Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Maeștrii amicalelor

Unirea Slobozia continuă să traverseze cea mai fastă pregătire de iarnă. Săptămîna trecută a însemnat o îmbunătățire a bilanțului din jocurile amicale cu încă două victorii. Secretul pare să fie, în primul rînd, creșterea omogenității. Se constată, de asemenea, o tot mai mare încredere în forțele proprii din partea tinerilor, dar și revenirea la forma care i-a consacrat a veteranilor. «Am mizat pe tinerii din județul nostru și mă bucur pe faptul că prezentul ne demonstrează că nu am greșit. Pe viitor vom continua să avem încredere în ei și să-i promovăm atît eu, cît și tripleta Ionescu-Costea-Cristea...» ne spune, fără a-și ascunde satisfacția, directorul sportiv Ilie Lemnaru. Acest aspect se... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:15 (3922 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, rezultate bune la Craiova

Pe 20 și 21 februarie 2016, Craiova a găzduit Memorialul «Ilie Marinescu», concurs de lupte adresat copiilor din diferite categorii de vîrstă și greutate. La această competiție a participat și o delegație a CS Amara, care s-a întors cu o suită de rezultate considerate foarte bune de către antrenorul Marian Moraru. Astfel, micii luptători ialomițeni au urcat de 4 ori pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, prin Steluța Subțirică, Cristian Toader, Constantin Morar și Marian Subțirică. Alți 4 copii au ocupat locurile II la categoriile unde au activat. Este vorba despre Nicoleta Băjan, Ana Maria Stoica, Elena Morar și Antonio Negustoru. În fine, sportivii Denisa Negoiță, Răzvan Jeaca, Manuel Iacob... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:55 (6014 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Rezultate îmbucurătoare pentru școlile din Ialomița la ultima evaluare externă a Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar. Oficialii din cadrul instituției au oferit calificativul «Excelent» unui număr de 3 instituții de învățămînt din județ. «Este un aspect destul de important, care nu poate decît să ne bucure!» a precizat Luminița Barcari, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Evaluare în sistem ARACIP Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățămîntul Preuniversitar (ARACIP) se află în subordinea Ministerului ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:40 (16326 vizualizări - 21 comentarii)

POLITICĂ

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Înalta Curte de Casație și Justiție a admis apelul declarat de Parchetul General și l-a condamnat pe Marian Neacșu la 6 luni de închisoare cu suspendare. Pe lîngă funcția de secretar general al PSD, Marian Neacșu ocupă și funcția de chestor al Camerei Deputaților, precum și pe aceea de președinte al PSD Ialomița. Reamintim că, în anul 2011, Marian Neacșu s-a numărat printre cei 6 deputați acuzați de ANI de conflict de interese. «Domnul Marian Neacșu, deputat în Parlamentul României, a propus angajarea și a avizat contractul individual de muncă privind angajarea fiicei sale, doamna Cristina Monica Neacșu, începînd cu data de 1.07.2009-prezent, în cadrul Biroului Parlamentar Circumscripția Electorală... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:15 (14645 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat intenția de a majora prețul de depozitare de la 9 la 16 euro per tonă. În cazul în care va fi aplicată, decizia va afecta toate localitățile din Ialomița și Călărași. La acest moment autoritățile locale și județene evaluează impactul pe care această decizie l-ar putea avea asupra populației. Creșterea prețului pentru o tonă de gunoi depozitată, susțin surse autorizate, «se va reflecta direct și imediat în buzunarele populației».

O creștere de tarif neprogramată
Joi, 11 februarie 2016, ... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 18:20 (10594 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Consiliul Local Slobozia a votat joi, 11 februarie 2016, bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Ședința a fost convocată «de îndată», iar la votul în plen au participat doar doi dintre consilierii Opoziției. În ciuda declarațiilor belicoase făcute anterior de către consilierii PNL, bugetul a rămas neschimbat.

Opoziția, toată numai gură Joi, 11 februarie, primarul Alexandru Stoica a convocat «de îndată» o ședință de Consiliu Local în care a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Singurii reprezentanți... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 14:05 (5877 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem cu privire la construcția ilegală a unei vile, pe un sit arheologic din zona localității Gura Ialomiței, satul Luciu. Din primele informații, casa a fost ridicată de primarul localității, Cristinel Lambru. Contactat telefonic, acesta precizează faptul că «imobilul este al soției, nu am știut că acolo este un sit arheologic!».

