Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comunicat de presă

Medicii de familie declanșează protestele

În ciuda faptului că am solicitat de la CNAS și MS formele actualizate ale celor două acte normative care stau la baza contractării noastre: Contractul-Cadru (Hotărîrea de Guvern nr. 161/2016, pentru aprobarea pachetelor de servicii și a Contractului-cadru care reglementează condițiile acordării asistenței medicale, a medicamentelor și a dispozitivelor medicale, în cadrul sistemului de asigurări sociale de sănătate pentru anii 2016-2017) și Normele sale de aplicare, sîntem ignorați în continuare! Nici pînă în acest moment nu au fost făcute publice documentele pe baza cărora ar trebui să semnăm următoarele contracte bianuale cu casele de asigurări, deși mai sînt doar două săptămîni până la momentul... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:55 (4548 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Fermierii ialomițeni așteaptă în continuare subvențiile APIA

Situația în ceea ce privește acordarea subvențiilor oferite de Uniunea Europeană, prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură, rămîne incertă. Peste 2200 de fermieri din Ialomița așteaptă și în prezent să primească sprijinul financiar. Scandalul a fost generat de sistemul informatic al APIA, neadaptat la noile tipuri de subvenții acordate de UE, prin PNDR 2014-2020. Dacă situația nu va fi dezamorsată pînă la sfîrșitul acestei luni, există riscul ca reprezentanții Comisiei Europene de la Bruxelles să retragă autorizația de funcționare a APIA. Între timp, fermierii din județ susțin faptul că deja sînt în blocaj financiar. «Mulți dintre noi și-au făcut credite în bancă pentru... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 16:10 (8680 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Vladimir Turcuman, noul director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a desemnat recent un nou director medical. Decizia a fost adoptată după ce medicul Dan Malincenco a renunțat la această funcție. În urma ședinței Consiliului de Administrație al unității sanitare, acesta a fost înlocuit cu medicul Vladimir Turcuman. «Va rămîne în funcție interimar, pînă la organizarea unui nou concurs...» ne-a declarat Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița.

Eforturi zadarnice Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de mai bine un an să găsească un director medical. La toate concursurile organizate... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 15:30 (40583 vizualizări - 23 comentarii)

POLITICĂ

Liviu Cazan, «primar» la Urziceni

Liviu Cazan, «primar» la Urziceni

Ședința de constituire a Consiliului Local Urziceni va fi, de departe, cea mai disputată ședință din cele 66 care urmează să se desfășoare în următoarele 3 zile. Conform rezultatelor alegerilor, în lipsa lui Constantin Sava (PNL), care nu își poate exercita prerogativele funcției, orașul va fi condus de către Liviu Cazan (PSD), viitor viceprimar ales.

De la DNA citire Deși a cîștigat alegerile locale, primarul Constantin Sava nu-și poate exercita atribuțiile funcției pînă pe 9 august. Motivul îl reprezintă decizia instanței de prelungire a controlului judiciar, coroborată cu interdicția... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 14:50 (20386 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Maratonul validării Consiliilor Locale din Ialomița

Prefectura Ialomița are la dispoziție 3 zile pentru a valida cele 66 de Consilii Locale din Ialomița. Potrivit prefectului Gigi Petre, eforturile instituției se vor concentra asupra «respectării legalității». Conform Legii 215, Legea Administrației Publice Locale, în Ialomița 11 reprezentanți ai prefectului vor participa la toate cele 66 de ședințe de Consilii Locale din Ialomița.

