Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

La vremuri noi, consilieri noi

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița a decis să schimbe garnitura de consilieri personali la care are dreptul, potrivit legii. Astfel, din cei 3 consilieri personali ai președintelui Ciupercă, singurul care se regăsește pe noua listă rămîne Eduard Plăiașu. Noile achiziții ale președintelui sînt Cristina Petrescu și Valentina Dumitru. «Consilierii personali se află 24 de ore din 24 la dispoziția președintelui!» spune Victor Moraru...

Fă-mă, mamă, consilier
«În vederea eficientizării activității desfășurate de autoritățile locale și în acord cu dezideratele... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 14:10 (33545 vizualizări - 63 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Preocupările guvernamentale pentru o nouă Lege a Cadastrului General prind contur. Săptămîna trecută, Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a anunțat că a intrat în vigoare o nouă reglementare legislativă favorabilă administrațiilor locale. «Este un sprijin direct pentru primarii localităților ialomițene...» a declarat Tănase Mihalcea, noul șef al OCPI Ialomița.

Planuri mari, posibilități reduse
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) anunța demararea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară 201... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 12:40 (8821 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

ISU Ialomița își caută un nou șef

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

La doar un an și jumătate după ce a preluat frîiele Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, colonelul Adrian Popa predă ștafeta de conducător colonelului Dan Ciompec. Invocînd motive familiale, col. Popa s-a pensionat în urmă cu o săptămînă. Noua conducere a instituției va asigura funcția de comandă interimar, timp de 6 luni.

Militar timp de 26 de ani
Colonelul Adrian Popa a fost detașat să conducă ISU Ialomița din 17 decembrie 2015. Înainte de a ajunge în județul nostru, el a deținut funcția de prim adjunct al ISU «Dealu Spirii» din... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 11:15 (12852 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38828 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aerodrom NATO la Fetești

Investiție militară de 32 milioane de euro

Aerodrom NATO la Fetești

De 3 ani, aerodromul Bazei Aeriene 86 din Fetești a intrat într-un amplu program de reabilitare și modernizare. Lucrările sînt demarate cu fonduri ale Programului NATO de Investiții în Securitate (NSIP). Prin aceste lucrări se asigură o bază la standarde NATO pentru avioanele F-16 care urmează să intre în dotarea Armatei Române.

Se lucrează intens
Lucrările de reabilitare și modernizare a infrastructurii aerodromului Bazei Aeriene 86 de la Fetești au fost începute în luna noiembrie a anului 2013, cu finanțare prin Programul NATO de Investiții în Securitate (NSIP). «Toate aceste... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 22:15 (8674 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20206 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26456 vizualizări - 30 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 11 iulie

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 11 iulie

Vacanța fotbaliștilor de la Unirea Slobozia își consumă ultimele zile. Luni, 11 iulie, antrenorul Ion Ionescu sună adunarea în vederea pregătirii unui nou sezon competițional. Tot în Liga a III-a, probabil tot în seria a doua, și în mare parte cu același lot din campionatul trecut. Momentan, cele două noutăți pe care vi le anunțam în urmă cu o lună s-au concretizat. Astfel, Unirea va beneficia în anul următor de serviciile a doi mijlocași cu veleități ofensive. În vîrstă de 26 de ani, Adrian Răduca vine de la Gloria Buzău, acolo unde în sezonul trecut a fost printre principalii marcatori ai echipei. Cel de-al doilea nou venit este gălățeanul Eduard Dumitru, conducerea Unirii avînd mare încredere... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 19:10 (4760 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, «controlate» de străini

Firmele «străine» cu afaceri în domeniul agricol au pus stăpînire și pe terenurile din Ialomița. Un raport al Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură arată faptul că dintr-un total de 358 mii de hectare pentru care se plătesc anual subvenții, peste 45 mii sînt deținute sau administrate de reprezentanții unor societăți cu capital străin. Majoritatea întreprinzătorilor provin din state europene precum Franța, Danemarca, Spania, Portugalia sau Grecia, dar și din țări ale Asiei, precum Libanul.

Latifundiari occidentali în Bărăgan
Potrivit ultimelor date statistice, Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 18:15 (15304 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Uzina» Polaris a ajuns la Slobozia

«Uzina» Polaris a ajuns la Slobozia

Polaris M Holding a anunțat că în următoarele două săptămîni va igieniza toate pubelele din oraș. Firma răspunde astfel cererii municipalității de a asigura spații curate de depozitare a deșeurilor menajere. «Uzina» pe roți este una dintre cele două existente la acest moment România și are o valoare de aproximativ 180000 de euro.

