Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

Scandal la Primăria Slobozia

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

În baza unei Hotărâri a Consiliului Local Slobozia, aprobată la finele lunii martie 2025, Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia, a fost revocată din funcție ca «urmare a depășirii duratei de 4 ani a mandatului» conform actului administrativ prin care s-a luat această decizie. Dorina Milea este singurul dintre cei 4 directori ai societăților Primăriei Slobozia pentru care s-a aplicat o astfel de măsură. Conform aceluiași act administrativ, Hotărârea poate fi atacată în instanța de Contencios Administrativ, iar Dorina Milea a deschis deja o acțiune în acest sens. Procesul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

 ... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2025, 07:55 (32831 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

Alegeri Prezidențiale/Tur II, 18 mai 2025

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

5 posibile incidente electorale, în vizorul autorităților!

Secțiile de votare pentru Turul II al Alegerilor Prezidențiale s-au deschis duminică, 18 mai 2025, la orele 7,00. La 3 ore de la deschiderea acestora, prezența la vot se apropie de 10% în Ialomița. Exprimat în cifre, acest procent arată faptul că peste 20000 de persoane și-au exprimat deja opțiunile electorale. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au declarat oficial că procesul de vot în Ialomița a început fără incidente. 

 

Peste 20000 de ialomițeni s-au prezentat la urne!  Turul II al Alegerilor Prezidențiale 2025... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 14:10 (17709 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nicolae D. Cornățeanu, geniul agriculturii românești aruncat în temnițele comuniste

File din Istoria Ialomiței

Nicolae D. Cornățeanu, geniul agriculturii românești aruncat în temnițele comuniste

Chiar și astăzi, manualele de Istorie amintesc firav despre ororile pe care regimul comunist le-a comis o dată instaurat și în România. Mii de pagini de documente sunt mărturia represiunii regimului față de intelectualii și politicienii României din perioada cuprinsă între cele două Războaie Mondiale. Printre cei care au îndurat dizgrația autorităților, represiunea și groaza închisorilor comuniste s-a numărat și Nicolae D. Cornățeanu, călărășean cu moșie la Ghimpați, în județul Ialomița, considerat «geniu al agriculturii românești interbelice». Regimul a încercat să-l șteargă definitiv din istoria contemporană a țării, dar demersul... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 14:05 (7158 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a reușit reabi­litarea integrală a singurului teren sintetic din oraș. Fondurile pentru execuție au fost alocate din bugetul local. Acest teren poate fi utilizat pentru desfășurarea activităților sportive de către cetățenii orașului.

 

Mișcare pentru cetățenii din Țăndărei Potrivit reprezentanților Primăriei Țăndărei, reabilitarea terenului sintetic din oraș reprezintă un proiect important pentru comunitate, ce are ca scop promovarea mișcării în rândul tinerilor, precum și adoptarea unui stil de viață sănătos. «Acest teren... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 08:55 (4751 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Forum de afaceri româno-israelian, la Slobozia

Forum de afaceri româno-israelian, la Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a găzduit marți, 13 mai 2025, Forumul de afaceri româno-israelian. Evenimentul a fost realizat cu sprijinul Camerei de Comerț și Industrie România-Israel, al administrației județene și al Primăriei Slobozia.

 

Parteneriate cu mediul privat din Israel Scopul întâlnirii a fost acela de a aduce împreună reprezentații mediului de afaceri din Ialomița și Israel, precum și autoritățile locale. Totul cu scopul de a se crea linii de dialog necesare dezvoltării unor parteneriate strategice și a identificării unor noi oportunități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2025, 14:05 (1794 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă laudă Guvernarea Marcel Ciolacu