3 zile de maraton
În perioada 22-26 iunie 2016, cei 788 de consilieri locali și cei 31 de consilieri județeni din Ialomița se vor întîlni pentru constituirea Consiliilor Locale, respectiv a Consiliului... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2016, 12:15 (5930 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

Eroare medicală, sancționată de instanță

Spitalul Slobozia, despăgubiri de 4,7 milioane lei

După 6 ani de procese și anchete, familia Raisei Uzea, fetița schilodită de medicul care a asistat-o la naștere, și-a cîștigat drepturile în instanță. În urmă cu o săptămînă, Judecătoria Slobozia a decis ca Spitalul Județean de Urgență să plătească soților Uzea și micuței Raisa suma de 4,7 milioane lei, reprezentînd daune morale. Deși sentința poate fi atacată la o instanță superioară, este pentru a doua oară în ultimii 26 de ani cînd o instanță din Ialomița sancționează o eroare medicală. Mai mult, magistrații din Slobozia au condamnat-o pe Valentina Dinu, medicul care a adus-o pe lume pe Raisa, la pedeapsa de 3 ani închisoare, cu suspendare sub supraveghere pe o perioadă de 6 ani. De asemenea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 22:55 (8611 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Unirea Slobozia, obligată să achite un prejudiciu de 1 MILION DE EURO

Administrația locală a Sloboziei a cheltuit ilegal suma de 1 milion de euro pentru a susține activitatea echipei de fotbal a orașului, Unirea Slobozia. Situația a fost confirmată oficial și definitiv de Curtea de Apel București. Situația banilor folosiți fără drept de echipa de fotbal a orașului  a ieșit la iveală în urma unui control al Camerei de Conturi Ialomița, desfășurat în martie 2015. Reprezentanții Asociației Fotbal Club Unirea ’04 Slobozia, la care fotbaliștii locali sînt legitimați, susțin că vor face demersuri pentru a acoperi întreg prejudiciul. Măsura este una de durată, iar soluțiile par numărate pe degete.

Slobozia a jucat fotbal ilegal... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 19:10 (7393 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Pregătiri pentru Crăciun Pregătiri pentru Crăciun

Handbal, Liga Națională, Victorina Bora a plecat de la CSM Unirea Slobozia

Pregătiri pentru Crăciun

După 14 luni la comanda Unirii Slobozia, timp în care a salvat în două rînduri echipa de la retrogradare, Victorina Bora a părăsit banca tehnică a echipei noastre. Din cîte se pare, despărțirea dintre cele două părți s-a făcut pe cale amiabilă, fără zgomot, în ciuda divergențelor din ultima perioadă. De altfel, Victorina Bora a declarat în presa centrală: «Vreau să mulțumesc jucătoarelor alături de care am lucrat și suporterilor care m-au susținut necondiționat. Sînt mulțumită că am reușit să mențin echipa în Liga Națională, în ciuda problemelor apărute pe tot parcursul anului...». Victorina Bora preferă să lase trecutul în urmă, de acum fosta antrenoare a Unirii declarînd că se va concentra asupra... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 17:35 (7904 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Criza medicilor lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Situație delicată la nivelul spitalelor din Ialomița. Din cauza lipsei de medici, unitățile sanitare se află în imposibilitatea de a accesa fondurile oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Criza specialiștilor a făcut ca numărul serviciilor medicale oferite pacienților să scadă, principalul efect al acestui aspect fiind diminuarea fondurilor. Un raport al CJAS Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, spitalele din județ au raportat un minus de 1000 de servicii medicale nedecontate. Pierderile financiare în acest caz se apropie de suma de 1 milion de lei.

De ce pierd spitalele banii?... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 16:40 (5213 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marea «desțânțărizare» se amână până la noi ordine

Așa-i în Ialomița

Marea «desțînțărizare» se amînă pînă la noi ordine

La 4 luni de la alerta oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Decizia trebuie adoptată în baza unui Plan de Analiză și Acoperire a Riscurilor care ar trebui realizat de către Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița.

