătății, fiind considerată neperformantă. În prezent, reprezentanții Spitalului Țăndărei au reușit să facă economii suficiente încît își pot permite să achiziționeze aparate medicale cu fonduri proprii.

Sănătate în cifre
În anul 2011, Spitalul Orășenesc... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2016, 20:35 (7153 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12789 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12488 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16645 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15352 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14613 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12416 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12871 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16091 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14657 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17040 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12381 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11525 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14592 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12222 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15101 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16657 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12668 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12824 vizualizări - 0 comentarii)


Doi feteșteni, încarcerați

Polițiștii feteșteni au prins și încarcerat doi bărbați din localitate pe numele cărora instanța a emis, în luna ianuarie a acestui an, mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Unul dintre cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:59
(11957 vizualizări - 0 comentarii)


APIA plătește a doua tranșă din subvențiile pe cap de animal

Începînd de miercuri, 10 februarie 2010, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură va plăti suma de 184,8 milioane de lei, reprezentînd tranșa a doua din prima pe cap de animal pentru specia ovine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 17:04
(12647 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie însărcinată din Brazii, preluată de un elicopter SMURD

Un elicopter al MAI avînd la bord un echipaj SMURD a preluat astăzi, 9 februarie a.c., în jurul orelor 11,15, o femeie însărcinată din comuna ialomițeană Brazii, pentru a o transporta la un spital din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 12:35
(15038 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Siguranței pe Internet, marcată și la Slobozia

Uniunea Europeană sărbătorește ziua de 9 februarie drept Ziua Siguranței pe Internet. «În acest context, ofițerii Institutului de Prevenire și Psihosociologie din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 10:53
(12100 vizualizări - 0 comentarii)


S-a ridicat Codul Portocaliu

Codul Portocaliu pentru județul Ialomița a fost ridicat luni seara, la orele 19,00. Autoritățile atrag însă atenția că în patru județe, respectiv Tulcea, Constanța, Ialomița și Călărași este posibil să ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 08:04
(12777 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști în discoteci

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 6 spre 7 februarie a.c., polițiștii din mai multe structuri au acționat în mediul rural urmărind în principal prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2010, 17:42
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...