Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Bombă cu ceas

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Negocierile purtate de atoritățile locale și firma Polaris M Holding cu Vivani Salubritate au intrat în impas. Potrivit informațiilor oficiale, începînd cu data de 13 aprilie 2016, operatorul privat de colectare a deșeurilor a refuzat colectarea gunoiului menajer la prețul de pînă acum, respectiv 9 euro/tonă. Autoritățile locale și județene susțin că această problemă este una privată, care vizează relațiile contractuale dintre cele două firme. În realitate însă, Ialomița nu are o soluție alternativă de depozitare a gunoiului menajer, iar creșterea de preț, 16 euro/tonă, se va reflecta în buzunarele beneficiarilor ialomițeni.

Termenul limită a expirat pe 13 aprilie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 11:20 (5765 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amână

Himera retrocedărilor din Ialomița

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amînă

După 11 ani de demersuri administrative și juridice, mulți cetățeni din Ialomița și nu numai așteaptă în continuare să devină proprietari în Balta Ialomiței. Tot cam de atîta timp, Prefectura Ialomița, primăriile din Bordușani și Stelnica, precum și Agenția Domeniilor Statului încearcă să ajungă la un numitor comun în privința retrocedărilor. Deși există 122 de hotărîri judecătorești prin care ADS este obligată să pună la dispoziția Comisiilor Locale de Fond Funciar din Stelnica și Bordușani fix 2668 de hectare în vederea punerii în posesie a suprafețelor, doar 61 de hotărîri au fost considerate valide pentru retrocedare. Iar toate acestea vizează doar teritoriul administrativ al comunei Stelnica... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 21:35 (11840 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6781 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (19997 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomițenii sînt mari amatori de socializare pe internet. Site-ul facebrands.ro prezintă o analiză detaliată a numărului conturilor din județ, înregistrate pe cea mai populară rețea de socializare din lume. Potrivit statisticilor, în momentul de față, în Ialomița există 73 mii de conturi logate pe Facebook.

Ești pe Facebook, deci exiști
Potrivit site-ului facebrands.ro, în România există 8,4 milioane de utilizatori care au conturi active pe rețeaua de socializare Facebook. 73 mii dintre acestea sînt ale locuitorilor din județul Ialomița. Specialiștii site-ului amintit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 17:20 (1770 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sâmbăta lui Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul II Constanța 3-1

Sîmbăta lui Toma

Meciul cu puștii Viitorului a prilejuit primul succes acasă din retur pentru elevii lui Ion Ionescu. Satelitul echipei lui Hagi a venit sîmbătă, 9 aprilie 2016, la Slobozia, cu o garnitură din care, cu excepția lui Buzbuchi și Cîrstocea, au lipsit numele sonore. Unirea nu s-a putut baza pe Gabriel Lazăr, suspendat, iar în avanposturi Stanciu a devenit titular după dubla cu Tunari. Eroul confruntării cu dobrogenii avea să fie însă alt jucător, mult mai experimentatul Constantin Toma. Acesta a bătut aproape de unul singur adversarul, realizînd o triplă, lucru destul de rar pentru un mijlocaș. Toma a deschis scorul în minutul 26, cînd a fructificat din interiorul careului o fază la care și-au adus... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 16:25 (4300 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Anchetă penală la Școala Perieți

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Acuzații grave la adresa unei învățătoare din cadrul Școlii Perieți. Femeia a fost reclamată de părinții unei eleve de faptul că are un comportament abuziv asupra copilei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor care au deschis un dosar penal. O anchetă a fost deschisă și la nivelul unității școlare, învățătoarea fiind acum cercetată de Comisia de Disciplină.

Realitatea din școli Scandalul izbucnit la Școala Perieți a intrat în atenția opiniei publice în urmă cu o săptămînă. Totul a ieșit la iveală după ce o fetiță de 9 ani, elevă în clasa a III-a în cadrul unității de învățămînt... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 15:20 (5240 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Ca multe alte colege a răspuns în urmă cu 4-5 ani chemării către sport lansată de profesorul Marian Simion. Nu mai avusese contact cu handbalul pînă atunci dar, o dată intrată în sală, acesta a devenit pasiunea ei primordială. Cristina Valentina Lazăr va împlini pe 29 aprilie 14 ani. Are în palmares o finală de junioare IV, dar și titlul de cea mai tehnică jucătoare a Cupei «1 Decembrie», turneu puternic organizat în 2014 la Slobozia. «Nu pot spune ce mă definește ca, sper eu, viitoare handbalistă... Îi las pe alții să o facă! Pot doar să afirm că iubesc acest sport și îmi place munca în echipă. Vreau ca, peste 10-15 ani, să fiu tot în handbal, firește, la o echipă de prim-plan...» afirmă cu zîmbetul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 14:55 (5913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