Polaris face ce nouă nu ne place
Pentru a preveni răspîndirea mirosurilor neplăcute în zona platformelor de gunoi din oraș, conducerea Polaris M Holding Slobozia a adus în oraș o autoutilitară unică în țară, care poate fi văzută deja pe străzile din municipiu... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 17:50 (4371 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Starea Ialomiței în 2016

Serviciile de utilități publice județene, deficitare

Starea Ialomiței în 2016

Un raport al Instituției Prefectului făcut public zilele trecute confirmă gradul scăzut de dezvoltare a serviciilor publice din Ialomița. Potrivit raportului, capitolele la care se înregistrează probleme sînt sistemele de alimentare cu apă și canalizare, precum și serviciile de salubritate. Din același raport mai rezultă că Ialomița are nevoie de peste 56 de kilometri de rețea electrică, precum și de servicii de transport local și județean.

Un raport alarmant
Un raport al Instituției Prefectului Ialomița, făcut public zilele trecute, centralizează principalele date statistice... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 17:10 (3782 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Copiii CSS Slobozia, în prim-plan la «Summer Kids» Mangalia

Fotbal

Copiii CSS Slobozia, în prim-plan la «Summer Kids» Mangalia

Trecută în dese rînduri pe nedrept cu vederea, secția de fotbal a CSS Slobozia a continuat să ocolească greutățile și să producă fotbaliști care îmbracă sau vor îmbrăca, în viitor, tricoul Unirii. Dovada faptului că viitorul fotbalistic al orașului nostru înseamnă în mare măsură CSS, a fost ediția de anul acesta a «Summer Kids» Mangalia, desfășurată la finele lunii iunie și adresată copiilor din mai multe categorii de vîrstă. Tînărul și ambițiosul antrenor Paul Chiojdoiu a deplasat în Dobrogea generațiile 2005 și 2007 ale CSS Slobozia, iar rezultatele, cel puțin la cei mari, au fost peste așteptări. Micii fotbaliști ai grupei 2007 au ocupat în final locul 7, după o victorie, un egal și trei înfrîngeri... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 16:35 (7787 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată să plătească despăgubiri materiale

Proces în instanță pentru o palmă de pămînt

Primăria Slobozia, obligată să plătească despăgubiri materiale

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a obligat Primăria Slobozia la plata unor daune materiale în valoare de aproximativ 250 mii de lei. Procesul a fost intentat de un cetățean din oraș, după ce administrația locală a trecut în domeniul public terenul pe care acesta îl moștenise în baza Legii 10/2001, fără să-i plătească despăgubirile. Soluția dată de instanță nu este definitivă și poate fi atacată cu recurs.

Proprietar, vreau pămînt După ce a făcut demersuri în vederea împroprietăririi, numitul Halarambie C. din Slobozia a beneficiat în prima jumătate a anilor 2000 de 400 metri... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 15:20 (4217 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Operațiunea «Clocitoarea»

Operațiunea «Clocitoarea»

De aproape o săptămînă, Slobozia se sufocă. Indicele de confort termic a depășit pragul critic, temperaturile la umbră trec de 35 de grade, soarele doboară oamenii pe stradă... Iar coșmarul călătorilor din autobuzele Nick Touring rămîne același. Am decis să experimentăm pe propria piele acest coșmar, urcînd voluntar într-una dintre «clocitoarele» pe care firma le pune la dispoziția călătorilor.

Călătorie de plăcere
În crucea amiezii, la 14  trecute fix, ne-am prezentat regulamentar la prima stație. Nu la Gară, că sîntem pățiți... Anul trecut, am fost la un pas de a leșina... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 14:50 (5809 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Micii sabreri slobozeni caută primele medalii

Scrimă, Campionatul Național pentru Copii

Micii sabreri slobozeni caută primele medalii

În perioada 5-8 iulie 2016, la București, se desfășoară Campionatul Național de Scrimă pentru Copii, probele de sabie. Iar dacă săptămîna trecută ne bucuram pentru bronzul european cucerit de România cu Alin Badea și Iulian Teodosiu în componență, în aceste zile privim cu interes evoluția micilor sabreri ai CSS Slobozia, aflați la primele lor competiții majore. Turneul cuprinde atît probe individuale, cît și pe echipe, iar copiii sînt delimitați în două categorii de vîrstă: 10-11 ani și 12-13 ani. Pe 5 și 6 iulie concurează băieții, în vreme ce fetele intră pe planșă pe 7 și 8 iulie. Antrenorii Marin Cruțu și Marius Pușcașu conduc o delegație alcătuită din 23 de sabreri: 13 băieți și 10 fete.... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 13:35 (4137 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elev sclipitor, pedepsit de directorul Liceului «Carol I» Fetești

