Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Eșecuri la vîrful clasamentului

Penultima etapă a turului a încins din nou lupta pentru primele locuri în Liga a IV-a Ialomița. Trecem peste ce a pățit liderul pentru a saluta surpriza rundei. Cu un parcurs foarte bun pînă acum, Olimpia Rădulești a clacat, împiedicîndu-se de Fulgerul Fierbinți, echipă în fața căreia a scos doar un egal. Ar putea fi un nou început pentru nou promovata care pînă acum nu se descurcase prea bine în primul eșalon județean. Deși se putea desprinde încă de pe acum în campioană de toamnă, nici Unirea Ion Roată nu s-a descurcat prea bine, făcînd tot egal pe teren propriu, însă mai scuzabil parcă, în fața solidei Victoria Munteni Buzău. Nici cealaltă componentă a podiumului, Andrias Andrășești, nu s-a... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 11:40 (6525 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

O situație a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că județul continuă să se confrunte cu lipsa serviciilor. În primele 6 luni ale anului în curs, Ialomița avea peste 8000 de șomeri și puțin peste 2700 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea erau destinate muncitorilor calificați într-o meserie.

Șomajul, încotro?
Respectivul document oficial a fost prezentat în cadrul Comisiei de Dialog Social, întrunită în cadrul unei ședințe ordinare la sediul Prefecturii Ialomița, la finele lunii octombrie 2015. Datele prezentate de reprezentanții Agenției... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:50 (8342 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Protecție socială în școlile din Ialomița

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a definitivat listele cu elevii ialomițeni beneficiari ai programului social «Bani de liceu». 853 de elevi provenind din familii sărace vor primi fonduri din partea statului pentru a putea merge la școală. Și anul acesta se aplică aceeași regulă: cei care absentează nemotivat vor rămîne fără bursă!

11 ani de protecție socială în școli Programul «Bani de liceu» a fost inițiat în anul 2004 de Guvernul României pentru a susține accesul la Educație a elevilor din medii defavorizate. Ajutorul se acordă tuturor elevilor al căror venit brut este de maximum... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:10 (6691 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Drumul județean Ciochina-Crunți, inaugurat

Autoritățile județene au inaugurat miercuri, 11 noiembrie 2015, DJ306A. Investiția este una dintre cele 3 anunțate de oficialii Consiliului Județean Ialomița la începutul acestui an. Pe lista de investiții în infrastructura rutieră a județului s-au mai numărat DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axintele. Valoarea însumată a acestor 3 investiții depășește 30 milioane de lei. În cazul DJ306A, Consiliul Județean a decontat lucrări în valoare de 8,9 milioane de lei. Lungimea totală a drumului este de 7,94 kilometri, iar lățimea părții carosabile este de 6 metri. Executantul lucrării este Oyl Company Holding, una dintre firmele locale... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 09:25 (6194 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Spitalul Județean Slobozia își caută apărător

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Cazul Raisei, fetița din Slobozia mutilată pe viață de medicul ginecolog care a asistat-o la naștere, revine în actualitate. Familia micuței cere în instanță Spitalului Județean de Urgență Slobozia despăgubiri materiale și morale de peste 1,1 milioane de euro. Procesul se desfășoară la Judecătoria Slobozia, cazul fiind trimis în judecată la începutul acestui an, după 5 ani de anchetă. Puși într-o situație fără precedent, reprezentanții spitalului de la Slobozia caută un alt jurist care să susțină cauza instituției în instanță.

Malpraxis la Spitalul Slobozia
În anul de grație ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 18:45 (12081 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni are de retrocedat 237 hectare

Inventarierea terenurilor comandată de Ponta îi dă dreptate lui Cazacu

Primăria Urziceni are de retrocedat 237 hectare

La începutul lunii octombrie 2015, după luni bune de eforturi administrative, Instituția Prefectului Ialomița anunța inventarierea tuturor terenurilor disponibile la nivelul județului, potrivit Legii de retrocedări 165/2013, denumită și Legea retrocedărilor cu puncte, pentru care Guvernul Ponta II și-a asumat răspunderea în aprilie 2013. Paradoxal, acest inventar îi dă dreptate ex-prefectului Cazacu Marinică, acuzat la acest moment de «abuz în serviciu contra intereselor publice» pentru retrocedarea ilegală a unor terenuri agricole în 2006...

