Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

Un week-end incendiar

Festivalul de la Amara, regele festivalurilor naționale

La sfîrșitul acestei săptămîni, Amara este gazda celei de a 49-a ediții a Festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții», cel mai longeviv festival de muzică ușoară din țară. Potrivit organizatorilor, este ultima dată cînd Festivalul se va desfășura în actuala formulă competițională. Ialomița este reprezentată la acest festival de Ștefan Robert Iosifescu, considerat una dintre «vocile frumoase» ale acestei ediții. Anul acesta organizatorii au decis ca invitatul care va susține concertul de final să fie Ștefan Bănică Jr.

Un festival de anduranță... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 18:10 (9750 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

Muzeul Agriculturii din Slobozia, muzeu de importanță națională

La Slobozia există singurul muzeu național dedicat agriculturii din România. Decizia a fost adoptată de Guvern în urma unei ședințe desfășurată în urmă cu o săptămînă, la București. Astfel, Muzeul Agriculturii din oraș a devenit oficial Muzeul Național al Agriculturii. Instituția a făcut demersuri pentru a căpăta acest statut timp de 6 ani.

Inițiativă blocată în hîrtii
Decizia ca muzeul dedicat agriculturii românești din Slobozia să devină unul de importanță națională a fost luată de Gheorghe Petre, actualul director al instituției, încă din 2011, la momentul numirii sale în funcție... [citește_tot_articolul]

4 August 2016, 12:25 (7137 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Panoul de cățărare din Orășelul Copiilor, prima «victimă» a războiului autorizațiilor ilegale

Proiectul anunțat de Adrian Mocioniu, noul primar al Sloboziei, cu privire la demolarea imobilelor din oraș fără autorizație de construcție prinde contur. Prima «victimă» a edilului a fost panoul de cățărare din Orășelul Copiilor. Construcția a fost demolată bucată cu bucată miercuri, 3 august 2016. Amenajarea obiectivului sportiv a fost plătită din banii Primăriei Slobozia. 

Panoul de 80 mii de lei Panoul de cățărare a fost amenajat în Orășelul Copiilor din Slobozia în urmă cu un an. Inițiativa realizării acestui obiectiv sportiv i-a aparținut Georgianei Ghiță, elevă a Liceului... [citește_tot_articolul]

3 August 2016, 15:20 (12826 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

RĂZBOIUL AUTORIZAȚIILOR DE CONSTRUCȚIE A ÎNCEPUT

Primarul Mocioniu vrea bani pentru bugetul Sloboziei

RĂZBOIUL AUTORIZAȚIILOR DE CONSTRUCȚIE A ÎNCEPUT

După 25 de ani în care la Slobozia a construit «cine ce a vrut», primarul Adrian Mocioniu dorește reinstaurarea legalității în domeniul construcțiilor. În cadrul audiențelor publice săptămînale, el a declarat că vrea să știe cîte construcții ilegale există în Slobozia. Potrivit estimărilor, în cazul autorizării tuturor clădirilor construite în ultimii ani, veniturile la acest capitol bugetar ar crește cu 40%. Primul pas a fost făcut în Cartierul Gării Noi.

Primar nou, politică administrativă nouă
Primarul Adrian Mocioniu a declarat război construcțiilor realizate ilegal. În cadrul... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 22:10 (16517 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa României s-a calificat în turneul final

Tenis de cîmp, «Junior Davis Cup»

Echipa României s-a calificat în turneul final

«Junior Davis Cup» a însemnat pentru Slobozia o poveste frumoasă, care s-a derulat pe parcursul a 3 ani. O competiție care a prins foarte bine în rîndul publicului slobozean, printre cele mai avizate din țară cînd vine vorba despre tenisul de cîmp. Anul 2016 a adus cel mai spectaculos turneu semifinal dintre toate cele 3 derulate la Arenele «Tenis Con». «Spre deosebire de celelalte echipe, noi avem avantajul publicului spectator și acest lucru poate cîntări decisiv!» spunea la conferința de presă premergătoare competiției tînărul tenisman român Ștefan Paloși. Nici el nu știa cît de bine anticipase. Alături de ceilalți doi coechipieri, Filip Jianu și Cezar Negru, au beneficiat de aportul unui public... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 20:20 (4677 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Deținuții se plimbă pe banii Statului

