Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Legislația antiincendiu creează haos în Ialomița

Mult anunțatele controale ale inspectorilor ISU dau Ialomița peste cap. Cea mai acută situație se constată în Administrație. Șefii de deconcentrate caută cu disperare soluții pentru obținerea avizelor și intrarea în legalitate. Iar pentru realizarea documentației au nevoie de expertize și fonduri, ce par imposibil de accesat. În tot acest timp, vizați direct de controale, patronii localurilor publice pun lacăte pe uși și intră în renovare.

Administrația este «în flăcări»
Bulversați de teama controalelor, oficialii deconcentratelor au început să caute soluții pentru obținerea tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 16:15 (8129 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Traseiștii politici se întorc acasă

Ordonanța Bumerang

Traseiștii politici se întorc acasă

La începutul lunii noiembrie 2015, Comisia juridică a Senatului a adoptat proiectul de lege privind respingerea OUG 55, stabilind că doar consilierii locali care au migrat de la un partid la altul își vor pierde mandatele, în timp ce primarii și președinții de consilii județene revin în situația anterioară aplicării actului normativ. Indiferent ce vot va da Senatul și oricît de discutabilă ar fi diferențierea, problema de fond rămîne. Iar Ialomița politică are un nou motiv să fiarbă zilele astea în suc propriu.

Istoria locală a Ordonanței
Pentru cei mai uituci dintre noi, reamintim... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 13:45 (6988 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna de la Sfântu’ Așteaptă

Lungul drum al orașului Căzănești către statutul de comună

Comuna de la Sfîntu’ Așteaptă

La începutul acestei luni, Camera Deputaților a adoptat tacit proiectul de lege inițiat de deputatul ialomițean Cristina Pocora privind revenirea orașului Căzănești la statutul de comună. Decizia vine după o perioadă de 60 de zile de așteptare și este doar jumătate din drumul prin Parlamentul României pe care trebuie să îl parcurgă locuitorii din Căzănești pentru a fi retrogradați administrativ. Deși și-au exprimat dorința de a reveni la statutul de comună încă din luna aprilie a anului 2015, locuitorii din Căzănești vor continua să plătească impozite de oraș și în 2016. «Am aprobat deja impozitele pentru anul 2016. Sînt impozite de oraș!» ne-a confirmat primarul Traian Stelian.

... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 12:25 (5763 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii din fostul PDL se revoltă împotriva deputatului Tinel și demisionează!

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii PDL din cadrul Biroului Permanent Județean PNL dizolvat pe 17 noiembrie 2015 se revoltă împotriva deputatului Gheorghe Tinel. 11 dintre cei 12 primari care compuneau această structură au anunțat că demisionează din toate funcțiile politice pe care le dețin în cadrul Organizației. «Trebuie să separăm democrația de dictatură înainte de a merge mai departe!» a declarat în cadrul conferinței de presă organizate la sediul PNL din Slobozia primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin. Reamintim că printr-o decizie a Biroului Permanent Național al PNL, dublată de o decizie a copreședintelui PNL, Vasile Blaga, Gheorghe Tinel este noul copreședinte al filialei ialomițene a partidului.

Fără aleși impuși de la centru!... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 21:05 (17864 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Repartițiile pentru cele 48 de apartamente și garsoniere în noile blocuri ANL au generat un adevărat război civil. De o parte a baricadei s-au poziționat oficialii Primăriei Slobozia, funcționarii care au lucrat la verificarea dosarelor și membrii Comisiei de repartiție, iar de cealaltă parte consilierii locali ai Opoziției și solicitanții care nu se află pe lista de potențiali beneficiari. Între aceste două tabere, în no man’s land se află cele 113 persoane, victime colaterale ale unui conflict care a fost acutizat de Ordonanța de Urgență de la sfîrșitul lunii august 2015, prin care vîrsta potențialilor beneficiari a fost extinsă pînă la 38 de ani.

Încurcate sînt căile repartițiilor ANL... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 18:25 (10526 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL nu a murit în Ialomița

Martin, fă-te că lucrezi!

