Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Iarnă supravegheată prin GPS

Iarna s-a instalat oficial și în județul Ialomița. De mai bine de 24 de ore, utilajele de deszăpezire acționează pe toate arterele de circulație. De anul acesta, autoritățile monitorizează lucrările de deszăpezire cu ajutorul unei aplicații GPS. Softul permite o verificare atentă a vitezei de deplasare a utilajelor și a punctelor în care acestea se află. Pînă la această oră, în Ialomița nu au fost semnalate evenimente semnificative.   

Ialomița deszăpezită cu 20 de utilaje
Față de anii trecuți în care iarna lua prin surprindere autoritățile, de această dată oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 13:10 (7064 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Vânzătorii de iluzii de la New Models Agency

Slobozia: Vînzătorii de iluzii de la New Models Agency

De o perioadă de timp, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le o carieră de fotomodel. Tinerii se recomandă drept «căutători de talente» și cer 100 de lei pentru a includerea «într-o bază de date» timp de un an. Deși are toate elementele unei escrocherii, administratorul societății, Ștefan Velea, susține că «este o afacere legală»...

Victime la orice vîrstă
Săptămîna trecută, cîțiva cetățeni au sesizat redacția cu privire la faptul că, în zona Central din Slobozia, doi tineri abordează trecătorii promițîndu-le «o carieră de fotomodel». Concret... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2016, 10:40 (36810 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

20 de inculpați, trimiși în judecată

Tranzacții fictive cu bulion la Klevek Factory Fetești

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au trimis în judecată dosarul penal în care administratorii societății Klevek Factory, fostă Horticons, din Fetești, erau urmăriți penal. În aceeași speță este implicată și o altă societate din grupul Klevek, Conserv Buftea SA. În urma cercetărilor, 20 de persoane au fost trimise în judecată, fiind acuzate că au constituit un grup infracțional, specializat în infracțiuni de evaziune fiscală și spălare a banilor. Potrivit actelor de urmărire penală, rețeaua ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 12 milioane de lei.

Ziua perchezițiilor... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 15:30 (15643 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița produce compost doar pe hârtie

Ialomița produce compost doar pe hîrtie

Pînă la sfîrșitul anului 2015, toate administrațiile locale din Ialomița ar fi trebuit să aibă amenajate platforme pentru producerea de compost. Potrivit Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, doar o treime dintre primării s-au conformat în acest sens. Slobozia se confruntă la rîndu-i cu probleme din acest punct de vedere. Deși deține o astfel de platformă, oficialii din administrația locală susțin însă că orașul produce compost în cantități destul de mici. Așa se face că cea mai mare parte a reziduurilor din care produsul poate fi fabricat sfîrșesc aruncate la marginea municipiului.

Situație neclară... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2016, 10:05 (4240 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Ialomița: A scăzut numărul firmelor insolvente

Mediul de afaceri din Ialomița dă semne că se revigorează. Cel puțin aceasta este concluzia care poate fi trasă din statisticile prezentate de oficialii Registrului Național al Oficiului Comerțului. Potrivit instituției, numărul procedurilor de insolvență solicitate de societățile din județ a scăzut la jumătate comparativ cu anul trecut. Ultima lună de raportare a ONRC este octombrie 2015, dată la care doar 95 de firme din Ialomița au intrat în insolvență. În octombrie 2014, numărul acestora a fost de 220.

Statistici îmbucurătoare
Potrivit oficialilor din cadrul Oficiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2016, 11:20 (5406 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița repetă istoria la Slobozia

Sic transit gloria... politică

PSD Ialomița repetă istoria la Slobozia

În luna februarie a anului 2012, Gabi Ionașcu, candidatul-minune al PSD Ialomița, omul care a promis orașului că va face administrație, nu politică, era executat public pe treptele Primăriei de către propria Organizație. În mai puțin de o lună, această locomotivă politică a PSD a fost trasă pe linie moartă, iar Gabi Ionașcu transformat din omul providențial de pînă atunci într-un trădător politic numai bun de aruncat în groapa cu lei, pardon de expresie. În urma lui au rămas o firmă Urban falimentară, un sistem de apă compromis, o stație de epurare nefuncțională și o stație de tratare a apei ineficientă. Nota de plată a întregii afaceri: 80 milioane de lei. Luni, 7 decembrie 2015, Alexandru Stoica... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2016, 12:50 (20486 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Amnistie fiscală pentru 5800 de ialomițeni