La Penitenciarul Slobozia

Deținuții se plimbă pe banii Statului

Deținuții încarcerați la Penitenciarul Slobozia se declară bolnavi și fac reclamații fără temei doar pentru a părăsi spațiile de detenție. Extrem de eficiente, metodele sînt folosite în încercarea de a alunga plictisul instalat în celule. Legea obligă Penitenciarul Slobozia să asigure transportul tuturor petiționarilor către unitățile medicale sau organele judiciare cărora le adresează reclamații. «Distracția» este decontată din bani publici, iar la Slobozia, în prima jumătate a anului 2016, a costat aproximativ 20 mii de lei!

Avalanșă de solicitări
În vreme ce în alte penitenciare... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 19:10 (4852 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Banca tehnică rămâne «în ceață»

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Banca tehnică rămîne «în ceață»

Slobozeanca Cristina Gheorghe, la Dunărea Brăila

După plecările lui Ion Crăciun și Ion Nica, criza băncii tehnice a CSM Unirea Slobozia rămîne de actualitate, iar rezolvările se încăpățînează să întîrzie. Cu toate acestea, echipa merge mai departe și-și continuă programul creionat la startul pregătirilor. Luni, 1 august 2016, jucătoarele slobozene au urcat la Predeal pentru un cantonament de o săptămînă, care va cuprinde atît antrenamente fizice, cît și tehnico-tactice. Fetele se pregătesc sub comanda preparatorului fizic Marius Milea și a Andreei Enescu, transformată fără voia ei în antrenoare. Lotul Unirii este alcătuit din portarii Petrescu și Ion, plus jucătoarele de cîmp Horobeț, Toma, Predoiu, Sava, Ionescu, Pavăl, Enescu, Marchidanu,... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 17:55 (7498 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, meci amical, Olimpia Rîmnicu Sărat-Unirea Slobozia 0-2

Victoria lui «Caramea»

Unirea Slobozia a continuat seria amicalelor cu o victorie. Totul s-a întîmplat la Rîmnicu Sărat, în fața Olimpiei echipă care, în campionatul precedent, a luptat pînă spre final pentru promovarea în Liga a II-a, pierdută în fața celor de la Sfîntu Gheorghe. Slobozia a controlat o bună parte a jocului, dar desprinderea s-a făcut abia în ultimele 20 de minute, iar ambele goluri l-au avut în distribuție pe Gabriel Teodorescu, tînărul mijlocaș talentat și capricios al echipei noastre, cunoscut printre jucători și suporteri drept «Caramea». În minutul 70, acesta a centrat perfect, iar Bogdan Topor și-a mai pus o dată capul la contribuție deschizînd scorul. 3 minute mai tîrziu, Adăscăliței pasează... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 16:40 (4448 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Generația 2007, la «Hestia Junior’s Cup»

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Generația 2007, la «Hestia Junior’s Cup»

În perioada 1-4 septembrie 2016, la Călărași, se va desfășura «Hestia Junior’s Cup», turneu organizat de Complexul Hotelier «Hestia» și DJTS Călărași, adresat copiilor născuți în 2007 și 2008. La această competiție și-au anunțat participarea centre puternice de copii și juniori, cum ar fi Academia «Gheorghe Hagi», Farul Constanța sau Stars Brăila. Unirea Slobozia va participa cu echipa generației 2007. «Sînt copii aflați în perioada în care abia descifrează tainele fotbalului. Tot ce vă pot spune este că pe o parte dintre ei am reușit deja să-i călim în cîteva competiții și acest lucru îi va ajuta foarte mult...» ne-a declarat Ilie Lemnaru, președintele AFC Unirea ’04. Generația 2007 a Unirea... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 14:25 (3787 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Catedre limitate pentru viitorii profesori titulari

Obligați să susțină Titularizarea, viitorilor profesori nu li se asigură însă și catedrele pentru care se înscriu la acest examen. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița susține că pentru materii precum Geografia, Chimia, Fizica sau Biologia nu mai există locuri titularizabile de ani buni. Așa se face că, testarea s-a transformat într-o simplă formalitate.