O anchetă în lucru
Descoperirea a fost făcută în urma unei deplasări în teren a reprezentanților Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 18:35 (32081 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82183 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

O mamă cu cinci copii își caută dreptatea

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

În anul de grație 2014, un medic ginecolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia era acuzat de M.S., din Andrășești, de faptul că i-a lăsat copilul să-i moară în pîntece. Femeia a reclamat situația la Poliție, iar în baza plîngerii depuse a fost constituit un dosar penal. De atunci și pînă în prezent, ancheta bate pasul pe loc. Iar situația pare să rămînă neschimbată, pentru că raportul medico-legal, cea mai solidă probă în baza căreia a fost construit cazul, abundă de sincope. Documentul conține o serie de contradicții în ceea ce privește sexul copilului care a murit din cauza medicului ginecolog. În unele pasaje, specialiștii explică faptul că fătul decedat avea organe sexuale bărbătești... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 20:05 (12752 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23037 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

SPORT

O mostră de neputință

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 27-20 (12-9)

O mostră de neputință

Că vom pierde meciul contra Coronei Brașov era de așteptat, chiar în ciuda faptului că echipa lui Bogdan Burcea nu mai sperie pe nimeni. Speram totuși să nu mai vedem erori copilărești în tabăra Unirii. Din păcate, am văzut! Meciul disputat luni, 15 februarie 2016, nu a început rău pentru handbalistele Victorinei Bora. În minutul 8, Slobozia conducea cu 2-1, după un gol spectaculos marcat de Ana Drăguț. Ardelencele echilibrează situația și răstoarnă scorul în favoarea lor. Echilibrul se rupe pentru prima oară, cînd Enescu ratează un 7 metri, iar în replică Brașovul se duce la 6-3. Ținem totuși aproape, profităm de jocul fără nervi al Coronei, dar senzația este că pur și simplu nu avem capacitatea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 17:10 (4351 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Închisă imediat după inaugurarea de la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean mai are nevoie de 200 mii de lei pentru a funcționa legal. Autoritățile estimează că noile investiții vor fi finalizate pînă la sfîrșitul lunii martie.

Uite sala, nu e sala Sala de spectacole «cu geometrie variabilă», investiție în valoare de 8,83 milioane de lei, a fost inaugurată la sfîrșitul lunii octombrie 2015, după 20 de ani de așteptare. Și închisă imediat după aceea. Cauza oficială a suspendării activității a constituit-o lipsa avizului de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 16:20 (3405 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Primim vizita Brăilei

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul de la Tîrlungeni nu înainte de a mai bifa o confruntare amicală. Astfel, uniriștii au încheiat victorioși și partida cu brașovenii de Liga a III-a, de la AFC Hărman. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Unirea, unicul gol al partidei fiind marcat de Florinel Ibrian, în minutul 50. Unirea a început în formula: Măstăcan-Drăguț, Lazăr, Topor, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Teodorescu, Toma-Stanciu. În repriza secundă a fost rulat tot lotul. Astfel, bilanțul amicalelor este unul extrem de îmbucurător: 6 victorii, 2 egaluri și nicio înfrîngere. Prin urmare, week-end-ul liber acordat galben-albaștrilor de Ion Ionescu, după revenirea din cantonament... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 15:35 (4127 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Marii poluatori ai Ialomiței funcționează la limita legii (II)

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Chemgas Holding Corporation vrea să redeschidă capacitățile de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic. La începutul acestei săptămîni, Comisia de Autorizare Tehnică din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului a analizat revizuirea autorizației integrate de mediu care a expirat în luna decembrie 2014. Potrivit informațiilor oficiale, documentația depusă de Chemgas confirmă respectarea planului de acțiuni asumat în anul 2011...