Actul normativ prin care Guvernul șterge cu «buretele» datoriile către stat ale debitorilor este favorabil unui număr total de 5800 de ialomițeni. În prezent, valoarea penalităților și dobînzilor neachitate pe care aceștia ar trebui să le plătească Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița este de 18 milioane de lei. Cea mai mare sumă provenită din penalități înregistrată la nivelul județului Ialomița are valoarea de 597 mii de lei.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 44/2015, privind acordarea unor facilități fiscale, a fost publicată... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2015, 16:40 (5333 vizualizări - 5 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2015

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (IV)

Dezvăluirile lunii Octombrie
Cea mai importantă dezvăluire a lunii Octombrie o reprezintă raportul privind calitatea apei de la Slobozia. Cu aproape 3 luni în urmă, analizele demonstrau faptul că apa de la robinet conținea cantități considerabile de trihalometani. Situația persistă și în prezent, motiv pentru care Urban SA a rămas fără autorizație de funcționare din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În plan politic, PSD Ialomița l-a confirmat în funcția de președinte al Organizației pe deputatul Marian Neacșu. Mai mult, social-democrații ialomițeni l-au confirmat în funcția de președinte al PSD național pe Liviu Dragnea. ... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2015, 10:20 (9689 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2015

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (III)

Bazarul Municipal din Slobozia, subiectul fierbinte al lunii Iulie
Intitulată «Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar», o anchetă a ziarului Independent publicată în Iulie dădea peste cap întreaga administrație. Concret, municipalitatea a aprobat ilegal construcția de imobile definitive, deși acestea ar fi trebuit să fie provizorii. Totul a culminat cu un control al Inspectoratului de Stat în Construcții, instituție care încă mai caută dovezi. Tot în Iulie, medicul Andrei Ștefan a fost prins în flagrant de procurori în timp ce primea șpagă de la un pacient pentru a-l pensiona... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2015, 17:45 (9361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

Alegeri suspendate la Colegiul Medicilor Ialomița

La începutul săptămînii acesteia, membrii Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să-și aleagă viitorul președinte, însă demersul a fost amînat. Totul în urma unei decizii a Colegiului Medicilor din România, care a impus măsura în urma unor reclamații privind slaba organizare a scrutinului. Gurile rele spun că vina i-ar aparține doctorului Vasile Olaru, după ce a scos de pe liste doi candidați. «Nu i-am scos de pe liste. Au făcut niște aiureli de cereri!» a fost reacția lui Olaru față de acuzațiile care îl incriminează. Reluarea procesului electiv ține de o nouă decizie pe care reprezentanții Colegiului Medicilor din România trebuie să o transmită în teritoriu.

Istoria se repetă... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2015, 11:05 (5021 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Și iarna aceasta

Afaceristul Cornel Dragomir s-a abonat la contractele pentru deszăpezire

Un raport dat publicității de Prefectura Ialomița prezintă în detaliu valoarea contractelor de deszăpezire încheiate în Ialomița. Potrivit documentului oficial, un sfert dintre banii alocați județului pentru astfel de lucrări se vor duce în conturile societății Oyl Company Holding AG, patronată de Cornel Dragomir. A devenit deja o tradiție ca firma să fie abonată la contractele Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România. Anul acesta, CNADNR a decis să-i atribuie firmei ialomițene lucrări în două județe și o majorare a contractelor de 3,2 milioane de lei. De asemenea, tot pentru deszăpezire, Oyl Holding Company AG va primi de la Consiliul Județean Ialomița alte 1,7 milioane... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 16:20 (14394 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2015

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (II)

Un nou șef pentru Învățămîntul ialomițean, ales în Aprilie
Independent a relatat și în Aprilie despre problemele cu care s-a confruntat «Groapa lui Stoica». În articolul intitulat «Piața Revoluției, construită cu angajați ilegal» a fost prezentată pe larg situația muncitorilor angajați «la negru» pe cel mai ambițios șantier deschis în ultimii 25 de ani la Slobozia. Și tot la Slobozia, Urban SA anunța începerea executării silite pe numele locatarilor Asociației 38 din oraș. Mărul discordiei l-a reprezentat o datorie de 366 mii de lei acumulată într-un deceniu. De asemenea, tot în Aprilie... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2015, 11:40 (10554 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Deficit de 1,1 milioane de lei la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Ministerului Sănătății au făcut publice o serie de rapoarte privind situația economico-financiară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit documentelor oficiale, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița a înregistrat în cursul acestui an un deficit de 1,1 milioane de lei, deși a beneficiat de o majorare a veniturilor cu 25,7%, comparativ cu anul precedent. Mai mult, aceiași indicatori ai Ministerului Sănătății evidențiază faptul că numărul de paturi sau internări lunare nu a suferit modificări...

