Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

O întîmplare petrecută la Școala Gimnazială Vlădeni încearcă să arunce învățămîntul ialomițean într-un scandal public fără miză. Profesoara de Educație Fizică a școlii a ajuns să fie personajul negativ într-o anchetă a Poliției din Fetești, acuzată fiind de faptul că ar fi sustras ilegal mai multe cornuri împărțite copiilor. Ridicolul situației reiese din faptul că produsele alimentare erau lăsate la voia întîmplării, prin bănci, de către elevi. Mai mult, fix în ziua în care a fost prinsă cu delictul în sacoșă, respectiva profesoară reclama acelorași organe de anchetă faptul că a fost agresată pe stradă. În apărarea profesoarei vin cuvintele colegilor săi de Cancelarie, care o descriu ca pe o... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 09:45 (23685 vizualizări - 53 comentarii)

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 18:35 (11433 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5628 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7865 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5801 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Porți date de perete la PSD Ialomița

DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»

A început campania electorală. În fiecare luni după amiaza, PSD Ialomița organizează «Ziua Porților Deschise», în care dezbate programul județean de dezvoltare durabilă a județului pentru următorii 10 ani. Întîlnirea de debut am ratat-o. Dar la a doua am fost prezenți...

Partidul e-n toate
Sala sediului e aproape goală. Și roșie de-ți sîngerează ochii. Comunicatul remis redacției spune că sînt așteptați «toți cei care doresc binele acestui județ». Sub harta județului organizatorii au înșirat scaune. În centru stă «locomotiva» partidului, Victor Moraru. De-a dreapta și de-a stînga... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 17:05 (8572 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7156 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9505 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cameleonul» Puia, variantă de candidat PSD la Primăria Slobozia

«Cameleonul» Puia, variantă de candidat PSD la Primăria Slobozia

Nominalizarea lui Ioan Martin în cursa pentru Primăria Slobozia blochează, pentru moment, orice noi speculații în acestă direcție. Însă lipsa unui înlocuitor pentru «ofițerul» Stoica, căzut la datorie în propria-i groapă, ne obligă să speculăm în continuare. Așa se face că astăzi propunem opiniei publice slobozene un nou scenariu, extrem de plauzibil, scăpat de sub control din laboratorul PSD relocat în sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița.

Primăria nu e pentru cine se pregătește
Stoica e istorie. Sondajele indică faptul că se află în cădere liberă, dosarul din pulpă... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 20:40 (22720 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Nu aduce anul ce aduce Instituția Prefectului

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Vineri, 29 ianuarie 2016, Instituția Prefectului Ialomița a făcut public Raportul anual de evaluare a activităților desfășurate în cursul anului 2015. Evenimentul, unic în acest mandat al prefectului județului Ialomița, s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Din păcate însă, prefectul Gigi Petre nu a depășit cadrul strict al raportului, dovedindu-se unul dintre cei mai plicticoși oficiali în viață.

Nimic nu e întîmplător în administrație
Vineri, 29 ianuarie 2016, de la orele 10,00, angajații Prefecturii și oficiali ai structurilor publice coordonate de... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 19:05 (7558 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala de după școală de la Ciulnița

Clean Tech susține performanța în Educație

Școala de după școală de la Ciulnița

De la începutul anului școlar 2015-2016 și pînă acum, la Ciulnița, în școala din localitate, 25 de elevi beneficiază de ore suplimentare de Limba Română, Matematică și Engleză în cadrul unui program extrașcolar susținut de autoritățile locale și firmele care își desfășoară activitatea pe raza acestei comune. Valoarea proiectului se ridică la 30 mii de lei, iar eforturile tuturor celor implicați în acest demers se concretizează în rezultatele elevilor. «De cînd fac ore suplimentare la școală, mi-au crescut notele cu două puncte. Eu, cînd o să fiu mare, o să dau la Seminar și o să mă fac preot de țară...» susține Lucian Lazăr, un elev de clasa a VII-a cu ochii de codană care a descoperit că învățătura... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 17:55 (4476 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Azilul groazei de la Dridu, anchetat de autoritățile din Ialomița

Azilul groazei de la Dridu, anchetat de autoritățile din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent informa opinia publică despre soarta a 22 de bătrîni, internați într-un azil privat, amenajat pe raza localității Dridu, în curtea fostului CAP. Un control inopinat al Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a scos la iveală faptul că vîrstnicii erau ținuți în frig și lăsați să facă foamea. Cazul este și mai interesant cu cît, potrivit oficialilor din cadrul Prefecturii Ialomița, nicio autoritate din Ialomița nu știa de existența azilului de la Dridu deși, potrivit legii, acestea trebuiau notificate! Mai mult, unitatea primea bani de la Direcția Generală de Asistență Socială și... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 17:35 (12764 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Ultimul bal al administrației locale