Corigent pentru «delict de opinie»

Elev sclipitor, pedepsit de directorul Liceului «Carol I» Fetești

Olimpic la Informatică și Limba Engleză, un elev de clasa a XI-a al Liceului «Carol I» din Fetești a ajuns corigent la Fizică și în prag de exmatriculare. Conducerea școlii pune întreaga situație pe seama absențelor pe care adolescentul le-a acumulat în timpul anului școlar, el fiind înscris și la un program de pregătire extrașcolară în Informatică, desfășurat la Cluj. De cealaltă parte, elevul consideră că problemele de la școală au apărut după ce într-un interviu televizat a vorbit deschis despre realitățile cu care se confruntă sistemul românesc de învățămînt.

Întîmplare revoltătoare... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 12:45 (12258 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Holdingul A&S Internațional, investiții de 11 milioane de euro

Joi, 30 iunie 2016, holdingul A&S Internațional a inaugurat o nouă bază de depozitare pentru cereale, de aproximativ 30000 de tone, investiție totalizînd aproximativ 3 milioane de euro. Investiția face parte dintr-un proiect mai amplu, demarat în 2011, în cadrul căruia grupul de firme A&S Internațional a reușit să construiască o bază de depozitare de aproximativ 40000 de tone, totalizînd 4,5 milioane de euro, și o bază FNC (fabrică de nutrețuri combinate), în valoare de 4 milioane de euro. Platforma de depozitare/încărcare/descărcare transformă  A&S Internațional într-unul dintre cei mai mari competitori de pe piața regională, capacitatea de stocare a a cerealelor ridicîndu-se... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 11:05 (8362 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Limba Română, proba de foc pentru absolvenții de liceu

Bacalaureat 2016 Ialomița

Limba Română, proba de foc pentru absolvenții de liceu

Luni, 4 iulie 2016, a început oficial desfășurarea probelor scrise la Bacalaureat 2016, cu Limba și Literatura Română. În funcție de profil, elevii au avut de rezolvat subiecte diferite. Astfel, cei de la Uman au fost nevoiți să redacteze un eseu despre un roman psihologic studiat, iar cei de la Real să prezinte tema principală a unui roman interbelic. Deși gradul de dificultate al subiectelor a fost scăzut, notele la care se așteaptă elevii sînt destul de mici. «Cred că am făcut de 7...» ne-a declarat un absolvent de liceu din Slobozia, imediat ce a ieșit din sala de examen.

Subiecte distincte... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2016, 15:00 (5821 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Rezultate parțiale la Evaluarea Națională 2016

4 elevi din Ialomița cu medii de 10

Ministerul Educației a făcut publică lista rezultatelor parțiale la Evaluarea Națională 2016. Raportat la nivelul județului Ialomița, datele arată că 4 elevi au obținut medii de 10, în timp ce peste 200 au primit note cuprinse între 5,00 și 5,92. Rezultatele finale vor fi făcute publice pe 5 iulie 2016, după rezolvarea contestațiilor.

Elevii, salvați de telefoanele inteligente
Oficialii din cadrul Ministerului Educației au anunțat public faptul că rezultatele parțiale la Evaluarea Națională 2016 vor fi făcute publice vineri, 1 iulie 2016, la orele 16,00. La Slobozia, în curtea... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2016, 19:35 (19562 vizualizări - 21 comentarii)

ANCHETĂ

Ștefan Ghibanu «căpușează» Consiliul Județean Ialomița

Curtea de Conturi confirmă oficial

Ștefan Ghibanu «căpușează» Consiliul Județean Ialomița

Un raport al Curții de Conturi Ialomița constată un prejudiciu de 577 mii de lei în dauna Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor prezentate, SC Drumuri și Poduri SA, firmă aflată în subordinea instituției, ar fi prejudiciat bugetul Consiliului Județean Ialomița... Reamintim că această firmă este condusă de peste 10 ani de către Ștefan Ghibanu, societatea supraviețuind din contractele asigurate de administrația județeană.

Un prejudiciu asumat
Controlul Curții de Conturi Ialomița a vizat, printre altele, contractul de execuție de lucrări pentru modernizarea a 13 kilometri... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2016, 16:55 (17266 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4461 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6656 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2470 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești

În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți

Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:10
(3636 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...