Deputatul PSD Ștefan Țintă laudă Guvernarea Marcel Ciolacu

Imediat după demisia din funcția de prim-ministru a președintelui Partidului Social Democrat, Marcel Ciolacu, deputatul PSD Ștefan Țintă a ținut să etaleze parte dintre realizările Guvernului Ciolacu. Pentru început, deputatul social-democrat Ștefan Țintă a recunoscut greșelile inerente unui partid de guvernământ, apreciind că «că cel mai ușor lucru este să judeci, dar cel mai greu este să construiești; avem tendința de a scoate în evidență doar lucrurile negative și aproape niciodată lucrurile pozitive!». Punctual, deputatul PSD Ștefan Țintă a enumerat apoi unele dintre cele mai importante realizări ale Guvernării Marcel Ciolacu, pe prima poziție fiind «... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2025, 09:40 (2054 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (V 2000)

Acum 25 de ani, într-un prim număr din luna mai a anului 2000, ziarul Independent titra pe prima pagină: «Adrian Năstase a inaugurat „sezonul de vânătoare electorală“ în Ialomița», lide­rul național al PDSR de la acel moment lansând mai mulți candidați social-de­mocrați în cursa electorală la nivel local. Campania electorală pentru Alegerile Locale luase avânt, persona­litățile politice ale vremii străbătând Ialomița în lung și-n lat. În ceea ce privește candidaturile, spre exemplu, la Albești, din partea Alianței pentru România... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2025, 12:15 (5966 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Fetești va găzdui Olimpiada Națională de Oină

Municipiul Fetești va găzdui Olimpiada Națională de Oină

În perioada 30 mai-1 iunie 2025, elevii de liceu calificați la Olimpiada Națională de Oină vor veni la Fetești, acolo unde se desfășoară acest concurs școlar. Este pentru prima dată când municipiul Fetești organizează un concurs de asemenea anvergură.


8 echipe înscrise în concurs Potrivit organizatorilor, la Olimpiada Națională de Oină, dedicată elevilor de liceu, s-au calificat 8 echipe din 8 județe. Competiția se va desfășura pe stadionul municipal din Fetești și reprezintă o premieră pentru municipiu. «Domnul Marian Baboi, inspectorul școlar adjunct... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2025, 07:50 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de copii din Ialomița, abuzați și neglijați de familii

Sute de copii din Ialomița, abuzați și neglijați de familii

Cifre alarmante sunt prezentate într-un Raport oficial al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în legătură cu mediul familial în care tră­iesc sute de copii din Ialomița. Potrivit documentului, reprezentanții instituției au intervenit, în 2024, în peste 300 cazuri de abuz și neglijență. În cele mai multe situații a fost vorba despre abuzuri sexuale, arată oficialii DGASPC Ialomița.

 

Statistică îngrijorătoare Urmărind cifrele date publicității de Centrul de Consiliere și Sprijin pentru Copii și Părinți... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2025, 12:20 (6749 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA continuă campania de curățare a subsolurilor la Slobozia

Urban SA continuă campania de curățare a subsolurilor la Slobozia

Deși în spațiul public există nume­roase voci care reclamă faptul că operatorul regional de apă Urban SA a în­cetat programul de curățare a subsolurilor, reprezentanții societății susțin contrariul. Aceștia au declarat faptul că vor onora toate cele peste 150 de contracte pe care le-au încheiat. «Nu renunțăm la acest demers. Avem plăți în avans, vom onora toate contractele!» a declarat Adrian Stoicescu, directorul executiv al Urban SA Slobozia.

 

O acțiune în plină desfășurare În anul 2022, operatorul regional Urban SA anunța... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2025, 08:05 (8397 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

140.000 de semnături pentru susținerea tinerei din Slobozia «violate» la Școala Politică AUR

140.000 de semnături pentru susținerea tinerei din Slobozia «violate» la Școala Politică AUR

Turul II al Alegerilor Prezidențiale de duminică, 18 mai 2025, disputat între candidatul AUR George Simion și independentul Nicușor Dan, readuce în atenția opiniei publice cazul «violului» produs în septembrie 2023 la Școala Politică a Alianței pentru Unirea Românilor. Mai mult, în prezent a fost inițiată chiar și o petiție on-line, «Vrem dreptate pentru tânăra abuzată la școala de vară AUR!», campania declic.ro înregistrând, până la apariția acestui articol, aproape 140.000 de semnături.