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Luni, 1 februarie, la orele 15,00, în sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a avut loc dezbaterea publică privind bugetul municipiului Slobozia pentru anul 2016. Întîlnirea a fost prezidată de către primarul Alexandru Stoica, supranumit, după mediatizarea reacției sale din sedința de joi, 28 ianuarie 2016, din cadrul Consiliului Local, primarul «Sictir!». În sală au fost prezenți doar cîțiva consilieri locali, reprezentanții presei și funcționari din cadrul Primăriei Slobozia. Alexandru Stoica a refuzat să ofere informații pertinente legate de construcția bugetară a anului 2016 și a opinat public că «dezbaterea e inutilă și ăștia care întreabă nu au habar cum se face un buget...».
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 16:20 (13262 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Iarmarocul stuparilor

Iarmarocul stuparilor

În fiecare an, din 2008 încoace, Slobozia este gazda unui tîrg apicol național. Anul acesta, la standurile organizate în imediata vecinătate a supermarketului Kaufland, s-au aliniat peste 70 de expozanți. Dincolo de specificul tehnic al tîrgului, slobozenii care au avut curiozitatea de a vizita standurile au putut achiziționa produse apicole de calitate. Iar cei fără bani în buzunare, cum am fost noi, s-au bucurat de poveștile stuparilor, dulci cum numai mierea de albine poate fi...

La urdinișul stuparilor
Sîmbătă, 6 februarie 2016, pe la orele 10,00, în fața standurilor amenajate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 15:55 (7607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorii pentru locul 2

Handbal, junioare III, CSS Slobozia

Victorii pentru locul 2

Joi, 4 februarie 2016, în ciuda orei 13,00, total nepotrivită pentru spectacole sportive, Sala Sporturilor din Slobozia s-a bucurat de prezența a peste 100 de spectatori. Motivul l-a reprezentat meciul dintre CSS Slobozia și CSS 6 București, contînd pentru campionatul junioarelor III. A fost o partidă a cărei miză o constituia locul 2, în seria D. Bucureștencele au beneficiat de o galerie venită la Slobozia cu tot arsenalul de tobe și mai ales vorbe de duh la adresa arbitrilor. Chiar dacă echipa pregătită de Marian Simion a condus pe toată durata meciului, scorul a fost unul strîns pînă la final, iar senzația a fost că Slobozia și-a făcut singură viața grea. Poarta și apărarea n-au funcționat... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 15:20 (4962 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

În 2015

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

Anul 2015 a fost unul destul de încărcat pentru inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma activităților privind combaterea evaziunii fiscale, demarate în mai multe județe ale regiunii Sud-Muntenia, printre care și Ialomița, aceștia au atras la bugetul de stat suma de 300 milioane de lei.

Acțiuni în cascadă
Prevenirea și combaterea actelor de evaziune și fraudă fiscală au constituit obiectivele majore ale Inspecției Fiscale din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în cursul anului 2015. Scopul acestor activități... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:35 (6008 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Moștenirea administrației Ciupercă

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Miercuri, 27 ianuarie 2016, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a începutului de an. Întîlnirea s-a desfășurat în nota obișnuită, consilierii județeni aprobînd o serie de proiecte de hotărîre care vizează derularea în condițiile legii a activității administrative la nivel județean. Singurul proiect aprobat care a suscitat interesul plenului, dar și al prefectului Gigi Petre, prezent la dezbateri, a fost cel privind trecerea din domeniul privat în domeniul public al județului a unei suprafețe de 3300 de hectare de teren agricol din zona Giurgeni, Gura Ialomiței și Vlădeni.

Frica păzește bostana Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:20 (5803 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Zilele doctorului Vasile Olaru în fruntea Colegiului Medicilor sînt numărate. Consiliul Județean al instituției s-a întrunit miercuri, 3 februarie 2016, pentru a vota suspendarea acestuia din funcție. Decizia a fost adoptată în baza a numeroase sesizări care-l incriminează în mod direct pe doctorul Olaru. Cele mai multe dintre reclamații vizează cheltuirea nejustificată a banilor care provin din cotizațiile membrilor Colegiului Medicilor. S-ar părea că din sumele colectate acesta și-ar fi plătit avocații care l-au reprezentat în procesul penal deschis pe numele său ca urmare a anchetei Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. În fața acestor acuzații, medicul Vasile Olaru precizează: «Eu nu... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 13:50 (8389 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Se îngroașă gluma

Handbal, Unirea Slobozia-HCM Rîmnicu Vîlcea 21-23(10-12)