Povești de adormit contribuabilii
Autoritățile județene refuză să adopte o decizie care să permită «declanșarea acțiunii de combatere a vectorilor țînțari în propagarea virusului Zika». Deși Instituția... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 15:55 (3913 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Petrescu, Iovănescu, Horobeț

Handbal, Liga Națională, Primele achiziții la CSM Unirea Slobozia

Petrescu, Iovănescu, Horobeț

Dacă pînă acum am vorbit numai despre plecări, săptămîna trecută au venit primele vești referitoare la achizițiile în vederea sezonului 2016-2017. Slobozia s-a înțeles cu trei jucătoare, toate venite de la SCM Craiova. Portarul Diana Petrescu, pivotul Alexandra Iovănescu și extrema dreaptă Ana Maria Horobeț. Diana Petrescu are 26 de ani, a mai jucat la Constanța și Craiova, iar în decembrie 2015 a făcut parte din lotul României la Campionatul Mondial din Danemarca. Pivotul Alexandra Iovănescu va împlini în decembrie 29 de ani, iar pînă acum a mai evoluat la Timișoara, Constanța, Ploiești și Craiova. Provine dintr-o familie de sportivi, mama ei, Simona Iovănescu, fiind la rîndu-i o foarte bună... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 15:10 (10447 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntari pentru «un sorriso»

Voluntari pentru «un sorriso»

În 2005, la propunerea medicului dentist italian Lionello Gerossise s-a născut proiectul Overland for Smile al cărui scop a fost acela de a oferi ajutor stomatologic gratuit copiilor instituționalizați din Sud-Estul Europei. După 2 ani în România, oficialii misiunii Overland for Smile au decis să-și canalizeze eforturile exclusiv aici. În 10 ani au oferit ajutor stomatologic pentru peste 26 mii de copii români, în 34 de județe ale țării. În această vară a venit rîndul Ialomiței și, cu sprijinul Direcției Generale pentru Protecția Copilului, sînt gata să ofere ajutor specializat tuturor copiilor care nu-și permit o vizită la medicul stomatolog... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 14:25 (7381 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, FCM Alexandria-Andrias Andrășești 3-1

Încă mai au șanse!

Cu 28 de ore înainte de catastrofala înfrîngere a României din meciul cu Albania, la Alexandria orgoliile se măsurau la alt nivel, dar cu la fel de mult patos. FCM din localitate primea vizita campioanei județului Ialomița, Andrias Andrășești. Se juca turul barajului pentru Liga a III-a, iar foamea de fotbal în Teleorman e mare. Astfel se explică faptul că băieții lui Robert Tereacă au fost întîmpinați la intrarea în teren de peste 1500 de spectatori uniți în jurul Alexandriei. «Trebuie să recunosc că echipa gazdă a arătat un grad superior de pregătire fizică. Să nu uităm ca am jucat împotriva unui oraș reședință de județ care, din cîte am înțeles, are un buget de 1,1 milioane lei pe sezon. Nu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 13:50 (4573 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

Elevă de clasa a XII-a, anchetată de DIICOT

A făcut cumpărături pe banii unei colege

O elevă de clasa a XII-a din Fetești va da Bacalaureatul sub supravegherea organelor de cercetare penală. În urmă cu o săptămînă, aceasta a fost trimisă în judecată de procurorii DIICOT după ce a sustras ilegal de pe cardul electronic al unei colege 1170 de lei. Acuzată de comiterea infracțiunii de obținere de bunuri și informații, prin accesarea fără drept a unor sisteme informatice, tînăra a cheltuit banii pentru a-și cumpăra haine și cosmetice.

Naivitatea naște monștri Faptele reținute de procurorii DIICOT în numele elevei de clasa a XII-a din Fetești s-au petrecut în luna martie... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 12:35 (6368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Tenismenii slobozeni, specialiști la dublu