Catedrele se numără pe degete
Examenul de Titularizare de anul acesta s-a desfășurat în urmă cu o săptămînă, mai exact miercuri, 20 iulie 2016. La această testare au participat 233 de candidați, dintr-un total de 237 care și... [citește_tot_articolul]

2 August 2016, 13:10 (6441 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicatul SANITAS acționează în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este implicat într-un nou proces. De această dată acțiunea este intentată de reprezentanții Filialei Județene a SANITAS, organizație sindicală care cere conducerii celei mai mari unități medicale din Ialomița plata bonurilor de masă aferente ultimilor 3 ani. În replică la aceste solicitări, medicul Violeta Șapira afirmă: «Ar fi trebuit ca această acțiune să fi fost demarată în anii trecuți și să fi vizat drepturile tuturor angajaților din spital, nu doar a celor care sînt membri de sindicat...».

Din nou în fața instanței
Acțiunea în instanță... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2016, 19:55 (9163 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal pentru controlul Comisiei de Urbanism la Slobozia

Scandal pentru controlul Comisiei de Urbanism la Slobozia

Într-un oraș ca Slobozia, controlul asupra Comisiei de Urbanism din cadrul Consiliului Local a devenit o problemă politică. Săptămîna trecută, șefia acestei comisii a fost aprig disputată de către PNL și PSD. Diferența în favoarea celei de-a doua formațiuni politice a realizat-o votul consilierei Luminița Croitoru (PI), teoretic o reprezentantă a Opoziției.

Greu la deal cu legislativul local
La sfîrșitul acestei luni, noul Consiliu Local al municipiului Slobozia se va întruni în cadrul primei ședințe ordinare a acestui mandat. În perioada premergătoare acestui eveniment, cei ... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2016, 18:05 (10894 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Familia «New Life» are nevoie de noi

În urmă cu 12 ani, Asociația «New Life» a decis să salveze șapte tineri fără identitate din centrele de plasament ialomițene. Au cumpărat o casă bătrînească la Amara, au identificat o sursă de finanțare externă și, timp de 5 ani, nu au cerut nimănui un capăt de ață. În 2007 finanțarea a fost redusă la jumătate, iar calvarul susținerii celor șapte rezidenți a început. Acum au ajuns la capătul puterilor și cred că doar eforturile noastre comune ar mai putea salva acest proiect unic în Ialomița...

Copiii pe care nu i-a dorit nimeni
Sînt șapte! Toți cu retard sever, care au nevoie... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2016, 16:20 (6966 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Ofensiva asupra administrației județene se reia

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Joi, 21 iulie 2016, Vivani Salubritate SA a cerut autorităților din Slobozia și autorităților județene o nouă majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine pe fondul unei negocieri mai vechi dintre firmă și Primăria Slobozia, mediată de conducerea Consiliului Județean Ialomița. Primarul Adrian Mocioniu susține că va oferi un răspuns pînă la sfîrșitul acestei săptămîni «în urma unei analize și a consultării cu președintele Victor Moraru». În cazul în care va fi acceptată, majorarea de preț solicitată de Vivani Salubritate ar putea afecta toți locuitorii județului Ialomița. Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a refuzat să comenteze public... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 21:25 (6507 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gheorghe Tinel se pregătește de alegerile parlamentare

Gheorghe Tinel se pregătește de alegerile parlamentare

Parlamentarul ialomițean PNL Gheorghe Tinel a susținut săptămîna trecută o conferință de presă, în cadrul acesteia declarînd că se pregătește de alegeri parțiale anticipate la Amara, Țăndărei și Fierbinți. «Sînt ferm convins că alegerile anticipate vor fi mai devreme decît alegerile parlamentare. Cel mai probabil ele vor avea loc în septembrie...» a susținut Gheorghe Tinel.