USL nu a murit în Ialomița

Iar pentru ca electoratul viitoarelor alegeri locale și județene să fie complet bulversat, vom repeta pînă la saturație că în Ialomița USL nu a murit niciodată! O dovedește nu doar coabitarea pașnică a celor două partide, PSD și PNL, în Consiliul Județean Ialomița, ci și mandatul administrativ lung cît o zi de de post al lui Ioan Martin la șefia acestei instituții...

Un vicepreședinte consecvent
Aflat în fruntea Consiliului Județean Ialomița de aproape două mandate, vicepreședintele Ioan Martin este imaginea vie a consecvenței în administrație și politică. Și cum în astea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 17:10 (7821 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară au fost reabilitate 11 artere de circulație, precum și spațiile destinate parcărilor din imediata vecinătate a blocurilor de locuințe din oraș. La acest moment, DADP mai are la dispoziție 500 de tone de asfalt, iar pînă la sfîrșitul anului va asfalta și aleea principală a cimitirului municipal de la Bora.

Dorel a ajuns la IRIS
La sfîrșitul săptămînii trecute, angajații DADP asfaltau de zor aleile... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 16:35 (7794 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Unirea încheie turul pe locul 10

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Măgura Cisnădie 31-25 (16-10)

Unirea încheie turul pe locul 10

Sîmbătă, 21 noiembrie, Unirea Slobozia a obținut una dintre cele mai categorice și mai lejere victorii pe teren propriu de cînd evoluează pe prima scenă. Adversara, Măgura Cisnădie, venea la Slobozia cu aura unei echipe incomode. Cu toate acestea, echipa Victorinei Bora a avut de furcă doar 8 minute cu sibiencele. După golul de 3-3 a extremei dreapta Mădălina Predoi, iureșul slobozean s-a dezlănțuit, iar perspectiva celei de-a patra victorii stagionale a devenit tot mai limpede. A fost 5-3 în minutul 12, 9-5 în minutul 17 și 16-10 la pauză. Nimic mai frumos! În repriza secundă singura grijă a echipei noastre a fost conservarea rezultatului. Iar acest lucru s-a obținut fără mari bătăi de cap, apărînd... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 15:20 (4879 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Slobozia se trezește!

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Întîrzierea lucrărilor de execuție a proiectului de reabilitare a Pieței Revoluției generează primele reacții publice oficiale. Deși nu mai este angajat al instituției, fostul secretar general al județului, Constantin Stoenescu, a redactat o scrisoare deschisă prin care îi cere prefectului județului Ialomița, Gigi Petre, să furnizeze public informații oficiale privitoare la «finalizarea lucrărilor ce se realizează în spațiul din incinta palatului administrativ din municipiu». Constantin Stoenescu se adresează prefectului județului, convins fiind că «informațiile provenind de la dumneavoastră se bucură de o mai mare încredere în rîndul cetățenilor și sînt de natură să elimine orice speculație pe... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:50 (7819 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

Scrimă

George Dragomir a cîștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

La finele săptămînii precedente, la București s-a desfășurat Cupa Federației la Sabie, competiție adresată exclusiv cadeților și juniorilor la nivel individual. În turneul masculin al cadeților, CSS Slobozia și-a respectat din nou blazonul. Într-un turneu la care au participat 39 de sabreri de la toate cluburile de profil din țară, cea mai înaltă treaptă a podiumului a fost cucerită în final de slobozeanul George Dragomir. În sferturile de finală, George a trecut cu 15-7 de colegul său de la CSS Slobozia, Răzvan Stănescu. Semifinala a fost ceva mai disputată, dar la sfîrșit Peter Nyiri de la CS Riposta a trebuit să se recunoască învins, scor 15-11. În finală, sabrerul slobozean a depășit categoric... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:05 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Și afară ca și aici

