Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comuna de la Sfântu’ Așteaptă

Lungul drum al orașului Căzănești către statutul de comună

Comuna de la Sfîntu’ Așteaptă

La începutul acestei luni, Camera Deputaților a adoptat tacit proiectul de lege inițiat de deputatul ialomițean Cristina Pocora privind revenirea orașului Căzănești la statutul de comună. Decizia vine după o perioadă de 60 de zile de așteptare și este doar jumătate din drumul prin Parlamentul României pe care trebuie să îl parcurgă locuitorii din Căzănești pentru a fi retrogradați administrativ. Deși și-au exprimat dorința de a reveni la statutul de comună încă din luna aprilie a anului 2015, locuitorii din Căzănești vor continua să plătească impozite de oraș și în 2016. «Am aprobat deja impozitele pentru anul 2016. Sînt impozite de oraș!» ne-a confirmat primarul Traian Stelian.

... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 12:25 (5762 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii din fostul PDL se revoltă împotriva deputatului Tinel și demisionează!

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii PDL din cadrul Biroului Permanent Județean PNL dizolvat pe 17 noiembrie 2015 se revoltă împotriva deputatului Gheorghe Tinel. 11 dintre cei 12 primari care compuneau această structură au anunțat că demisionează din toate funcțiile politice pe care le dețin în cadrul Organizației. «Trebuie să separăm democrația de dictatură înainte de a merge mai departe!» a declarat în cadrul conferinței de presă organizate la sediul PNL din Slobozia primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin. Reamintim că printr-o decizie a Biroului Permanent Național al PNL, dublată de o decizie a copreședintelui PNL, Vasile Blaga, Gheorghe Tinel este noul copreședinte al filialei ialomițene a partidului.

Fără aleși impuși de la centru!... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 21:05 (17861 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Repartițiile pentru cele 48 de apartamente și garsoniere în noile blocuri ANL au generat un adevărat război civil. De o parte a baricadei s-au poziționat oficialii Primăriei Slobozia, funcționarii care au lucrat la verificarea dosarelor și membrii Comisiei de repartiție, iar de cealaltă parte consilierii locali ai Opoziției și solicitanții care nu se află pe lista de potențiali beneficiari. Între aceste două tabere, în no man’s land se află cele 113 persoane, victime colaterale ale unui conflict care a fost acutizat de Ordonanța de Urgență de la sfîrșitul lunii august 2015, prin care vîrsta potențialilor beneficiari a fost extinsă pînă la 38 de ani.

Încurcate sînt căile repartițiilor ANL... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 18:25 (10526 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

USL nu a murit în Ialomița

Martin, fă-te că lucrezi!

USL nu a murit în Ialomița

Iar pentru ca electoratul viitoarelor alegeri locale și județene să fie complet bulversat, vom repeta pînă la saturație că în Ialomița USL nu a murit niciodată! O dovedește nu doar coabitarea pașnică a celor două partide, PSD și PNL, în Consiliul Județean Ialomița, ci și mandatul administrativ lung cît o zi de de post al lui Ioan Martin la șefia acestei instituții...

Un vicepreședinte consecvent
Aflat în fruntea Consiliului Județean Ialomița de aproape două mandate, vicepreședintele Ioan Martin este imaginea vie a consecvenței în administrație și politică. Și cum în astea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 17:10 (7821 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară au fost reabilitate 11 artere de circulație, precum și spațiile destinate parcărilor din imediata vecinătate a blocurilor de locuințe din oraș. La acest moment, DADP mai are la dispoziție 500 de tone de asfalt, iar pînă la sfîrșitul anului va asfalta și aleea principală a cimitirului municipal de la Bora.

