Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Relațiile dintre șefi și subordonați pot fi atît de tensionate încît se ajunge la situații extreme. Deranjat de atitudinea superiorului său, un bărbat din Drăgoești a provocat un incendiu de proporții la locul de muncă. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni care, în urma verificărilor, l-au arestat pe angajatul-piroman. Paguba produsă de flăcări este de aproximativ 100 mii de euro.

30 de zile după gratii Întîmplarea descrisă mai sus s-a petrecut în incinta unei societăți comerciale cu profil agricol, care își desfășoară activitatea pe raza... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 10:55 (5825 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Indiferența autorităților distruge Programul «Cornul și laptele»

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Uniunea Europeană este la un pas de a sista finanțarea pentru derularea Programului «Cornul și laptele». Toate acestea după ce au fost descoperite o serie de nereguli privind implementarea acestui program. Astfel, prin intermediul APIA au fost demarate o serie de controale pentru a se vedea în ce investește, de fapt, comunitatea europeană fondurile. Raportat la nivelul județului Ialomița, controalele sînt în plină desfășurare, rezultatele urmînd să fie făcute publice în cel mai scurt timp. Pentru anul școlar în curs, 23 mii de elevi ialomițeni vor beneficia de produse alimentare prin derularea acestui program. În total, derularea proiectului la nivelul județului costă 3,3 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 18:35 (5542 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legislația antiincendiu creează haos în Ialomița

Mult anunțatele controale ale inspectorilor ISU dau Ialomița peste cap. Cea mai acută situație se constată în Administrație. Șefii de deconcentrate caută cu disperare soluții pentru obținerea avizelor și intrarea în legalitate. Iar pentru realizarea documentației au nevoie de expertize și fonduri, ce par imposibil de accesat. În tot acest timp, vizați direct de controale, patronii localurilor publice pun lacăte pe uși și intră în renovare.

Administrația este «în flăcări»
Bulversați de teama controalelor, oficialii deconcentratelor au început să caute soluții pentru obținerea tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 16:15 (8130 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

Traseiștii politici se întorc acasă

Ordonanța Bumerang

Traseiștii politici se întorc acasă

La începutul lunii noiembrie 2015, Comisia juridică a Senatului a adoptat proiectul de lege privind respingerea OUG 55, stabilind că doar consilierii locali care au migrat de la un partid la altul își vor pierde mandatele, în timp ce primarii și președinții de consilii județene revin în situația anterioară aplicării actului normativ. Indiferent ce vot va da Senatul și oricît de discutabilă ar fi diferențierea, problema de fond rămîne. Iar Ialomița politică are un nou motiv să fiarbă zilele astea în suc propriu.

Istoria locală a Ordonanței
Pentru cei mai uituci dintre noi, reamintim... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 13:45 (6988 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna de la Sfântu’ Așteaptă

Lungul drum al orașului Căzănești către statutul de comună

Comuna de la Sfîntu’ Așteaptă

La începutul acestei luni, Camera Deputaților a adoptat tacit proiectul de lege inițiat de deputatul ialomițean Cristina Pocora privind revenirea orașului Căzănești la statutul de comună. Decizia vine după o perioadă de 60 de zile de așteptare și este doar jumătate din drumul prin Parlamentul României pe care trebuie să îl parcurgă locuitorii din Căzănești pentru a fi retrogradați administrativ. Deși și-au exprimat dorința de a reveni la statutul de comună încă din luna aprilie a anului 2015, locuitorii din Căzănești vor continua să plătească impozite de oraș și în 2016. «Am aprobat deja impozitele pentru anul 2016. Sînt impozite de oraș!» ne-a confirmat primarul Traian Stelian.

... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 12:25 (5767 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii din fostul PDL se revoltă împotriva deputatului Tinel și demisionează!

«Trebuie să separăm democrația de dictatură!»