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Cu 3 școli postliceale sanitare, Ialomița are printre cei mai slabi cursanți. Situația este recunoscută de reprezentanții Asociației Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali-filiala județeană Ialomița, care susțin că mulți dintre absolvenți sînt nepregătiți pentru această profesie. Totuși entitatea este obligată de lege să le ofere dreptul de liberă practică. Respinși la concursurile organizate la nivelul spitalelor din județ, cei mai mulți iau calea străinătății. Așa se face că aceștia devin simpli îngrijitori cu diplome în azilele din marile state ale Uniunii Europene. Mai mult, în spatele unităților școlare unde asistenții sînt formați s-ar ascunde de fapt... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 13:10 (7713 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul IV

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

a declarat antrenorul echipei Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

Unirea Slobozia a încheiat turul într-o vizibilă scădere de formă. Acest aspect poate fi explicat și prin seria de accidentări și suspendări care au măcinat lotul, în special înaintea ultimei etape, împotriva celor de la Metaloglobus. Astfel, în deplasarea de la București, petrecută vineri, 20 noiembrie, Unirea nu l-a avut în lot pe Lazăr, suspendat, iar Ibrian, Drăguț și Toma au jucat într-un picior. Prin urmare, Ion Ionescu a utilizat următoarea distribuție: Măstăcan-Ibrian, Topor, Hristian, Bucurică-Macare-Pîrvu (Toma), Gherasim (Teodorescu), Alexe, Popescu (Topală)-Khalil (Drăguț). În aceste condiții, victoria gazdelor cu 2-0 (Mitroi, Ghenovici) este una relativ logică. Unirea termină turul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 12:35 (6142 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Fostul edil din Mărculești, trimis în judecată

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Foștii edili din Ialomița nu scapă de problemele cu legea pe care le-au avut în timpul mandatelor. Într-o astfel de situație este și Gheorghe Ciriblan, fostul primar al comunei Mărculești. Recent, acesta a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, pentru 4 capete de acuzare. Nu este prima dată cînd Ciriblan ajunge în fața organelor de anchetă. În trecut, acesta a fost achitat de instanță, într-un dosar penal instrumentat de aceiași procurori...

«Moșia» lui Ciriblan de la Mărculești Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Parchetului... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:55 (6309 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se anunță un retur interesant

Dacă Liga a IV-a ar fi fost cotată la pariuri, mulți jucători și-ar fi aruncat banii pe fereastră la etapa de sîmbătă, 22 noiembrie. A fost ultima rundă a turului și, parcă pentru a mări suspansul în retur, ierarhia a căpătat, la vîrf, aspectul unei cutii cu sardele. Unirea Ion Roată a devenit campioană de toamnă. După ce a dominat o bună parte a turului, aceasta a avut parte de un final modest, întregit de înfrîngerea în fața celor de la Andrășești, revelația ultimelor etape. În aceste condiții, doar golaverajul superior a menținut Unirea în fotoliul de lider. Pe locul 2, cu 35 de puncte, la fel ca Ion Roată, urcă nesperat Rapid Fetești, victorioasă la Amara. Podiumul este completat de Andrias... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:15 (5054 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Azilul de noapte al Sloboziei

Azilul de noapte al Sloboziei

În mai 2014, administrația locală inaugura în Cartierul Bora un Azil de Noapte pentru persoanele fără adăpost. Investiția a depășit 250 mii de lei, iar în clădirea ascunsă pe una dintre străduțele întortochiate ale cartierului locuiesc, noapte de noapte, 20 de persoane fără adăpost. Sînt aceiași oameni pe care îi vedem dimineața cerșind pe străzile orașului. Au copii, au boli și dureri, visează, luptă pentru fiecare dumicat... Si, mai presus de toate, speră că într-o bună zi vor avea un acoperiș doar al lor deasupra capului, «ca toată lumea!»...

La azilul de noapte
Sînt aceiași... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 10:05 (12369 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Tînăra din Ialomița rănită în Clubul Colectiv se recuperează în Anglia

Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Corina Gabriela Ioniță, singura victimă din Ialomița a tragediei din Clubul Colectiv, a descris starea sa de sănătate pe un site de socializare. Este primul mesaj pe care tînăra îl transmite tuturor apropiaților, după aproape o lună de spitalizare. În prezent, aceasta se află internată într-un spital din Anglia.