Dorel a ajuns la IRIS
La sfîrșitul săptămînii trecute, angajații DADP asfaltau de zor aleile... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 16:35 (7788 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea încheie turul pe locul 10

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Măgura Cisnădie 31-25 (16-10)

Unirea încheie turul pe locul 10

Sîmbătă, 21 noiembrie, Unirea Slobozia a obținut una dintre cele mai categorice și mai lejere victorii pe teren propriu de cînd evoluează pe prima scenă. Adversara, Măgura Cisnădie, venea la Slobozia cu aura unei echipe incomode. Cu toate acestea, echipa Victorinei Bora a avut de furcă doar 8 minute cu sibiencele. După golul de 3-3 a extremei dreapta Mădălina Predoi, iureșul slobozean s-a dezlănțuit, iar perspectiva celei de-a patra victorii stagionale a devenit tot mai limpede. A fost 5-3 în minutul 12, 9-5 în minutul 17 și 16-10 la pauză. Nimic mai frumos! În repriza secundă singura grijă a echipei noastre a fost conservarea rezultatului. Iar acest lucru s-a obținut fără mari bătăi de cap, apărînd... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 15:20 (4879 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Slobozia se trezește!

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Întîrzierea lucrărilor de execuție a proiectului de reabilitare a Pieței Revoluției generează primele reacții publice oficiale. Deși nu mai este angajat al instituției, fostul secretar general al județului, Constantin Stoenescu, a redactat o scrisoare deschisă prin care îi cere prefectului județului Ialomița, Gigi Petre, să furnizeze public informații oficiale privitoare la «finalizarea lucrărilor ce se realizează în spațiul din incinta palatului administrativ din municipiu». Constantin Stoenescu se adresează prefectului județului, convins fiind că «informațiile provenind de la dumneavoastră se bucură de o mai mare încredere în rîndul cetățenilor și sînt de natură să elimine orice speculație pe... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:50 (7819 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

Scrimă

George Dragomir a cîștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

La finele săptămînii precedente, la București s-a desfășurat Cupa Federației la Sabie, competiție adresată exclusiv cadeților și juniorilor la nivel individual. În turneul masculin al cadeților, CSS Slobozia și-a respectat din nou blazonul. Într-un turneu la care au participat 39 de sabreri de la toate cluburile de profil din țară, cea mai înaltă treaptă a podiumului a fost cucerită în final de slobozeanul George Dragomir. În sferturile de finală, George a trecut cu 15-7 de colegul său de la CSS Slobozia, Răzvan Stănescu. Semifinala a fost ceva mai disputată, dar la sfîrșit Peter Nyiri de la CS Riposta a trebuit să se recunoască învins, scor 15-11. În finală, sabrerul slobozean a depășit categoric... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:05 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Și afară ca și aici

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Cu 3 școli postliceale sanitare, Ialomița are printre cei mai slabi cursanți. Situația este recunoscută de reprezentanții Asociației Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali-filiala județeană Ialomița, care susțin că mulți dintre absolvenți sînt nepregătiți pentru această profesie. Totuși entitatea este obligată de lege să le ofere dreptul de liberă practică. Respinși la concursurile organizate la nivelul spitalelor din județ, cei mai mulți iau calea străinătății. Așa se face că aceștia devin simpli îngrijitori cu diplome în azilele din marile state ale Uniunii Europene. Mai mult, în spatele unităților școlare unde asistenții sînt formați s-ar ascunde de fapt... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 13:10 (7713 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul IV

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

a declarat antrenorul echipei Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

Unirea Slobozia a încheiat turul într-o vizibilă scădere de formă. Acest aspect poate fi explicat și prin seria de accidentări și suspendări care au măcinat lotul, în special înaintea ultimei etape, împotriva celor de la Metaloglobus. Astfel, în deplasarea de la București, petrecută vineri, 20 noiembrie, Unirea nu l-a avut în lot pe Lazăr, suspendat, iar Ibrian, Drăguț și Toma au jucat într-un picior. Prin urmare, Ion Ionescu a utilizat următoarea distribuție: Măstăcan-Ibrian, Topor, Hristian, Bucurică-Macare-Pîrvu (Toma), Gherasim (Teodorescu), Alexe, Popescu (Topală)-Khalil (Drăguț). În aceste condiții, victoria gazdelor cu 2-0 (Mitroi, Ghenovici) este una relativ logică. Unirea termină turul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 12:35 (6140 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Fostul edil din Mărculești, trimis în judecată

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Foștii edili din Ialomița nu scapă de problemele cu legea pe care le-au avut în timpul mandatelor. Într-o astfel de situație este și Gheorghe Ciriblan, fostul primar al comunei Mărculești. Recent, acesta a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, pentru 4 capete de acuzare. Nu este prima dată cînd Ciriblan ajunge în fața organelor de anchetă. În trecut, acesta a fost achitat de instanță, într-un dosar penal instrumentat de aceiași procurori...