Primarii PDL din cadrul Biroului Permanent Județean PNL dizolvat pe 17 noiembrie 2015 se revoltă împotriva deputatului Gheorghe Tinel. 11 dintre cei 12 primari care compuneau această structură au anunțat că demisionează din toate funcțiile politice pe care le dețin în cadrul Organizației. «Trebuie să separăm democrația de dictatură înainte de a merge mai departe!» a declarat în cadrul conferinței de presă organizate la sediul PNL din Slobozia primarul comunei Bucu, Ion Drăgușin. Reamintim că printr-o decizie a Biroului Permanent Național al PNL, dublată de o decizie a copreședintelui PNL, Vasile Blaga, Gheorghe Tinel este noul copreședinte al filialei ialomițene a partidului.

Fără aleși impuși de la centru!... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 21:05 (17866 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Repartițiile pentru cele 48 de apartamente și garsoniere în noile blocuri ANL au generat un adevărat război civil. De o parte a baricadei s-au poziționat oficialii Primăriei Slobozia, funcționarii care au lucrat la verificarea dosarelor și membrii Comisiei de repartiție, iar de cealaltă parte consilierii locali ai Opoziției și solicitanții care nu se află pe lista de potențiali beneficiari. Între aceste două tabere, în no man’s land se află cele 113 persoane, victime colaterale ale unui conflict care a fost acutizat de Ordonanța de Urgență de la sfîrșitul lunii august 2015, prin care vîrsta potențialilor beneficiari a fost extinsă pînă la 38 de ani.

Încurcate sînt căile repartițiilor ANL... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 18:25 (10530 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

USL nu a murit în Ialomița

Martin, fă-te că lucrezi!

USL nu a murit în Ialomița

Iar pentru ca electoratul viitoarelor alegeri locale și județene să fie complet bulversat, vom repeta pînă la saturație că în Ialomița USL nu a murit niciodată! O dovedește nu doar coabitarea pașnică a celor două partide, PSD și PNL, în Consiliul Județean Ialomița, ci și mandatul administrativ lung cît o zi de de post al lui Ioan Martin la șefia acestei instituții...

Un vicepreședinte consecvent
Aflat în fruntea Consiliului Județean Ialomița de aproape două mandate, vicepreședintele Ioan Martin este imaginea vie a consecvenței în administrație și politică. Și cum în astea... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 17:10 (7821 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară au fost reabilitate 11 artere de circulație, precum și spațiile destinate parcărilor din imediata vecinătate a blocurilor de locuințe din oraș. La acest moment, DADP mai are la dispoziție 500 de tone de asfalt, iar pînă la sfîrșitul anului va asfalta și aleea principală a cimitirului municipal de la Bora.

Dorel a ajuns la IRIS
La sfîrșitul săptămînii trecute, angajații DADP asfaltau de zor aleile... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 16:35 (7803 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea încheie turul pe locul 10

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Măgura Cisnădie 31-25 (16-10)

Unirea încheie turul pe locul 10

Sîmbătă, 21 noiembrie, Unirea Slobozia a obținut una dintre cele mai categorice și mai lejere victorii pe teren propriu de cînd evoluează pe prima scenă. Adversara, Măgura Cisnădie, venea la Slobozia cu aura unei echipe incomode. Cu toate acestea, echipa Victorinei Bora a avut de furcă doar 8 minute cu sibiencele. După golul de 3-3 a extremei dreapta Mădălina Predoi, iureșul slobozean s-a dezlănțuit, iar perspectiva celei de-a patra victorii stagionale a devenit tot mai limpede. A fost 5-3 în minutul 12, 9-5 în minutul 17 și 16-10 la pauză. Nimic mai frumos! În repriza secundă singura grijă a echipei noastre a fost conservarea rezultatului. Iar acest lucru s-a obținut fără mari bătăi de cap, apărînd... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 15:20 (4879 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Slobozia se trezește!