O autorizație rămasă în aer
Zvonurile privind redeschiderea facilităților de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic Slobozia prind... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 14:25 (4948 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Duș rece din Capitală

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-CSS 2 București 18-27 (10-17)

Duș rece din Capitală

Cine a ajuns în Sala Sporturilor la pauza meciului dintre junioarele III ale CSS Slobozia și CSS 2 București s-a frecat zdravăn la ochi, după ce a privit tabela. Aceasta arăta un usturător 17-10 pentru bucureștence. Diferență foarte mare, dacă ne gîndim la faptul că echipa pregătită de Marian Simion urmărea la acest joc o victorie care să-i consolideze locul II, înaintea turneelor. Din păcate, în meciul de duminică, 14 februarie 2016, poarta Sloboziei a fost aproape goală și nici atacul n-a fost prea îndrăgostit de goluri. Că o diferență de 7 goluri se poate recupera după pauză au demonstrat-o băieții de la Dinamo, într-un meci disputat la aceeași oră în Cupa EHF. Din păcate, aici discutăm de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 13:50 (5812 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

În Ialomița

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

De cîțiva ani, oferta centrelor de recuperare medicală din Ialomița a crescut și s-a diversificat. Pe lîngă tratamentul balnear oferit de stațiunea Amara, pacienții pot beneficia acum și de serviciile specializate ale noilor centre private deschise în Slobozia. Valoarea serviciilor decontate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița s-a ridicat, în anul 2015, la 1,72 milioane de lei. Estimările pentru acest an sînt mai mari. «Facem eforturi pentru asigurarea decontării acestor servicii!» a confirmat Mihai Geantă, președintele instituției.

Casa e bun platnic
Asigurarea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 12:15 (8275 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Scrimă

Două clasări pe podium la Cupa «Muschetarul»

Sîmbătă și duminică, 13 și 14 februarie 2016, localitatea Rîșnov din județul Brașov a găzduit Cupa «Muschetarul», concurs de sabie adresat copiilor și cadeților. CSS Slobozia a participat în competiția masculină a cadeților cu doi dintre cei mai reprezentativi sabreri ai săi: George Dragomir și Răzvan Stănescu. Într-o competiție care a avut la start 21 de sportivi, cei doi slobozeni s-au întîlnit în faza semifinalelor. Victoria i-a revenit lui Dragomir, care l-a întîlnit în finală pe Matei Aniculoesei, sabrer pe care îl învinsese la Campionatul Național. De data aceasta, victoria i-a revenit sportivului legitimat la Steaua. Prin urmare, CSS Slobozia s-a întors de la Rîșnov cu un loc II ocupat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:40 (2948 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Fiecare plagiator are alegătorii pe care îi merită

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Vreți, nu vreți, Gheorghe Tinel este alesul nostru, al ialomițenilor. Ne reprezintă în Parlament, ca deputat. Este membru al Comisiei pentru Agricultură, Silvicultură, Industrie Alimentară și Servicii Specifice. Și, în data de 14 decembrie 2011, orele 13,00, sala S2, și-a susținut teza de doctorat în fața unei comisii a Facultății de Silvicultură și Exploatări Forestiere din Brașov. După 4 ani, prin decembrie 2015, cînd Gheorghe Tinel a anunțat că va candida la șefia Consiliului Județean Ialomița, o variantă prescurtată a tezei a fost scoasă de la naftalină și împinsă pe sub ușile redacțiilor publicațiilor locale. Nimeni nu a avut însă curiozitatea să o răsfoiască. Pînă acum!

Teză și antiteză... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:15 (11172 vizualizări - 30 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7481 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2456 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5903 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4064 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6087 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5357 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4307 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6242 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1811 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6561 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4023 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7122 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu pentru «violență în familie»

Duminică, 7 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, de 48 de ani, este lovită de concubin. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A comandat un telefon și a primit un cablu!

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați de o tânără din Urziceni asupra faptului că a comandat pe un site de comerț on-line un telefon mobil, pentru care a achitat suma de 43 ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:35
(2726 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal în incinta unui magazin între doi feteșteni «carantinați»

În perioada 14-17 octombrie 2021, la nivel național, polițiștii au intensificat acțiunile de informare, prevenire și combatere a răspândirii pandemiei de COVID-19. Astfel, în această perioadă, au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:20
(3794 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...