Reprezentanții Corpului de Control al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență s-au deplasat la Slobozia pentru a cerceta unele aspecte ce-l vizau pe colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Oficialii din cadrul IGSU au realizat acțiunea de control ca urmare a unor sesizări cu privire la maniera în care colonelul Adrian Popa își desfășoară activitatea în cadrul instituției pe care o conduce. Concluziile la care au ajuns reprezentanții Corpului de Control au scos la iveală că numele din aspectele reclamate «au fost parțial confirmate».

Cercetările sînt în curs... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 13:40 (7533 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Săptămînă de Liga Campionilor

Handbalistelor Unirii Slobozia le este rezervată o adevărată săptămînă de Liga Campionilor. Elevele Victorinei Bora vor întîlni în decurs de 2 zile ambele reprezentante ale României în competiția supremă intercluburi a handbalului feminin european. Astfel, joi, 14 aprilie 2016, cu începere de la orele 18,00, slobozencele se deplasează la București pentru disputa cu CSM, recent calificată în Final Four. La nici 2 zile de la acel joc, sîmbătă 16 aprilie, orele 11,00, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește jocul dintre Unirea și vicecampioana României, HCM Baia Mare. Pe lîngă faptul că a atins sferturile de finală ale Ligii Campionilor, unde a fost eliminată de redutabila Buducnost, echipa din... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 12:25 (3017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Administrația municipiului Fetești trăiește la bloc. Nu e singura din țară, dar e singura din județ. Blocul e vecin cu un supermarket, undeva pe lîngă gară. Din cînd în cînd, presa își amintește de subiect și îl repune pe agenda publică. Mai nou, și ziarul local, moșit pentru alegerile din vară... Am fost curioși să descoperim de ce se face atîta publicitate unei scări de bloc. Într-o zi de vineri...

«Vinerea e zi scurtă»
E vineri, către prînz... Cînd și cînd, funcționari cu ochii largi de foame dau de perete ușa de fier a blocului... După un timp se întorc agale, agățați de covrigul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:40 (4212 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

S-a întîmplat la Gîrbovi

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

O anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni scoate la lumină o poveste cutremurătoare. Profesorul de Religie al Școlii Gimnaziale Gîrbovi a ajuns după gratii după ce și-a batjocorit și snopit în bătaie soția. Anchetatorii susțin faptul că dascălul nu este la prima abatere. În trecut a mai fost cercetat și în alte dosare penale pentru vătămare corporală și ucidere, ambele fapte comise din culpă. În prezent, el este arestat preventiv pentru 30 de zile și a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunii de viol.

Gelozia naște monștri Ceea ce l-a făcut pe... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:05 (8080 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ion Roată, al treilea eșec consecutiv

Andrias Andrășești este aproape campioană a județului Ialomița. Acest aspect se întîmplă și pentru că Unirea Ion Roată continuă să se adîncească într-o inexplicabilă criză de formă. Campioana de toamnă a reușit «performanța» de a pierde al treilea meci consecutiv. Cu succesul la limită de la Ion Roată, Victoria Țăndărei a ucis practic campionatul. Andrias Andrășești s-a distanțat la 7 puncte de locul 2, loc care este ocupat, după ce s-au scurs 21 de etape, de Rapid Fetești. Ceferiștii au trecut lejer de Viitorul Axintele și au strîns 41 de puncte, cu unul mai mult decît Unirea Ion Roată. Aceasta din urmă poate pierde chiar și podiumul, Munteni Buzău și Țăndărei apropiindu-se extrem de mult...... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 10:10 (3916 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Primarul Urziceniului, «concediat» de DNA

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Suspectat de faptul că a luat indirect legătura cu martorii din dosarul său, Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost tras pe linie moartă de procurorii DNA. Anchetatorii i-au interzis acestuia să-și exercite funcția pentru care a fost ales în 2012. Măsura adoptată de procurorii Anticorupție ar putea avea urmări și în plan politic pentru edilul Sava. Favorit al PNL în cursa electorală din iunie 2016 pentru Primăria Urziceni, acesta ar putea fi înlocuit cu un alt candidat.