Prefectura Ialomița, avocatul lui Cazacu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 16:10 (8613 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbalul slobozean a cheltuit ILEGAL 1 milion de euro

Fotbalul slobozean a cheltuit ILEGAL 1 milion de euro

Primăria Slobozia a pierdut la Tribunalul Ialomița procesul intentat Camerei de Conturi. În vara acestui an, municipalitatea contesta Raportul întocmit de auditori în urma controlului efectuat la Asociația Fotbal Club Unirea 04 Slobozia. Astfel, s-a descoperit că administrația locală a cheltuit ilegal fabuloasa sumă de 1 milion de euro pentru activități sportive. Banii proveneau din fonduri publice și au fost investiți în salariile jucătorilor, ale antrenorilor sau ale membrilor din cadrul conducerii AFC Unirea 04 Slobozia. Scandalul i-ar putea aduce primarului Alexandru Stoica un alt dosar penal, instrumentat de data aceasta de procurorii Direcției Naționale Anticorupție!

Fotbal plătit din bani publici... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 13:55 (6572 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul pietonal care face legătura între Slobozia și Cartierul Bora urmează să fie reabilitat. Autoritățile locale intenționează să aloce 1 milion de lei pentru reabilitarea acestei structuri de o importanță vitală pentru oraș. Podul pietonal de la Slobozia a fost construit în 1926 și refăcut în forma actuală după Al Doilea Război Mondial. Inițial, pentru reabilitarea lui, au fost alocate doar 60 mii de lei...

Un milion de lei la ultima strigare
Autoritățile slobozene intenționează să reabiliteze podul pietonal care face legătura dintre Slobozia și Cartierul Bora. Investiția se... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 12:20 (7081 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Adrian Popa, șeful ISU Ialomița, martor în ancheta DNA privind tragedia din Clubul Colectiv

Exclusiv: Adrian Popa, șeful ISU Ialomița, martor în ancheta DNA privind tragedia din Clubul Colectiv

Ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție privind incendiul produs în Clubul Colectiv de la București se mută la Slobozia. Colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița a fost audiat de procurori. Acesta are calitatea de martor.

«Sînt nevinovat!»
Surse judiciare confirmă faptul că Adrian Popa s-a prezentat la sediul DNA-Structura Centrală în ziua de sîmbătă, 7 noiembrie 2015. Potrivit propriilor declarații, șeful ISU Ialomița are calitatea de martor în ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție privind tragedia... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2015, 14:13 (11141 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii șpăgari și-au recunoscut faptele în instanță

Declarații incendiare

Profesorii șpăgari și-au recunoscut faptele în instanță

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au avut dreptate în privința acuzațiilor aduse profesorilor ialomițeni, cercetați penal pentru fapte de corupție. 16 dintre dascălii inculpați au recunoscut în fața instanței faptul că au luat mită pentru a pune note mai mari unui număr de peste 100 de elevi, în timpul sesiunii iunie-iulie a Bacalaureatului din 2012. Potrivit legii, recunoașterea faptelor le va aduce profesorilor pedepse mai mici cu o treime. Singura care deocamdată a refuzat să colaboreze cu anchetatorii a fost Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, aceasta a cerut amînarea ședinței din lipsă de apărare... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 20:35 (28682 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedeapsă amânată pentru fosta arhitectă a Sloboziei

Prima condamnare în dosarul «Art Oil»

Pedeapsă amînată pentru fosta arhitectă a Sloboziei

În urmă cu o săptămînă, magistrații Judecătoriei Slobozia au dat prima sentință în dosarul «Art Oil», în baza căruia procurorii l-au trimis în judecată pe primarul Alexandru Stoica, alături de alți 3 funcționari din subordine. Condamnarea o vizează pe Aurelia Aionesei Esterka, fosta arhitectă a Sloboziei. Aceasta primit din partea judecătorilor o pedeapsă de 10 luni închisoare, cu amînarea aplicării ei pe o durată de 2 ani. Potrivit legii, în tot acest timp Esterka trebuie să țină legătura cu organele judiciare și să nu comită alte fapte de natură penală. În caz contrar, aceasta ar putea ajunge după gratii.