«Violul de la Școala Politică AUR»... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2025, 14:20 (17816 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețele Electrice România accelerează digitalizarea în județul Ialomița: circa 69% dintre clienți vor avea instalate contoare inteligente până la finele anului 2025

advertorial

Rețele Electrice România accelerează digitalizarea în județul Ialomița: circa 69% dintre clienți vor avea instalate contoare inteligente până la finele anului 2025


Comunicat de presă

29 aprilie 2025

 

București-Rețele Electrice România, parte din grupul PPC în România, își menține angajamentul de a digitaliza rețelele de distribuție a energiei electrice, în beneficiul clienților, cu scopul de a le pune la dispoziție o infrastructură mai rezilientă și flexibilă, sporind în același timp eficiența operațională. Județul Ialomița ocupă un loc central în acest demers, unde până la finalul anului 2025 gradul de acoperire cu contoare inteligente va depăși 69%.

La începutul anului 2025 erau instalate în județul Ialomița peste... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2025, 13:35 (12410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Polivalentul» Marian Neacșu, mai multe ministere în responsabilitate

Viceprim-ministru (și) în Cabinetul interimarului Cătălin Predoiu

«Polivalentul» Marian Neacșu, mai multe ministere în responsabilitate

Pentru cei care nu ați aflat, luni, 5 martie 2025, liderul Partidului Social Democrat, Marcel Ciolacu, și-a înaintat demisia din funcția de șef al Guvernului. Decizia demisiei a survenit unei întâlniri la vârf a social-demo­craților, ratarea intrării în Turul II al Alegerilor Prezidențiale a candidatului comun PSD-PNL-UDMR-minorități, Crin Antonescu, constituind motivația oficială a demisiei prim-ministrului Marcel Ciolacu. «Președintele interimar Ilie Bolojan a semnat decretul pentru desemnarea domnului Marian-Cătălin Predoiu ca prim-mi­nistru interimar, pentru a îndeplini atribuțiile prim-ministrului până la formarea noului Guvern!»... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2025, 18:20 (9368 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eroarea» care costă Primăria Gura Ialomiței peste 1,2 milioane de lei

«Eroarea» care costă Primăria Gura Ialomiței peste 1,2 milioane de lei

În baza unei decizii a Tribunalului Ialomița, Primăria Gura Ialomiței este obligată să plătească o amendă estimată la peste 1,2 milioane de lei, pentru nepunerea în practică a unei decizii definitive a aceleiași instanțe. Totul are legătură cu o eroare umană prin care actualului primar al localității, Alexandru Florea, i-a fost stabilit un impozit pentru două automobile de 100 de ori mai mare. Edilul a dat administrația locală în judecată, a câștigat, dar această decizie, pe fondul unei divergențe avută cu fostul primar Nicu Biserică, nu a fost pusă niciodată în practică. «Căutăm soluții pentru a remedia această problemă!» spune, în prezent, primarul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2025, 16:20 (10036 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Doar victorie!

Fotbal, SuperLiga/play-out, Gloria Buzău-Unirea Slobozia 0-3

Doar victorie!