«Moșia» lui Ciriblan de la Mărculești Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Parchetului... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:55 (6309 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se anunță un retur interesant

Dacă Liga a IV-a ar fi fost cotată la pariuri, mulți jucători și-ar fi aruncat banii pe fereastră la etapa de sîmbătă, 22 noiembrie. A fost ultima rundă a turului și, parcă pentru a mări suspansul în retur, ierarhia a căpătat, la vîrf, aspectul unei cutii cu sardele. Unirea Ion Roată a devenit campioană de toamnă. După ce a dominat o bună parte a turului, aceasta a avut parte de un final modest, întregit de înfrîngerea în fața celor de la Andrășești, revelația ultimelor etape. În aceste condiții, doar golaverajul superior a menținut Unirea în fotoliul de lider. Pe locul 2, cu 35 de puncte, la fel ca Ion Roată, urcă nesperat Rapid Fetești, victorioasă la Amara. Podiumul este completat de Andrias... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:15 (5054 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Azilul de noapte al Sloboziei

Azilul de noapte al Sloboziei

În mai 2014, administrația locală inaugura în Cartierul Bora un Azil de Noapte pentru persoanele fără adăpost. Investiția a depășit 250 mii de lei, iar în clădirea ascunsă pe una dintre străduțele întortochiate ale cartierului locuiesc, noapte de noapte, 20 de persoane fără adăpost. Sînt aceiași oameni pe care îi vedem dimineața cerșind pe străzile orașului. Au copii, au boli și dureri, visează, luptă pentru fiecare dumicat... Si, mai presus de toate, speră că într-o bună zi vor avea un acoperiș doar al lor deasupra capului, «ca toată lumea!»...

La azilul de noapte
Sînt aceiași... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 10:05 (12369 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Tînăra din Ialomița rănită în Clubul Colectiv se recuperează în Anglia

Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Corina Gabriela Ioniță, singura victimă din Ialomița a tragediei din Clubul Colectiv, a descris starea sa de sănătate pe un site de socializare. Este primul mesaj pe care tînăra îl transmite tuturor apropiaților, după aproape o lună de spitalizare. În prezent, aceasta se află internată într-un spital din Anglia.

Sprijinită de semeni
Cazul Corinei Gabriela Ioniță, domiciliată în Bărcănești, județul Ialomița, a intrat în atenția opiniei publice la o săptămînă de la tragedia din Clubul Colectiv. În timpul protestelor organizate la Slobozia, tinerii care au mărșăluit pe străzile orașului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2015, 16:30 (8354 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21608 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Puci politic

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel este noul copreședinte al PNL Ialomița. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către acesta, marți, 17 noiembrie 2015, Biroul Permanent Național al PNL a dizolvat Biroul Permanent Județean Ialomița al PDL, numindu-l  copreședinte interimar al Organizației PNL Ialomița pe deputatul Tinel Gheorghe, «acestuia revenindu-i obligația să formeze un nou Birou interimar». Ca urmare a acestei hotărîri, «copreședintele PNL, Vasile Blaga, a dispus, de asemenea, numirea deputatului Gheorghe Tinel în funcția de copreședinte al Organizației PNL Ialomița, dizolvarea Biroului Județean al PDL Ialomița și formarea unui nou Birou Permanent Județean» se mai arată în comunicatul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 19:05 (17967 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

De la preluarea mandatului de primar și pînă în prezent, Alexandru Stoica a transformat Primăria Slobozia într-un rai al angajărilor pe bani publici. Deși mici, salariile «de stat» sînt sigure și vin la pachet cu o serie de beneficii de invidiat, respectiv programul fix și lipsa de responsabilități. Vorba ceea: «Trai, neneacă, pe banii contribuabilului!».