Fapte recunoscute în instanță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 19:10 (8441 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul lasă fără despăgubiri familiile polițiștilor morți la Bordușani

Statul lasă fără despăgubiri familiile polițiștilor morți la Bordușani

Ialomița începea anul 2015 cu o tragedie. Pe 4 ianuarie 2015, doi agenți ai Postului de Poliție Transporturi Navale Hîrșova mureau într-un accident rutier petrecut în zona localității Hîrșova, în timpul serviciului. La 11 luni distanță de la eveniment, ancheta internă a Inspectoratului General al Poliției Române arată că, de fapt, oamenii legii nu se aflau în misiune. Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor susțin faptul că actul emis de IGPR nu concordă cu realitatea. «Ce puteau să caute oamenii respectivi în zonă, la ora respectivă? Polițiștii sînt mereu în misiune!» precizează Vasile Zelcă, președintele Sindicatului Național al Polițiștilor. De asemenea, din cauza aceluiași document... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 18:20 (5789 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Apa lui Ionașcu» nu salvează «Groapa lui Stoica»

«Apa lui Ionașcu» nu salvează «Groapa lui Stoica»

Deși declară că este un soldat disciplinat care se va supune deciziei filialei de a-l înlocui la viitoarele alegeri, Alexandru Stoica visează să-și salveze scaunul și Organizația care «n-a pierdut niciodată alegerile». Și, inspirat de exemplul lui Iisus care a transformat apa în vin și declarația lui Ponta care reduce TVA-ul la apă de la 24 la 9%, Stoica a început să se laude prin tîrg că PSD va cîștiga alegerile pentru că va reduce prețul la apa furnizată locuitorilor. Sigur, apa rămîne menajeră, iar cea mai optimistă reducere de tarif nu trece de 5 lei lunar... Dar, vorba politicianului, orice leu poate cumpăra un vot!

Idei crețe de partid... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 17:35 (7636 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Ziua pivoților

Handbal, Junioare III, CSS II București-CSS Slobozia 17-20 (9-9)

Ziua pivoților

CSS Slobozia a obținut încă o victorie în deplasare, de data aceasta cu un adversar care se bate pentru locurile fruntașe, CSS II București. După o primă repriză echilibrată, în care echipa noastră a excelat în jocul defensiv, scorul la pauză a fost 9-9. Punctul de cotitură al partidei s-a petrecut în minutul 39, cînd gazdele conduceau cu 15-14, iar Slobozia reușea apoi 5 goluri consecutive în interval de 7 minute. Elevele lui Marian Simion au surprins prin contraatacurile rapide, finalizate eficient de pivotul Tania Onea, golghetera echipei și autoarea unui meci foarte bun. La 19-15, CSS Slobozia a știut să-și conserve avantajul și a învins în final cu 20-17, consolidîndu-și poziția a treia în... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 16:45 (4914 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Centrele de Informare și Documentare, alternativă la educație

Ialomița: Centrele de Informare și Documentare, alternativă la educație

Centrele de Informare și Documentare reprezintă cea mai vie mărturie a faptului că în școlile ialomițene învățatul nu este trecut cu vederea. De luni pînă vineri, cele 25 de astfel de unități funcționale la nivelul județului oferă elevilor o altă abordare a actului educativ.

1 milion de lei investiți în Educație Primele Centre de Informare și Documentare din Ialomița au apărut în mediul rural, fiind înființate cu aproape 10 ani în urmă. Primele CDI au fost înființate în urma unui proiect bilateral româno-francez, denumit «Educație prin informație în mediul rural defavorizat». Se întîmpla... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 15:15 (5428 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Domnești-Unirea Slobozia 3-0