Scrisoare deschisă la «groapa lui Stoica»

Întîrzierea lucrărilor de execuție a proiectului de reabilitare a Pieței Revoluției generează primele reacții publice oficiale. Deși nu mai este angajat al instituției, fostul secretar general al județului, Constantin Stoenescu, a redactat o scrisoare deschisă prin care îi cere prefectului județului Ialomița, Gigi Petre, să furnizeze public informații oficiale privitoare la «finalizarea lucrărilor ce se realizează în spațiul din incinta palatului administrativ din municipiu». Constantin Stoenescu se adresează prefectului județului, convins fiind că «informațiile provenind de la dumneavoastră se bucură de o mai mare încredere în rîndul cetățenilor și sînt de natură să elimine orice speculație pe... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:50 (7820 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

Scrimă

George Dragomir a cîștigat Cupa Federației la Sabie-cadeți

La finele săptămînii precedente, la București s-a desfășurat Cupa Federației la Sabie, competiție adresată exclusiv cadeților și juniorilor la nivel individual. În turneul masculin al cadeților, CSS Slobozia și-a respectat din nou blazonul. Într-un turneu la care au participat 39 de sabreri de la toate cluburile de profil din țară, cea mai înaltă treaptă a podiumului a fost cucerită în final de slobozeanul George Dragomir. În sferturile de finală, George a trecut cu 15-7 de colegul său de la CSS Slobozia, Răzvan Stănescu. Semifinala a fost ceva mai disputată, dar la sfîrșit Peter Nyiri de la CS Riposta a trebuit să se recunoască învins, scor 15-11. În finală, sabrerul slobozean a depășit categoric... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 14:05 (4182 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Și afară ca și aici

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Cu 3 școli postliceale sanitare, Ialomița are printre cei mai slabi cursanți. Situația este recunoscută de reprezentanții Asociației Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali-filiala județeană Ialomița, care susțin că mulți dintre absolvenți sînt nepregătiți pentru această profesie. Totuși entitatea este obligată de lege să le ofere dreptul de liberă practică. Respinși la concursurile organizate la nivelul spitalelor din județ, cei mai mulți iau calea străinătății. Așa se face că aceștia devin simpli îngrijitori cu diplome în azilele din marile state ale Uniunii Europene. Mai mult, în spatele unităților școlare unde asistenții sînt formați s-ar ascunde de fapt... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 13:10 (7714 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul IV

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

a declarat antrenorul echipei Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

Unirea Slobozia a încheiat turul într-o vizibilă scădere de formă. Acest aspect poate fi explicat și prin seria de accidentări și suspendări care au măcinat lotul, în special înaintea ultimei etape, împotriva celor de la Metaloglobus. Astfel, în deplasarea de la București, petrecută vineri, 20 noiembrie, Unirea nu l-a avut în lot pe Lazăr, suspendat, iar Ibrian, Drăguț și Toma au jucat într-un picior. Prin urmare, Ion Ionescu a utilizat următoarea distribuție: Măstăcan-Ibrian, Topor, Hristian, Bucurică-Macare-Pîrvu (Toma), Gherasim (Teodorescu), Alexe, Popescu (Topală)-Khalil (Drăguț). În aceste condiții, victoria gazdelor cu 2-0 (Mitroi, Ghenovici) este una relativ logică. Unirea termină turul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 12:35 (6143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Fostul edil din Mărculești, trimis în judecată

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Foștii edili din Ialomița nu scapă de problemele cu legea pe care le-au avut în timpul mandatelor. Într-o astfel de situație este și Gheorghe Ciriblan, fostul primar al comunei Mărculești. Recent, acesta a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, pentru 4 capete de acuzare. Nu este prima dată cînd Ciriblan ajunge în fața organelor de anchetă. În trecut, acesta a fost achitat de instanță, într-un dosar penal instrumentat de aceiași procurori...