Armata de anonimi a lui Stoica
Potrivit informațiilor oficiale, numărul angajaților din cadrul Primăriei și direcțiilor subordonate acesteia se ridică la aproximativ 700 de oameni. Independent a avut curiozitatea de a solicita... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 20:50 (11635 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Echipa de handbal a Unirii Slobozia încheie turul campionatului așa cum l-a început: contra unei nou promovate. Dacă în primele două etape, cu Sebeș și Rapid, handbalistele Victorinei Bora au obținut succese, sîmbătă, 21 noiembrie, orele 11,00, lucrurile par a fi ceva mai complicate, chiar dacă așteptările sînt din nou pentru o victorie. În Sala Sporturilor din Slobozia vine Măgura Cisnădie. Deși la primul sezon în Liga Națională, echipa sibiană s-a dovedit una extrem de incomodă în disputele cu adversare de la locul 3 în jos. Este de așteptat astfel un meci încrîncenat. Măgura Cisnădie se clasează după 12 etape pe locul 12, cu 9 puncte, cu unul mai puțin decît are în prezent Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 19:05 (3572 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ fără avize în județul Ialomița

Învățămînt fără avize în județul Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut public un Raport privind stadiul în care se află școlile din județul Ialomița. Respectivul document a fost realizat ca urmare a unei inspecții tematice privind activitățile administrative desfășurate în cadrul unităților de învățămînt. Concluzia care poate fi trasă parcurgînd filele documentului oficial scoate în evidență nepăsarea cu care profesorii și directorii tratează Educația.

Verificări în școli
Din a doua jumătate a lunii septembrie și pînă în prima jumătate a lunii octombrie 2015, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 18:15 (4393 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Guvernul alocă 11,5 milioane de lei pentru drumurile comunale și județene

Belșug administrativ

Ialomița: Guvernul alocă 11,5 milioane de lei pentru drumurile comunale și județene

La începutul lunii noiembrie 2015, Guvernul României a alocat Ialomiței alte 11,5 milioane de lei «în vederea finanțării cheltuielilor privind drumurile județene și comunale». Suma se adaugă celor 6,9 milioane de lei alocate în luna august, cu aceeași destinație. Oficialii Consiliului Județean Ialomița sînt optimiști cu privire la capacitatea autorităților locale de a absorbi aceste fonduri. Cele 11,5 milioane de lei vor fi repartizate la sfîrșitul acestei luni, după centralizarea cererilor din teritoriu.

Bani cu nemiluita pentru drumuri comunale
La începutul acestei luni, pe... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 17:25 (8583 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Femei agresate de soți

Sâmbătă, 1 februarie a.c., o femeie din comuna Dridu a sunat la 112 solicitând ajutor împotriva soțului de 45 de ani care ar fi agresat-o. La fața locului s-au deplasat polițiștii din orașul Fierbinți- ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:40
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat și oprit în trafic un bărbat ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. După ce a fost testat cu alcooltestul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:15
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Dosar penal după ce a condus fără permis

În timpul acționării pe linia de prevenire a accidentelor rutiere în comuna Borănești, sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 4 Coșereni au oprit pentru control un ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:10
(2577 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și stuf

În ziua de duminică 2 februarie 2020, polițiștii ialomițeni au intervenit de urgență pentru a stinge un incendiu izbucnit la Țăndărei, în apropiere de lacul Strachina. Au ars circa 40 ha de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:05
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ion Roată, prins beat la volanul mașinii pe care o furase. Nu avea permis de conducere!

Joi, 30 ianuarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii rutieri din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 37 de ani, din comuna Ion ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 18:10
(9372 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Haine susceptibile a fi contrafăcute, ridicate de polițiști

Joi, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg, în timp ce desfășurau activități privind combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru prevenirea, combaterea și ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:50
(4131 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2908 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2687 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2972 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4740 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4497 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4794 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2360 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2508 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4047 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...