Primarul Sava păstrează tăcerea
Scandalul provocat de Constantin Sava la ultima ședință a Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2016, 13:30 (14326 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

Focuri de armă la Țăndărei

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au băut, doi țigani din Țăndărei s-au luat la ceartă. Unul dintre ei a luat pistolul și l-a împușcat pe al doilea, provocîndu-i răni la picioare. Agresorul a ajuns după gratii, dar nu pentru uzul ilegal de armă. Pe numele său autoritățile din Germania au emis un mandat european de arestare, după ce a comis mai multe furturi pe teritoriul acestui stat european.

«Argeș» l-a împușcat pe «Mărar»
Din primele informații se pare că totul a izbucnit din cauza faptului că cei doi țigani au purtat o discuție contradictorie. Pistolarul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 20:00 (7337 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Primarul Constantin Sava își intimidează martorii din dosar

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Aflat în continuare sub control judiciar, primarul Constantin Sava din Urziceni face presiuni asupra martorilor citați în ancheta penală în care este implicat. Maria Irimie, șefa Direcției de Taxe și Impozite Locale a Primăriei Urziceni, susține că șeful le-a cerut consilierilor locali să o lase fără serviciu după ce a depus mărturie împotriva edilului în fața procurorilor. În prezent, dosarul penal al primarului Sava a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală, după ce a fost declinat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Filmul unei anchete
... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 19:35 (8402 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Inițiativa celor 11 primari PD-L care s-au opus revenirii lui Gheorghe Tinel la conducerea PNL a devenit realitate. Începînd cu luna aprilie 2016, Partidul Ialomițenilor este constituit legal și luptă pentru a convinge electoratul ialomițean că reprezintă o alternativă politică. «Noi considerăm că cea mai mare reușită a noastră o reprezintă decuplarea deciziei de la nivelul central...» a declarat pentru ziarul nostru Constantin Vlăsceanu, președintele PI. Printre membrii-fondatori ai acestui «proiect politic local» se numără și ex-consilierul județean Nicolae Sitaru.

O naștere politică complicată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 17:25 (16003 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

 Și-a omorât soția cu un cuțit

Crimă într-un apartament din Urziceni

Și-a omorît soția cu un cuțit

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la persoana unui bărbat din Urziceni care, în noaptea de marți spre miercuri, 5/6 aprilie a.c., și-a înjunghiat soția mortal. Datele anchetatorilor arată că în prezent bărbatul urmează să fie adus la audieri.

Victima a murit la spital
Din primele informații crima s-a produs noaptea trecută, în apartamentul celor doi soți. Surse judiciare precizează faptul că bărbatul și femeia s-au luat la ceartă, moment în care agresorul a pus mîna pe un cuțit și și-a înjunghiat victima. A fost chemată de urgență... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2016, 11:30 (9189 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Urziceni crimă

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

Unde nu-i cap, vai de administrație

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

În vara anului 2015, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». Indiferența autorităților locale și incompetența Prefecturii Ialomița au tergiversat acest proces o perioadă nepermis de lungă. Mai mult decît atît, din cauza nerespectării procedurilor legale impuse de către Ordonanța 45, la acest moment 247 de fermieri autorizați inițial în luna decembrie 2015 vor fi debitori pentru sumele acordate. Scandalul a fost făcut public joi, 24 martie 2016, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural Ialomița. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la această întîlnire. Valoarea prejudiciului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 20:25 (9470 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Povestea meșterului Manole

În vreme ce primarul Alexandru Stoica devenea celebru în întreaga țară pentru decizia sa neinspirată, în curtea sculptorului Gabriel Manole din Perieți prindea viață statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul. Realizată din similipiatră, statuia a fost finalizată încă din luna noiembrie a anului trecut, iar autoritățile locale, în frunte cu același primar Alexandru Stoica, promite periodic că o va cumpăra... Valoarea de producție a statuii s-ar ridica la 200 mii de lei, iar sculptorul Gabriel Manole susține că nu este îngrijorat «în cazul în care autoritățile locale nu își vor ține promisiunea».
Un «Mihai Viteazul ecvestru» în curtea meșterului Manole... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 18:55 (7601 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
336 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17032 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16098 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21584 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21420 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20049 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21422 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23325 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27115 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10575 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24901 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...