Săptămîna trecută a fost una plină pentru tinerii jucători de tenis de cîmp slobozeni. Trei dintre aceștia au căutat să cucerească Cupa TCH, turneu de dublu ce s-a desfășurat la București. Ei sînt Alexandra Iordache (CSS), Liviu Zamfirache (CSS) și Rareș Bordei (CSM Unirea Slobozia). Aceștia au reușit să formeze combinația perfectă atît la dublu mixt, cît și la dublu masculin. La dublu mixt, Alexandra Iordache și Rareș Bordei au cîștigat finala în 3 seturi: 6-3, 3-6, 14-12. De partea cealaltă a fileului s-au aflat Liviu Zamfirache și coechipiera acestuia Daniela Roșca. La dublu-masculin, perechea Bordei-Zamfirache a cîștigat competiția de o manieră categorică, fără să piardă niciun set. În aceste... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2016, 11:15 (4330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Mahalaua țigănească Bora, din Slobozia, a fost în noaptea de vineri spre sîmbătă, 17/18 iunie a.c., asaltată de forțe de ordine. Polițiștii și jandarmii au intervenit pentru a stinge un scandal monstru iscat între două familii de romi. Din primele informații răfuiala a izbucnit pe fondul unor neînțelegeri mai vechi. În acest caz a fost deschisă o anchetă de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Bătuți și aruncați într-un canal
Potrivit informațiilor, scandalul petrecut în Cartierul Bora ar fi izbucnit spontan. Membrii unei familii s-au trezit cu rivalii lor peste ei în casă... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2016, 13:20 (16792 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia plătește «groapa lui Stoica» din bani publici

Minciuni electorale

Slobozia plătește «groapa lui Stoica» din bani publici

Înainte de sfîrșitul campaniei electorale, tandemul Moraru-Mocioniu anunța în cadrul unei conferințe de presă că investiția din Piața Revoluției din Slobozia va fi finalizată «din banii Uniunii Europene pînă la 31 decembrie 2018». La două săptămîni distanță, afirmațiile celor doi oficiali se dovedesc nefondate. Potrivit informațiilor oficiale, fondurile necesare finalizării investiției trebuie identificate de către autoritățile locale, iar termenul scadent pentru restituirea fondurilor deja cheltuite a fost amînat pentru 2 ani. La acest moment, valoarea cheltuielilor pentru această investiție se ridică la 45% din totalul de 51 milioane de lei alocați inițial.

Minciuna are picioare scurte... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2016, 20:20 (9790 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Primarul Constantin Sava NU poate exercita funcția de primar

Rămîne cum am stabilit!

Primarul Constantin Sava NU poate exercita funcția de primar

Reales în funcție pe 5 iunie 2016, primarul Constantin Sava nu-și poate exercita prerogativele funcției. Potrivit unui comunicat al Direcției Naționale Anticorupție, măsura controlului judiciar și interzicerea exercitării funcției au fost prelungite pînă la data de 9 august 2016. Prefectul Gigi Petre a remis deja o adresă către Primăria Municipiului Urziceni prin care confirmă faptul că «urmează ca atribuțiile primarului să fie exercitate în conformitate cu prevederile legale de către viceprimar».

Funcția bate gradul
Constantin Sava (PNL) este... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2016, 15:55 (7815 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Slobozia a cedat

Prețul pentru colectarea deșeurilor menajere a crescut la 4,3 lei

Marți, 7 iunie 2016, plenul Consiliul Local Slobozia a decis majorarea tarifelor de colectare a deșeurile menajere de la populație. Prețul stabilit de către aparatul de specialitate din cadrul Primăriei este de 4,3 lei pentru fiecare locuitor. Decizia a fost adoptată în prezența reprezentanților firmei Vivani Salubritate și Polaris M Holding. Concluzia întîlnirii este că această creștere de preț reprezintă doar o primă etapă de majorare a tarifelor, Vivani Salubritate urmînd să ajungă la un preț final de 72,48 lei per tonă.

O ședință imorală
Marți, 7 iunie 2016, Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2016, 21:15 (14878 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Inspecția Socială verifică școlile din Ialomița

Inspecția Socială verifică școlile din Ialomița

Pînă la toamnă, Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială trebuie să finalizeze un amplu program de verificare a condițiilor în care școlile din Ialomița respectă accesul elevilor cu dizabilități în interior. Pînă în prezent, la nivelul județului, au fost descoperite 8 abateri.