Se îngroașă gluma

Față de sezonul trecut, Vîlcea a venit la Slobozia vineri, 5 februarie 2016, cu două plusuri importante: Ani Senocico și extrema dreaptă Ana Maria Simion, care a făcut aproape tot ce a vrut pe partea ei. Din păcate, față de sezonul trecut, Slobozia are multe minusuri despre care am tot vorbit în acest retur. O vorbă spune că antrenorul te duce pînă în situația de a marca, dar nu-ți bagă mingea în poartă. Ei bine, cînd principalul om de atac al Unirii, Andreea Enescu, irosește cu seninătate 3 situații gol, singură cu portarul, nu poți avea pretenția să învingi adversari chiar mai slabi decît Vîlcea. Asta nu înseamnă că antrenoarea Victorina Bora nu are partea ei de vină în situația de acum a echipei... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 13:05 (6264 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a pus sechestru pe bunurile a două dintre firmele din cadrul grupului Agrofam. Este vorba despre societățile Agrofam Holding și Agrofam Prod, societăți prin intermediul cărora administratorul Ștefan Poienaru ar fi prejudiciat bugetul de stat și al Uniunii Europene cu peste 16 milioane de lei. Titlurile executorii impuse de Fisc survin ca urmare a unei decizii a Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură București și Călărași. Pentru ca bunurile să nu fie scoase la vînzare, Ștefan Poienaru a declarat insolvența societăților.

Poienaru a intrat în insolvență... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 12:40 (11696 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 11 noi cazuri de COVID-19

Luni, 26 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29548, fiind înregistrate 11 cazuri noi față de ziua de duminică, 25 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 16:04
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Vineri, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:55
(2519 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Ograda

Vineri, 23 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs între 3 autoturisme, în Urziceni. În sprijin a intervenit și un echipaj al Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:40
(10818 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi pentru finanțare toate cererile fermierilor depuse pentru decontarea primelor de asigurare

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță eliminarea plafonului pentru depunerea cererilor de finanțare prin submăsura 17.1 «Prime de asigurare a culturilor, a animalelor și a plantelor» din ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 12:20
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi copii, victime ale unui accident rutier

Duminică, 25 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Coșereni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 23:10
(2620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 25 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 rămas la 29537, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 24 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 16:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 24 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29537, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 23 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2022, 16:50
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină vineri, 23 septembrie a.c., pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din orașul Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție incendiul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 21:40
(14928 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29528, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 22 septembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 16:15
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,9 milioane de lei, obligații suplimentare stabilite în luna august 2022

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice, stabilind ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:30
(12600 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit joi, 22 septembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Rovine. Au ars două camere de locuit, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:00
(4184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


APIA: Sprijin în valoare de 1,3 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 12:00
(3557 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:55
(11970 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat

Miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești, împreună cu un reprezentant RAR, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:45
(10962 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

Joi, 22 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 5 percheziții domiciliare în județul Călărași, la locuințele unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 17:40
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Joi, 22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29527, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de miercuri, 21 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 16:15
(3737 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi cote de impozitare pentru veniturile obținute din participarea la jocurile de noroc

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu data de 1 august 2022, au intrat în vigoare prevederile OG nr. 16/2022, pentru modificarea și completare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 15:10
(12212 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 26 septembrie 2022, termenul limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 26 septembrie 2022 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 14:15
(10939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 21 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29517, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de marți, 20 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2022, 16:20
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Marți, 20 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29501, fiind înregistrate 18 cazuri noi față de ziua de luni, 19 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 16:15
(1922 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Adolescentă reținută pentru «tâlhărie»

Luni, 19 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 3 Poliție Rurală Stelnica au fost sesizați de un bătrân de 81 de ani, din Bordușani, cu privire la faptul că în data de 9 septembrie a.c., a fost ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 14:30
(3033 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

RAJA Constanța va executa de marți, 20 septembrie 2022, orele 23,00, până miercuri, 21 septembrie 2022, ora 5,30, înlocuirea unei vane de legătură pentru sectorizarea sistemului de la nivelul conductei ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2022, 00:55
(4999 vizualizări - 0 comentarii)


Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

Substanțe interzise, depistate asupra a doi tineri din Slobozia

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 17/18 septembrie a.c., în timp ce patrulau pe bulevardul Matei Basarb din Slobozia, jandarmii au observat doi tineri, de 16, respectiv 17 ani, care păreau agitați și ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:50
(15127 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 19 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29483, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de duminică, 18 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 16:40
(2454 vizualizări - 0 comentarii)


Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Maestrul chitarei Maxim Belciug concertează pentru prima dată la Slobozia

Joi, 22 septembrie 2022, de la orele 19,00, Sala «Europa» din Slobozia găzduiește un recital extraordinar de chitară susținut de carismaticul chitarist Maxim Belciug, unul dintre cei mai apreciați muzicieni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 15:05
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Accidente la Movila, Urziceni, Bucu, Maia și Gheorghe Doja

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs în localitatea Movila. În eveniment au fost implicate două autoturisme, în urma căruia a rezultat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2022, 14:50
(6350 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 18 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29475, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 17 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2022, 16:50
(1995 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 17 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29468, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 16 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2022, 16:20
(1772 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 16 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29451, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de joi, 15 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 16:15
(1733 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Informare privind Măsura1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii Măsurii 1 «Microgranturi în domeniul agroalimentar» că pot încărca rapoartele de progres în cadrul sistemului informatic ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 14:15
(3521 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...