«Moșia» lui Ciriblan de la Mărculești Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Parchetului... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:55 (6315 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se anunță un retur interesant

Dacă Liga a IV-a ar fi fost cotată la pariuri, mulți jucători și-ar fi aruncat banii pe fereastră la etapa de sîmbătă, 22 noiembrie. A fost ultima rundă a turului și, parcă pentru a mări suspansul în retur, ierarhia a căpătat, la vîrf, aspectul unei cutii cu sardele. Unirea Ion Roată a devenit campioană de toamnă. După ce a dominat o bună parte a turului, aceasta a avut parte de un final modest, întregit de înfrîngerea în fața celor de la Andrășești, revelația ultimelor etape. În aceste condiții, doar golaverajul superior a menținut Unirea în fotoliul de lider. Pe locul 2, cu 35 de puncte, la fel ca Ion Roată, urcă nesperat Rapid Fetești, victorioasă la Amara. Podiumul este completat de Andrias... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:15 (5054 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Azilul de noapte al Sloboziei

Azilul de noapte al Sloboziei

În mai 2014, administrația locală inaugura în Cartierul Bora un Azil de Noapte pentru persoanele fără adăpost. Investiția a depășit 250 mii de lei, iar în clădirea ascunsă pe una dintre străduțele întortochiate ale cartierului locuiesc, noapte de noapte, 20 de persoane fără adăpost. Sînt aceiași oameni pe care îi vedem dimineața cerșind pe străzile orașului. Au copii, au boli și dureri, visează, luptă pentru fiecare dumicat... Si, mai presus de toate, speră că într-o bună zi vor avea un acoperiș doar al lor deasupra capului, «ca toată lumea!»...

La azilul de noapte
Sînt aceiași... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 10:05 (12374 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

 Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Tînăra din Ialomița rănită în Clubul Colectiv se recuperează în Anglia

Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Corina Gabriela Ioniță, singura victimă din Ialomița a tragediei din Clubul Colectiv, a descris starea sa de sănătate pe un site de socializare. Este primul mesaj pe care tînăra îl transmite tuturor apropiaților, după aproape o lună de spitalizare. În prezent, aceasta se află internată într-un spital din Anglia.

Sprijinită de semeni
Cazul Corinei Gabriela Ioniță, domiciliată în Bărcănești, județul Ialomița, a intrat în atenția opiniei publice la o săptămînă de la tragedia din Clubul Colectiv. În timpul protestelor organizate la Slobozia, tinerii care au mărșăluit pe străzile orașului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2015, 16:30 (8354 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21610 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Puci politic

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel este noul copreședinte al PNL Ialomița. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către acesta, marți, 17 noiembrie 2015, Biroul Permanent Național al PNL a dizolvat Biroul Permanent Județean Ialomița al PDL, numindu-l  copreședinte interimar al Organizației PNL Ialomița pe deputatul Tinel Gheorghe, «acestuia revenindu-i obligația să formeze un nou Birou interimar». Ca urmare a acestei hotărîri, «copreședintele PNL, Vasile Blaga, a dispus, de asemenea, numirea deputatului Gheorghe Tinel în funcția de copreședinte al Organizației PNL Ialomița, dizolvarea Biroului Județean al PDL Ialomița și formarea unui nou Birou Permanent Județean» se mai arată în comunicatul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 19:05 (17997 vizualizări - 24 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Razie de amploare la Țăndărei

Razie de amploare la Țăndărei

Marți, 27 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o razie pe raza localității Țăndărei, în cadrul căreia au fost efectuate 6 percheziții domiciliare pe linia nerespectării regimului armelor și ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:50
(4410 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Bărcănești: Deținere ilegală de arme

Marți, 27 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au depistat, în urma unei percheziții domiciliare, în casa unui bărbat de 50 de ani, din Bărcănești, o pușcă cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:45
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2875 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5235 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3052 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2628 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2416 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6294 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2765 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4453 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3403 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3299 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3696 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...