Sprijinită de semeni
Cazul Corinei Gabriela Ioniță, domiciliată în Bărcănești, județul Ialomița, a intrat în atenția opiniei publice la o săptămînă de la tragedia din Clubul Colectiv. În timpul protestelor organizate la Slobozia, tinerii care au mărșăluit pe străzile orașului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2015, 16:30 (8354 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21609 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Puci politic

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel este noul copreședinte al PNL Ialomița. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către acesta, marți, 17 noiembrie 2015, Biroul Permanent Național al PNL a dizolvat Biroul Permanent Județean Ialomița al PDL, numindu-l  copreședinte interimar al Organizației PNL Ialomița pe deputatul Tinel Gheorghe, «acestuia revenindu-i obligația să formeze un nou Birou interimar». Ca urmare a acestei hotărîri, «copreședintele PNL, Vasile Blaga, a dispus, de asemenea, numirea deputatului Gheorghe Tinel în funcția de copreședinte al Organizației PNL Ialomița, dizolvarea Biroului Județean al PDL Ialomița și formarea unui nou Birou Permanent Județean» se mai arată în comunicatul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 19:05 (17982 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

De la preluarea mandatului de primar și pînă în prezent, Alexandru Stoica a transformat Primăria Slobozia într-un rai al angajărilor pe bani publici. Deși mici, salariile «de stat» sînt sigure și vin la pachet cu o serie de beneficii de invidiat, respectiv programul fix și lipsa de responsabilități. Vorba ceea: «Trai, neneacă, pe banii contribuabilului!».

Armata de anonimi a lui Stoica
Potrivit informațiilor oficiale, numărul angajaților din cadrul Primăriei și direcțiilor subordonate acesteia se ridică la aproximativ 700 de oameni. Independent a avut curiozitatea de a solicita... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 20:50 (11636 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Echipa de handbal a Unirii Slobozia încheie turul campionatului așa cum l-a început: contra unei nou promovate. Dacă în primele două etape, cu Sebeș și Rapid, handbalistele Victorinei Bora au obținut succese, sîmbătă, 21 noiembrie, orele 11,00, lucrurile par a fi ceva mai complicate, chiar dacă așteptările sînt din nou pentru o victorie. În Sala Sporturilor din Slobozia vine Măgura Cisnădie. Deși la primul sezon în Liga Națională, echipa sibiană s-a dovedit una extrem de incomodă în disputele cu adversare de la locul 3 în jos. Este de așteptat astfel un meci încrîncenat. Măgura Cisnădie se clasează după 12 etape pe locul 12, cu 9 puncte, cu unul mai puțin decît are în prezent Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 19:05 (3572 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite în mediul rural

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat în cursul zilei de joi, 16 iunie a.c., sprijiniți de jandarmi ialomițeni, pe raza localităților Traian, Scânteia și Cocora pentru prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2022, 12:35
(6188 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia, 2022: Bilanțul Târgului «FarmConect România»

Slobozia, 2022: Bilanțul Târgului «FarmConect România»

Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR), în parteneriat cu Primăria Slobozia, a încheiat prima ediție a Târgului Național «FarmConect România», desfășurat în perioada 9-11 iunie 2022 la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2022, 19:10
(12443 vizualizări - 0 comentarii)


S-a deschis Supeco Slobozia

S-a deschis Supeco Slobozia

Începând de joi, 16 iunie 2022, vă puteți face cumpărăturile la Supeco, deschis oficial la Slobozia. Supermarketul se află situat în incinta Park Plaza.

Peste 5000 de produse pentru întreaga familie ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2022, 13:50
(11483 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: Nivel de participare de 95,12% la Examenul de Evaluare Națională 2022

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat publicități primele informații legate de participarea la Examenul de Evaluare Națională a elevilor de clasa a VIII-a. Potrivit acestora, la prima probă, cea ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2022, 17:10
(25016 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua europeană de prevenire a furturilor din locuință»

Pentru al patrulea an consecutiv, Poliția Română, în parteneriat cu EUCPN (Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității), EUROPOL și alte 24 de state din Europa, lansează «Ziua europeană de prevenire ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2022, 13:30
(23092 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 incendii într-o singură zi

Miercuri, 15 iunie 2022, echipajele de pompieri ale ISU Ialomița au intervenit de 4 ori pentru a lichida incendii apărute pe teritoriul județului. Astfel, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2022, 12:30
(20381 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Coloniști din orașul Fetești!