Penultima etapă din play-out-ul acestei ediții din SuperLiga, a opta, a adus față în față o echipă retrogradată matematic, Gloria Buzău, și Unirea Slobozia, colega de suferință din subsolul clasamentului. Jocul rezultatelor din play-out a făcut ca Unirea să se zbată la coada ierarhiei, tehnicianul ialomițenilor, Adrian Mihalcea, impunând ritmul de reali­zare a unui obiectiv trâmbițat încă de la începutul campionatului. Înaintea ultimei partide din actuala stagiune, Unirea Slobozia pare resemnată, doar la nivel oficial-declarativ manifestându-se dorința de a rămâne în primul eșalon fotbalistic. Ultima partidă din play-out... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2025, 12:55 (5156 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Două etape

Handbal, Divizia A/play-off, CS Județean Prahova-CSM Unirea Slobozia 35-26 (21-9)

Două etape

bonus: Junioarele 1 CSM Unirea Slobozia, locul 2 la Turneul Speranță

În etapa a 12-a, sâmbătă, 10 mai 2025, la Sala «Olimpia» din Ploiești, liderul la zi al play-off-ului de promovare în Liga Florilor la handbal feminin, CS Județean Prahova a întâlnit CSM Unirea Slobozia. Matematic calificată în Liga Florilor, CS Județean Prahova a acumulat 33 de puncte, în timp ce CSM Unirea Slobozia ocupă locul 3, cu o zestre de 20 de puncte. Ar mai fi două etape din această ediție de play-off, CSM Unirea Slobozia urmând să înfrunte CSM Galați miercuri, 14 mai a.c., de la orele 17,00, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, și CSU Știința București în deplasare sâmbătă... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2025, 10:10 (6409 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Raport al DSP Ialomița

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dat publicității Raportul de activitate pe anul trecut. Un domeniu important al acti­vității instituției l-a vizat monitorizarea focarelor de infecții asociate actului medical sau nosocomiale. Această situație rămâne una fără rezolvare în cadrul spitalelor ialomițene. Estimativ, în 2024, la nivelul spitalelor din județ au fost raportate 144 cazuri de astfel de infecții.

 

Se caută soluții Infecțiile asociate actului medical cunoscute și sub numele de infecții intraspitalicești sau nosocomiale repre­zintă acele infecții... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 12:10 (8308 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

Schimbare la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

La începutul lunii aprilie 2025, un caz de la Căsuța «Alexandra» din Slobozia, Centru dedicat în­grijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave, instituție administrată de DGASPC Ialomița, ajungea în atenția opiniei publice după ce mai multe filmări au fost răspândite pe o rețea de socializare. Situația unei fete cu dizabilități grave, ținută legată la o mână, a fost prezentată la ore de maximă audiență de mai toate televiziunile, cazul complicându-se după ce în spațiul public au apărut și declarații ale unei angajate a Centrului. Mai mult, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 07:55 (12751 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Povestea «podului lui Mihăilă», de la Buești...

Povestea «podului lui Mihăilă», de la Buești...

Dezvoltarea comunităților locale reprezentate este principala misiune pe care orice primar o are față de proprii alegători. Doar că, de foarte multe ori, acest demers se întâmplă cu pași mici sau deloc... Implementarea proiectelor de investiții durează ani buni sau se blochează în hățișurile birocrației. După 18 ani de așteptare, comuna Buești a reușit performanța de a avea un pod peste râul Ialomița. Lucrările au început anul trecut și, ca printr-o mi­nune, constructorul a terminat obiectivul anul acesta, așa cum și-a asumat prin contractul pe care l-a semnat cu autoritățile locale. «Este un vis împlinit atât pentru mine, cât și pentru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2025, 09:40 (5620 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Prezența medicilor pensionari în cabinetele individuale sau cele ale spitalelor este o realitate pe care Sănătatea ialomițeană o afișează de ani buni. Pentru a putea profesa, medicii pensionari trebuie să facă o cerere către Direcția de Sănătate Publică Ialomița și, mai nou, către Colegiul Medicilor Ialomița, pentru a primi o aprobare specială. Pe tot parcursul anului trecut și în primul trimestru al acestui an, peste 100 de medici din Ialomița au dus la îndeplinire acest demers.

 

Medici pensionari încă în activitate Atât cabinetele medicilor... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2025, 10:10 (7891 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15444 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12776 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13659 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8704 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11588 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11634 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13309 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12234 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12861 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11820 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11646 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12234 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12077 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...