PNL se pregătește de alegeri
Gheorghe Tinel, președintele PNL Ialomița, a susținut joi, 21 iulie 2016, o conferință de presă în care a susținut că alegerile locale ar trebui să se desfășoare în septembrie.... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 18:40 (10652 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilier local, implicat într-o anchetă penală

Se întîmplă la Slobozia

Consilier local, implicat într-o anchetă penală

Noua generație de consilieri locali ai Sloboziei și-a început mandatul cu stîngul. Rafael Gheorghe, unul dintre consilierii ALDE ai orașului, este implicat într-un scandal public, după ce, se pare, ar fi ultragiat un angajat al Poliției Locale. Cazul a intrat în atenția organelor de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fiind sesizați în baza unei plîngeri...

Filmul unui scandal
Scandalul public iscat de proaspătul consilier local al Sloboziei s-a petrecut cu cîteva zile înainte ca acesta să aibă calitatea oficială de care beneficiază în prezent... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 16:05 (23511 vizualizări - 60 comentarii)

POLITICĂ

Radu Paros nu mai e președinte la PMP Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Devenit președinte interimar la PMP Ialomița, Radu Paros a pierdut funcția după numai 2 săptămîni. El a fost înlocuit săptămîna trecută cu Ernest Mario Caloianu, președintele UNPR Ialomița.

Prea frumos ca să fie adevărat La începutul acestei luni, Radu Paros a devenit președinte al Organizației Județene a Partidului Mișcarea Populară. Săptămîna trecută el a fost detronat de către deputatul Ernest Mario Caloianu, președinte al Uniunii Naționale pentru Progresul României Ialomița, ca urmare a fuziunii politice dintre cele două partide. Motivația înlocuirii lui Radu Paros ține de matematica... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 13:45 (6940 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Sportivi angajați ilegal la CSM Unirea Slobozia

Sportivi angajați ilegal la CSM Unirea Slobozia

Acuzații grave la adresa Clubului Sportiv Municipal Slobozia. Inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița susțin că 60 de sportivi legitimați la CSM Slobozia au fost angajați ilegal. Concret, handbalistele și fotbaliștii clubului beneficiau de contracte de muncă «mascate». Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, care au deschis o anchetă. Reprezentanții CSM Unirea Slobozia precizează însă că angajarea tuturor sportivilor s-a făcut cu respectarea Legii Sportului din România. «Nu este nimic ilegal. Vom demonstra acest aspect...» declară Constantin Prepeliță, președintele Clubului Sportiv.

Anchetă penală la CSM Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 22:10 (11346 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Averile primarilor din Ialomița (I)

Averile primarilor din Ialomița (I)

Ialomița are 42 de primari PSD, 20 de primari PNL, 3 primari ALDE și un primar aparținînd Partidului Ialomițenilor. Din cele 66 de primării din județ, 3 orașe și 16 comune au edili noi. Cîțiva dintre ei, numărați pe degetele unei singure mîini, au mai fost primari. Ceilalți sînt nou-nouți în administrația locală. Un singur lucru îi unește pe toți la acest moment, dincolo de jurămîntul care îi pune timp de 4 ani «în slujba cetățeanului»: declarațiile de avere și de interese. Independent a avut curiozitatea de a face o trecere în revistă a acestor declarații și a spicuit pentru dumneavoastră cele mai interesante informații. Evident, declarațiile... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 19:40 (22313 vizualizări - 27 comentarii)

SPORT

«Junior Davis Cup», pentru a treia oară la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup», pentru a treia oară la Slobozia

Tenisul juvenil de anvergură europeană își croiește din nou loc pe arenele din Slobozia. În perioada 27-29 iulie 2016, la Slobozia se va disputa o nouă ediție a «Junior Davis Cup», faza grupelor semifinale, turneu pe echipe adresat categoriei 16 masculin. Competiția este găzduită de arenele TenisCon și organizată de CSM Unirea Slobozia și FRT, în colaborare cu CS Satori și CSS Slobozia. De data aceasta, toată lumea este ferm convinsă că lucrurile vor sta mai bine pentru România, spre deosebire de celelalte două ediții organizate la Slobozia. «Echipa României îi cuprinde pe Ștefan Paloși și Filip Jianu, practic locurile 1 și 2 pe plan național. Al treilea jucător al echipei noastre este Cezar ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 16:20 (4919 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17032 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16098 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21584 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21419 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20049 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21420 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17546 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18760 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20997 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23324 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27114 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10567 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24900 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19291 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...