Pentru conectarea la rețeaua de distribuție nou executată a conductelor de alimentare cu apă de pe străzile Ștefan cel Mare, Petru Movilă și Zorilor din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 18:25
(11197 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni celebrează «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge»

Jandarmii ialomițeni celebrează «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge»

Marți, 14 iunie 2022, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au sărbătorit «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge» împreună cu personalul Centrului de Transfuzii Sanguină Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 17:10
(19459 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 13:00
(7973 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 15 iunie, ziua dedicată competițiilor cu Serviciile Voluntare

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița desfășoară în data de 15 iunie 2022, începând cu ora 9,00, etapa județeană a Concursurilor Profesionale ale Serviciilor Voluntare ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 13:00
(27026 vizualizări - 1 comentariu)


Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Duminică, 12 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2022, 00:05
(11974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 12 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 11 ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 16:20
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 11 iunie a.c., pe raza localității Jilavele s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în timp ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 10:00
(6600 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în localitatea Coșereni

Accident rutier în localitatea Coșereni

Sâmbătă, 11 iunie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier în localitatea Coșereni, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 21:40
(2630 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 11 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 16:35
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii și polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Rusalii

În perioada 10-13 iunie a.c, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va monitoriza permanent dinamica intervențiilor la nivel local, iar la nevoie vor fi dispuse ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 17:15
(23086 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 10 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27191, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 9 iunie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 16:15
(8926 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimentul «Magia Culorilor» se amână din cauza condițiilor meteo

Având în vedere condițiile atmosferice prognozate pentru ziua de sâmbătă, 11 iunie 2022, când , în jurul orelor 19,30, sunt anunțate averse de ploaie în municipiul Slobozia, organizatorii evenimentului ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 12:30
(2007 vizualizări - 0 comentarii)


Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de intervenție pentru stingerea incendiilor. Autospeciala a fost distribuită de Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 19:05
(9168 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control fiscal din primele 5 luni ale anului

În vederea asigurării resurselor necesare pentru buna funcționare a Statului, ANAF urmărește creșterea gradului de conformare voluntară, atât la declarare, cât și la plată, mizând pe spiritul de responsabilitate ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 17:40
(12944 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța de Rusalii

RAJA Constanța aduce la cunoștință abonaților din întreaga arie de operare că luni, 13 iunie 2022, a doua zi de Rusalii, casieriile și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:50
(13208 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 9 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:35
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Miercuri, 8 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de marți, 7 iunie ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 16:20
(3585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 iunie 2022, termen pentru depunerea unor formulare de înregistrare/anulare a înregistrării în scopuri TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 14:50
(14913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 7 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27190, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 6 iunie a ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 16:40
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 15:00
(20297 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

În perioada mai 2022-iulie 2022, peste o mie de persoane din mediul rural vor beneficia de investigații medicale gratuite în cadrul caravanei «Sănătatea vine la tine», organizată de Alianța Pacienților ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 14:30
(15152 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Campania «Salvator din pasiune» continuă

Campania «Salvator din pasiune» continuă în Ialomița cu o nouă etapă de recrutare a voluntarilor. Proiectul se va derula în perioada 8 iunie-27 iunie 2022. Condițiile minime pe care trebuie să le îndeplinească ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 13:00
(18508 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O nouă ediție a «Magiei Culorilor»

Direcția Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia și Consiliul Local al Tinerilor Slobozia anunță o nouă ediție a evenimentului «Magia Culorilor». Manifestarea, intrată deja în tradiția orașului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:10
(13512 vizualizări - 0 comentarii)


Focar de Pestă Porcină Africană la Căzănești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, că la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:00
(21682 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...