Gata cu visele

«Juventus stă etapa viitoare, ne apropiem de ei la 3 puncte și pe urmă batem tot pînă la final și gata, promovăm!». Calculul descris mai sus era făcut de doi microbiști slobozeni în timpul meciului cu Oltenița. Optimismul continuă, așadar, să invadeze tribunele slobozene. Sîmbătă, 7 noiembrie, s-a dovedit însă că pînă la Juventus te mănîncă ilfovenii. Viitorul Domnești, echipă pregătită de fostul antrenor al Sportului Virgil Andronache, s-a dovedit în această toamnă una dintre nucile tari ale seriei a doua. Nimeni însă nu prevedea deznodămîntul confruntării dintre aceștia și Unirea Slobozia. «Chiar dacă victoria celor de la Domnești este dată în mare parte de eficiența dezarmantă a acestora, trebuie... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 14:45 (3028 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparat RMN la Spitalul Slobozia

Aparat RMN la Spitalul Slobozia

Mult așteptatul aparat cu rezonanță magnetică va ajunge în cele din urmă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Conducerea unității medicale a dat asigurări că cel mai tîrziu la finele lunii decembrie 2015, acest aparat va fi chiar și funcțional. Costul de achiziție se apropie de suma de 4,4 milioane de lei.

Demers eșuat Aparatul RMN este un vis mai vechi al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Ultima dată unitatea medicală a demarat procedurile pentru achiziționarea acestuia în luna aprilie a anului în curs. Consiliul Județean aproba atunci plata a 2,6 milioane de lei pentru... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 14:10 (15751 vizualizări - 16 comentarii)

REPORTAJ

După 20 de ani...

După 20 de ani...

Sala de spectacole a Consiliului Județean Ialomița a fost inaugurată joi, 29 octombrie 2015. După 20 de ani și peste 8 milioane de lei noi cheltuiți. Dar banii nu mai contează. Acum sala e funcțională. Este unică în Europa, are geometrie variabilă și a găzuduit primul spectacol de teatru: «Casa cu ferestre spre cîmp».

Comedia umană pe bani publici
Joi la 18,45, ușile sălii cu geometrie variabilă sînt încă închise. Invitații, destul de puțini, fac bisericuțe în foaier. În centru, trei reprezentanți ai PreaSfințitului. Îl remarcăm pe preacuviosul părinte Mîț, i-a mai crescut barba... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 13:25 (7699 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Andrășești, în ascensiune continuă

Mai sînt două etape pînă la finalul turului, iar la vîrful clasamentului Ligii a IV-a continuă să se producă mișcări de trupe. Lider pentru două runde, Olimpia Rădulești a predat din nou ștafeta Unirii Ion Roată. Vinovată pentru această schimbare este Andrias Andrășești. Aceasta a învins Răduleștiul, a egalat-o la puncte și, totodată, a urcat pe podium. Unirea Ion Roată a trecut la scor în deplasare de CS Amara. Amărenii au revenit la sentimente mai bune în privința participării în «județeană», dar evoluțiile bune se lasă așteptate în continuare. În etapa a 13-a s-au petrecut și ceva surprize. Recolta Bărcănești a dat-o jos de pe podium pe Rapid Fetești, în vreme ce Spicul Colelia a bătut-o pe... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 12:15 (4333 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu este angajatul lui Stoica

Senzațional!

Ionașcu este angajatul lui Stoica

Senzațional. Ex-primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, îi dă o mînă de ajutor primarului Alexandru Stoica pentru urgentarea lucrărilor de reabilitare a rețelei de apă a orașului. Ăsta da spirit civic, domnilor primari!

Roata se învîrte La începutul săptămînii precedente, în dreptul parcului din apropierea Primăriei, l-am surprins pe ex-primarul Ionașcu dînd o mînă de ajutor la urgentarea lucrărilor de reabilitare a rețelei de apă a orașului. Angajat la unul dintre subcontractorii Recon și Doje, firma care și-a adjudecat lucrările, Gabi Ionașcu a lăsat la o parte ranchiunele politice și sprijină... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 11:25 (6998 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4401 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5938 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7484 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tineri din Ciochina, arestați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au identificat trei tineri, de 18, 21 și 30 de ani, din comuna Ciochina, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», faptă comisă asupra unui alt tânăr, de 19 ani, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:10
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Scânteia, la volan fără permis

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, în vârstă de 48 ani, din Scânteia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere. De ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:05
(4988 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 10:40
(8582 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...