Verificările sînt în curs Acțiunea de control a inspectorilor din cadrul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială face parte dintr-o campanie desfășurată la nivel național, sub numele de «Verificarea accesului neîngrădit al persoanelor cu dizabilități la mediul fizic, informațional și comunicațional... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2016, 15:40 (5665 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărcănești: Tînăr preluat de elicopterul SMURD în urma unui accident

Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 13.10, în urma unui accident rutier produs pe raza localității Bărcănești, G. Valentin, în vîrstă de 17 ani, a fost rănit grav, fiind solicitată intervenția echipajelor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:16
(9849 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, în atenția polițiștilor

În week-end-ul trecut, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră, dar și pentru descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane. Rezultatele acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:10
(7239 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Tu faci Legea de nota 10», dezbatere educativă în organizarea Inspectoratului Școlar

La începutul lunii februarie 2011, Legea Educației Naționale a intrat în vigoare. În acest sens, Ministerul Educației desfășoară prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean campanii de informare. ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:58
(14608 vizualizări - 9 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Numărul șomerilor ialomițeni este în scădere. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Astfel, la sfîrșitul lunii martie 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:50
(10730 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Intervenții SMURD

Urziceni: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD din Urziceni a fost solicitat să intervină, miercuri, 6 aprilie, pentru salvarea unui bărbat căzut pe o stradă din localitate. La sosirea paramedicilor, cetățeanul în vîrstă de 59 ani era ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:49
(8993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


LAPAR susține cultivarea plantelor modificate genetic

Printr-un comunicat de presă, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România își manifestă susținerea pentru decizia ministrului Agriculturii, Valeriu Tabără în ceea ce privește cultivarea plantelor ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:43
(8282 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biblioteca Județeană, la Liceul Pedagogic

În cadrul programului «Biblioteca vine la tine», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a organizat la sala de festivități a Liceului Pedagogic o prezentare, clasică și multimedia, a autorilor Eugen Jebeleanu ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:35
(8982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 suspecți de comiterea mai multor furturi din locuințe, identificați de polițiști

Șase persoane cu vîrste cuprinse între 14 și 37 de ani, cercetate pentru furt calificat, sînt suspectate că ar fi săvîrșit, în perioada decembrie 2010-martie 2011, opt furturi din locuințe situate în comuna ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:24
(11719 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița: Grup de lucru mixt pentru romi

Joi, 7 aprilie a.c., la sala de ședințe a Prefecturii Ialomița, se vor desfășura lucrările Grupului de lucru mixt pentru romi. Ordinea de zi a reuniunii va cuprinde discuții privind situația și oportunitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:46
(11454 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Depunerea situațiilor financiare anuale, la termen

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii că societățile comerciale vor depune situațiile financiare anuale și documentele anexate acestora pentru exercițiul financiar 2 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:31
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mișcarea porcilor vii, în atenția medicilor veterinari

Potrivit unui Ordin al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, privind mișcarea porcilor vii pe teritoriul României, trebuie avute în vedere o serie de condiții pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:27
(11370 vizualizări - 8 comentarii)


APIA: Modificări legislative la declararea suprafețelor pentru 2011

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează fermierii că a fost emis Ordinul MADR privind stabilirea modului de implementare, a condițiilor specifice și a criteriilor de eligibilitate ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:12
(10170 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Marți, 5 aprilie, pe bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din cauza neatenției, un șofer a ieșit cu mașina de pe strada Ardealului neacordînd prioritate. Autoturismul a lovit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 13:24
(67918 vizualizări - 62 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 18:56
(10973 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cal căzut într-o groapă, scos de pompieri

Pompierii din Urziceni au fost solicitați luni, 4 aprilie, pentru stingerea unui incendiu violent ce se aprinsese pe un teren viran din localitatea Movilița. Flăcările au mistuit 500 mp de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:40
(15757 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Au furat gardul din tablă

În prima zi a săptămînii, luni, 4 martie, polițiștii de la Movilița au fost alarmați cu privire la furtul unei părți a gardului împrejmuitor din tablă al unei societăți comerciale. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:36
(12054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: Accident la Bora

Un șofer băut a reușit luni, 4 aprilie, să pună pe jar polițiștii și medicii serviciului de Ambulanță. După ce a băut bine, slobozeanul în vîrstă de 40 ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare. Doar ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(14445 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: Fier vechi, fier vechi!