Veniturile unui spital
Prima situație pe care... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 15:20 (9515 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Penitenciarul Slobozia, în litigiu cu proprii angajați

Angajații Penitenciarului Slobozia s-au îndreptat împotriva instituției. 226 de persoane, membre ale Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia, au acționat instituția în instanță, solicitînd acordarea unor drepturi salariale de care nu au beneficiat. «Este dreptul nostru și trebuie să-l primim!» a precizat Iulian Dorobanțu, liderul de sindicat al SNLP Slobozia.

Revendicările de la Penitenciarul Slobozia
Cei 226 de membri ai Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare, filiala Slobozia solicită instituției și, implicit, Administrației ... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2015, 10:20 (7081 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2015

Evenimentele anului reflectate în paginile Independent (I)

Ziarul Independent a oferit publicului și în 2015 cele bune informații despre evenimentele care au marcat județul pe parcursul celor 12 luni. Cel mai important eveniment al anului a debutat în februarie, atunci cînd procurorii Direcției Naționale Anticorupție l-au arestat pe Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Organele judiciare locale au continuat lupta cu infracționalitatea înregistrată la nivelul județului. Alături de interlopi, proxeneți sau cămătari, în plasa procurorilor au căzut și oficiali din administrație. Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia deschid dosarul «Art Oil» prin intermediul căruia... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2015, 13:15 (9450 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Arta pierdută a goblenului

Arta pierdută a goblenului

Acum 20 de ani era o afacere. Acum 15, o mîndrie. Acum e o artă pe cale de dispariție. Cecilia Chiru se încăpățînează însă să o practice. Iar mîinile ei «desenează» cu ace subțiri cît firul de păr și ațe colorate adevărate opere de artă.

O lume zugrăvită cu acul
«Maica Domnului cu Pruncul», «Chinezul și Chinezoaica», «Baronul», «Mona Lisa», «Cina cea de Taină», «Pastorala», «Idila lebedelor», «Ikebana», «Peisaj de iarnă»... Reproduceri după picturi celebre, castele somptuoase, cai, lebede, orașe dispărute... În cele 200 de goblenuri care împodobesc pereții casei se înșiră întreaga... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2015, 17:10 (6098 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Evazioniștii ialomițeni au prejudiciat Statul cu 153 milioane de lei

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița evidențiază prejudiciile aduse bugetului de stat în urma activităților infracționale de evaziune fiscală, depistate de inspectorii instituției. Valoarea totală a respectivelor prejudicii a fost de 153 milioane de lei.

Controale timp de 9 luni Datele cuprinse în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița fac referire la perioada ianuarie-septembrie 2015. Potrivit informațiilor oficiale, în acest interval de timp, inspectorii fiscali ai AJFP au demarat un număr de 875 de acțiuni de control. În urma... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2015, 10:20 (7045 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Școala Gimnazială nr. 3 din Slobozia se află pe lista unităților școlare care au beneficiat anul acesta de aproximativ 300 mii de lei pentru repararea acoperișului. Firma care și-a adjudecat lucrările este IN-OUT Construct SRL, însă firma subcontractantă este Experience Com SRL Slobozia Nouă. Aceasta din urmă este controlată de către consilierul local Ionuț Răileanu, consilier care a aprobat, evident, alocarea bugetară pentru Școala nr. 3. Nu-i așa că pămîntul e rotund?

Abonament la bani publici În vara lui 2015, după ani de așteptare, Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia a primit vreo... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 16:20 (26151 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Pensionarii Sloboziei vor să fie utili societății

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Centrul Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia împlinește anul viitor 5 ani de cînd a fost dat în folosință. În timpul scurs de la inaugurare, Centrul a devenit pentru sute de pensionari din Slobozia un reper. Dar cei care îi trec zilnic pragul vor mai mult. Vor să redevină membri activi ai comunității, vor să ajute orașul, vor să se implice în acțiuni de voluntariat... Și cred că activitățile în care au fost implicați pînă acum sînt cea mai bună carte de vizită.

A doua casă în mijlocul orașului
Pe listele Centrului Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia sînt... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 12:10 (6171 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Judecătorii au anulat 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat marți, 22 decembrie 2015, primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012». 13 din cei 17 profesori inculpați au primit pedepse cu executare, iar 4 dintre ei au fost lăsați în libertate, sub supravegherea organelor judiciare. Mai mult, instanța a decis și aplicarea unor pedepse accesorii privind interzicerea exercitării profesiei pe o perioadă cuprinsă între 1 și 2 ani. Această prevedere nu-i va afecta însă pe dascălii care nu au fost trimiși după gratii. De asemenea, prin sentința dată, magistrații au decis să anuleze 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false. Hotărîrea Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putînd fi atacată... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2015, 17:30 (437170 vizualizări - 358 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7245 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2376 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2042 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4897 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...