Luni, 4 aprilie, polițiștii ialomițeni au prins un tînăr de 20 ani din orașul Căzănești în timp ce cumpăra fier vechi pe raza comunei Armășești, în condiții ilegale. Tînărul a fost dus la sediul poliției ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(11129 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Cu cuțitul la discotecă

Un tînăr de 33 ani, din comuna Sinești, a fost depistat cu un cuțit asupra sa în timp ce se afla la o discotecă din Maia. Duminică, 3 aprilie a.c., lucrători din cadrul Posturilor de Poliție Maia și Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(14019 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în flagrant în timp ce furau sîrmă

Duminică, 3 aprilie, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 21 ani, din Fetești, au fost identificați de o echipă de polițiști și jandarmi în timp ce sustrăgeau sîrmă de pe un teren cultivat cu viță ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(9460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Coșereni: A furat din curte

În data de 1 aprilie 2011, Poliția Urziceni a fost sesizată de un bărbat, de 54 ani, din localitate, despre faptul că în perioada 27.03.2011-01.04.2011, persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(7695 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Copilul dispărut din Urziceni, depistat în București

Matache Leonard Gabriel, de 14 ani, din Urziceni, a fost identificat pe raza municipiului București, după două zile de la dispariție. Acesta s-a deplasat pe raza municipiului București cu trenul, fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:32
(10953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A amenințat că se aruncă pe casa scării

După ce a consumat băuturi alcoolice, un bărbat în vîrstă de 43 ani ce locuiește într-un bloc ce a aparținut fostului IAS Bărăganu a amenințat că se aruncă în gol pe casa scării. Vecinii au fost cei care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:30
(7986 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Flăcări în apropierea barajului

Aproximativ 200 ha de stuf și vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în după-amiaza zilei de sîmbătă, 02 aprilie, în apropierea barajului Dridu. Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:28
(9756 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Slobozia: Țigări de contrabandă prin curierat rapid

Polițiștii ialomițeni au prins un bărbat de 45 ani din Slobozia în timp ce ridica de la o societate cu profil curierat rapid trei colete în care se aflau 20000 de țigarete. Potrivit polițiștilor, țigările ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:54
(12073 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi moldoveni cu ședere ilegală

De asemenea, în cadrul unei acțiuni, polițiștii ialomițeni au depistat doi cetățeni moldoveni cu ședere ilegală în Slobozia. Cei doi ai fost preluați de inpectorii Oficiului Român de Imigrări Ialomița care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:53
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pistol cu bile de cauciuc, folosit fără drept de un tînăr

La sfîrșitul săptămînii precedente, în Slobozia a fost prins un tînăr de 26 ani ce purta și folosea fără drept un pistol cu bile de cauciuc. Polițiștii au întocmit pe numele bărbatului dosar penal pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:52
(9869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a Poliției Române în sudul țării

Inspectoratul General al Poliției Române a coordonat timp de două zile, respectiv 1 și 2 aprilie, o amplă acțiune desfășurată în Călărași, Dîmbovița, Giurgiu, Olt, Teleorman și Ialomița. Peste 200 de polițiști ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:51
(9478 vizualizări - 0 comentarii)


2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

Națiunile Unite au declarat în decembrie 2007 ziua de 2 aprilie drept Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, fiind sărbatorită anual la nivel mondial, cu scopul de a dinamiza și coagula eforturile ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2011, 10:49
(10096 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: autism Ialomița


Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Lucrători din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au organizat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii traficului internațional cu autovehicule furate. Astfel, au fost verificați 13 operatori ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:27
(8747 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...